Plugins - - en to nb_NO translation catalogue (1561 entries)

note: translators: %s: The UpdraftPlus plugin page link.
en: By %s
nb_NO: Av %s

en: Aborted
nb_NO: Avbrutt

en: Successful
nb_NO: Vellykket

en: Table prefix:
nb_NO: Tabellprefiks:

en: your TeamUpdraft.com account
nb_NO: din konto på TeamUpdraft.com

en: Unsuccessful
nb_NO: Mislykket

en: Invalid email address format
nb_NO: Ugyldig format for e-postadresse

en: Successful with warnings
nb_NO: Vellykket med advarsler

en: Unsuccessful due to number of errors
nb_NO: Mislykket på grunn av antall feil

en: Goes to the teamupdraft.com checkout page
nb_NO: Går til betalingssiden på teamupdraft.com

note: translators: %s: The reset password link
en: reset your password
nb_NO: tilbakestill passordet ditt

note: translators: %s: The reset password link
en: Try again, or %s before connecting again.
nb_NO: Forsøk på nytt eller %s før du kobler til på nytt

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: You can also %s.
nb_NO: Du kan også %s.

en: Blogs
nb_NO: Blogger

note: translators: $1$s: translatable text ,%2$s: translatable text, %3$s: translatable text,%4$s: UpdraftPlus Premium product name
en: automatically delete backups as they age
nb_NO: slett automatisk sikkerhetskopier ettersom de blir eldre

note: translators: $1$s: translatable text ,%2$s: translatable text, %3$s: translatable text,%4$s: UpdraftPlus Premium product name
en: incremental backups
nb_NO: inkrementelle sikkerhetskopier

en: Cancel at any time.
nb_NO: Avbryt når som helst.

en: Email:
nb_NO: E-post:

en: Follow TeamUpdraft
nb_NO: Følg TeamUpdraft

en: Translate
nb_NO: Oversett

en: Migration
nb_NO: Migrering

en: Can you translate?
nb_NO: Kan du oversette?

en: restore
nb_NO: gjenopprett

en: migrate
nb_NO: migrer

en: Back up via %s with %s.
nb_NO: Sikkhertskopier via %s med %s.

en: Back up to %s with %s.
nb_NO: Sikkerhetskopier til %s med %s.

en: at checkout.
nb_NO: i kassen.

en: Back up before updates
nb_NO: Sikerhetskopier før oppdateringer

en: Simple, safe, and hassle-free.
nb_NO: Enkel, trygg og problemfri

en: With UpdraftPlus Premium, your site is backed up before every update.
nb_NO: Med UpdraftPlus Premium blir nettstedet ditt sikkerhetskopiert før hver oppdatering.

en: Automatically back up before updates
nb_NO: Sikkerhetskopier automatisk før oppdateringer

en: Go here for instructions
nb_NO: Se her for instruksjoner

en: See premium features
nb_NO: Se premium-funksjonene

en: Next run
nb_NO: Neste kjøring

en: Interval
nb_NO: Intervall

en: Cron events
nb_NO: Planlagte oppgaver

note: translators: 1: Number of hours, 2: Number of minutes
en: %1$d hours and %2$d minutes
nb_NO: %1$d timer og %2$d minutter

note: translators: 1: Number of hours, 2: Number of minutes
en: %1$d hours and %2$d minutes ago
nb_NO: %1$d timer og %2$d minutter siden

en: Here, you can view the scheduled tasks set up by the UpdraftPlus plugin.
nb_NO: Her kan du se de planlagte oppgavene som er satt opp av utvidelsen UpdraftPlus

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
nb_NO: Beklager, du har ikke tilgang til denne siden.

en: Features comparison
nb_NO: Sannenlikning av funksjoner

note: translators: %s: UpdraftPlus
en: Return to %s configuration
nb_NO: Tilbake til konfigurering av %s

note: translators: %s: UpdraftPlus
en: You have selected storage options which are not part of your version of %s.
nb_NO: Du har valgt lagringsalternativer som ikke er en del av din versjon av %s.

note: translators: %s: Link to storage comparison
en: To see which remote storage locations are included in free and premium, please see here: %s
nb_NO: For å se hvilke fjernlagringssteder som er inkludert i gratis- og premium, se her: %s

note: translators: %s: UpdraftPlus
en: Where are my %s backups stored?
nb_NO: Hvor er mine %s sikkerhetskopier lagret?

note: translators: 1: Storage service name, 2: Link to UpdraftPlus Premium upgrade
en: To backup to %1$s, please upgrade to %2$s.
nb_NO: For å sikkerhetskopiere til %1$s, oppgrader til %2$s.

note: translators: %s: UpdraftVault
en: Go here to complete your settings for %s.
nb_NO: Gå hit for å fullføre innstillingene dine for %s.

en: more
nb_NO: mer

en: Still on the fence?
nb_NO: Fortsatt på gjerdet?

en: Save time and boost SEO!
nb_NO: Spar tid og forsterk SEO!

en: All-In-One Security (AIOS)
nb_NO: Alt-i-ett sikkerhet (AIOS)

en: Speed up and optimize your WordPress website.
nb_NO: Få fart på og optimaliser WordPress-nettstedet ditt.

en:  Upgrade for automatic backups before updates, incremental backups, more remote storage locations, premium support and
nb_NO:  Oppgrader for automatisk sikkerhetskopiering før oppdateringer, inkrementelle sikkerhetskopier, flere fjernlagringssteder, premium brukerstøtte og

en: All 5* rated and actively installed on millions of WordPress websites:
nb_NO: Alle er vurdert til 5* og aktivt installert på millioner av WordPress-nettsteder:

en: If you like UpdraftPlus, you'll love our other plugins.
nb_NO: Om du liker UpdraftPlus vil du elske våre andre utvidelser.

en: If you like UpdraftPlus, you'll love UpdraftPlus Premium!
nb_NO: Om du liker UpdraftPlus vil du elske UpdraftPluss Premium!

en: If installing, then proceed with caution by first doing a backup.
nb_NO: Om installerer, fortsett med forsiktighet, ved først å ta en sikkerhetskopi.

en: The latest update for this %s is not compatible with the WordPress version installed on the remote site.
nb_NO: Dene siste oppdateringen for denne %s er ike kompatibel med WordPress-versjonen installert på det andre nettstedet.

en: Learn more
nb_NO: Oppdag mer

en: The minimum PHP version supported by this %1$s is %2$s.
nb_NO: Minimum PHP-versjon støttet av denne %1$s er %2$s.

note: translators: %s: Discount code
en: Save 20%% with code %s
nb_NO: Spar 20%% med kode %s

en: The minimum WordPress version supported by this %1$s is %2$s.
nb_NO: Minimum PHP-versjon støttet av denne %1$s er %2$s.

en: No such command found.
nb_NO: Ingen slik kommando funnet.

en: Log file does not exist or could not be read.
nb_NO: Loggfilen finnes ikke eller kunne ikke leses.

en: WP_Optimize is not installed or active.
nb_NO: WP_Optimize er ikke installert eller aktiv.

en: Security check failed; try refreshing the page.
nb_NO: Sikkerhetssjekken mislyktes. Forsøk oppfriske siden.

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Select existing folder
nb_NO: Velg en eksisterende mappe

en: Must-use plugins
nb_NO: Utvidelser som må brukes

en: Copy to clipboard
nb_NO: Kopier til utklippstavlen

en: none present
nb_NO: ingen tilstede

en: File size
nb_NO: Filstørrelse

en: The key was copied to the clipboard.
nb_NO: Nøkkelen ble kopiert til utklippstavlen.

en: Signature version
nb_NO: Signaturversjon

en: Read more about signature version
nb_NO: Les mer om signaturversjon

en: Press the buttons...
nb_NO: Trykk på knappene...

en: It's free to use or try up to 5 sites.
nb_NO: Den er gratis å bruke på opp til 5 nettsteder.

en: UpdraftPlus free includes Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace and more.
nb_NO: UpdraftPlus gratis inkluderer Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace og flere.

en: This admin interface uses JavaScript heavily.
nb_NO: Dette asministrative grensesnittet bruker JavaScript.

en: To avoid server-wide risks, always backup to remote cloud storage.
nb_NO: For å unngå risikoer som gjelder hele serveren, sikkerhetskopier alltid til en fjern skyllsgringsplass.

note: translators: %s: The default value of the backup split size
en: The default value is %s megabytes.
nb_NO: Standardverdien er %s megabyte.

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size.
nb_NO: UpdraftPlus vil dele opp sikkerhetskopiarkiver når de overskrider denne filstørrelsen.

en: Please try again.
nb_NO: Forsøk igjen.

en: We keep these up to date.
nb_NO: Vi holder disse oppdatert.

en: It must be restored manually.
nb_NO: Den må gjenopprettes manuelt.

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server.
nb_NO: Om du velger ingen fjernlagring vil alle sikkerhetskopiene forbli på webserveren.

en: Makes your site fast and efficient.
nb_NO: Gjør nettstedet ditt raskt og effektivt.

en: This directory must be writable by your web server.
nb_NO: Denne mappen må være skrivbar for webserveren.

en: This makes time-outs much more likely.
nb_NO: Dette gjør tidsavbrudd mer sannsynlig.

en: It cleans the database, compresses images and caches pages for ultimate speed.
nb_NO: Den rydder i databasen, kompimerer bilder og mellomlagrer sider for maksimal fart.

en: You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
nb_NO: Du kan også gjøre dette før du deaktiverer/avinstallerer UpdraftPlus om du ønsker.

en: Timeouts are much more likely.
nb_NO: Tidsavbudd er mye mer sannsynlig.

en: Check your file permissions.
nb_NO: Kontroller filrettighetene dine.

en: Could not move the files into place.
nb_NO: Kunne ikke flytte filene på plass.

en: Check your wp-content/upgrade folder.
nb_NO: Sjekk mappen wp-content/upgrade.

en: Could not move new files into place.
nb_NO: Kunne ikke flytte de nye filene på plass.

en: This can corrupt backups that you download from here.
nb_NO: Dette kan skade sikkkerhetskopier du har lastet ned herfra.

en: You will then need to enter all your settings again.
nb_NO: Du vil så måtte legge inn alle innstillingene dine på nytt.

en: This tool will replace all your saved settings.
nb_NO: Dette verktøyet vil erstatte alle de lagrede innstillingene dine.

en: You can also import previously-exported settings.
nb_NO: Du kan også importere tidligere lagrede innstillinger.

en: This tool will export what is currently in the settings tab.
nb_NO: Dette verktøyet vil eksportere det som nå ligger i innstillingsfanen.

note: translators: %s: "including any passwords" (wrapped in <strong> tags)
en: Here, you can export your UpdraftPlus settings (%s), either for using on another site, or to keep as a backup.
nb_NO: Her kan du eksportere innstillingene din for UpdraftPlus (%s), enten for å bruke dem på et annet nettsted eller å ha som en sikkerhetskopi.

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.
nb_NO: Dette er der UpdraftPlus vil lagre zip-filene den oppretter i starten.

en: It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
nb_NO: Det er relativt til innholdsmappen din (som stabdard kalt wp-content)

en: Please try again after a few minutes.
nb_NO: Prøv igjen etter noen få minutter.

note: translators: %s: File name
en: Error: Failed to download %s.
nb_NO: Feil: Kunne ikke laste ned %s

en: Please renew as soon as possible!
nb_NO: Forny så raskt som mulig!

en: If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
nb_NO: Om du ikke vil at dette skal skje, bør du fornye så raskt som mulig.

en: In a few days' time, your stored data will be permanently removed.
nb_NO: Om noen få dager vil dine lagrede data fjernes permanent.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired.
nb_NO: Du har et abonnement på UpdraftPlus Vault som ikke er fornyet og gratisperioden har utløpt.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment.
nb_NO: Du har et abonnement på UpdraftPlus Vault hvor betalingen har forfalt.

en: Please create a new Google Drive project and reconnect with UpdraftPlus.
nb_NO: Opprett et nytt prosjekt i Google Drive og koble til på nytt med UpdraftPlus.

en: The client has been deleted from the Google Drive API console.
nb_NO: Klienten er slettet fra konsollen for Googele Drive API.

note: translators: %s: Backup file size in MB
en: If so, you should switch to using a different remote storage method.
nb_NO: I så fall bør du bytte til å bruke en annen fjernlagringsmetode.

note: translators: %s: Required module name
en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s).
nb_NO: PHP-installasjonen på webserveren din inneholder ikke en påkrevet modul (%s).

en: Please try again later.
nb_NO: Prøv igjen senere.

en: Changes made:
nb_NO: Endringer gjort:

en: Go
nb_NO: Kjør

en: Search for
nb_NO: Søk etter

en: Replace with
nb_NO: Erstatt med

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
nb_NO: 'Anvbryt' for å stanse, 'OK' for å slette.

en: This action cannot be undone.
nb_NO: Denne handlingen kan ikke angres.

en: Loop Detected
nb_NO: Løkke oppdaget

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s.
nb_NO: UpdraftPlus's %s modul <strong>krever</strong> %s.

en: Time taken (seconds):
nb_NO: Tid brukt (sekunder)

en: already done
nb_NO: allerede utført

en: skipped (not in list)
nb_NO: hoppet over (ikke på listen)

en: Processed plugin:
nb_NO: Behandlet utvidelse:

en: search term
nb_NO: søkeuttrykk

en: You are now all set to use UpdraftPlus!
nb_NO: Du er nå klar til å bruke UpdraftPlus!

en: Rows examined:
nb_NO: Rader undersøkt:

en: Tables examined:
nb_NO: Tabeller undersøkt:

en: These tables only
nb_NO: Bare disse tabellene

en: Rows per batch
nb_NO: Rader pr. kjøring

en: Internal Server Error
nb_NO: Intern serverfeil

en: Too Many Requests
nb_NO: For mange forespørsler

en: Insufficient Storage
nb_NO: Ikke nok lagringsplass

en: Return to UpdraftPlus Configuration
nb_NO: Tilbake til konfigurering av UpdraftPlus

note: translators: %s: PHP setting causing an issue.
en: The setting %s is turned on in your PHP settings.
nb_NO: Innstillingen %s er skrudd av i PHP-innstillingene dine.

en: If not, your backups remain on the same server as your site.
nb_NO: Hvis ikke blir sikkerhetskopiene dine værende på samme server som nettstedet ditt.-

en: Now press Restore to proceed.
nb_NO: Trykk Gjenopprett for å forsette.

en: Database restoration options:
nb_NO: Alternativer for gjenoppretting av databasen:

en: Search and replace site location in the database (migrate)
nb_NO: Søk og erstatt nettstedsadressen (migrere)

en: you will want to use below search and replace site location in the database (migrate) to search/replace the site address.
nb_NO: du kan bruke funksjonen søk og erstatt nettstedsadressen (migrere) nedenfor til å søke/erstatte nettstedsadressen.

note: translators: %s: Current site URL
en: All references to the site location in the database will be replaced with your current site URL, which is: %s
nb_NO: Alle referanser til nettstedsadressen i databasen vil bli erstattet med din nåværende nettseds-URL, som er %s

en: This is normally caused by file permissions.
nb_NO: Dette skyldes vanligvis filrettigheter.

en: If all is well, then now press Restore again to proceed.
nb_NO: Om alt er greit, trykk nå Gjenopprett på nytt for å fortsette.

en: Now press Restore again to proceed.
nb_NO: Trykk Gjenopprett på nytt for å fortsette.

en: You will need to cancel and correct any problems before retrying.
nb_NO: Du vil måtte avbryte og korrigere alle feil før du forsøker på nytt.

en: The backup archive files have been processed, but with some errors.
nb_NO: Sikkerhetskopifilene er behandlet, men med noen feil.

en: Otherwise, cancel and correct any problems first.
nb_NO: Ellers, avbryt og korrigere alle problemer først.

en: If all is well, then press Restore to proceed.
nb_NO: Om alt er greit, trykk da Gjenopprett for å fortsette.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings.
nb_NO: Sikkerhetskopifilene er behandlet, men med noen advarsler.

en: The backup archive files have been successfully processed.
nb_NO: Sikkerhetskopifilene er behandlet uten feil.

note: translators: %s: Directory path
en: Failed to open directory: %s.
nb_NO: Kunne ikke åpne mappen: %s.

en: The backup archive for this file could not be found.
nb_NO: Sikkerhetskopifilen for denne filen ble ikke funnet.

en: You are about to permanently delete the list of existing sites.
nb_NO: Du er i ferd med permanent å slette listen over eksisterende nettsteder.

en: Copy your site to another domain directly.
nb_NO: Kopier nettstedet ditt direkte til et annet domene.

en: Connecting to Amazon S3 failed.
nb_NO: Tilkoblingen til Amazon S3 mislyktes.

en: Could not get list of tables
nb_NO: Kunne ikke hente listen over tabeller

en: A search/replace cannot be undone - are you sure you want to do this?
nb_NO: En søk/erstatt kan ikke omgjøres - er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: This can easily destroy your site; so, use it with care!
nb_NO: Dette kan ødelegge nettstedet ditt, så bruk det med forsiktighet!

en: Enter a comma-separated list; otherwise, leave blank for all tables.
nb_NO: Legg in en kommaseparert liste, eller la ståp rom for alle tabeller.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: Try disabling your other plugins and switching to a default theme.
nb_NO: Forsøk å deaktivere alle utvidelsene og å bytte til et standardtema.

note: translators: %s: Plugin name or description
en: Disabled this plugin: %s: re-activate it manually when you are ready.
nb_NO: Deaktiverte denne utvidelsen: %s: Aktiver den på nytt manuelt når du er klar.

note: translators: %s: Old site URL
en: This looks like a migration (the backup is from a site with a different address/URL, %s).
nb_NO: Dette ser ut til å være en en migrering (sikkerhetskopien er fra et nettsted med en annen adresse/URL, %s).

en: Now select a remote storage destination to protect against server-wide threats.
nb_NO: Velg så et fjernlagringssted for å beskytte mot trusler mot hele serveren.

en: Or if you have any issues or questions please leave us a support message
nb_NO: Eller, om du har problemer eller spørsmål, legg inn en brukerstøttemelding.

en: Not Implemented
nb_NO: Ikke implementert

en: Service Unavailable
nb_NO: Tjenesten utilgjengelig

en: Hey - We noticed UpdraftPlus has kept your site safe for a while.
nb_NO: Hei! Vi la merke til at UpdraftPlus har holdt nettstedet ditt trygt en stund.

en: An error has occurred while processing your request.
nb_NO: Det oppstod en feil under behandlingen av forespørselen.

en: Locked
nb_NO: Låst

en: Too Early
nb_NO: For tidlig

en: Gone
nb_NO: Borte

en: Conflict
nb_NO: Konflikt

en: Not Found.
nb_NO: Ikke funnet

en: Not Modified.
nb_NO: Ikke endret

en: No backup will be started.
nb_NO: Ingen sikkerhetskopiering vil begynne.

en: Not Acceptable
nb_NO: Kan ikke godtas

en: Forbidden.
nb_NO: Forbudt.

en: Use Proxy.
nb_NO: Bruk proxy.

en: Temporary Redirect.
nb_NO: Midlertidig omdirigering.

en: Permanent Redirect.
nb_NO: Permanent omdirigering.

en: Unauthorized.
nb_NO: Ikke autorisert.

en: Bad Request.
nb_NO: Ugyldig forespørsel.

en: Moved Permanently.
nb_NO: Flyttet permanent.

en: Multiple Choices.
nb_NO: Flere valg.

en: You may have run out of disk space.
nb_NO: Du kan ha gått tom for lagringsplass.

en: Could not copy files.
nb_NO: Kunne ikke kopiere filer.

en: Upgrade Required
nb_NO: Oppgradering kreves

en: See Other.
nb_NO: Se andre.

en: Method Not Allowed
nb_NO: Metoden ikke tillatt

en: Decryption failed.
nb_NO: Dekryptering mislyktes.

en: Backup probably failed.
nb_NO: Sikkerhetskopi trolig mislykket.

en: Check back in a minute.
nb_NO: Kom snart tilbake.

en: Unable to install %s.
nb_NO: Kunne ikke installere %s.

en: Unable to activate %s successfully.
nb_NO: Kunne ikke aktivere %s.

en: Could not create %s zip.
nb_NO: Kunne ikke opprette zip for %s.

en: Timestamp:
nb_NO: Tidspunkt:

en: Restoration
nb_NO: Gjenoppretting

en: Verifications
nb_NO: Verifiseringer

en: The database file is encrypted.
nb_NO: Databasefilen er kryptert.

en: Your settings failed to save.
nb_NO: Innstillingene dine kunne ikke lagres.

en: You may want to do this manually.
nb_NO: Du vil kanskje gjøre dette manuelt.

en: Aborting this backup.
nb_NO: Avbryter denne sikkerhetskopieringen.

en: We really appreciate your support!
nb_NO: Vi setter virkelig pris på din støtte!

en: The backup succeeded and is now complete
nb_NO: Sikkerhetskopieringen er fullført

en: For more information visit %2$s
nb_NO: For mer infomasjon besøk %2$s

note: translators: %s: Operation nonce
en: The restore operation has begun (%s).
nb_NO: Gjenoppretiingen har begynt (%s)

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance.
nb_NO: Kortvarig utilgjengelig for planlagt vedlikehold.

en: Consult the log file for more information.
nb_NO: Se loggfilene for mer informasjon.

en: Please refresh the settings page and try again
nb_NO: Oppfrisk innstillingssiden og forsøk på nytt

en: Please reload the settings page before trying to save settings.
nb_NO: Last inn innstillingssiden på nytt før du forsøker å lagre endringene.

en: Perhaps you need to install an add-on?
nb_NO: Kanskje du trenger å installere en tilleggsmodul?

en: This option will ensure all tables not found will be backed up.
nb_NO: Dette alternativet vil sikre at alle tabeller som ikke ble funnet blir sikkerhetskoopiert.

en: Only the first site of the network will be accessible.
nb_NO: Bare det første nettstedet i nettverket vil være tilgjengelig.

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not.
nb_NO: Sikkerhetskopien din er fra en WordPress nettsverksinstallasjon, men dette nettstedte er ikke det.

en: There are no guarantees that WordPress can handle this.
nb_NO: Det er ingen garanti for at WordPress kan håndtere dette.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s).
nb_NO: Du importerer fra en nyere versjon av WordPress (%s) til en eldre (%s).

en: You need the Migrator add-on in order to make this work.
nb_NO: Du trenger tilleggsmodulen Migrator for å få dette til å virke.

en: This backup set is from a different site (%s) - this is not a restoration, but a migration.
nb_NO: Denne sikkerhetskopien er fra et annet nettsted (%s) - dette er ikke en gjenopretting, men en migrering.

en: The most likely cause is that you used the wrong key.
nb_NO: Den mest sannsynlige årsaken er at du brukte feil nøkkel.

en: The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
nb_NO: Databasefilen er kryptert, men du har ikke lagt inn nøkkel for dekryptering.

en: Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
nb_NO: Sikkerhetskopieringen avbrutt - sjekk innstillngene dine for UpdraftPlus.

en: Could not create files in the backup directory.
nb_NO: Kunne ikke opprette filer i mappen for sikkerhetskopier.

en: So, go to the "Plugins" page, de-activate and de-install UpdraftPlus, and then try again.
nb_NO: Derfor, gå til siden "Utvidelser", deaktiver og slett UpdraftPlus, og forsøk så på nytt.

en: That is safe - all your settings and backups will be retained.
nb_NO: Det er trygt - alle innstillingene og sikkerhetskopiene dine blir beholdt.

en: WordPress will only allow you to install your new version after first de-installing the existing one.
nb_NO: WordPress vil bare la deg installere de nye versjonen din etter at du flrst har slettet den eksistrerende.

en: A version of UpdraftPlus is already installed.
nb_NO: En versjon av UpdraftPlus er allerede installert.

en: Make sure you upload the correct file and that the zip file is a valid %s file (not corrupted) and try uploading the file again.
nb_NO: Forsikre dge om at du lastet opp den riktige filen og at zip-filen er en gyldig (%s)-fil (ikke ødelagt) og forsøk å laste op filen på nytt.

en: WordPress version currently installed in your remote website is %s.
nb_NO: WordPress-versjonen installert på det andre nettstedet ditt er %s.

en: Make sure that this %s is compatible with your remote WordPress version.
nb_NO: Forsikre deg om at denne %s er kompatibel med den andre WordPress-versjonen.

en: Please confirm your credentials.
nb_NO: Bekreft din innloggingsinfo.

en: Unable to connect to the filesystem.
nb_NO: Kune ikke koble til filsystemet.

en: Please check your permissions and try again.
nb_NO: Kontroller rettighetene dine og forsøk på nytt.

en: There appears to be a problem deactivating the intended plugin.
nb_NO: Dte ser ut til å være et problem med å deaktivere den riktige utvidelsen.

note: translators: %s: Service Name.
en: We cannot access %s without this support.
nb_NO: Vi kan ikke få tilgang til %s uten støtte for dette.

en: Please contact your web hosting provider's support.
nb_NO: Kontakt nettverten din for brukerstøtte.

en: Old folder removal failed for some reason.
nb_NO: Kunne ike fjerne den gamle mappen av en eller annen grunn.

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time.
nb_NO: Fremdriftslinjen nedenfor er basert på trinn, IKKE tid.

en: You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
nb_NO: Du bær trykke denne knappen for å slette dem så snart du har forsikret deg om at gjenoprettingen virket.

en: Your WordPress install has old folders from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
nb_NO: WordPress-installasjoinen din har gamle mapper fra sitt tilstand før du gjenopprettet/migrerte (Teknisk info: Disse har fått suffikset -old)

en: Do not close this page until it reports itself as having finished.
nb_NO: Ikke lukk denne siden før den melder at den har fullført.

en: Key created.
nb_NO: Nøkkel opprettet.

en: Connected.
nb_NO: Tilkoblet.

en: Unable to download file.
nb_NO: Kunne ikke laste ned filen.

en: Please check the following:
nb_NO: Kontroller følgende:

note: translators: %s: Azure link translators: %s: OneDrive link
en: For more information, please see: %s
nb_NO: For mer informasjon, se: %s

en: The restore operation has begun.
nb_NO: Gjenopprettingen har begynt.

en: Continuing to connect to account.
nb_NO: Fortsetter å koble til konto.

note: translators: %s: UpdraftPlus.com
en: Connection to your %s account was successful.
nb_NO: Tilkoblingen til %s-kontoen din var vellykket.

en: UpdraftPlus could well run out of space.
nb_NO: UpdraftPlus kan få for lite plass.

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting.
nb_NO: Planleggeren er slått av i WordPress-installasjonen din, med innstillingen DISABLE_WP_CRON.

note: translators: %s: Minimum supported WordPress version
en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s.
nb_NO: UpdraftPlus støtter offisielt ikke versjoner av WordPress eldre enn %s.

en: The file failed to upload.
nb_NO: Filen kunne ikke lastes opp.

en: It would be best to download the zip to your computer.
nb_NO: Det vil være best å laste ned zip-filen til datamaskinen din.

en: Do not close your browser until it reports itself as having finished.
nb_NO: Ikke steng nettleseren før den melder at den har fullført.

note: translators: 1: Opening anchor tag, 2: Closing anchor tag
en: %1$sPlease see this article for more information%2$s
nb_NO: %1$sSe denne artikkelen for mer informasjon%2$s

en: UpdraftPlus's debug mode is on.
nb_NO: UpdraftPlus er i feilsøkingsmodus..

en: UpdraftPlus plugin slug:
nb_NO: Identifikator for utvidelsen UpdraftPlus:

en: Account holder's name
nb_NO: Navn på kontohaver

en: Your Dropbox App Key
nb_NO: Din offentlige nøkkel for Dropbox-appen

en: Your Dropbox App Secret
nb_NO: Din hemmelige nøkkel for Drobox-appen

en: Therefore, please reload the page.
nb_NO: Derfor, last siden på nytt.

en: This database backup has the following non-core WordPress database tables excluded: %s
nb_NO: Sikkerhetskopien av databasen har følgende filer som ikke tilhører WordPress-kjernen utelatt: %s

en: Database size
nb_NO: Databasestørrelse

en: Index size
nb_NO: Indeks-størrelse

en: Data size
nb_NO: Datastørrelse

en: Records
nb_NO: Oppføringer

en: Table name
nb_NO: Tabellnavn

en: Refresh
nb_NO: Oppfrisk

en: Clear
nb_NO: Tøm

en: Total Size
nb_NO: Totalstørrelse

en: Search for table
nb_NO: Søk etter tabell

en: Old folders successfully removed.
nb_NO: Gamle mapper fjernet

en: Remove old folders
nb_NO: Fjern gamle mapper

en: Delete old folders
nb_NO: Slett gamle mapper

note: translators: Deleted text.
en: [deleted]
nb_NO: [slettet]

en: Keeps your WordPress site up to date and bug free.
nb_NO: Holder ditt WordPress-nettsted oppdatert og feilfritt.

en: The database backup has failed
nb_NO: Sikkerhetskopiering av databasen mislyktes

en: (You are already authenticated).
nb_NO: (Du er allerede innlogget).

en: You are not authenticated with %s
nb_NO: Du er autentisert med %s

en: You are not authenticated with %s (whilst deleting)
nb_NO: Du er autentisert med %s (ved sletting)

en: You are not authenticated with Dropbox
nb_NO: Du er ikke autentisert på Dropbox

en: For more detailed instructions, follow this link.
nb_NO: For mer detaljerte instruksjoner, se denne lenken.

en: Deselect All
nb_NO: Fravelg alle

en: A password protected post can not be set to sticky.
nb_NO: Et passordbeskyttet innlegg kan ikke gjøres klebrig.

en: A sticky post can not be password protected.
nb_NO: Et klebrig innlegg kan ikke passordbeskyttes.

en: A post can not be sticky and have a password.
nb_NO: Et innlegg kan ikke være klebrig og ha et passord.

en: (including management of backups and updates)
nb_NO: (inkludert behandling av sikkerhetskopier og oppdateringer)

en: (including management of WP-Optimize)
nb_NO: (inkludert behandling av WP-Optimize)

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites %s from a central dashboard.
nb_NO: UpdraftCentral muliggjør kontroll med dine WordPress-nettsteder %s fra et sentralt kontrollpanel.

[ctx: Uploader: Drop your backup files - or - Select Files]
en: or
nb_NO: eller

en: Drop your backup files
nb_NO: Slipp dine sikkerhetskopifiler

en: Your PHP version: %s.
nb_NO: Din PHP-versjon: %s

en: Database maximum packet size:
nb_NO: Database maksimum pakkestørrelse:

en: You have no local backups to send.
nb_NO: Du har ingen lokale sikkerhetskopier å sende.

en: Theme
nb_NO: Tema

en: Plugin
nb_NO: Utvidelse

en: back
nb_NO: tilbake

en: Searching for backups...
nb_NO: Søker etter sikkerhetskopier...

en: Send a new backup
nb_NO: Send en ny sikkerhetskopi

en: Send existing backup
nb_NO: Send eksisterende sikkerhetskopi

en: Send a backup to another site
nb_NO: Send sikkerhetskopi til et annet nettsted

en: You can send an existing local backup to the remote site or create a new backup
nb_NO: Du kan sende en eksisterende lokal sikkerhetskopi til et fjernt nettsted eller lage en ny sikkerhetskopi

en: Backup:
nb_NO: Sikkerhetskopi:

en: Sign in with %s
nb_NO: Logg inn med %s

note: translators: %s: Seconds until resumption
en: (after %ss)
nb_NO: (etter %ss)

note: translators: %d: Resumption count
en: next resumption: %d
nb_NO: neste gjenopptakelse: %d

en: search and replace
nb_NO: søk og erstatt

en: Old ABSPATH:
nb_NO: Gammel ABSPATH:

en: Install debugging plugins:
nb_NO: Installer feilsøkingsutvidelser:

note: translators: %d: Number of rows.
en: rows: %d
nb_NO: rader: %d

en: Search and replacing table:
nb_NO: Søk og erstatt tabell:

en: The theme you wish to disable from your network is either not installed or has been removed recently.
nb_NO: Temaet du vil deaktivere på nettverket er enten ikke installert eller er nylig fjernet.

en: The theme you wish to enable on your network is either not installed or has been removed recently.
nb_NO: Temaet du vil aktivere på nettverket er enten ikke installert eller er nylig fjernet.

note: translators: 1: Table name, 2: Row number requiring manual change.
en: "%1$s" has no primary key, manual change needed on row %2$s.
nb_NO: "%1$s" har ingen primærnøkkel, manuell endring nødvendig på rad %2$s.

en: UpdraftPlus notice
nb_NO: UpdraftPlus-merknad

en: View log
nb_NO: Se logg

en: more info
nb_NO: mer info

en: Premium / Pro Support
nb_NO: Premium / Pro brukerstøtte

en: Please check out UpdraftPlus Premium.
nb_NO: Vennligst prøv UpdraftPlus Premium.

en: For more options, use Premium
nb_NO: For flere innstillinger, bruk Premium

en: You can view the log by pressing the 'View log' button.
nb_NO: Du kan se loggen ved å trykke på knappen "Se logg".

en: Exit full-screen
nb_NO: Gå ut av fullskjerm

en: Full-screen
nb_NO: Fullskjerm

en: already uploaded
nb_NO: allerede lastet opp

en: Anonymisation functions
nb_NO: Anonymiseringsfunksjoner

en: (Read more)
nb_NO: (Les mer)

en: Virtual-host style
nb_NO: Virtuell vert-stil

en: Path style
nb_NO: Banestil

en: Read more about bucket access style
nb_NO: Les mer om bøttetilgang-stil

en: Bucket access style
nb_NO: Bøttetilgang-stil

en: Security check.
nb_NO: Sikkerhetskontroll.

en: Files/Directories containing the given characters in their names
nb_NO: Filer/mapper med de angitte tegnene i navnet

en: Select the folder in which the files or sub-directories you would like to exclude are located
nb_NO: Velg den mappen hvor de filene eller mappene du vil utelukke befinner seg

en: All files/directories containing the given characters in their names
nb_NO: Alle filer/mapper som inneholder de gitte tegnene i navnet

en: All files/directories containing
nb_NO: Alle filer/mapper som inneholder

en: these characters
nb_NO: disse tegnene

en: at the beginning of their names
nb_NO: I begynnelsen av navnet

en: anywhere in their names
nb_NO: hvor som helst i navnet

en: at the end of their names
nb_NO: i slutten av navnet

en: (the asterisk character matches zero or more characters)
nb_NO: (stjernetegnet passer med null eller flere tegn)

en: Please enter part of the file name
nb_NO: Vennligst oppgi en del av filnavnet

en: UpdraftClone image:
nb_NO: UpdraftClone avbildning:

en: Add exclusion rule
nb_NO: Legg til utelukkelsesregel

en: Never
nb_NO: Aldri

en: Maybe later
nb_NO: Kanskje senere

en: Ok, you deserve it
nb_NO: Ok, du fortjener det

en: Thank you so much!
nb_NO: Tusen takk!

en: here
nb_NO: her

en: Loading...
nb_NO: Laster...

note: translators: %s: Description
en: %s authentication code:
nb_NO: %s autentifiseringskode:

en: Complete manual authentication
nb_NO: Fullfør  manuell autentisering

note: translators: %s: Description
en: %s authentication:
nb_NO: %s-autentisering:

en: Missing authentication data:
nb_NO: Mangler autentiseringsdata:

en: This may prevent the restore procedure from being able to proceed.
nb_NO: Dette kan forhindre gjenoprettingen fra å kunne fortsette.

en: is not
nb_NO: er ikke

en: is
nb_NO: er

en: Day of the month
nb_NO: Dag i måneden

en: Day of the week
nb_NO: Ukedag

en: if all of the following conditions are matched:
nb_NO: om alle følgende betingelser passer:

en: if any of the following conditions are matched:
nb_NO: om én av følgende betingelser passer:

en: on every backup
nb_NO: ved hver sikkerhetskopi

en: Current SQL mode:
nb_NO: Nåværende SQL-modus:

en: Failed to backup database table:
nb_NO: Mislyktes i å sikkerhetskopiere databasetabell:

en: Failed to open directory for reading:
nb_NO: Mislyktes i å åpne mappen for lesing:

note: translators: 1: Hosting company name, 2: Website link
en: Your website is hosted with %1$s (%2$s).
nb_NO: Ditt nettsted er betjent på %1$s (%2$s).

en: Your email backup and a report will be sent to
nb_NO: Din sikkerhetskopi via e-post og en rapport vil bli sendt til

en: Include all tables not listed below
nb_NO: Inkluder alle tabeller som ikke er listet nedenfor

en: UpdraftPlus on %s
nb_NO: UpdraftPlus på %s

en: Warning: if you continue, you will add all backups stored in the configured remote storage directory (whichever site they were created by).
nb_NO: Obs! Hvis du fortsetter vil alle sikkerhetskopiene fra fjernlageret blir lagt til (uavhengig av hvilket nettsted de kommer fra).

en: Add a site
nb_NO: Legg til et nettsted

en: Clear list of existing sites
nb_NO: Fjern listen over eksisterende nettsteder

en: The list of existing sites has been removed
nb_NO: Listen over eksisterende nettsteder har blitt fjernet

en: The following remote storage options are configured.
nb_NO: De følgende fjernlagringsalternativene er konfigurert.

en: Missing pages:
nb_NO: Manglende sider:

en: Existing backups
nb_NO: Eksisterende sikkerhetskopier

en: Show all backups...
nb_NO: Vis alle sikkerhetskopier...

en: Show more backups...
nb_NO: Vis flere sikkerhetskopier...

en: Under Maintenance
nb_NO: Under vedlikehold

en: Default template
nb_NO: Standardmal

en: Please check the error log for more details
nb_NO: Vennligst se feilmeldingsloggen for flere detaljer

en: If you do not want to restore all your database tables, then choose some to exclude here.
nb_NO: Om du ikke ønsker å gjenopprette alle dine databasetabeller kan du velge noen å utelukke her.

en: Expected parameter(s) missing.
nb_NO: Forventede parametre mangler.

note: translators: %d: Number of tokens
en: %d token | %d tokens
nb_NO[0]: %d adgangstegn
nb_NO[1]: %d adgangstegn

en: Unattached
nb_NO: Ikke vedlagt

en: Use ctrl / cmd + press to select several items, or ctrl / cmd + shift + press to select all in between
nb_NO: Bruk ctrl / cmd + trykk for å velge flere elementer, eller ctrl / cmd + skift + trykk for å velge alle mellom

en: Failed to detach media.
nb_NO: Klarte ikke frakoble media.

en: Media has been attached to post.
nb_NO: Media er koblet til innlegget.

en: Failed to attach media.
nb_NO: Kunne koble til media.

note: translators: %s: human-readable time difference
en: %s from now
nb_NO: %s fra nå

en: Follow this link for help
nb_NO: Følg denne lenken for hjelp

note: translators: %s: Storage provider name
en: Connect to your %s
nb_NO: Koble til din %s

note: translators: %s: Storage provider name
en: Read more about %s here.
nb_NO: Les mer om %s her.

note: translators: %s: Storage provider name
en: Connect to your %s account
nb_NO: Koble til din %s-konto

note: translators: %s: Storage provider name
en: Back to other %s options
nb_NO: Tilbake til andre %s-alternativer

note: translators: %s: Subscription size
en: Start %s Subscription
nb_NO: Start %s-abonnement

note: translators: %s: Trial size
en: Start %s Trial
nb_NO: Start %s-prøveperiode

note: translators: %s: Subscription size
en: Start a %s UpdraftVault Subscription
nb_NO: Start et abonnement på %s UpdraftVault

note: translators: %s: Website name
en: Please enter your %s email address
nb_NO: Oppgi e-postadressen din for %s

note: translators: %s: Website name
en: Please enter your %s password
nb_NO: Oppgi passordet ditt for %s

en: Deselect all backups
nb_NO: Fravelg alle sikkerhetskopier

en: Select all backups
nb_NO: Velg alle sikkerhetskopier

en: Delete selected backups
nb_NO: Slett valgte sikkerhetskopier

note: translators: %s: UpdraftPlus product name
en: Get %s here
nb_NO: Få %s her

en: Retain this many scheduled database backups
nb_NO: Behold så mange planlagte sikkerhetskopier av databasen

en: Retain this many scheduled file backups
nb_NO: Behold så mange planlagte sikkerhetskopier av filene

note: translators: %s: Backup entity
en: Add an exclusion rule for %s
nb_NO: Legg til en unntaksregel for %s

en: Goes to teamupdraft.com checkout page
nb_NO: Går til betalingssiden på teamupdraft.com

en: Activity log
nb_NO: Aktivitetslogg

en: Finished
nb_NO: Avsluttet

en: Cleaning
nb_NO: Renser

en: Verifying
nb_NO: Bekrefter

en: Restoration progress:
nb_NO: Fremdrift for gjenopprettelse:

en: Restore error:
nb_NO: Feil ved gjenopprettelse:

en: Begun
nb_NO: Begynt

en: Restoring %s1 files out of %s2
nb_NO: Gjenoppretter %s1 filer av %s2

note: translators: %d: Seconds ago
en: last activity: %d seconds ago
nb_NO: siste aktivitet: %d sekunder siden

note: translators: %d: Seconds until resumption
en: no recent activity; will offer resumption after: %d seconds
nb_NO: ingen nylig aktivitet, vil tilby gjenopptak etter: %d sekunder

en: Preparing backup files
nb_NO: Klargjør sikkerhetskopifiler

en: Downloading backup files if needed
nb_NO: Laster ned sikkerhetskopifiler om nødvendig

en: Attempts by the browser to contact the website failed.
nb_NO: Nettelseren kunne ikke kontakte nettstedet.

en: UpdraftPlus Restoration
nb_NO: UpdraftPlus gjenopprettelse

en: Choose the components to restore:
nb_NO: Velg komponenter å gjenopprette:

en: Unable to connect to the filesystem
nb_NO: Kunne ikke koble til filsystemet.

en: Component selection
nb_NO: Valg av komponent

en: An empty WordPress install
nb_NO: En tom WordPress-installasjon

en: credentials
nb_NO: innloggingsinformasjon

en: This current site
nb_NO: Dette nåværende nettsted

en: Clone:
nb_NO: Klone:

en: (%d archive(s) in set, total %s).
nb_NO: (%d arkiv(er) i settet, totalt %s).

en: Otherwise, you can try UpdraftVault for 1 month for only $1!
nb_NO: Du kan også prøve UpdraftVault i en måned til bare én dollar!

en: If you have a valid Premium license, you get 1GB of storage included.
nb_NO: Hvis du har en gyldig Premium-lisens, får du 1 GB med lagringsplass inkludert.

en: Try UpdraftVault for 1 month for only $1!
nb_NO: Prøv UpdraftVault i en måned for bare én dollar!

en: Try it - 1 month for $1!
nb_NO: Prøv den! Én måned for én dollar!

en: go here to learn more
nb_NO: gå hit for å lære mer

note: translators: %s: site URL with trailing slash
en: Clone of %s
nb_NO: Klone av %s

en: Dismiss notice
nb_NO: Skjul merknad

en: dismiss notice
nb_NO: skjul merknad

en: Start Subscription
nb_NO: Start abonnement

en: Start Trial
nb_NO: Start prøveperiode

en: with the option of
nb_NO: med valget av

en: Verifying one-time password...
nb_NO: Bekrefter engangspassord...

en: Login successful; reloading information.
nb_NO: Innlogging vellykket. Laster informasjon på nytt.

en: authentication failed
nb_NO: autentisering mislyktes

en: The directory does not exist, and the attempt to create it failed
nb_NO: Mappen eksisterer ikke og forsøk på å opprette den mislyktes

en: upload failed
nb_NO: opplastingsfeil

en: Already got space?
nb_NO: Har du allerede lagringsplass?

en: Need to get space?
nb_NO: Trenger du å få lagringsplass?

en: Learn more about UpdraftCentral
nb_NO: Lær mer om UpdraftCentral

en: Add this website to UpdraftCentral (remote, centralised control) - free for up to 5 sites.
nb_NO: Legg til dette nettstedet på UpdraftCentral (fjernstyrt sentral kontroll) - gratis for inntil 5 nettsteder.

en: The higher the value, the more server resources are required to create the archive.
nb_NO: Desto høyere verdi, desto mer server-ressurser trengs for å lage arkivet.

note: translators: %s: List of storage services
en: You have requested saving to remote storage (%s), but without entering any settings for that storage.
nb_NO: Du har bedt om lagring på fjernlagringsplass (%s), men uten å angi noen innstillinger for den lagringsplassen.

en: Error: Failed to open local file
nb_NO: Feil: Kunne ikke åpne lokal fil

en: login failure
nb_NO: innloggingsfeil

en: Incomplete
nb_NO: Ufullstendig

en: The backup is being aborted for a repeated failure to progress.
nb_NO: Sikkerhetskopieringen har blitt avbrutt på grunn av gjentatte feil eller manglende evne til å fortsette.

en: Allows you to only backup changes to your files (such as a new image) that have been made to your site since the last backup.
nb_NO: Tillater deg bare å sikkerhetskopiere endringer av dine filer (slikt som et nytt bilde) som er gjort på ditt nettsted etter siste sikkerhetskopi.

en: Follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
nb_NO: Følg denne lenken til instruksjoner for installering (spesielt trinn 1).

en: You successfully purchased UpdraftPremium.
nb_NO: Du har nå kjøpt UpdraftPremium.

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
nb_NO: Din WordPress-installasjon har gamle mapper fra sin tilstand før du gjenopprettet/flyttet (teknisk informasjon: disse har fått suffikset -old).

note: translators: 1: Current file number, 2: Total number of files
en: Unzip progress: %1$d out of %2$d files
nb_NO: Fremdrift for utpakking av zip: %1$d av %2$d filer

en: File backup options
nb_NO: Alternativer for sikkerhetskopiering av filer

en: Perform a backup
nb_NO: Ta en sikkerhetskopi

en: Add changed files (incremental backup) ...
nb_NO: Legg til endrede filer (inkrementell sikkerhetskopi) ...

en: Take an incremental backup
nb_NO: Ta en inkrementell sikerhetskopi

en: Take a new backup
nb_NO: Ta en ny sikkerhetskopi

en: Restore files from
nb_NO: Gjenopprett filer fra

en: Incremental backups
nb_NO: Inkrementelle sikkerhetskopier

en: Find out more about incremental backups here.
nb_NO: Finn ut mer om inkrementelle sikkerhetskopier her.

note: translators: %s: "UpdraftPlus Premiums" as the product name that has incremental backups feature
en: Incremental backups are a feature of %s (upgrade by following this link).
nb_NO: Inkrementelle sikkerhetskopier er en egenskap ved %s (oppgrader ved å følge denne lenken).

en: Could not copy file.
nb_NO: Kunne ikke kopiere fil.

en: Could not extract file from archive.
nb_NO: Kunne ikke pakke ut fil fra arkiv.

en: Could not create directory.
nb_NO: Kunne ikke opprette mappe.

en: Could not retrieve file from archive.
nb_NO: Kunne ikke hente fil fra arkiv.

en: Incompatible Archive.
nb_NO: Inkompatibelt arkiv.

en: Could not access filesystem.
nb_NO: Kunne ikke få tilgang til filsystemet.

en: This backup set contains incremental backups of your files; please select the time you wish to restore your files to
nb_NO: Denne sikkerhetskopien inneholder inkrementelle kopier av dine filer. Vennligst velg tidspunktet du ønsker å gjenopprette filer til

en: No suitable backup set (that already contains a full backup of all the requested file component types) was found, to add increments to.
nb_NO: Intet passende sikkerhetskopi-sett (som allerede inneholder en full sikkerhetskopi av alle de forespurte filene) ble funnet for å legge til inkrementer ut fra.

en: %s logo
nb_NO: %s-logo

en: Clone region:
nb_NO: Klon region:

en: Read more about Easy Updates Manager
nb_NO: Les mer om Easy Updates Manager

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Confirm change
nb_NO: Bekreft endring

en: File/directory
nb_NO: Fil/mappe

en: Automatic updates
nb_NO: Automatiske oppdateringer

en: Type a file prefix
nb_NO: Oppgi et fil-prefiks

en: All files beginning with these characters
nb_NO: Alle filer som starter med disse tegnene

en: Type an extension like zip
nb_NO: Oppgi en fil-endelse som f.eks zip

en: All files beginning with given characters
nb_NO: Alle filer som starter med gitte tegn

en: All files with this extension
nb_NO: Alle filer med denne endelsen

en: Exclude files/directories
nb_NO: Utelukk filer/mapper

en: Select a file/folder which you would like to exclude
nb_NO: Velg en fil/mappe du vil utelukke

en: Add an exclusion rule
nb_NO: Legg til en utelukkelsesregel

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
nb_NO: Velg en måte å utelukke filer eller mapper fra sikkerhetskopien

en: Or, use an UpdraftClone key
nb_NO: Eller bruk en UpdraftClone-nøkkel

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
nb_NO: Be WordPress automatisk oppdatere UpdraftPlus når det finnes en tilgjengelig oppdatering.

en: Your database user does not have permission to drop tables
nb_NO: Din database-bruker har ikke rettigheter til å slette tabeller

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
nb_NO: Fant SET NAMES %s, men endrer til %s som foreslått av WPDB::determine_charset().

en: You can find out more about UpdraftClone keys here.
nb_NO: Du kan finne ut mer om UpdraftClone-nøkler her.

note: translators: %s: Number of remaining archives
en: %s archives remain
nb_NO: %s arkiver gjenstår

note: translators: %s: Link to TeamUpdraft account
en: You can check the progress here or in %s
nb_NO: Du kan kontrollere fremdriften her eller i %s

en: Exclude these from
nb_NO: Utelukk disse fra

en: Clone ready
nb_NO: Klone klar

en: Site data has been deployed
nb_NO: Nettstedsdata har blitt utplassert

en: Deploying site data
nb_NO: Utplasserer nettstedsdata

en: Site data received
nb_NO: Nettstedsdata mottatt

en: Receiving site data
nb_NO: Mottar nettstedsdata

en: WordPress installed
nb_NO: WordPress installert

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
nb_NO: WordPress installert. Venter nå på at nettstedsdata skal sendes.

en: Your UpdraftClone is still setting up.
nb_NO: Din UpdraftClone holder fortsatt på med å bli satt opp.

en: The site data has all been received, and its import has begun.
nb_NO: Nettstedsdataene har blitt mottatt og importering av dem har begynt.

en: UpdraftClone key is required.
nb_NO: UpdraftClone-nøkkel er nødvendig.

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
nb_NO: Utelukkelsesregelen du forsøker legge til eksiterer allerede

en: Please enter a valid file name prefix
nb_NO: Vennligst opgi et gyldig filnavn eller prefiks

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
nb_NO: Vennligst oppi tegn i begynnelsen av filnavnet på de du ønsker å utelukke

en: Please enter a valid file extension
nb_NO: Vennligst oppgi en gyldig fil-endelse

en: Please enter a file extension, like zip
nb_NO: Vennligst oppi en fil-endelse, som f.eks zip

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
nb_NO: Vennligst oppgi en fil/mappe som du ønsker å utelukke

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne utelukkelsesregelen?

en: The preparation of the clone data has been aborted.
nb_NO: Forberedelsen av klone-dataene er avbrutt.

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
nb_NO: For å lese FAQer og dokumentasjon om UpdraftClone, gå hit.

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
nb_NO: Spør WordPress om å oppdatere UpdraftPlus automatisk når en oppdatering er tilgjengelig

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your teamupdraft.com account once it is ready.
nb_NO: Din klone har startet, nettverksinformasjonen er ennå ikke tilgjengelig, men vil bli vist her og på din teamupdraft.com-konto straks den er klar.

en: log results to console
nb_NO: logg resultater til skjermkonsoll

en: Flexible
nb_NO: Fleksibel

en: Fast
nb_NO: Rask

en: Secure
nb_NO: Sikker

en: Reliable
nb_NO: Pålitelig

en: Easy
nb_NO: Lett

en: Select All
nb_NO: Velg alle

en: Finish
nb_NO: Avslutt

en: Press here to save your settings.
nb_NO: Trykk her for å lagre innstillinger.

en: Save
nb_NO: Lagre

en: More settings
nb_NO: Flere innstillinger

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: Dashboard:
nb_NO: Kontrollpanel:

en: Front page:
nb_NO: Forside:

en: manage
nb_NO: behandle

en: The backup was aborted
nb_NO: Denne sikkerhetskopien ble avbrutt

en: Take Tour
nb_NO: Ta omvisning

en: Thank you for taking the tour.
nb_NO: Takk for at du tok omvisningen.

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
nb_NO: Gratulerer. Dine innstillinger lagret.

en: Find out more here.
nb_NO: Finn ut mer her.

en: Try UpdraftVault!
nb_NO: Prøv UpdraftVault!

en: Manual backup options
nb_NO: Alternativer for manuell sikkerhetskopiering

en: Your first backup
nb_NO: Din første sikkerhetskopi

en: Press here to start!
nb_NO: Trykk her for å starte!

en: the world’s most trusted backup plugin!
nb_NO: verdens mest tiltrodde utvidelse for sikkerhetskopiering!

en: Creating your first backup
nb_NO: Opprett din første sikkerhetskopi

en: Select what you want to backup
nb_NO: Velg hva du vil sikkerhetskopiere

en: Press here to run a manual backup.
nb_NO: Trykk her for å kjøre manuell sikkerhetskopiering

en: Go to settings
nb_NO: Gå til innstillinger

en: Congratulations! Your first backup is running.
nb_NO: Gratulerer! Din første sikkerhetskopi kjører.

en: Choose your backup schedule
nb_NO: Velg din plan for sikkerhetskopiering

en: Choose the schedule that you want your backups to run on.
nb_NO: Velg den plan du ønsker din sikkerhetskopier skal kjøres etter.

en: Control all your backups in one place
nb_NO: Kontroller dine sikkerhetskopier på ett sted

[ctx: Translators: UpdraftVault is a product name and should not be translated.]
en: To get started with UpdraftVault, select one of the options below:
nb_NO: Velg et av alternativene nedenfor for å komme i gang:

en: Welcome to UpdraftPlus
nb_NO: Velkommen til UpdraftPlus

en: UpdraftPlus settings
nb_NO: Innstillinger for UpdraftPlus

en: End tour
nb_NO: Avslutt omvisning

en: Skip this step
nb_NO: Hopp over dette trinnet

en: error: %s (see log file for more)
nb_NO: feil: %s (se loggfilen for mer)

en: Press this button to take a tour of the plugin.
nb_NO: Trykk denne knappen for å starte en veiviser for utvidelsen

en: UpdraftPlus Premium has many more exciting features!
nb_NO: UpdraftPlus Premium har mange flere spennende funksjoner!

en: UpdraftPlus Premium and addons
nb_NO: UpdraftPlus Premium og tillegg

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
nb_NO: Jeg godtar tjenestevilkårene fra UpdraftClone

en: To create a temporary clone you need credit in your account.
nb_NO: For å lage en midlertidig klone renger du kreditt på din konto.

en: If you want, test upgrading to a different PHP or WP version.
nb_NO: Hvis du ønsker det, test oppgradering til en annen PHP- eller WP-versjon.

en: Takes just the time needed to create a backup and send it.
nb_NO: Tar akkurat den tid som trengs for å lage en sikkerhetskopi og send den.

en: One VPS (Virtual Private Server) per clone, shared with nobody.
nb_NO: Én virtuell privat server (VPS) pr. klone, ikke delt med noen.

en: Runs on capacity from a leading cloud computing provider.
nb_NO: Kjører på kapasitet fra en ledende nettsky-leverandør.

en: You can buy UpdraftClone tokens from our shop, here.
nb_NO: Du kan kjøpe UpdraftClone-poeng fra vår butikk, her.

en: Read FAQs here.
nb_NO: Les FAQ-er her.

en: Create a temporary clone on our servers (UpdraftClone)
nb_NO: Lag en midlertidig klone på våre servere (UpdraftClone)

en: failed to upload file to %s (see log file for more)
nb_NO: mislyktes i å laste opp fil til %s (se loggfil for mer)

en: Closing 1st October 2018
nb_NO: Stenger 1. oktober 2018

en: Log in here to enable all the features you have access to.
nb_NO: Logg inn her for å aktivere alle funksjonene du har adgang til.

en: Connect to updraftplus.com
nb_NO: Koble til updraftplus.com

en: Do you have a few more WordPress sites you want to backup? If yes you can save hours by controlling all your backups in one place from UpdraftCentral.
nb_NO: Har du neon flere WordPress-nettsteder du ønsker å sikkerhetskopiere? Hvis ja, kan du spare timer ved å kontrollere alle dine sikkerhetskopier fra ett sted med UpdraftCentral.

en: Look through the other settings here, making any changes you’d like.
nb_NO: Se gjennom de andre innstillingene her og gjør de endringer du ønsker.

en: UpdraftVault is our remote storage which works seamlessly with UpdraftPlus.
nb_NO: UpdraftVault er vårt fjernlager som virker sømløst med UpdraftPlus.

en: Manage your clones
nb_NO: Behandle din kloner

en: Your clone will renew on:
nb_NO: Din klone er fornyes den:

en: Unable to get renew date
nb_NO: Ikke i stand til å få fornyelsesdato

en: Your clone has started and will be available at the following URLs once it is ready.
nb_NO: Din klone har startet og vil bli tilgjengelig på følgende URL så snart den er klar.

en: Current clones
nb_NO: Nåværende kloner

en: You can buy more temporary clone tokens here.
nb_NO: Du kan kjøpe flere midlertidige klone-poeng her.

en: Your clone will now deploy this data to re-create your site.
nb_NO: Din klone vil nå utplassere disse data for å gjenskape ditt nettsted.

en: Forbid non-administrators to login to WordPress on your clone
nb_NO: Forhindre ikke-administratorer å logge inn på WordPress på din klone

en: Reset tour
nb_NO: Tilbakestill omvisningen

en: Migrate (create a copy of a site on hosting you control)
nb_NO: Flytt (lag en kopi av et nettsted på en nettvert/webhotell du selv kontrollerer)

en: WooCommerce plugins
nb_NO: WooCommerce-utvidelser

en: Premium / Find out more
nb_NO: Premium / Finn ut mer

en: Other great plugins
nb_NO: Andre flotte utvidelser

note: translators: %s: Remote storage name
en: Remote storage: %s
nb_NO: Ekstern lagring: %s

en: Failed to download
nb_NO: Nedlasting mislyktes

en: Failed to download %s
nb_NO: Mislykket nedlasting av %s

en: This storage method does not allow downloading
nb_NO: Denne lagringsmetoden tillater ikke nedlasting

en: Failed to upload %s
nb_NO: Opplasting av %s mislyktes

en: Choose a default for each table
nb_NO: Velg en standard for hver tabell

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
nb_NO: Mislyktes: Vi er ikke i stand til å plassere en fil in den mappen - vennligst kontroller dine innloggingsopplysninger.

en: failed to list files
nb_NO: mislyktes i å lage filoversikt

en: You can find your temporary clone information in your updraftplus.com account here.
nb_NO: Du kan finne din midlertidige klone-informasjon i din updraftplus.com-konto her.

en: Backup
nb_NO: Sikkerhetskopi

en: Sending files to remote site
nb_NO: Sender filer til eksternt nettsted

en: Clone server being provisioned and booted (can take several minutes)
nb_NO: Klone-serveren klargjøres og startes (kan ta flere minutter)

en: Backup / Restore
nb_NO: Sikkerhetskopiere / gjenopprette

en: More information here.
nb_NO: Mer informasjon her.

en: Requested character set (%s) is not present - changing to %s.
nb_NO: Det forespurte tegnsettet (%s) er ikke tilstede - endrer til %s.

en: site not found
nb_NO: nettsted ikke funnet

en: Backup data will be sent to:
nb_NO: Sikkerhetskopi-data vil sendes til:

en: Existing keys
nb_NO: Eksisterende nøkler

note: translators: %s: Key.
en: key
nb_NO: nøkkel

en: Allow only administrators to log in
nb_NO: Tillat bare administratorer å logge inn

en: You can forbid non-admins logins to this cloned site by checking the checkbox below
nb_NO: Du kan forhindre innlogging fra ikke-administrator til dette klonede nettstedet ved å krysse av i boksen nedenfor

en: UpdraftPlus temporary clone user login settings:
nb_NO: UpdraftPlus bruker midlertidig disse innstillingene for innlogging:

en: Welcome to your UpdraftClone (temporary clone)
nb_NO: Velkommen til din UpdraftClone (midlertidig klone)

en: Refresh connection
nb_NO: Oppfrisk tiloblingen

en: No keys to allow remote sites to send backup data here have yet been created.
nb_NO: Ingen nøkler for å tillate fjern-nettsteder å sende sikkerhetskopidata er opprettet ennå.

en: No receiving sites have yet been added.
nb_NO: Ingen mottakende nettsteder har blitt lagt til.

en: It is for sending backups to the following site:
nb_NO: Det er tid for å sende sikkerhetskopier til følgende nettsted:

en: The key was successfully added.
nb_NO: Nøkkelen ble lagt til.

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
nb_NO: Den oppgitt nøkkelen tilhører ikke et fjern-nettsted (den tilhører dette).

en: The entered key was corrupt - please try again.
nb_NO: Den oppgitte nøkkel var ødelagt - vennligst prøv igjen.

en: The entered key was the wrong length - please try again.
nb_NO: Den oppgitte nøkkelen hadde feil lengde - vennligst prøv igjen.

en: You must copy and paste this key on the sending site now - it cannot be shown again.
nb_NO: Du må kopiere og lime inn denne nøkkelen på avsender-nettstedet nå - den kan ikke vises igjen.

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
nb_NO: En nøkkel med dette navnet finnes allerede. Du må bruke et unikt navn.

en: Also send this backup to the active remote storage locations
nb_NO: Også send denne sikkerhetskopien til aktive fjernlagere

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
nb_NO: For lengre hjelp, inkludert skjermbilder, følg denne lenken.

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
nb_NO: Hvis direkte sending fra nettsted til nettsted ikke virker for deg er det tre andre metoder - vennligst prøv én av disse i stedet.

en: Only allow this backup to be deleted manually (i.e. keep it even if retention limits are hit).
nb_NO: Bare tillat at denne sikkerhetskopien slettes manuelt (behold den selv om bevaringsbegrensninger er nådd).

en: The creation of your data for creating the clone should now begin.
nb_NO: Opprettelsen av data for å lage klonen skal nå begynne.

en: Migrate / Clone
nb_NO: Flytte / klone

en: Every hour
nb_NO: Hver time

en: Processing
nb_NO: Behandler

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
nb_NO: Koble til UpdraftCentral

en: Login or register with this email address
nb_NO: Logg inn eller registrer med denne e-postadressen

en: If not, then choose your details and a new account will be registered.
nb_NO: Hvis ikke, velg dine detaljer og en ny konto vil bli registrert.

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
nb_NO: Logg inn eller registrer deg på UpdraftCentral Cloud

en: Go here to connect it.
nb_NO: Gå hit for å koble det til.

en: Or if you prefer to self-host, then you can get the self-hosted version here.
nb_NO: Eller, om du har planer om selv å være nettvert kan du få versjonen selv-nettverter her.

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
nb_NO: Koble dette nettstedet til UpdraftCentral Cloud

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
nb_NO: Sikkerhetskopier, oppdater og behandle alle dine WordPress-nettsteder fra ett kongtrollpanel

en: Add this website to your UpdraftCentral Cloud dashboard at teamupdraft.com.
nb_NO: Legg til dette nettstedet på ditt kontrollpanel på UpdraftCentral Cloud på teamupdraft.com.

en: If you already have a teamupdraft.com account, then enter the details below.
nb_NO: Om du allerede har en teamupdraft.com-konto oppgi detaljene nedenfor.

en: this privacy policy
nb_NO: denne personvernerklæringen

en: Create clone
nb_NO: Lag klone

en: Available temporary clone tokens:
nb_NO: Tilgjengelige midlertidige poeng:

en: Please read %s for use of our %s authorization app (none of your backup data is sent to us).
nb_NO: Vennligst les %s for bruk av vår autorisasjons-app %s (ikke noen av dine sikkerhetskopi-data er sendt til oss).

note: translators: %s: The name of the missing encryption module.
en: Without it, encryption will be a lot slower.
nb_NO: Uten den vil kryptering gå langt tregere.

note: translators: %s: The name of the missing encryption module.
en: Your web-server does not have the %s module installed.
nb_NO: Din webserver har ikke modulen %s installert.

en: press here
nb_NO: trykk her

en: UpdraftCentral Cloud
nb_NO: UpdraftCentral nettsky

en: (current version)
nb_NO: (nåværende versjon)

en: Forgotten your details?
nb_NO: Glemt dine detaljer?

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
nb_NO: Har du ennå ikke en konto (den er gratis)? Gå og skaff deg en!

en: You can also close this wizard.
nb_NO: Du kan også luke denne veiviseren.

en: The file %s has a "byte order mark" (BOM) at its beginning. | The files %s have a "byte order mark" (BOM) at their beginning.
nb_NO[0]: Filen %s har et merke byte-rekkefølge (BOM) i starten.
nb_NO[1]: Filene %s har et merke for byte-rekkefølge (BOM) starten.

en: One Time Password (check your OTP app to get this password)
nb_NO: Engangspassord (se din OTP-app for å få dette passordet)

en: For future control of all your UpdraftCentral connections, go to the "Advanced Tools" tab.
nb_NO: For fremtidig kontroll av alle dine UpdraftCentral-tilkobliger, gå til fanen Avanserte verktøy.

en: You need to read and accept the UpdraftCentral Cloud data and privacy policies before you can proceed.
nb_NO: Du må lese og godta databeskyttelses- og personvernerklæringen for UpdraftCentral Cloud før du kan fortsette.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
nb_NO: Vennligst vent mens du blir omdirigert til UpdraftCentral Cloud.

en: Please wait while the system generates and registers an encryption key for your website with UpdraftCentral Cloud.
nb_NO: Vennligst vet mens systemet genererer og registrerer en krypteringsnøkkel for ditt nettsted hos UpdraftCentral Cloud.

en: Perhaps you would want to login instead.
nb_NO: Kanskje du ønsker å logge inn i stedet.

en: Trouble connecting? Try using an alternative method in the advanced security options.
nb_NO: Problemer med å koble til? Prøv å bruke en alternativ metode under avanserte sikkerhetsalternativer.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
nb_NO: En e-post er nødvendig og må være på et gyldig format.

en: Both email and password fields are required.
nb_NO: Både e-post og passordfelt er nødvendig.

en: Registration successful.
nb_NO: Registrering utført.

note: translators: %s: Name of the service to be opened in a new window.
en: Please follow this link to open %s in a new window.
nb_NO: Vennligst følg denne lenken for å åpne %s i en ny fane.

en: Login successful.
nb_NO: Innlogging utført.

en: Upload backup
nb_NO: Last opp sikkerhetskopi

en: (already uploaded)
nb_NO: (allerede lastet opp)

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: UpdraftPlus News
nb_NO: Nyheter fra UpdraftPlus

en: Dismiss all UpdraftPlus news
nb_NO: Avvis alle nyheter fra UpdraftPlus

en: Are you sure you want to dismiss all UpdraftPlus news forever?
nb_NO: Er du sikker på at du for alltid vil avvise nyheter fra UpdraftPlus?

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
nb_NO: Du må velge minst én ekstern lagringsplass å laste opp dette sikkerhetskopi-settet til.

en: After pressing this button, you can select where to upload your backup from a list of your currently saved remote storage locations
nb_NO: Etter å ha trykket denne knappen kan du velge hvor sikkerhetskopien skal lastes opp, fra en liste over dine, for tiden, lagrede eksterne lagringsplasser

en: Local backup upload has started; please check the log file to see the upload progress
nb_NO: Lokal opplasting av sikkerhetskopi har startet. Vennligst sjekk loggfilen for å se fremdriften.

en: Select the remote storage destinations you want to upload this backup set to
nb_NO: Velg de fjernlagringsstedene du ønsker å laste opp dette sikkerhetskopisettet til

en: Please specify the Microsoft OneDrive folder name, not the URL.
nb_NO: Vennligst angi mappenavnet i Microsoft OneDrive, ikke URL-en.

en: WP-CLI support
nb_NO: WP-CLI-støtte

en: Only email the database backup
nb_NO: Send bare sikkerhetskopien av databasen på epost

en: WP-CLI commands to take, list and delete backups.
nb_NO: Kommandoer til WP-CLIfor å ta, liste ut og slette sikkerhetskopier.

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
nb_NO: Takk for at du installerte UpdraftPlus!

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
nb_NO: Denne funksjonaliteten er deaktivert av nettstedsadministratoren.

en: Failed to read from the working directory.
nb_NO: Mislyktes i å lese fra fjern-mappen.

en: Failed to find a manifest file in the backup.
nb_NO: Fant ingen manifest-fil i sikkerhetskopien.

en: Failed to read the manifest file from backup.
nb_NO: Kunne ikke lese manifest-filen fra sikkerhetskopien.

en: (Nothing has been logged yet)
nb_NO: (Intet er logget ennå)

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
nb_NO: Pass på at du er logget på riktig konto før du fortsetter.

en: authentication error
nb_NO: autenseringsfeil

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
nb_NO: Fjernlager-metode og instans-ID er nødvendig for autensering.

en: Currently disabled
nb_NO: For øyeblikket deaktivert

en: Currently enabled
nb_NO: For øyeblikket aktivert

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
nb_NO: Du bruker for øyeblikket den gratis versjonen av UpdraftPlus.

en: Get it here
nb_NO: Få den her

en: remote site
nb_NO: eksterne nettsteder

en: Self-hosted dashboard
nb_NO: Egen-hostet kontrollpanel

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
nb_NO[0]: Forespurt tabellkollering (%1$s) er ikke til stede - endring til %2$s.
nb_NO[1]: Forespurte tabellkollasjoner (%1$s) er ikke til stede - endring til %2$s.

en: Your chosen replacement collation
nb_NO: Din valgte erstatningskollasjon

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
nb_NO: Du kan velge en annen passende sortering i stedet og fortsette med restaureringen (på egen risiko).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
nb_NO[0]: Databaseserveren som dette WordPress-nettstedet kjører på støtter ikke samlingen (%s) som brukes i databasen som du prøver å importere.
nb_NO[1]: Databaseserveren som dette WordPress-nettstedet kjører på støtter ikke flere samlinger (%s) som brukes i databasen som du prøver å importere.

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
nb_NO: URL for nettstedet til ditt UpdraftCentral dashboard

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
nb_NO: Skriv inn nettadressen der din egen installerte versjon av UpdraftCentral er plassert:

en: A website where you have installed %s
nb_NO: Et nettsted der du har installert %s

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
nb_NO: På ditt UpdraftCentral dashboard bør du trykke på "Add Site" -knappen og deretter lime inn nøkkelen.

en: Your chosen character set to use instead:
nb_NO: Ditt valgte tegnsett som skal brukes i stedet:

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
nb_NO[0]: Databaseserveren som dette WordPress-nettstedet kjører på støtter ikke tegnsettet (%s) som du prøver å importere.
nb_NO[1]: Databaseserveren som dette WordPress-nettstedet kjører på støtter ikke tegnsettene (%s) som du prøver å importere.

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
nb_NO: Du kan velge et annet passende tegnsett i stedet og fortsette med restaureringen på egen risiko.

note: translators: 1: Requested character set, 2: Fallback character set.
en: Requested character set (%1$s) is not present - changing to %2$s.
nb_NO: Forespurt tabellkaraktersett (%1$s) er ikke tilstede - endring til %2$s.

en: an account
nb_NO: en konto

en: UpdraftCentral key created successfully
nb_NO: UpdraftCentral-nøkkel opprettet

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
nb_NO: Dette sikkerhetskopien er fra dette nettstedet, men på tidspunktet for sikkerhetskopien brukte du %s, mens nettstedet nå bruker %s.

en: Create another key
nb_NO: Opprett en ny nøkkel

en: UpdraftCentral dashboard connection details
nb_NO: UpdraftCentral dashboard tilkoblingsdetaljer

en: Next
nb_NO: Neste

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
nb_NO: Koble dette nettstedet til et UpdraftCentral dashbord funnet på ...

en: Manage existing keys (%d)...
nb_NO: Administrer eksisterende nøkler (%d) ...

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
nb_NO: Det er ingen UpdraftCentral dashboard som for øyeblikket kan kontrollere dette nettstedet.

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
nb_NO: Du kan nå kontrollere dette nettstedet via ditt UpdraftCentral dashbord på %s.

en: Detailed instructions for this can be found at %s
nb_NO: Detaljert instruksjon for dette finner du på %s

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
nb_NO: Du må nå kopiere nøkkelen under og skrive den inn på din %s.

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
nb_NO: Oppgi en gyldig URL, for eksempel http://example.com

en: Please enter the URL where your UpdraftCentral dashboard is hosted.
nb_NO: Vennligst skriv inn URL der ditt UpdraftCentral dashboard er.

en: i.e. if you have %s there
nb_NO: altså hvis du har %s der

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
nb_NO: Hvis du vil de-autorisere UpdraftPlus (alle områder) fra å få tilgang til Google Disk, følger du denne koblingen til innstillingene for Google-kontoen din.

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
nb_NO: PHP exception (%s) har oppstått: %s

note: translators: %s: Description
en: Follow this link to remove these settings for %s.
nb_NO: Følg denne lenken for å fjerne disse innstillingene for %s.

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
nb_NO: PHP fatal feil (%s) har oppstått: %s

en: archive
nb_NO: arkiv

en: WordPress Core
nb_NO: WordPress-kjernen

en: Extra database
nb_NO: Ekstra database

en: Press here to download or browse
nb_NO: Trykk her for å laste ned eller bla gjennom

en: Error: invalid path
nb_NO: Feil: Ugyldig bane

en: An error occurred when fetching storage module options:
nb_NO: Det oppsto en feil ved henting av lagringsmodulen:

en: Loading log file
nb_NO: Laster loggfil

en: Search
nb_NO: Søk

en: Select a file to view information about it
nb_NO: Velg en fil for å vise informasjon om dette

en: Browsing zip file
nb_NO: Bla gjennom zip-filer

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
nb_NO: Med UpdraftPlus Premium kan du laste ned individuelle filer direkte herfra.

en: Browse contents
nb_NO: Bla gjennom innhold

en: HTTP code:
nb_NO: HTTP-kode:

en: Skipped tables:
nb_NO: Hoppet over følgende tabeller:

en: All WordPress tables will be backed up.
nb_NO: Alle WordPress-tabellene vil bli sikkerhetskopiert.

en: The available memory on the server.
nb_NO: Tilgjengelige minnet på serveren.

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
nb_NO: Du har valgt å sikkerhetskopiere en database, men ingen tabeller er valgt

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
nb_NO: At du prøver å laste opp en zip-fil som tidligere er laget av UpdraftPlus.

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
nb_NO: Enhver innstilling i din .htacess eller web.config-fil som påvirker maksimal opplastings eller innsendingsstørrelse.

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
nb_NO: Med UpdraftPlus Premium kan du velge å sikkerhetskopiere tabeller som ikke tilhører WordPress, sikkerhetskopiere bare spesifikke tabeller og sikkerhetskopiere også andre databaser.

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
nb_NO: Mer informasjon kan finnes i nettleserens Javascript-konsoll og i serverens PHP-logger.

en: Backup time and scheduling
nb_NO: Tid for sikkerhetskopiering og planlegging

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
nb_NO: Sikkerhetskopier WordPress multisite (dvs. nettverk), sikkert.

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
nb_NO: Sikkerhetskopier WordPress-kjernen og ikke-WP filer og databaser.

en: Importer
nb_NO: Importør

en: No ads
nb_NO: Ingen reklame

en: Network / multisite
nb_NO: Nettverk / multisite

en: Network and multisite
nb_NO: Nettverk og multisite

en: More database options
nb_NO: Flere alternativer for database

en: Set exact times to create or delete backups.
nb_NO: Angi eksakt tid for å opprette eller slette sikkerhetskopier.

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
nb_NO: UpdraftPlus har sitt eget innebygde lagringsalternativ, som tilbyr en problemfri måte å laste ned, lagre og behandle alle dine sikkerhetskopier fra ett sted.

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
nb_NO: Lås ned tilgangen til UpdraftPlus med et passord slik at du kan velge hvilke administratorer som har tilgang til sikkerhetskopier.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
nb_NO: Enkelte sikkerhetskopieringsutvidelser kan ikke legge tilbake en sikkerhetskopi, så Premium lar deg gjenopprette sikkerhetskopier fra andre utvidelser.

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
nb_NO: Rydd opp for dine klienter og fjern all reklame for våre andre produkter.

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
nb_NO: Sofistikert rapportering av muligheter for sending av e-post.

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
nb_NO: Krypter din sensitive database (f.eks kundeinformasjon og passord). Sikkerhetskopier også ekstern database.

en: Find out more
nb_NO: Finn ut mer

en: Backup to remote storage locations
nb_NO: Backup til eksterne lagringsplasser

en: Remote storage
nb_NO: Eksterne lagringsplasser

en: Upgrade now
nb_NO: Oppgrader nå

en: Installed
nb_NO: Installert

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
nb_NO: Anbefalt: optimaliser din databasen med WP-Optimize.

en: Read more
nb_NO: Les mer

en: Pre-update backups
nb_NO: Sikkerhetskopiering rett før oppdateringer

en: Additional and enhanced remote storage locations
nb_NO: Ytterligere og forbedrede fjernlagrings-steder

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
nb_NO: Sikkerhetskopierer automatisk ditt nettsted like før enhver oppdatering av utvidelser, temaer og WordPress-kjernen.

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
nb_NO: Tilbyr eksperthjelp og kundestøtte fra utviklerne når du trenger det.

en: UpdraftPlus Tour
nb_NO: Omvisning i UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
nb_NO: UpdraftPlus Migrator kloner ditt WordPress-nettsted og flytter det til et nytt domene, direkte og enkelt.

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
nb_NO: Eter at du har sikkerhetskopiert din database anbefaler vi at du installerer vår utvidelse WP-Optimize for å strømlinjeforme den for bedre nettstedsytelse.

en: Cloning and migration
nb_NO: Kloning og flytting

en: Additional storage
nb_NO: Tilleggslagring

en: Fast, personal support
nb_NO: Rask, personlig brukerstøtte

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV, Backblaze and more with UpdraftPlus Premium.
nb_NO: Få forbedrede versjoner av de gratis fjernlagringsalternativene (Dropbox, Google Drive og S3) og også flere fjernlagringsalternativer som OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV, Blacbalze og flere med UpdraftPlus Premium.

en: Trash
nb_NO: Søppel

en: Approve
nb_NO: Godkjenn

en: Hold or Unapprove
nb_NO: Behold eller opphev godkjenning

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Pings
nb_NO: Pinger

en: Get UpdraftCentral
nb_NO: Skaff deg UpdraftCentral

en: UpdraftVault storage
nb_NO: UpdraftVault lagring

en: Go there
nb_NO: Gå dit

en: Sign up
nb_NO: Registrer deg

en: Get Premium
nb_NO: Skaff Premium

en: notice image
nb_NO: merknadsbilde

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
nb_NO: Bruker du UpdraftPlus på flere nettsteder?

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
nb_NO: UpdraftCentral en et svært effektiv måte å behandle, oppdatere og sikkerhetskopiere flere nettsteder fra ett sted.

en: Introducing UpdraftCentral
nb_NO: Introduserer UpdraftCentral

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
nb_NO: Kontroller alle dine WordPress-installasjoner fra ett sted ved hjelp av UpdraftCentral sin fjernadministrasjon av nettsteder!

en: Secure your backups
nb_NO: Sikre dine sikkerhetskopier

en: Easily migrate or clone your site in minutes
nb_NO: Flytt eller klon enkelt nettstedet ditt på minutter

en: Backup of: %s
nb_NO: Sikkerhetskopi av: %s

en: Apache modules
nb_NO: Apache-moduler

en: Remote files deleted:
nb_NO: Eksterne filer slettet:

en: Local files deleted:
nb_NO: Lokale filer slettet:

en: remote files deleted
nb_NO: eksterne filer slettet

en: template not found
nb_NO: mal ikke funnet

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
nb_NO: Du har valgt et fjernlagringsalternativ som har et autoriseringstinn for å kunne fullføres:

en: Remote storage authentication
nb_NO: Autorisasjon for fjernlagring

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
nb_NO: Hvis ikke vil du måtte enten fjerne data fra denne tabellen eller kontakte din nettvert eller ditt webhotell for å be om flere ressurser.

note: translators: 1: Description or remote storage name (e.g. Google Drive, OneDrive, etc.), 2: Description or remote storage name
en: Follow this link to authorize access to your %1$s account (you will not be able to backup to %2$s without it).
nb_NO: Følg denne lenken for å gi tilgang til din konto %1$s (du vil ikke kunne sikkerhetskopiere til %2$s uten det).

en: Site size
nb_NO: Størrelse på nettsted

en: Search / replace database
nb_NO: Søk / erstatt database

en: Lock settings
nb_NO: Lås innstillinger

en: Complete
nb_NO: Komplett

en: Processing table (%s)
nb_NO: Behandler tabell (%s)

en: %s de-authentication
nb_NO: %s av-autensering

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
nb_NO: Du må legge til følgende som den autoriserte redigerings-URLpå ditt Dropbox-kontrollpanel (under "API-innstillinger") når du blir bedt om det.

en: Site information
nb_NO: Informasjon om nettstedet

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
nb_NO: Lås tilgangen til innstillingene for UpdraftPlus

en: To fix this problem go here.
nb_NO: Trykk her for å rette dette problemet

note: translators: %s: The name of the missing add-on.
en: %s add-on not found
nb_NO: %s add-on ikke funnet

en: Import settings
nb_NO: Importer innstillinger

en: Export settings
nb_NO: Eksporter innstillinger

en: including any passwords
nb_NO: inkludert eventuelle passord

en: Export / import settings
nb_NO: Eksporter / importer innstillinger

en: or to restore manually
nb_NO: eller å gjenopprette manuelt

en: Importing...
nb_NO: Importerer...

en: You have not yet selected a file to import.
nb_NO: Du har ikke valgt noen fil å importere.

en: Do you want to carry out the import?
nb_NO: Ønsker du å fortsette med importen?

en: Which was exported on:
nb_NO: Som var eksportert den:

en: This will import data from:
nb_NO: Dette vil importere data fra:

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
nb_NO: Din eksportfil vil bli laget ut fra dine nå viste innstillinger, ikke fra de lagrede.

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
nb_NO: OptimizePress 2.0 koder sitt innhold slik at søk/erstatt ikke virker.

note: translators: %s: Remote storage
en: Backup using %s?
nb_NO: Sikkerhetskopiere med %s?

note: translators: %s: Service name
en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
nb_NO: AWS-adgangskoden ser ut til å være feil. (Riktig %s adgangsnøkkel starter med "AK")

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
nb_NO: Ingen innstillinger ble funnet - vennligst gå til Innstillinger-fanen og kontroller innstillingene dine.

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
nb_NO: Dette er nyttig hvis webserveren ikke kan kontaktes med innkommende trafikk av dette nettstedet (f.eks. er dette tilfellet dersom dette nettstedet ligger offentlig på Internett, men UpdraftCentral-kontrollpanelet er på localhost eller på et intranett, eller om dette nettstedet har en utgående brannmur), eller hvis kontrollpanel-nettstedet ikke har et SSL-sertifikat .

en: More information...
nb_NO: Mer informasjon...

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
nb_NO: Kunne ikke åpne mappe (sjekk filrettighetene og eierskap): %s

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
nb_NO: Bruk den alternative metoden for å opprette en kobling til kontrollpanelet.

en: Key size: %d bits
nb_NO: Nøkkelstørrelse: %d bits

en: recommended
nb_NO: anbefalt

en: slower, strongest
nb_NO: tregere, sterkest

en: faster (possibility for slow PHP installs)
nb_NO: raskere (mulighet for trege PHP-installasjoner)

en: easy to break, fastest
nb_NO: lett å bryte, raskest

en: Encryption key size:
nb_NO: Størrelse på krypteringsnøkkel:

en: Public key was sent to:
nb_NO: Offentlig nøkkel ble sendt til:

note: translators: %s: Missing credential type (e.g., login)
en: login
nb_NO: Logg inn

en: UpdraftCentral (Remote Control)
nb_NO: UpdraftCentral (fjernkontroll)

en: View recent UpdraftCentral log events
nb_NO: Vis siste loggede hendelser på UpdraftCentral

note: translators: %s: Approximate email size limit in MB
en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
nb_NO: Vær oppmerksom på at e-postservere typisk har en størrelsesgrense, vanligvis rundt %s MB. Sikkerhetskopier større enn slike grenser vil trolig ikke komme frem.

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
nb_NO: Dette er noen ganger forårsaket av en brannmur - prøv å slå av SSL i ekspertinnstillingene, og test på nytt.

en: Enter any description
nb_NO: Skriv inn en beskrivelse

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Delete...
nb_NO: Slett...

en: Created:
nb_NO: Opprettet:

en: Access this site as user:
nb_NO: Få tilgang til dette nettstedet som bruker:

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
nb_NO: En UpdraftCentral tilkobling har blitt vellykket opprettet

en: The key referred to was unknown.
nb_NO: Nøkkelen var ukjent.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
nb_NO: En ny UpdraftCentral-tilkobling har ikke blitt opprettet.

en: UpdraftCentral Connection
nb_NO: UpdraftCentral-tilkobling

en: Key description
nb_NO: Nøkkelbeskrivelse

en: An invalid URL was entered
nb_NO: En ugyldig URL ble oppgitt

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
nb_NO: Du må besøke denne URL-en i samme nettleser og innloggingssesjon du lagde nøkkelen i.

en: This connection appears to already have been made.
nb_NO: Denne tilkoblingen ser ut til allerede å ha vært laget.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
nb_NO: Du må besøke denne lenken i den samme nettleseren og innloggingssesjon som du laget nøkkelen i.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
nb_NO: Du er ikke logget inn på dette WordPress-nettstedet i din nettleser.

en: Cloud Files
nb_NO: Sky-filer

en: (tap on an icon to select or unselect)
nb_NO: (trykk på et ikon for å velge eller fravelge)

en: Fetching...
nb_NO: Henter...

en: Please enter a valid URL
nb_NO: Vennligst oppgi en gyldig URL

en: The given file was not found, or could not be read.
nb_NO: Den angitte filen ble ikke funnet, eller kunne ikke leses.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
nb_NO: Du bør lagre dine endringer for å sikre at de blir brukt for å lage din sikkerhetskopi.

en: Your settings have been saved.
nb_NO: Dine innstillinger er lagret.

en: Total backup size:
nb_NO: Total størrelse av sikkerhetskopi:

note: translators: %s: Item to be removed
en: these backup sets
nb_NO: disse sikkerhetskopi-settene

note: translators: %s: Item to be removed
en: this backup set
nb_NO: dette sikkerhetskopi-settet

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
nb_NO: Vi ba om å slette filen, men kunne ikke forstå serverens svar

en: Saving...
nb_NO: Lagrer …

en: or (annual discount)
nb_NO: eller (årlig rabatt)

en: The backup has finished running
nb_NO: Sikkerhetskopien er fullført

en: reset
nb_NO: Tilbakestill

en: The backup was aborted by the user
nb_NO: Sikkerhetskopieringen ble avbrutt av brukeren

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
nb_NO: Ingen Vault-tilkobling ble funnet for dette nettstedet (har den flyttet?). Vennligst koble fra og koble til igjen.

en: stop
nb_NO: stopp

en: calculate
nb_NO: beregn

note: translators: %s: Price
en: %s per year
nb_NO: %s pr. år

en: Uploads URL:
nb_NO: URL for opplastinger:

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
nb_NO: For å importere et vanlig WordPress-nettsted inn i en flernetstedsinstallasjon krever %s.

en: Please read this link for important information on this process.
nb_NO: Vennligst les denne lenken for viktig informasjon om denne prosessen.

en: It will be imported as a new site.
nb_NO: Det vil bli importert som et nytt nettsted.

en: Call WordPress action:
nb_NO: Kall WordPress-handling:

en: Please fill in the required information.
nb_NO: Vennligst fyll ut den nødvendige informasjonen.

en: Dismiss
nb_NO: Ignorer

en: Database backup schedule
nb_NO: Tidsplan for sikkerhetskopi av database

en: Files backup schedule
nb_NO: Tidsplan for sikkerhetskopi av filer

en: Size: %s MB
nb_NO: Størrelse: %s MB

en: External database (%s)
nb_NO: Ekstern database (%s)

en: files: %s
nb_NO: filer: %s

en: File Options
nb_NO: Filalternativer

en: Uploaded to:
nb_NO: Lastet opp til:

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
nb_NO: Denne knappen vil slette alle innstillingene til UpdraftPlus og fremdrifts-informasjonen for sikkerhetskopier som alt er i gang (men ikke noen av dine eksisterende nettsky-lagrede sikkerhetskopier).

en: (when decrypted)
nb_NO: (når dekryptert)

en: %s checksum: %s
nb_NO: %s sjekksum: %s

en: Skipping: this archive was already restored.
nb_NO: Hopper over: Dette arkivet var allerede lagt tilbake.

en: Not got any remote storage?
nb_NO: Har du ikke noen fjernlagringsmuligheter?

en: Check out UpdraftVault.
nb_NO: Prøv UpdraftVault.

en: settings
nb_NO: innstillinger

[ctx: (verb)]
en: Download
nb_NO: Last ned

en: Backup Contents And Schedule
nb_NO: Sikkerhetskopier innhold og tidsplan

en: Advanced Tools
nb_NO: Avanserte verktøy

en: Include your files in the backup
nb_NO: Inkluder dine filer i sikkerhetskopien

note: translators: %s: "settings" which is the name of a tab on which remote storage settings are configured
en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
nb_NO: Sikkerhetskopien vil ikke bli sendt til noe fjernlager - intet har blitt lagret i %s

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
nb_NO: Dine lagrede innstillinger vil også påvirke hva som sikkerhetskopieres - f.eks utelukkede filer.

note: translators: %s: Time ago
en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
nb_NO: Du har en uferdig gjenopprettingsoperasjon som startet for %s siden.

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
nb_NO: Tilstrekkelig informasjon om den pågående gjenopprettingen ble ikke funnet.

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
nb_NO: Du har valgt å sikkerhetskopiere filer, men ingen fil-grupper er valgt

en: Continue restoration
nb_NO: Fortsett gjenoppretting

en: Unfinished restoration
nb_NO: Uferdig gjenoppretting

en: Premium / Extensions
nb_NO: Premium / Tillegg

en: Extensions
nb_NO: Tillegg

note: translators: 1: Minutes, 2: Seconds
en: %1$s minutes, %2$s seconds
nb_NO: %1$s minutter, %2$s sekunder

en: Key created successfully.
nb_NO: Nøkkel laget.

en: required for some remote storage providers
nb_NO: nødvendig for noen fjernlager-tilbydere

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
nb_NO: Du må kopiere og lime inn denne nøkkelen nå - den kan ikke vises igjen.

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
nb_NO: Denne sikkerhetskopierigsmappen er ikke skrivbar (eller diskplassen er oppbrukt) - sikkerhetskopieringen av databasen forventes å feile snart.

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
nb_NO: For å fullføre din flytting/kloning, bør du nå logge inn på det andre nettstedet og gjenopprette sikkerhetskopisettet.

en: Not installed
nb_NO: Ikke installert

en: Deselect
nb_NO: Fravelg

en: Select all
nb_NO: Velg alle

en: Backup sets removed:
nb_NO: Sikkerhetskopi-sett fjernet:

en: Processing...
nb_NO: Behandler...

en: For backups older than
nb_NO: For sikkerhetskopier eldre enn

en: week(s)
nb_NO: uke(r)

en: hour(s)
nb_NO: time(r)

en: day(s)
nb_NO: dag(er)

en: in the month
nb_NO: i måneden

en: day
nb_NO: dag

en: Actions upon selected backups
nb_NO: Handlinger på valgte sikkerhetskopier

en: the options table was not found
nb_NO: tabellen options ble ikke funnet

en: no options or sitemeta table was found
nb_NO: ingen tabell for options eller sitemeta ble funnet

note: translators: %s: Item to be removed
en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å fjerne %s fra UpdraftPlus?

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
nb_NO: Trykk her for å kikke inn i dine fjernlagringsmetoder etter eksisterende sikkerhetskopisett (fra ethvert nettsted, om de er lagret i den samme mappen).

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
nb_NO: For å benytte denne sikkerhetskopien må databaseserveren støtte tegnsettet %s.

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
nb_NO: En feil (%s) oppstod:

en: Too many database errors have occurred - aborting
nb_NO: For mange databasefeil har forekommet - avbryter

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
nb_NO: Det oppstod en feil på den første %s kommandoen - avbryter kjøring

en: Backup created by:
nb_NO: Sikkerhetskopi opprettet av:

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
nb_NO: En SQL linje som er større en maksimal pakkestørrelse (og som samtidig ikke kan splittes) ble funnet. Denne linjen vil ikke bli prosessert og blir dermed utelatt: %s

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
nb_NO: Linjen er splittet for å forhindre at maksimum pakkestørrelse overstiges.

en: Content URL:
nb_NO: Innholds-URL:

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
nb_NO: Tabellmotoren %s er ikke tilgjengelig; bytter til MyISAM.

en: Please supply the requested information, and then continue.
nb_NO: Vennligst oppgi informasjonen det spørres etter.

en: will restore as:
nb_NO: vil gjenopprettes som:

en: the database query being run was:
nb_NO: databasespørringen som ble kjørt var:

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
nb_NO: Tabellprefikset har blitt forandret. Endrer %s felter tilsvarende:

en: Failed to find database file
nb_NO: Klarte ikke finne databasefilen

en: Failed to open database file
nb_NO: Klarte ikke åpne databasefilen

en: Old table prefix:
nb_NO: Gammelt tabellprefiks:

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
nb_NO: Du må slå på %s for at de pene permalenkene dine – for eks. %s – skal fungere

note: Plugin Name of the plugin
en: UpdraftPlus - Backup/Restore
nb_NO: UpdraftPlus - Sikkerhetskopi/Gjenoppretting

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
nb_NO: Denne databasen må utplasseres på MySQL-versjon %s eller nyere.

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
nb_NO: Dette problemet er forårsaket av forsøk på å gjenopprette en database på en veldig gammel MySQL-versjon som ikke er kompatibel med kilde-databasen.

en: Site home:
nb_NO: Nettstedets hjemmeside:

note: Description of the plugin
en: Backup and restore: take backups locally, or backup to Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, on automatic schedules.
nb_NO: Sikkerhetskopier og gjenopprett: Ta sikkerhetskopier lokalt eller kopier til Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV og e-post etter automatiske planer.

note: translators: %s: Database table name
en: Restoring table: %s
nb_NO: Gjenoppretter tabell: %s

en: FTP server
nb_NO: FTP-server

en: FTP login
nb_NO: FTP-brukernavn

en: FTP password
nb_NO: FTP-passord

en: Remote path
nb_NO: Ekstern bane

en: Passive mode
nb_NO: Passivmodus

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
nb_NO: Nesten alle FTP-servere ønsker passivmodus, men hvis du trenger aktivmodus fjerner du haken her.

note: translators: %s: Blocked IP address
en: To remove the block, please go here.
nb_NO: For å fjerne blokkeringen, gå hit.

note: translators: %s: Admin email address
en: configure it here
nb_NO: tilpass den her

note: translators: %s: Blocked IP address
en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
nb_NO: UpdraftPlus.com avbrøt tilkoblingsforsøket. Årsaken er «ingen tilgang».

note: translators: %s: Server IP address translators: %s: Blocked IP address
en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
nb_NO: Det ser ut til at IP-adressen til webserveren din, %s, er blokkert.

note: translators: %s: Service name
en: %s Error: Failed to initialise
nb_NO: %s-feil. Klarte ikke starte opp.

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
nb_NO: Det trengs v2-godkjenning (Keystone); v1 (Swauth) støttes ikke.

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
note: translators: %s: Tenant (used in OpenStack storage)
en: tenant
nb_NO: klient

en: You need to supply both an email address and a password
nb_NO: Du må oppgi både en epostadresse og et passord.

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
nb_NO: E-postadressen er riktig, men passordet ble ikke gjenkjent av UpdraftPlus.com.

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
nb_NO: Du skrev inn en epostadresse som ikke ble gjenkjent av UpdraftPlus.com.

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
nb_NO: Du bruker %s webserver, men det ser ikke ut som du har %s modulen lastet.

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
nb_NO: N.B. Hvis du installerer UpdraftPlus på flere WordPress nettsteder, så kan du ikke gjenbruke prosjektet; du må opprette et nytt i Google-API-konsollen for hvert nettsted.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
nb_NO: Følg denne linken til din Google API konsoll, og der aktiverer du Drive API og lager en klient-ID i API tilgangsdelen.

en: failed to access parent folder
nb_NO: klarte å få tilgang til foreldremappen

en: However, subsequent access attempts failed:
nb_NO: Men etterfølgende forsøk feilet:

en: Follow this link for more information
nb_NO: Følg denne linken for mer informasjon

en: Tenant
nb_NO: Leier

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
nb_NO: La dette stå tomt og en standard vil bli valgt.

note: translators: %s: Authentication URI
en: authentication URI
nb_NO: autentiserings URL

note: translators: %s: Remote storage method
en: The %s object was not found
nb_NO: Det %s objektet ble ikke funnet

note: translators: %s: Remote storage method
en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
nb_NO: %s feil - vi fikk tilgang til beholderen, men klarte ikke opprette en fil i den

note: translators: %s: Region name
en: Region: %s
nb_NO: Område: %s

note: translators: %s: Remote storage method
en: Could not access %s container
nb_NO: Klarte ikke få tilgang til %s beholder

note: translators: %s: Remote storage method
en: %s error - failed to access the container
nb_NO: %s feil - fikk ikke tilgang til beholderen

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
nb_NO: <strong>Dette er IKKE et mappenavn</strong>.

en: It is an ID number internal to Google Drive
nb_NO: Det er et ID nummer internt i Google Drive

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
nb_NO: For å få tilgang til å sette et egendefinert mappenavn, bruk UpdraftPlus Premium.

en: Folder
nb_NO: Mappe

en: Name: %s.
nb_NO: Navn: %s.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
nb_NO: Denne metoden for fjernlagring (%s) behøver PHP %s eller senere.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
nb_NO: Du må be din webhotell leverandør oppgradere.

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
nb_NO: Google Disk list filer: fikk ikke tilgang til overordnet mappe

en: Failed to unpack the archive
nb_NO: Klarte ikke pakke ut arkivet

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
nb_NO: Fant ikke Wordpress-mappen wp-content i denne zip-filen.

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
nb_NO: UpdraftPlus kan ikke håndtere denne typen sikkerhetskopi.

en: encrypted FTP (explicit encryption)
nb_NO: kryptert FTP (eksplisitt kryptering)

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete old folders" button to delete them before trying again): %s
nb_NO: Mapper fra en tidligere gjenoppretting ble funnet (vennligst benytt "Slett gamle mapper" knapper for å slette de før du prøver på nytt): %s

en: The directory does not exist
nb_NO: Biblioteket finnes ikke

en: Moving old data out of the way...
nb_NO: Flytter gamle data...

en: Could not move old files out of the way.
nb_NO: Klarer ikke å flytte gamle data.

note: translators: %s: Admin email address
en: Your site's admin email address (%s) will be used.
nb_NO: Din site admin´s epostadresse  (%s) vil benyttes.

note: translators: %s: Required PHP module name
en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
nb_NO: Den obligatoriske %s PHP modulen er ikke installert - be din web hosting leverandør om å gjøre den tilgjengelig

en: UpdraftPlus warning:
nb_NO: Advarsel:

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
nb_NO: (<strong>Du ser ut til å allerede være autentisert, </strong> men du kan godt autentisere på nytt dersom det har oppstått et problem.)

note: translators: %s: Site URL and description type
en: Backup is of: %s.
nb_NO: Dette er en sikkerhetskopi av %s.

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
nb_NO: UpdraftPlus klarte ikke sende sikkerhetskopien med e-post. Sikkerhetskopien er sannsynligvis for stor.

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
nb_NO: UpdraftPlus klarte ikke å opprette en %s i innholdsmappen din. Vennligst se over filtillatelsene dine og aktivér skrivetilgang. (%s)

en: folder
nb_NO: mappe

en: file
nb_NO: fil

en: Examples of S3-compatible storage providers:
nb_NO: Eksempler på S3-kompatible lagringstjenester:

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
nb_NO: Kan ikke laste opp denne filen. %s-grensen for en enkeltfil er %s, mens denne filen er %s GB eller %d byte.

en: Moving unpacked backup into place...
nb_NO: Flytter oppakket sikkerhetskopi til riktig sted...

en: ... and many more!
nb_NO: ...og mange flere!

note: translators: %s: Cloud storage provider
en: %s end-point
nb_NO: %s endepunkt

en: S3 (Compatible)
nb_NO: Kompatibel med S3

en: Files found:
nb_NO: Fant følgende filer:

note: translators: %s: Storage method name
en: %s login failure
nb_NO: Innloggingsfeil: %s

en: Please check your access credentials.
nb_NO: Se over brukernavnet og passordet ditt.

note: translators: %s: Service name
en: The error reported by %s was:
nb_NO: %s rapporterte følgende feil:

note: translators: %s: Settings type
en: Testing %s Settings...
nb_NO: Tester %s-innstillinger...

en: Password
nb_NO: Passord

note: translators: %s: Username
en: username
nb_NO: brukernavn

note: translators: %s: Missing credential type (e.g., password) translators: %s: Password
en: password
nb_NO: passord

en: Needs to already exist
nb_NO: Må allerede eksistere

en: Failure: No server details were given.
nb_NO: Du har ikke oppgitt noen serverdetaljer.

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
nb_NO: Klarte ikke logge inn med den angitte brukerinformasjonen.

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
nb_NO: Vi klarte å logge inn og fikk bekreftet at vi har tilgang til å lage filer i den gitte mappen. (Innloggingstype:

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
nb_NO: Vi klarte å logge inn, men vi klarte ikke å lage en fil i den gitte mappen.

note: translators: %s: Storage method name
en: No %s settings were found
nb_NO: Fant ingen innstillinger for %s.

note: translators: %s: Access key type translators: %s: Cloud storage provider
en: %s access key
nb_NO: Tilgangsnøkkel for %s

note: translators: %s: Secret key type translators: %s: Cloud storage provider
en: %s secret key
nb_NO: Hemmelig nøkkel for %s

note: translators: %s: Location type translators: %s: Cloud storage provider
en: %s location
nb_NO: Plassering for %s

en: API secret
nb_NO: API-hemmelighet

en: Failure: No bucket details were given.
nb_NO: Feil: Ingen kurvdetaljer ble oppgitt.

en: Region
nb_NO: Område

en: Failure
nb_NO: Feil

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
nb_NO: Vi fikk tilgang til kurven, men vi klarte ikke lage en fil i den.

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
nb_NO: Vi fikk tilgang til kurven og vi klarte å lage filer i den.

note: translators: %s: Communication entity
en: The communication with %s was encrypted.
nb_NO: Kommunikasjonen med %s var kryptert.

note: translators: %s: Communication entity
en: The communication with %s was not encrypted.
nb_NO: Kommunikasjonen med %s var ukryptert.

en: WordPress Backup
nb_NO: Sikkerhetskopi av WordPress

note: translators: %s: Service name
en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
nb_NO: %s-opplasting: Fikk ikke tak i «uploadID» for flerdelersopplasting. Se loggen for mer informasjon.

en: Select 'Web Application' as the application type.
nb_NO: Velg «Nettapplikasjon» som applikasjonstype.

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
nb_NO: Du må legge til den følgende adressen som tillatt videresendingsadresse under «Flere innstillinger» når du får spørsmål om det.

en: Client ID
nb_NO: Klient-ID

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
nb_NO: Hvis Google senere viser meldingen «invalid_client», så er årsaken at du har fylt inn gal klient-ID her.

en: Client Secret
nb_NO: Klienthemmelighet

en: Authenticate with Google
nb_NO: Logg inn i Google

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
nb_NO: %s-kontoen din er full. Den har bare %d bytes igjen, mens filen du forsøkte å laste opp er på %d bytes.

en: Failed to upload to %s
nb_NO: Klarte ikke laste opp til %s

en: Account is not authorized.
nb_NO: Du har ikke logget inn.

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
nb_NO: Du har ikke %s-utvidelsen installert. Hent den på %s.

en: you have authenticated your %s account.
nb_NO: Du har logget inn på %s.

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
nb_NO: Du har ennå ikke hentet en tilgangstoken fra Google. Du må logge inn på nytt i Google Drive.

en: Backup file not available.
nb_NO: Sikkerhetskopien er ikke tilgjengelig.

en: Copying this entity failed.
nb_NO: Klarte ikke kopiere enheten.

en: Unpacking backup...
nb_NO: Pakker opp sikkerhetskopi...

en: Decrypting database (can take a while)...
nb_NO: Dekrypterer database. Dette kan ta en stund...

en: Database successfully decrypted.
nb_NO: Databasen ble dekryptert.

en: Cleaning up rubbish...
nb_NO: Rydder opp...

en: Failed to delete working directory after restoring.
nb_NO: Klarte ikke slette arbeidsmappen etter gjenopprettingen.

en: Failed to create a temporary directory
nb_NO: Klarte ikke opprette en midlertidig mappe.

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
nb_NO: Klarte ikke skrive ut den dekrypterte databasen til filsystemet.

en: Google Drive
nb_NO: Google Disk

en: UpdraftPlus Backups
nb_NO: Sikkerhetskopiering

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
nb_NO: Du bør sjekke fil-tillatelsene i WordPress-installasjonen din.

en: Delete failed:
nb_NO: Sletting feilet:

en: Show the options
nb_NO: Vis alternativene

en: Go here for help
nb_NO: Gå dit for hjelp

en: Back...
nb_NO: Tilbake...

en: Read more about it here.
nb_NO: Les mer om det her.

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
nb_NO: Hvis du ikke oppgraderer UpdraftPlus, har <strong>enhver</strong> nettstedsadministrator som kan endre utvidelsens innstillinger for sikkherhetskopierng (og dermed tilgang til data, inkludert passord, fra) og gjenoppretting (inkludert de med tilpassetde endringer, f.eks endrede passord)  i <strong>hele nettverket</strong>.

en: Get more quota
nb_NO: Få mer plass

en: Current use:
nb_NO: Nåværende bruk:

en: You can get more quota here
nb_NO: Du kan få mer plass her

en: Quota:
nb_NO: Lagringsplass:

en: Vault owner
nb_NO: Eier av hvelvet

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
nb_NO: Din e-postadressen og ditt passord ble ikke gjenkjent av UpdraftPlus.com

en: Refresh current status
nb_NO: Oppfrisk nåværende status

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
nb_NO: Godt gjort - det er ikke noe mer som trengs å sette opp.

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
nb_NO: Kjenner du ikke din e-postadresse eller har glemt ditt passord?

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
nb_NO: Om du har glemt ditt passord går du du hit for å endre ditt passord på updraftplus.com.

note: translators: %s: Price
en: %s per quarter
nb_NO: %s pr. kvartal

note: translators: %s: Response data from UpdraftPlus.com translators: %s: API response data
en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
nb_NO: UpdraftPlus.com sendte tilbake et svar som vi ikke kunne forstå (data: %s)

note: translators: %s: FAQ category
en: Other %s FAQs.
nb_NO: Andre ofte stilte spørsmål om %s.

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
nb_NO: En ukjent feil oppstod ved forsøk på å koble til UpdraftPlus.com

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
nb_NO: UpdraftPlus.com returnerte et svar, men det var ikke mulig å forstå det.

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
nb_NO: Gjenoppretter databasen. På større nettsteder kan dette ta lang tid. Hvis gjenopprettingen får tidsavbrudd bør du benytte en annen metode, som for eksempel phpMyAdmin.

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
nb_NO: (Dette gjelder alle utvidelser for sikkerhetskopiering med mindre de eksplisitt har blitt kodet med kompatibilitet for nettverk).

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
nb_NO: Dette er en flernettstedsinstallasjon (nettverk) av WordPress.

note: translators: %s: Blocked IP address
en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
nb_NO: Det betyr sannsynligvis at du deler webserver med en hacket nettsted som har blitt benyttet i tidligere angrep.

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
nb_NO: Hvis du får feil knyttet til SSL-sertifikater, kan du gå hit for å få hjelp.

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
nb_NO: Bare ukryptert FTP er støttet av vanlig UpdraftPlus.

en: download: failed: file not found
nb_NO: nedlasting: feilet: fil ikke funnet

note: translators: %s: File path
en: error: file %s was shortened unexpectedly
nb_NO: feil: filen %s ble forkortet på uventet vis

note: translators: %s: Chunk number
en: chunk %s: upload failed
nb_NO: del %s: opplastingen feilet

note: translators: %s: Upload key
en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
nb_NO: opplasting (%s): gjenoppretting feilet (se loggen for flere detaljer)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
nb_NO: kryptert FTP (implisert kryptering)

en: regular non-encrypted FTP
nb_NO: vanlig ikke-kryptert FTP

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, upgrade to Premium.
nb_NO: For å lage en ny IAM-underbruker og tilgangsnøkkel som bare har tilgang til denne kurven, oppgrader til Premium.

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and follow this link to complete authentication with %s.
nb_NO: <strong>Etter</strong> at du har lagret innstillingene dine, må du returnere hit og trykke på denne lenken for å fullføre innloggingen med %s.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftVault.
nb_NO: Dette nettstedet er <strong>koblet</strong> til UpdraftVault.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftVault.
nb_NO: Du er <strong>ikke koblet</strong> til UpdraftVault.

en: You do not currently have any UpdraftVault quota
nb_NO: Du har for tiden ikke noe ledig plass på UpdraftVault

en: UpdraftVault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
nb_NO: UpdraftVault er bygget på toppen av Amazons verdensledende datasentre, med redundant datalagring for å oppnå 99,999999999% pålitelighet.

en: Container
nb_NO: Beholder

en: %s authorization failed
nb_NO: %s-autorisering mislyktes

note: translators: 1: plugin name, 2: version number
en: Your %1$s version: %2$s.
nb_NO: Din %1$s versjon: %2$s.

note: translators: 1: Service name, 2: Error message
en: %1$s re-assembly error (%2$s): (see log file for more)
nb_NO: Gjenopprettingsfeil ved bruk av %1$s (%2$s): (se loggen for mer informasjon)

note: translators: 1: Available storage, 2: Required storage, 3: Quota usage
en: Error: you have insufficient storage quota available (%1$s) to upload this archive (%2$s) (%3$s).
nb_NO: Feil: Du har ikke tilstrekkelig tilgjengelig lagringsplass (%1$s) til å laste opp dette arkivet (%2$s) (%3$s).

en: Enter your Teamupdraft.com email / password here to connect:
nb_NO: Oppgi e-post / passord på UpdraftPlus.com her for å koble til:

en: A zip error occurred
nb_NO: Det oppstod en zip-feil

en: check your log for more details.
nb_NO: Sjekk loggen dersom du ønsker mer informasjon.

en: Backup label:
nb_NO: Gjenopprettingsmerkelapp:

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
nb_NO: Nettstedet i denne sikkerhetskopien ble kjørt på en webserver med versjon %s av %s.

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
nb_NO: Dette er betydelig nyere enn den serveren der du nå gjenoppretter til (versjon %s).

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
nb_NO: Eventuelle forespørsler om støtte vedrørende %s bør tas opp med din webhotell leverandør.

en: restoration
nb_NO: gjenoppretting

en: database connection attempt failed.
nb_NO: database tilkoblingsforsøk mislyktes.

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
nb_NO: Tilkobling mislyktes: sjekk dine påloggings detaljer, at databasetjeneren er oppe, og at nettverksforbindelsen ikke har brannmur.

en: Success:
nb_NO: Velykket:

en: Authenticate with %s
nb_NO: Godkjenn med %s

note: translators: %s: Remote storage method
en: Error downloading remote file: Failed to download
nb_NO: Feil ved nedlasting av ekstern fil: Klarte ikke å laste ned

en: Account holder's name: %s.
nb_NO: Kontoeierens navn er %s.

en: Error - failed to download the file
nb_NO: Feil - klarte ikke å laste ned filen

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
nb_NO: %s returnerte en uventet HTTP-respons: %s

en: No settings were found
nb_NO: Fant ingen innstillinger.

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
nb_NO: En eller flere sikkerhetskopier har blitt hentet etter gjennomsøking av fjernlagringen. Disse sikkerhetskopiene vil ikke slettes selv om periodisk sletting er aktivert. Hvis du vil slette dem, må du gjøre det manuelt.

note: translators: %s: List of disabled PHP functions. translators: %s: Disabled PHP functions
en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
nb_NO: PHP-installasjonen på webserveren din har disse funksjonene deaktivert: %s

note: translators: %s: The process that requires the functions. translators: %s: Storage method name requiring enabled functions
en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
nb_NO: Webhotelleverandøren din må aktivere disse funksjonene for at %s skal fungere.

en: The attempt to undo the double-compression failed.
nb_NO: Forsøket på å oppheve dobbelkomprimeringen mislyktes.

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
nb_NO: Dobbelkomprimeringen ble opphevet.

en: Failed to open database file for reading:
nb_NO: Klarte ikke lese databasefilen:

en: please wait for the rescheduled attempt
nb_NO: vennligst vent på det nye planlagte forsøket

en: No database tables found
nb_NO: Ingen tabeller ble funnet i databasen

note: translators: %s: Connection type (e.g., FTP)
en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
nb_NO: Oppkoblingen til %s fikk et tidsavbrudd. Dersom du har oppgitt server korrekt skyldes dette normalt at det er en brannmur som sperrer for oppkoblingen. Sjekk med din web hosting leverandør.

en: Cloud Files Username
nb_NO: Cloud Files brukernavn

en: US or UK-based Rackspace Account
nb_NO: US eller UK-basert Rackspace konto

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
nb_NO: Kontoer opprettet på rackspacecloud.com er US-kontoer; kontoer opprettet på rackspace.co.uk er UK-kontoer

en: Dallas (DFW) (default)
nb_NO: Dallas (DFW) (standard)

en: Authorisation failed (check your credentials)
nb_NO: Autorisasjon feilet (sjekk dine tillatelser)

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
nb_NO: Kontoer opprettet på rackspacecloud.com er US-kontoer; kontoer opprettet på rackspace.co.uk er UK-kontoer.

en: %s authentication
nb_NO: %s-autentisering

en: %s error: %s
nb_NO: %s feil: %s

en: (version: %s)
nb_NO: (versjon: %s)

en: Latest status:
nb_NO: Siste status:

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
nb_NO: Du har veldig lite plass igjen i fjernlagringskontoen din. Du har bare %s Mb igjen.

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
nb_NO: Minnet som er tillatt for PHP-prosesser på webserveren din er %s Mb. Det er veldig lavt. Du burde øke mengden for å unngå at UpdraftPlus går i feil. Ta kontakt med webhotelleverandøren din for hjelp.

note: translators: %s: Settings type
en: %s settings test result:
nb_NO: Resultat etter testing av innstillingen %s:

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
nb_NO: Sikkerhetskopien ble ikke fullført. En gjenopptakelse har blitt planlagt.

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
nb_NO: Denne databasekopien mangler følgende tabeller: %s

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
nb_NO: Fant ikke tabellprefikset for Wordpress-installasjonen din i sikkerhetskopien av databasen.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
nb_NO: Denne databasen er %s KB. Det er for lite til å være en gyldig WordPress-database.

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
nb_NO: Klarte ikke åpne zip-filen (%s) - %s

en: Failed to open database file.
nb_NO: Klarte ikke åpne databasefilen.

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
nb_NO: Fikk ikke tilgang til %s mens sletting foregikk. Se loggfilen for mer informasjon.

note: translators: %s: Remote storage method
en: %s error - failed to upload file
nb_NO: Klarte ikke laste opp filen til %s.

note: translators: %s: Remote storage method
en: %s Error
nb_NO: %s-feil

note: translators: %s: Remote storage method
en: %s authentication failed
nb_NO: Klarte ikke logge inn i %s.

en: %s error - failed to re-assemble chunks
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke sette sammen delene.

en: %s: unreadable file - could not be backed up
nb_NO: %s er ikke lesbar og kan derfor ikke sikkerhetskopieres.

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
nb_NO: %s er en veldig stor fil på %s MB.

en: An error occurred whilst closing the final database file
nb_NO: En feil oppstod under lukkingen av den siste databasefilen.

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
nb_NO: Du har bare %s MB igjen på webhotellet ditt.

en: you have authenticated your %s account
nb_NO: du har autentisert %s-kontoen din

en: Your %s account name: %s
nb_NO: Kontonavnet ditt på %s: %s

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
nb_NO: Feil: Klarte ikke laste opp filen til %s. Se loggen for mer informasjon.

en: Need to use sub-folders?
nb_NO: Trenger du å organisere sikkerhetskopiene i undermapper?

en: US or UK Cloud
nb_NO: Skylagringstjeneste i USA eller Storbritannia

en: US (default)
nb_NO: USA (standard)

en: UK
nb_NO: Storbritannia

en: Cloud Files username
nb_NO: Brukernavn hos Cloud Files

en: API key
nb_NO: API-nøkkel

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Failure: No container details were given.
nb_NO: Det ble ikke oppgitt noen detaljer om beholderen.

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
nb_NO: Det oppstod en feil med Cloud Files. Vi fikk tilgang til beholderen, men klarte ikke opprette en fil der.

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
nb_NO: Vi fikk tilgang til beholderen og fikk opprettet filer der.

en: Cloud Files authentication failed
nb_NO: Innlogging i Cloud Files feilet

en: %s Error: Failed to open local file
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke åpne den lokale filen

note: translators: %s: Remote storage method translators: %s: Service name
en: %s Error: Failed to upload
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke laste opp

en: Error opening local file: Failed to download
nb_NO: Klarte ikke laste ned filen

note: translators: %s: Settings type translators: %s: Remote storage method translators: %s: Backup method name translators: %s: Test settings type translators: %s: Backup method
en: Test %s Settings
nb_NO: Test %s-innstillinger

en: Also, you should read this important FAQ.
nb_NO: Du burde også lese denne seksjonen med ofte stilte spørsmål.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
nb_NO: Du må logge inn på nytt med %s. Brukerinformasjonen din er feil.

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
nb_NO: Kvotebenyttelse på %s: %s %% av %s.

en: Success
nb_NO: Lyktes

en: Infinite recursion: consult your log for more information
nb_NO: Uendelig løkke. Se loggen for mer informasjon.

en: Could not read the directory
nb_NO: Klarte ikke lese mappe

en: Could not open the backup file for writing
nb_NO: Klarte ikke åpne sikkerhetskopien for skriving.

en: The decryption key used:
nb_NO: Dette er dekrypteringsnøkkelen som ble brukt:

en: File not found
nb_NO: Fant ikke filen

en: Themes
nb_NO: Temaer

en: Uploads
nb_NO: Opplastinger

en: Others
nb_NO: Andre

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
nb_NO: Sikkerhetskopieringen feilet.

en: No log files were found.
nb_NO: Fant ingen loggfiler.

en: Plugins
nb_NO: Utvidelser

en: did not return the expected response - check your log file for more details
nb_NO: returnerte ikke den forventede responsen. Se loggfilen din for flere detaljer.

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
nb_NO: Filen %s er ikke lesbar og kunne derfor ikke sikkerhetskopieres. Vennligst se over fil-tillatelsene dine.

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
nb_NO: Du må oppgradere MySQL for å kunne bruke denne databasen.

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
nb_NO: Sikkerhetskopien av databasen bruker funksjoner i MySQL som ikke er tilgjengelige i den gamle MYSQL-versjonen (%s) dette nettstedet kjører på.

en: The zip engine returned the message: %s.
nb_NO: Zip-prosessen returnerte meldingen: %s.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
nb_NO: Det ser ut som om databasefilen har blitt dobbeltkomprimert. Det kan være nettstedet du lastet den ned fra hadde en feilkonfigurert webserver.

en: Site information:
nb_NO: Informasjon om nettstedet:

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
nb_NO: Hvis du ønsker å gjenopprette en sikkerhetskopi fra en flernettstedsinstallasjon må du først sette opp din WordPress-installasjon som flernettsted (Multisite).

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
nb_NO: Du kjører en flernettstedsinstallasjon, men sikkerhetskopien din er ikke fra en flernettstedsinstallasjon (Mulitiste).

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
nb_NO: Nettstedet ditt besøkes sjelden og UpdraftPlus får ikke de ressursene den håpet på. Vennligst les denne siden:

en: Error - no such file exists.
nb_NO: Feil - ingen slik fil eksisterer.

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup.
nb_NO: Tabellen %s har veldig mange rader (%s). Det er veldig mange. Vi håper webhotellet ditt har nok ressurser til at hele tabellen kan eksporteres til sikkerhetskopien.

en: Backups are saved in %s.
nb_NO: Sikkerhetskopier er lagret i %s.

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use Premium.
nb_NO: For å opprette en ny underbruker for Rackspace-API og en API-nøkkel som har tilgang til bare dette Rackspace-beholderen, oppgrader til Premium.

note: translators: %s: Description
en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here and follow this link to complete authentication with %s.
nb_NO: <strong>Etter</strong> at du har lagret innstillingene (ved å klikke på 'Lagre endringer' nedenfor), kom så tilbake hit en gang og følg denne lenken for å fullføre autentiseringen mot %s.

en: The backup succeeded (with warnings) and is now complete
nb_NO: Sikkerhetskopieringen er utført (med advarsler) og er nå fullført.

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc are compatible with the older %s version.
nb_NO: Du bør bare fortsette hvis du ikke kan oppdatere gjeldende server og er sikker (eller villig til å risikere) at utvidelser/temaer/osv. er kompatible med den eldre %s-versjonen.

en: Site
nb_NO: Nettsted

en: (backup set imported from remote location)
nb_NO: (backupsettet ble importert fra den eksterne plasseringen)

en: No backup has been completed
nb_NO: Ingen sikkerhetskopiering er fullført

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
nb_NO: eller

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
nb_NO: Manuell

en: Check this box to have a basic report sent to
nb_NO: Huk av her for å sende en enkel rapport til

en: your site's admin address
nb_NO: Adressen til kontrollpanelet

note: translators: %s: Time of backup.
en: incremental backup; base backup: %s
nb_NO: Inkrementell sikkerhetskopiering; Grunnleggende sikkerhetskopi: %s

en: View Log
nb_NO: Vis logg

en: Why am I seeing this?
nb_NO: Hvorfor ser jeg dette?

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
nb_NO: Du må gi UpdraftPlus skrivetillatelse til mappen. Dersom du ikke vet hvordan du gjør det, kan du ta kontakt med ISP-en som leverer webhotellet ditt.

en: Full backup
nb_NO: Fullstendig sikkerhetskopi

en: Incremental
nb_NO: Inkrementell

note: translators: %s: Number of Hours.
en: Every %s hours
nb_NO: Hver %s time

note: translators: %s: The TeamUpdraft news URL
en: read more at %s
nb_NO: les mer på %s

en: You have not yet made any backups.
nb_NO: Du har ikke opprettet noen sikkerhetskopier ennå.

en: Database Options
nb_NO: Database

en: External database
nb_NO: Ekstern database

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
nb_NO: Du kan manuelt dekryptere en kryptert database her.

en: First, enter the decryption key
nb_NO: Først, skriv inn dekrypteringsnøkkelen

note: translators: %s: Backup Source. translators: %s: The description of the accepted foreign backup type.
en: Backup created by: %s.
nb_NO: Sikkerhetskopi generert av: %s.

note: translators: %s: Backup Source.
en: Files and database WordPress backup (created by %s)
nb_NO: Fil og database WordPress sikkerhetskopi (generert av %s)

note: translators: %s: Backup Source.
en: Files backup (created by %s)
nb_NO: Fil Sikkerhetskopi (generert av %s)

en: unknown source
nb_NO: ukjent kilde

note: translators: %s: Database Source.
en: Database (created by %s)
nb_NO: Database (generert av %s)

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
nb_NO: Motta eposter med mer informasjon om sikkerhetskopieringene. Nyttig hvis noe går galt.

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
nb_NO: Følg denen linken for å laste ned loggfilen for gjenskaping (nødvendig for support henvendelser).

en: See this FAQ also.
nb_NO: Se også denne FAQ,

en: Backup does not exist in the backup history
nb_NO: Backup finnes ikke i backup historien

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
nb_NO: Det oppstod en ukjent eller uventet feil. Send en henvendelse til kundestøtten vår.

en: The log file has been attached to this email.
nb_NO: Loggfilen har blitt lagt ved denne e-posten.

en: Backed up: %s
nb_NO: Dette har blitt sikkerhetskopiert: %s

en: Backup contains:
nb_NO: Sikkerhetskopien inneholder:

en: Files and database
nb_NO: Filer og database

en: Files (database backup has not completed)
nb_NO: Filer (sikkerhetskopiering av databasen er ennå ikke ferdig)

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
nb_NO: Bare filer (database var ikke en del av denne planlagte sikkerhetskopieringen)

en: Database (files backup has not completed)
nb_NO: Database (sikkerhetskopiering av filer er ikke ferdig ennå)

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
nb_NO: Det har kun blitt tatt sikkerhetskopi av databasen, så det er ingen filer her.

en: Reporting
nb_NO: Rapportering

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
nb_NO: Hvis du ser flere sikkerhetskopier enn du forventet, er det sannsynligvis fordi sletting av gamle sikkerhetskopier ikke skjer før en ny sikkerhetskopiering er fullført.

en: (Not finished)
nb_NO: (Ikke fullført)

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

note: translators: %s: Last activity
en: last activity: %ss ago
nb_NO: siste aktivitet: %s sekunder siden

note: translators: %s: Job ID
en: Job ID: %s
nb_NO: Kopierings-ID: %s

en: Split archives every:
nb_NO: Del opp arkiver hvert

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
nb_NO: Filen finnes ikke lokalt. Den må hentes fra fjernlagringen.

en: Final checks
nb_NO: Avsluttende kontroller

en: Looking for %s archive: file name: %s
nb_NO: Leter etter arkivet %s: filnavn: %s

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
nb_NO: Slipp krypterte databasefiler her for å dekryptere dem. De har filendelsen db.gz.crypt.

note: translators: %s: Server path.
en: Your wp-content directory server path: %s
nb_NO: Banen til «wp-content» er %s.

en: file is size:
nb_NO: filen har denne størrelsen:

note: translators: %s: Warning message translators: %s: Warning message.
en: Warning: %s
nb_NO: Advarsel: %s

en: Warnings encountered:
nb_NO: Advarsler:

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
nb_NO: Klarte ikke ta sikkerhetskopi av %s; den korresponderende mappen %s finnes ikke.

en: Errors encountered:
nb_NO: Følgende feil oppstod:

en: Backup of:
nb_NO: Sikkerhetskopi av:

en: Archive is expected to be size:
nb_NO: Forventer at arkivet har størrelsen:

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
nb_NO: Sikkerhetskopien inneholder ikke informasjon om filens virkelige størrelse.

en: Error message
nb_NO: Feilmelding

en: Delete this backup set
nb_NO: Slett denne sikkerhetskopien

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
nb_NO: Etter at du har trykket på denne knappen vil du kunne velge hvilke komponenter du ønsker å gjenopprette.

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
nb_NO: Klarte ikke finne informasjon om hvilke enheter som skal gjenopprettes.

en: If making a request for support, please include this information:
nb_NO: Vennligst legg ved denne informasjonen hvis du kontakter kundestøtte:

en: Do not verify SSL certificates
nb_NO: Ikke bekreft SSL-sertifikater

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
nb_NO: Legg imidlertid merke til at ikke alle skylagringstjenester bruker SSL.

en: Disable SSL entirely where possible
nb_NO: Deaktivér SSL der det er mulig.

en: Expert settings
nb_NO: Ekspertinnstillinger

en: Show expert settings
nb_NO: Vis ekspertinnstillinger

en: Delete local backup
nb_NO: Slett lokal sikkerhetskopi

en: Backup directory
nb_NO: Mappe for sikkerhetskopier

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
nb_NO: Trykk her for å opprette en mappe og sette dens tillatelser.

en: or, to reset this option
nb_NO: eller for å nullstille dette valget

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
nb_NO: Hvis det ikke går, kan du bytte tillatelsene på serveren din eller forandre den til en annen mappe som er skrivbar på webhotellet ditt.

en: Use the server's SSL certificates
nb_NO: Bruk serverens SSL-sertifikater

en: Email
nb_NO: E-post

en: Database encryption phrase
nb_NO: Krypteringsfrase for databasen

en: Manually decrypt a database backup file
nb_NO: Dekryptér en sikkerhetskopi av databasen manuelt

en: Sending Your Backup To Remote Storage
nb_NO: Sender sikkerhetskopien din til ekstern lagring

en: Choose your remote storage
nb_NO: Velg ekstern lagring

en: None
nb_NO: Ingen

en: Debug mode
nb_NO: Feilsøkingsmodus

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

en: Fortnightly
nb_NO: Annenhver uke

en: Monthly
nb_NO: Månedlig

en: Include in files backup
nb_NO: Ta med i filkopien

en: show log
nb_NO: vis logg

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
nb_NO: Klarte ikke lage mappe.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
nb_NO: Mappen eksisterer, men webserveren din har ikke tillatelse til å skrive til den.

en: Remove old directories
nb_NO: Slett gamle mapper

en: WordPress backup is complete
nb_NO: Sikkerhetskopiering fullført

en: Backup more databases
nb_NO: Sikkerhetskopier flere databaser

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Advanced / Debugging Settings
nb_NO: Avanserte og feilsøkings-innstillinger

en: Backup sent to remote site - not available for download.
nb_NO: Sikkerhetskopien ble sendt til det andre nettstedet. Den er ikke tilgjengelig for nedlasting.

en: Any other directories found inside wp-content
nb_NO: Alle andre mapper funnet inne i wp-content

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
nb_NO: Dette vil også føre til at feilmeldinger fra alle andre utvidelser vil bli vist på denne siden - du bør da ikke bli overrasket over å se disse.

en: Backup date
nb_NO: Kopieringsdato

en: Backup data (click to download)
nb_NO: Innhold (klikk for å laste ned)

en: and retain this many scheduled backups
nb_NO: og behold så mange planlagte sikkerhetskopier

en: Database backup interval
nb_NO: Koperingsintervall for databasen

en: Files backup interval
nb_NO: Kopieringsintervall for filer

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
nb_NO: åpne dette for å se flere alternativer, men ikke bry deg med det om du ikke har et problem eller er nysgjerrig.

en: Could not read one of the files for restoration
nb_NO: Klarte ikke lese én av filene som skulle gjenopprettes

en: You can send a backup to more than one destination with Premium.
nb_NO: Du kan sende en sikkerhetskopi til mer enn ett mål med Premium.

en: You are missing one or more archives from this multi-archive set.
nb_NO: Du mangler ett eller flere arkiver i dette flerarkivsettet.

en: Failed
nb_NO: Mislyktes

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted.
nb_NO: Denne sikkerhetskopien eksisterer ikke i historikken - gjenopprettingen avbrutt.

en: Do not place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
nb_NO: Ikke plasser den inne i mappene uploads eller plugins fordi det vil forårsake rekursjon (sikkerhetskopier av sikkerhetskopier av ...).

en: Backup directory specified is writable, which is good.
nb_NO: Mappen angitt for sikkerhetskopier er skrivbar og det er bra!

note: translators: $1$s: translatable text ,%2$s: translatable text, %3$s: translatable text,%4$s: UpdraftPlus Premium product name
en: fix the time at which a backup should take place
nb_NO: bestem tidspunktet for når en sikkerhetskopiering skal skje

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest TeamUpdraft.com news
nb_NO: E-postrapporter som er opprettet av UpdraftPlus (gratisutgaven) bringer deg de siste nyhetene fra TeamUpdraft.com

en: Backup directory specified exists, but is not writable.
nb_NO: Den angitte mappen for sikkerhetskopiering finnes, men er ikke skrivbar.

en: Backup directory specified does not exist.
nb_NO: Den angitte mappen for sikkerhetskopiering finnes ikke.

en: Newsletter sign-up
nb_NO: Abonnér på nyhetsbrev

en: Full feature list
nb_NO: Fullstendig funksjonsliste

en: Ask a pre-sales question
nb_NO: Still et spørsmål før salg

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
nb_NO: eller

en: Error: unexpected file read fail
nb_NO: Uventet feil ved lesing av fil

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
nb_NO: Du kan ikke lage gjenopprettingskopier. Gjenopprettingsmappen din er ikke skrivbar. Gå til innstillingsfanen og finn den aktuelle innstillingen.

en: Upload files into UpdraftPlus.
nb_NO: Last opp filer til UpdraftPlus.

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
nb_NO: Plasseringen til denne mappen er satt i ekspertinnstillinger i kategorien Innstillinger.

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
nb_NO: Med mindre det har oppstått et problem, kan du se bort ifra det som står her.

en: You will find more information about this in the Settings section.
nb_NO: Du finner mer informasjon om dette i innstillingsseksjonen.

en: This file could not be uploaded
nb_NO: Denne filen kunne ikke lastes opp

en: Memory limit
nb_NO: Minnegrense

en: %s (%s used)
nb_NO: %s (%s brukt)

en: Free disk space in account:
nb_NO: Ledig lagringsplass på kontoen:

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
nb_NO: Denne knappen er deaktivert fordi sikkerhetskopi mappen er skrivebeskyttet (se innstillingene).

en: Fetch
nb_NO: Hent

en: Call
nb_NO: Kall

en: Rescan local folder for new backup sets
nb_NO: Nytt søk i lokal mappe etter nye sikkerhetskopier

en: Rescan remote storage
nb_NO: Nytt søk i fjernlager

en: Upload backup files
nb_NO: Last opp sikkerhetskopifiler

note: translators: %s: Backup tool name
en: This backup was created by %s, and can be imported.
nb_NO: Denne sikkerhetskopien ble generert av %s, og kan bli importert.

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
nb_NO: Henter (hvis nødvendig) og forbereder backup filene...

en: Messages:
nb_NO: Meldinger:

en: Drop backup files here
nb_NO: Slipp sikkerhetskopier her.

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
nb_NO: Feil oppstod. Venter med å prøve på nytt til neste planlagte tidspunkt.

en: Backup finished
nb_NO: Sikkerhetskopiering fullført

note: translators: %s: Table name
en: table: %s
nb_NO: tabell: %s

en: Created database backup
nb_NO: Opprettet sikkerhetskopi av databasen

en: Encrypting database
nb_NO: Krypterer database

en: Encrypted database
nb_NO: Kryptert database

en: Uploading files to remote storage
nb_NO: Laster opp filer til fjernlagring

en: Pruning old backup sets
nb_NO: Fjern deler av eldre sikkerhetskopier.

en: Creating file backup zips
nb_NO: Lager sikkerhetskopier av filer

en: Created file backup zips
nb_NO: Opprettet sikkerhetskopier av filer

en: Creating database backup
nb_NO: Oppretter sikkerhetskopi av database

en: Backup begun
nb_NO: Sikkerhetskopieringen har begynt

en: Support
nb_NO: Kundestøtte

en: More plugins
nb_NO: Flere utvidelser

en: Show raw backup and file list
nb_NO: Vis ubehandlet sikkerhetskopi og liste over filer.

note: translators: %s: Error message
en: Error: %s
nb_NO: Feil: %s

en: Warning:
nb_NO: Advarsel:

en: show PHP information (phpinfo)
nb_NO: Vis PHP-informasjon fra funksjonen «phpinfo()».

en: zip executable found:
nb_NO: Fant selvkjørende zip-arkiv:

en: Also delete from remote storage
nb_NO: Slett også fra fjernlagring

en: Latest UpdraftPlus.com news:
nb_NO: Nyheter fra UpdraftPlus.com:

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
nb_NO: Eller så kan du plassere dem manuelt i UpdraftPlus-mappen. Det er vanligvis «wp-content/updraft». Deretter bruker du linken merket «Skann på nytt» over.

en: Do you need WordPress Multisite support?
nb_NO: Trenger du støtte til nettverksinstallasjon av WordPress?

en: Web server:
nb_NO: Webserver:

en: Peak memory usage
nb_NO: Høyeste minnebruk

en: Current memory usage
nb_NO: Gjeldende minnebruk

note: translators: %s: PHP version label translators: %s: WordPress version label
en: %s version:
nb_NO: %s-versjon:

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Nei

en: Total (uncompressed) on-disk data:
nb_NO: Total, ukomprimert datamengde:

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
nb_NO: NB! Dette tallet er basert på det som ble eller ikke ble ekskludert sist gang du lagret innstillingene.

en: count
nb_NO: tell

en: UpdraftPlus - Upload backup files
nb_NO: UpdraftPlus - Last opp sikkerhetskopier

en: Delete backup set
nb_NO: Slett sikkerhetskopi.

en: Restore backup
nb_NO: Gjenopprett sikkerhetskopi

en: Choose the components to restore
nb_NO: Velg hvilke komponenter du ønsker å gjenopprette

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
nb_NO: Webserveren din har PHPs «safe_mode» aktivert.

note: translators: %s: Entity that cannot be restored
en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
nb_NO: Følgende enhet kan ikke gjenopprettes automatisk: %s

en: You will need to restore it manually.
nb_NO: Du må gjenopprette den manuelt.

note: translators: %s: Restoration type
en: %s restoration options:
nb_NO: %s gjenopprettingsalternativer:

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
nb_NO: Les denne artikkelen for å lære om nyttige ting du kan gjøre ved gjenoppretting.

en: Time now
nb_NO: Klokka akkurat nå

en: Last log message
nb_NO: Siste loggoppføring

en: (Nothing yet logged)
nb_NO: Loggen er tom.

en: Download most recently modified log file
nb_NO: Last ned den siste loggfilen

en: More tasks:
nb_NO: Flere oppgaver:

en: Opera web browser
nb_NO: Nettleseren Opera

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
nb_NO: Skru av turbo- eller off-road-modus hvis du bruker Opera.

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
nb_NO: Dette er en opptelling av innholdet i Updraft-mappen din.

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
nb_NO: Diskplass i bruk av UpdraftPlus

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Your backup has been restored.
nb_NO: Sikkerhetskopien din har blitt gjenopprettet.

en: Current limit is:
nb_NO: Gjeldende grense er:

en: JavaScript warning
nb_NO: Advarsel fra JavaScript

en: Nothing currently scheduled
nb_NO: Ingenting er planlagt for øyeblikket

en: At the same time as the files backup
nb_NO: På samme tidspunkt som filkopieringen

en: Files
nb_NO: Filer

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
nb_NO: Klarte ikke finne noen planlagt sikkerhetskopiering. Kanskje har den allerede fullført?

en: Download failed
nb_NO: Nedlastning feilet

en: Download in progress
nb_NO: Nedlastningen er i gang

en: No local copy present.
nb_NO: Det eksisterer ingen lokal kopi.

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
nb_NO: Ukjent filformat; dette ser ikke ut som en fil laget av UpdraftPlus.

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
nb_NO: Ukjent filformat. Dette ser ikke ut som en kryptert databasefil laget av UpdraftPlus.

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Backup directory could not be created
nb_NO: Klarte ikke opprette mappe for sikkerhetskopier.

en: Backup directory successfully created.
nb_NO: Mappe for sikkerhetskopier ble opprettet.

note: translators: %s: Backup directory path
en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
nb_NO: Mappen for sikkerhetskopier - %s - er enten ikke mulig å skrive til, eller så finnes den ikke.

en: The log file could not be read.
nb_NO: Loggfilen kunne ikke leses.

en: Backup non-WordPress files and databases
nb_NO: Sikkerhetskopiér filer og database som ikke tilhører WordPress

en: Select Files
nb_NO: Velg filer

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
nb_NO: Vennligst beregn tid for å la kommunikasjonen med fjernlageret fullføres.

en: Include your database in the backup
nb_NO: Inkludér databasen i sikkerhetskopien

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
nb_NO: Dette valget vil fjerne dine innstillinger i UpdraftPlus - er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: Your settings have been wiped.
nb_NO: Innstillingene dine har blitt fjernet.

en: Wipe settings
nb_NO: Fjern innstillinger

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
nb_NO: Gjenoppretting vil erstatte netstedets temaer, utvidelser, opplastinger, database og  andre innholdsmapper. Hva som inkluderes, er avhengig av hva du velger å gjenopprette, og hva som er i sikkerhetskopien.

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
nb_NO: Trykk her for å se i UpdraftPlus-mappen (på ditt webhotell) etter eventuelle nye sikkerhetskopisett som du har lastet opp.

en: Multisite
nb_NO: Flernettsted (Multisite)

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
nb_NO: Om du fremdeles kan lese dette etter at siden er ferdig lastet er det et JavaScript- eller jQuery-problem på nettstedet.

en: Next scheduled backups
nb_NO: Planlagte sikkerhetskopieringer

en: Return to UpdraftPlus configuration
nb_NO: Gå tilbake til konfigurasjon av UpdraftPlus

en: Send this backup to remote storage
nb_NO: Send denne sikkerhetskopien til fjernlagring

en: Lead developer's homepage
nb_NO: Hovedutviklerens hjemmeside

en: refresh
nb_NO: oppfrisk

note: translators: 1: Software name (WordPress), 2: Required version (3.3) translators: %1$s: WordPress, %2$s: Version number translators: %1$s: WordPress  %2$s: version number
en: This feature requires %1$s version %2$s or later
nb_NO: Denne funksjonen krever %1$s versjon %2$s eller nyere

en: Creating...
nb_NO: Oppretter...

en: key name
nb_NO: nøkkelnavn

en: Deleting...
nb_NO: Sletter...

en: Testing connection...
nb_NO: Tester tilkobling...

en: Send to site:
nb_NO: Send til nettsted:

en: Adding...
nb_NO: Legger til...

en: Add site
nb_NO: Legg til nettsted

en: You have made changes to your settings, and not saved.
nb_NO: Du har foretatt endringer uten å lagre.

en: More quality plugins
nb_NO: Flere kvalitetsutvidelser.

en: Free two-factor security plugin
nb_NO: Utvidelse for to-stegs-autentisering.

en: Premium WooCommerce plugins
nb_NO: Premium-versjoner av WooCommerce-utvidelsene

en: Automatic backup before update
nb_NO: Automatisk sikkerhetskopi før oppdatering

en: Start backup
nb_NO: Start sikkerhetskopiering

en: Welcome to UpdraftPlus!
nb_NO: Velkommen til UpdraftPlus!

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
nb_NO: Konfigurér sikkerhetskopieringen i innstillingene.

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
nb_NO: Bare WordPress databasen kan bli gjenopprettet; du må behandle den eksterne databasen manuelt.

en: Key
nb_NO: Nøkkel

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
nb_NO: Dette er en veiledning til mulige årsaker og hvordan man kan løse problemet.

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
nb_NO: UpdraftPlus er imidlertid vanlige zip- og SQL-filer, så hvis du er sikker på at filen din har det riktige formatet, kan du gi den et navn som følger det mønsteret.

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
nb_NO: Hvis denne sikkerhetskopien er laget av en annen Wordpress-utvidelse, kan det være du kan importere den med UpdraftPlus Premium.

note: translators: %s: Unknown Source. translators: %s: Backup source information
en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
nb_NO: Sikkerhetskopien er laget av den ukjente kilden %s. Den kan ikke gjenopprettes.

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
nb_NO: Skanner på nytt etter sikkerhetskopier i lokal- og fjernlagring...

en: Constants
nb_NO: Konstanter

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
nb_NO: Tidsbegrensningen for WordPress plugins er veldig lav (%s sekunder) - du anbefales å øke denne for å for å hindre feil forsårsaket av tidsavbrudd. Ta kontakt med din web hosting leverandør for mer hjelp. Anbefalt verdi for max_execution_time PHP er %s sekunder eller høyere.

en: Create
nb_NO: Opprett

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
nb_NO: Den nye brukerens RackSpace konsoll passord er (dette vil ikke synes igjen):

en: Trying...
nb_NO: Prøver...

en: Connect
nb_NO: Koble til

note: translators: %s: Typical mail server size limit in megabytes
en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
nb_NO: Vær oppmerksom på at e-postservere som regel har størrelsesbegrensninger - typisk rundt %s Mb. Sikkerhetskopier større enn dét vil sannsynligvis ikke komme frem.

en: Options (raw)
nb_NO: Innstillinger (ufiltrert)

en: Send a report only when there are warnings/errors
nb_NO: Bare send en rapport når det er advarsler eller feil

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
nb_NO: Webserveren returnerte en feilkode. Prøv igjen eller se over loggen på serveren.

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
nb_NO: Hvis du ekskluderer både database og filer blir det ingenting igjen!

en: Proceed with update
nb_NO: Fortsett med oppdateringen

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
nb_NO: Følg denne linken for å dekryptere og laste ned databasen.

en: This decryption key will be attempted:
nb_NO: Forsøker med denne dekrypteringsnøkkelen:

en: Unknown server response:
nb_NO: Ukjent svar fra serveren:

en: Unknown server response status:
nb_NO: Ukjent responsstatus fra serveren:

en: The file was uploaded.
nb_NO: Filen ble lastet opp.

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
nb_NO: (forsikre deg om at zip-filen du forsøker å laste opp er opprettet med UpdraftPlus)

en: Upload error:
nb_NO: Opplastingsfeil:

en: Upload error
nb_NO: Opplastingsfeil

en: Delete from your web server
nb_NO: Slett fra webserveren

en: Download to your computer
nb_NO: Last ned til datamaskinen din

en: Error: the server sent an empty response.
nb_NO: Serveren sendte et tomt svar.

en: Warnings:
nb_NO: Advarsler:

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
nb_NO: Serveren sendte en JSON-respons som vi ikke klarte å tolke.

en: No such backup set exists
nb_NO: Det finnes ingen sikkerhetskopi av den typen

note: translators: %s: File path
en: File not found (you need to upload it): %s
nb_NO: Fant ikke filen med navnet %s. Du må laste den opp.

note: translators: %s: File name
en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
nb_NO: Fant filen %s, men den er tom. Du må laste den opp på nytt.

note: translators: %s: List of missing archives with description
en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
nb_NO: Denne sikkerhetskopien ser ut til å mangle følgende pakkefiler: %s

en: Raw backup history
nb_NO: Ufiltrert kopieringslogg

en: Processing files - please wait...
nb_NO: Prosesserer filer. Vennligst vent...

en: Known backups (raw)
nb_NO: Kjente sikkerhetskopier (ufiltrert)

en: Go here for more information.
nb_NO: Trykk her for mer informasjon.

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
nb_NO: Noen filer lastes fremdeles ned eller prosesseres. Vennligst vent.

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Unexpected response:
nb_NO: Uventet svar:

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
nb_NO: Separér hver adresse med et komma dersom du ønsker å sende sikkerhetskopien til flere adresser.

en: PHP information
nb_NO: PHP-informasjon

en: Backup set not found
nb_NO: Fant ikke sikkerhetskopien

en: Notice
nb_NO: Varsel

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
nb_NO: Søker på nytt. Ser etter sikkerhetskopier som du manuelt har lastet opp til den interne lagringsplassen...

en: Begun looking for this entity
nb_NO: Leter etter enhet...

en: Errors:
nb_NO: Feil:

note: translators: %s: Missing key name translators: %s: Key. translators: %s: Missing parameter name translators: %s: Missing credential type (e.g., login) translators: %s: Missing credential type (e.g., password) translators: %s: Username translators: %s: Password translators: %s: Tenant (used in OpenSt
en: Failure: No %s was given.
nb_NO: Feil: Ingen %s ble gitt.

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Requesting start of backup...
nb_NO: Sender forespørsel om å begynne sikkerhetskopiering...

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Download log file
nb_NO: Last ned logg

en: calculating...
nb_NO: regner ut...

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
nb_NO: Nedlastningsfeil: serveren sendte en respons som vi ikke forstod.

en: Error:
nb_NO: Feil:

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Delete Old Directories
nb_NO: Slett gamle mapper

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
nb_NO: Se Ofte stilte spørsmål hvis du har problemer med å sikkerhetskopiere.

en: Nothing yet logged
nb_NO: Ingen loggoppføringer ennå

en: Job deleted
nb_NO: Slettet jobb

en: Error
nb_NO: Feil

en: File ready.
nb_NO: Filen er klar.

en: Allowed Files
nb_NO: Tillatte filer

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

note: translators: %s: List of corrupted files
en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: UpdraftPlus notice:
nb_NO: Varsel:

en: Counting...
nb_NO: Teller opp...

en: Disconnecting...
nb_NO: Kobler fra...

en: Disconnect
nb_NO: Koble fra

en: Connecting...
nb_NO: Kobler til...

en: Update quota count
nb_NO: Oppdater lagringsplass-teller

note: translators: %s: UpdraftVault
en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
nb_NO: %s er valgt som fjernlagringsplass, men du er for tiden ikke koblet til.

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
nb_NO: Du bør forsikre deg om at dette settet med sikkerhetskopier virkelig tilhører denne nettstedet før du gjenoppretter. Ikke bruk et sikkerhetskopisett fra et ikke relatert nettsted.

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
nb_NO: Dette settet med sikkerhetskopier ble ikke gjenkjent av UpdraftPlus som tilhørende denne WordPress-installasjonen. Den ser heller ut til å ha blitt hentet fra ekstern lagring eller sendt fra et annet nettsted.

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
nb_NO: Vennligst gi denne nøkkelen et navn. Du kan for eksempel bruke navnet på nettstedet nøkkelen tilhører.

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
nb_NO: Denne filen ser ikke ut til å være en sikkerhetskopi laget av UpdraftPlus. Sikkerhetskopiene er zip- eller gz-filer og har navn som følger mønsteret backup_[tidspunkt]_[nettstedsnavn]_[kode]_[type].[zip eller gz].

note: translators: %s: Minimum required UpdraftPlus version
en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
nb_NO: Du bør sjekke at det andre nettstedet er online, ikke bak en brannmur, ikke har sikkerhetsmoduler som kan blokkere tilgang, har UpdraftPlus-versjon %s eller nyere aktiv og at nøklene har blitt lagt inn korrekt.

en: Error data:
nb_NO: Feildata:

en: This file is not an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
nb_NO: Denne filen ser ikke ut til å være et kryptert databasearkiv fra UpdraftPlus (slike er .gz.crypt-filer og har navn som  backup_(tidspunkt)_(nettstedsnavn)_(kode)_db.crypt.gz).

en: Backup Now
nb_NO: Sikkerhetskopier nå

note: translators: %s: Web server name
en: Your website is hosted using the %s web server.
nb_NO: Nettstedet ditt benytter %s-server.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
nb_NO: Trykk på knappen «Sikkerhetskopier nå» for å ta en sikkerhetskopi.

en: You should soon see activity in the "Last log message" field below.
nb_NO: Du kommer snart til å se aktivitet i «Siste loggoppføring»-feltet nedenfor.

en: Update Plugin
nb_NO: Oppdater utvidelse

en: Update Theme
nb_NO: Oppdater tema

note: translators: %d: Number of months
en: Dismiss (for %d months)
nb_NO: Skjul (de neste %d månedene)

note: translators: 1: File name, 2: Actual file size, 3: Expected file size
en: File (%1$s) was found, but has a different size (%2$s) from what was expected (%3$s) - it may be corrupt.
nb_NO: Filen (%1$s) ble funnet, men den har en allen størrelse (%2$s) enn ventet (%3$s). Den er muligens ødelagt.
