Plugins - - en to el_GR translation catalogue (1864 entries)

en: %s for %s
el_GR: %s για %s

en: Designed to optimize your store, enhance user experience  and increase revenue!
el_GR: Σχεδιασμένο για να βελτιστοποιήσει το κατάστημά σας, να βελτιώσει την εμπειρία χρήστη και να αυξήσει τα έσοδα!

en: Quality add-ons for WooCommerce.
el_GR: Ποιοτικά πρόσθετα για το WooCommerce.

en: You don’t need to be an SEO expert to use this plugin.
el_GR: Δεν χρειάζεται να είστε ειδικός του SEO για να χρησιμοποιήσετε αυτό το πρόσθετο.

en: Save time and boost SEO!
el_GR: Εξοικονομήστε χρόνο και ενισχύστε το SEO!

en: Automate the building of internal links on your WordPress website.
el_GR: Αυτοματοποιήστε τη δημιουργία εσωτερικών συνδέσμων στον ιστότοπό σας στο WordPress.

en:  Comprehensive, cost-effective, 5* rated and easy to use.
el_GR:  Ολοκληρωμένο, οικονομικά αποδοτικό, με βαθμολογία 5* και εύκολο στη χρήση.

en: Secure your WordPress website with AIOS.
el_GR: Ασφαλίστε τον ιστότοπό σας στο WordPress με το AIOS.

en: Still on the fence?
el_GR: Ακόμα στην άμυνα;

en: Cache your site, clean the database and compress images.
el_GR: Αποθηκεύστε σε μνήμη προσωρινής αποθήκευσης τον ιστότοπό σας, καθαρίστε τη βάση δεδομένων και συμπιέστε εικόνες.

en: Speed up and optimize your WordPress website.
el_GR: Επιταχύνετε και βελτιστοποιήστε τον WordPress ιστότοπό σας.

en: more
el_GR: περισσότερα

en:  Upgrade for automatic backups before updates, incremental backups, more remote storage locations, premium support and
el_GR:  Αναβάθμιση για αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας πριν από ενημερώσεις, επαυξητικά αντίγραφα ασφαλείας, περισσότερες απομακρυσμένες τοποθεσίες αποθήκευσης, υποστήριξη premium και

en: All 5* rated and actively installed on millions of WordPress websites:
el_GR: Όλες οι αξιολογήσεις είναι 5* και οι ενεργές εγκαταστάσεις έχουν γίνει σε εκατομμύρια ιστότοπους WordPress:

en: If you like UpdraftPlus, you'll love our other plugins.
el_GR: Αν σας αρέσει το UpdraftPlus, θα λατρέψετε τα άλλα πρόσθετά μας.

en: Protect your WordPress investment with premium features, or check out our other 5* rated  plugins below:
el_GR: Προστατέψτε την επένδυσή σας στο WordPress με λειτουργίες premium ή ρίξτε μια ματιά στα άλλα πρόσθετα με βαθμολογία 5* παρακάτω:

en: If you like UpdraftPlus, you'll love UpdraftPlus Premium!
el_GR: Αν σας αρέσει το UpdraftPlus, θα λατρέψετε το UpdraftPlus Premium!

en: If installing, then proceed with caution by first doing a backup.
el_GR: Εάν κάνετε εγκατάσταση, προχωρήστε με προσοχή κάνοντας πρώτα ένα αντίγραφο ασφαλείας.

en: This % does not provide information to allow determining whether the latest version is compatible with your WordPress or PHP installation.
el_GR: Αυτό το % δεν παρέχει πληροφορίες που επιτρέπουν τον προσδιορισμό του εάν η πιο πρόσφατη έκδοση είναι συμβατή με την έκδοσή του WordPress ή της PHP.

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Save 20%% with code %s
el_GR: Εξοικονομήστε 20%% με τον κωδικό %s.

note: translators: %s: Plugin/theme type
en: The latest update for this %s has not been tested with the WordPress version installed on the remote site and may have compatibility issues when used.
el_GR: Η πιο πρόσφατη ενημέρωση για το %s δεν έχει δοκιμαστεί με την έκδοση του WordPress που είναι εγκατεστημένη στον απομακρυσμένο ιστότοπο και ενδέχεται να έχει προβλήματα συμβατότητας όταν χρησιμοποιείται.

en: The minimum PHP version supported by this %1$s is %2$s.
el_GR: Η ελάχιστη έκδοση PHP που υποστηρίζεται από το %s είναι η %s.

en: The latest update for this %s is not compatible with the PHP version installed on the remote site.
el_GR: Η τελευταία ενημέρωση για το %s δεν είναι συμβατή με την έκδοση PHP που είναι εγκατεστημένη στον απομακρυσμένο ιστότοπο.

en: The minimum WordPress version supported by this %1$s is %2$s.
el_GR: Η ελάχιστη έκδοση του WordPress που υποστηρίζεται από το %s είναι %s.

en: The latest update for this %s is not compatible with the WordPress version installed on the remote site.
el_GR: Η τελευταία ενημέρωση για το %s δεν είναι συμβατή με την έκδοση του WordPress που είναι εγκατεστημένη στον απομακρυσμένο ιστότοπο.

en: Please check the backup directory and ensure it is writable so that backups may continue.
el_GR: Παρακαλούμε ελέγξτε τον κατάλογο αντιγράφων ασφαλείας και βεβαιωθείτε ότι είναι εγγράψιμος, ώστε να η λήψη αντιγράφων ασφαλείας να συνεχιστεί.

en: UpdraftPlus is unable to perform backups as your backup directory is not writable or the disk space is full.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν μπορεί να δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας, καθώς ο κατάλογος αντιγράφων ασφαλείας δεν είναι εγγράψιμος ή ο χώρος στο δίσκο είναι γεμάτος.

en: The command can only be executed by a network admin.
el_GR: Η εντολή μπορεί να εκτελεστεί μόνο από διαχειριστή δικτύου.

en: The command is either not found or not allowed.
el_GR: Η εντολή είτε δεν βρέθηκε είτε δεν επιτρέπεται.

en: You are not allowed to run this command.
el_GR: Δεν επιτρέπεται να εκτελέσετε αυτήν την εντολή.

en: No such command found.
el_GR: Δεν βρέθηκε τέτοια εντολή.

en: If refreshing the page does not help then perhaps you do not have sufficient privilege to manage WP-Optimize.
el_GR: Εάν η ανανέωση της σελίδας δεν σας βοηθήσει, ίσως δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για να διαχειριστείτε το WP-Optimize.

en: Security check failed; try refreshing the page.
el_GR: Ο έλεγχος ασφαλείας απέτυχε, δοκιμάστε να ανανεώσετε τη σελίδα.

en: Log file does not exist or could not be read.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής δεν υπάρχει ή δεν ήταν δυνατό να διαβαστεί.

en: WP_Optimize is not installed or active.
el_GR: Το WP_Optimize δεν είναι εγκατεστημένο ή ενεργό.

en: Demo in WP Playground
el_GR: Επίδειξη στο WP Playground

en: Warnings encountered (note: this is for information; the backup has completed successfully)
el_GR: Προειδοποιήσεις που βρέθηκαν (σημείωση: αυτό είναι για ενημέρωση, το αντίγραφο ασφαλείας ολοκληρώθηκε με επιτυχία)

en: Confirm
el_GR: Επιβεβαίωση

en: Select existing folder
el_GR: Επιλέξτε τον υπάρχοντα φάκελο

en: Must-use plugins
el_GR: Πρόσθετα που πρέπει να χρησιμοποιηθούν

en: The attempt to copy to the clipboard failed.
el_GR: Η προσπάθεια αντιγραφής στο πρόχειρο απέτυχε.

en: The key was copied to the clipboard.
el_GR: Το κλειδί αντιγράφηκε στο πρόχειρο.

en: Follow this link to read about how to set browser permission
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να διαβάσετε πώς να ορίσετε την άδεια για το πρόγραμμα περιήγησης

en: Your web browser prevented the copy operation.
el_GR: Το πρόγραμμα περιήγησής σας απέτρεψε τη λειτουργία αντιγραφής.

en: Copy to clipboard
el_GR: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: none present
el_GR: κανένα παρών

en: Enjoyed %s? Please leave us a %s rating on %s or %s
el_GR: Σας άρεσε το %s; Βαθμολογήστε μας %s στο %s ή %s

en: File size
el_GR: Μέγεθος αρχείου

en: Read more about signature version
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για την υπογεγραμμένη έκδοση

en: Signature version
el_GR: Υπογεγραμμένη έκδοση

en: Most likely, WordPress malfunctioned when copying the plugin files.
el_GR: Πιθανότατα, το WordPress δυσλειτουργούσε κατά την αντιγραφή των αρχείων του πρόσθετου.

en: You do not have UpdraftPlus completely installed - please de-install and install it again.
el_GR: Δεν έχετε πλήρως εγκατεστημένο το UpdraftPlus - παρακαλούμε απεγκαταστήστε το και εγκαταστήστε το ξανά.

en: You should de-install and then re-install the plugin (your settings and data will be retained).
el_GR: Θα πρέπει να απεγκαταστήσετε και στη συνέχεια να εγκαταστήσετε ξανά το πρόσθετο (οι ρυθμίσεις και τα δεδομένα σας θα διατηρηθούν).

en: Most likely, WordPress did not correctly unpack the plugin when installing it.
el_GR: Πιθανότατα, το WordPress δεν αποσυμπίεσε σωστά το πρόσθετο κατά την εγκατάστασή του.

en: It's free to use or try up to 5 sites.
el_GR: Είναι δωρεάν η χρήση ή η δοκιμή σε έως και 5 ιστοσελίδες.

en: If you have a few sites, it'll save hours.
el_GR: Εάν έχετε μερικούς ιστότοπους, θα εξοικονομήσετε ώρες.

en: See our documentation on how to carry out a normal migration here
el_GR: Δείτε την τεκμηρίωσή μας σχετικά με τον τρόπο διεξαγωγής μιας κανονικής μετεγκατάστασης εδώ

en: Temporary clones of WordPress subdomain multisite installations are not yet supported.
el_GR: Οι προσωρινοί κλώνοι των εγκαταστάσεων πολλαπλών ιστότοπων υποτομέων (multisite ) WordPress δεν υποστηρίζονται ακόμη.

en: UpdraftClone does the work.
el_GR: Το UpdraftClone κάνει τη δουλειά.

en: Press the buttons...
el_GR: Πατήστε τα κουμπιά...

en: Rather than test things on your live site, you can UpdraftClone it, and then throw away your clone when done.
el_GR: Αντί να δοκιμάσετε πράγματα στον εν λειτουργία ιστότοπό σας, μπορείτε να τον κλωνοποιήσετε με το UpdraftClone και μετά να πετάξετε τον κλώνο σας όταν τελειώσετε.

en: A temporary clone is an instant copy of this website, running on our servers.
el_GR: Ένας προσωρινός κλώνος είναι ένα άμεσο αντίγραφο αυτού του ιστότοπου, που εκτελείται στους διακομιστές μας.

en: You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
el_GR: Πρέπει είτε να το ενεργοποιήσετε στο πρόγραμμα περιήγησής σας είτε να χρησιμοποιήσετε ένα πρόγραμμα περιήγησης με δυνατότητα εκτέλεσης JavaScript.

en: This admin interface uses JavaScript heavily.
el_GR: Αυτή η διεπαφή διαχειριστή χρησιμοποιεί σε μεγάλο βαθμό JavaScript.

en: UpdraftPlus free includes Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace and more.
el_GR: Το δωρεάν UpdraftPlus περιλαμβάνει τα Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace και άλλα.

en: To avoid server-wide risks, always backup to remote cloud storage.
el_GR: Για να αποφύγετε κινδύνους σε ολόκληρο τον διακομιστή, δημιουργείτε πάντα αντίγραφα ασφαλείας σε απομακρυσμένο χώρο αποθήκευσης στο cloud.

en: After using it once, you'll have saved the purchase price compared to the time needed to copy a site by hand.
el_GR: Αφού το χρησιμοποιήσετε μία φορά, θα έχετε αποσβέσει την τιμή αγοράς σε σύγκριση με τον χρόνο που απαιτείται για να αντιγράψετε έναν ιστότοπο με το χέρι.

en: Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι ορισμένοι πάροχοι αποθήκευσης cloud δεν το επιτρέπουν (π.χ. Dropbox), επομένως με αυτούς τους παρόχους αυτή η ρύθμιση δεν θα έχει καμία επίδραση.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible.
el_GR: Η επιλογή αυτής της επιλογής μειώνει την ασφάλειά σας, εμποδίζοντας το UpdraftPlus να χρησιμοποιεί SSL για έλεγχο ταυτότητας και κρυπτογραφημένη μεταφορά, όπου είναι δυνατόν.

en: It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
el_GR: Σημαίνει ότι το UpdraftPlus θα χρησιμοποιεί SSL μόνο για κρυπτογράφηση της κυκλοφορίας και όχι για τον έλεγχο της ταυτότητας.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive).
el_GR: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής μειώνει την ασφάλειά σας εμποδίζοντας το UpdraftPlus να επαληθεύει την ταυτότητα των κρυπτογραφημένων τοποθεσιών στους οποίους συνδέεται (π.χ. Dropbox, Google Drive).

en: However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
el_GR: Ωστόσο, εάν λάβετε ένα σφάλμα SSL, τότε η επιλογή αυτής της μεθόδου (που κάνει το UpdraftPlus να χρησιμοποιεί τη συλλογή του διακομιστή ιστού σας) μπορεί να σας βοηθήσει.

en: We keep these up to date.
el_GR: Τα διατηρούμε ενημερωμένα.

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker).
el_GR: Από προεπιλογή, το UpdraftPlus χρησιμοποιεί το δικό του χώρο αποθήκευσης πιστοποιητικών SSL για να επαληθεύσει την ταυτότητα απομακρυσμένων τοποθεσιών (δηλαδή για να βεβαιωθεί ότι μιλάει με το πραγματικό Dropbox, το Amazon S3 κ.λπ., και όχι με έναν εισβολέα).

en: It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
el_GR: Είναι σε σχέση με τον κατάλογο περιεχομένου σας (ο οποίος από προεπιλογή ονομάζεται wp-content).

en: This directory must be writable by your web server.
el_GR: Αυτός ο κατάλογος πρέπει να είναι εγγράψιμος από τον διακομιστή ιστού σας.

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.
el_GR: Εδώ είναι που το UpdraftPlus θα γράψει τα αρχεία zip που δημιουργεί αρχικά.

en: Be careful to leave some margin if your web-server has a hard size limit (e.g. the 2 GB / 2048 MB limit on some 32-bit servers/file systems).
el_GR: Προσέξτε να αφήσετε κάποιο περιθώριο εάν ο διακομιστής ιστού σας έχει περιορισμένο όριο μεγέθους (π.χ. το όριο των 2 GB / 2048 MB σε ορισμένους διακομιστές/συστήματα αρχείων 32 bit).

note: translators: %s: The default value of the backup split size
en: The default value is %s megabytes.
el_GR: Η προεπιλεγμένη τιμή είναι %s megabytes.

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size.
el_GR: Το UpdraftPlus θα χωρίσει τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας όταν υπερβούν αυτό το μέγεθος αρχείου.

en: This is not recommended (unless you plan to manually copy them to your computer), as losing the web-server would mean losing both your website and the backups in one event.
el_GR: Αυτό δεν συνιστάται (εκτός εάν σκοπεύετε να τα αντιγράψετε με μη αυτόματο τρόπο στον υπολογιστή σας), καθώς η απώλεια του διακομιστή ιστού θα σήμαινε απώλεια τόσο του ιστότοπού σας όσο και των αντιγράφων ασφαλείας σε ένα συμβάν.

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server.
el_GR: Εάν επιλέξετε να μην υπάρχει απομακρυσμένος χώρος αποθήκευσης, τότε τα αντίγραφα ασφαλείας παραμένουν στον διακομιστή web.

en: This can corrupt backups that you download from here.
el_GR: Αυτό μπορεί να καταστρέψει τα αντίγραφα ασφαλείας που κατεβάζετε από εδώ.

en: Your WordPress installation has a problem with outputting extra whitespace.
el_GR: Η εγκατάσταση του WordPress έχει πρόβλημα με την έξοδο επιπλέον κενού χώρου.

en: You are recommended to turn safe_mode off, or to restore only one entity at a time
el_GR: Συνιστάται να απενεργοποιήσετε το safe_mode ή να επαναφέρετε μόνο μία οντότητα κάθε φορά

en: This makes time-outs much more likely.
el_GR: Αυτό κάνει τα time-outs πολύ πιο πιθανά.

en: It cleans the database, compresses images and caches pages for ultimate speed.
el_GR: Καθαρίζει τη βάση δεδομένων, συμπιέζει εικόνες και αποθηκεύει τις σελίδες για απόλυτη ταχύτητα.

en: Makes your site fast and efficient.
el_GR: Κάνει τον ιστότοπό σας γρήγορο και αποτελεσματικό.

en: You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
el_GR: Μπορείτε επίσης να το κάνετε αυτό πριν απενεργοποιήσετε/απεγκαταστήσετε το UpdraftPlus εάν το επιθυμείτε.

en: You will then need to enter all your settings again.
el_GR: Στη συνέχεια, θα χρειαστεί να εισαγάγετε ξανά όλες τις ρυθμίσεις σας.

en: This tool will replace all your saved settings.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα αντικαταστήσει όλες τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις σας.

en: You can also import previously-exported settings.
el_GR: Μπορείτε επίσης να εισαγάγετε ρυθμίσεις που είχαν εξαχθεί προηγουμένως.

en: This tool will export what is currently in the settings tab.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα εξαγάγει ό,τι βρίσκεται αυτήν τη στιγμή στην καρτέλα ρυθμίσεων.

en: Here, you can export your UpdraftPlus settings (%s), either for using on another site, or to keep as a backup.
el_GR: Εδώ, μπορείτε να εξαγάγετε τις ρυθμίσεις σας στο UpdraftPlus (%s), είτε για χρήση σε άλλο ιστότοπο είτε για αποθήκευση ως αντίγραφο ασφαλείας.

en: We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as you are restoring from a WordPress version with the same database structure (%s)
el_GR: Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε επαναφορά απλά αδειάζοντας τους πίνακες. Αυτό θα πρέπει να λειτουργεί όσο κάνετε επαναφορά από μια έκδοση WordPress με την ίδια δομή βάσης δεδομένων (%s)

en: Your database user does not have permission to drop tables.
el_GR: Ο χρήστης της βάσης δεδομένων σας δεν έχει άδεια να διαγράψει πίνακες

en: We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as a) you are restoring from a WordPress version with the same database structure, and b) Your imported database does not contain any tables which are not already present on the importing site.
el_GR: Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε επαναφορά απλά αδειάζοντας τους πίνακες. Αυτό θα πρέπει να λειτουργήσει εφόσον α) κάνετε επαναφορά από μια έκδοση WordPress με την ίδια δομή βάσης δεδομένων και β) η εισαγόμενη βάση δεδομένων σας δεν περιέχει πίνακες που δεν υπάρχουν ήδη στον ιστότοπο εισαγωγής.

en: Your database user does not have permission to create tables.
el_GR: Ο χρήστης της βάσης δεδομένων σας δεν έχει άδεια να δημιουργήσει πίνακες

en: If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
el_GR: Εάν συμβούν αυτά, τότε θα χρειαστεί να επαναφέρετε μη αυτόματα το αρχείο μέσω του phpMyAdmin ή άλλης μεθόδου.

en: Timeouts are much more likely.
el_GR: Τα timeouts  είναι πολύ πιο πιθανά.

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server.
el_GR: Προειδοποίηση: Το PHP safe_mode είναι ενεργό στον διακομιστή σας.

en: Check your file permissions.
el_GR: Ελέγξτε τα δικαιώματα του αρχείου σας.

en: Could not move the files into place.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση των αρχείων στη θέση τους.

en: Check your wp-content/upgrade folder.
el_GR: Ελέγξτε το φάκελο wp-content/upgrade.

en: Could not move new files into place.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση των νέων αρχείων στη θέση τους.

en: It must be restored manually.
el_GR: Πρέπει να αποκατασταθεί χειροκίνητα.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν είναι σε θέση να επαναφέρει απευθείας αυτό το είδος οντότητας.

en: If you had anything necessary in your WordPress directory then you will need to re-add it manually from the zip file.
el_GR: Εάν είχατε οτιδήποτε απαραίτητο στον κατάλογό σας στο WordPress, τότε θα χρειαστεί να το προσθέσετε ξανά με μη αυτόματο τρόπο από το αρχείο zip.

en: Skipping restoration of WordPress core when importing a single site into a multisite installation.
el_GR: Παράλειψη επαναφοράς του πυρήνα του WordPress κατά την εισαγωγή ενός μεμονωμένου ιστότοπου σε μια εγκατάσταση πολλών τοποθεσιών.

en: Please try again.
el_GR: Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά.

en: An unknown error occurred while connecting to Vault.
el_GR: Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα κατά τη σύνδεση στο Vault.

en: Your web server's PHP installation does not include a <strong>required</strong> (for %s) module (%s).
el_GR: Η εγκατάσταση PHP του διακομιστή ιστού σας δεν περιλαμβάνει την  <strong>απαιτούμενη</strong> λειτουργική μονάδα (για %s) (%s).

en: If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
el_GR: Εάν δεν επιθυμείτε να συμβεί αυτό, τότε θα πρέπει να κάνετε ανανέωση το συντομότερο δυνατό.

en: In a few days' time, your stored data will be permanently removed.
el_GR: Σε λίγες ημέρες, τα αποθηκευμένα δεδομένα σας θα καταργηθούν οριστικά.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired.
el_GR: Έχετε μια συνδρομή στο UpdraftPlus Vault που δεν έχει ανανεωθεί και η περίοδος χάριτος έχει λήξει.

en: Please renew as soon as possible!
el_GR: Παρακαλούμε κάντε ανανέωση το συντομότερο δυνατό!

en: You are within the few days of grace period before it will be suspended, and you will lose your quota and access to data stored within it.
el_GR: Βρίσκεστε εντός των λίγων ημερών της περιόδου χάριτος πριν ανασταλεί και θα χάσετε το όριο και την πρόσβασή σας στα δεδομένα που είναι αποθηκευμένα σε αυτήν.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment.
el_GR: Έχετε μια συνδρομή UpdraftPlus Vault με εκπρόθεσμη πληρωμή.

en: You should renew immediately to avoid losing the 12 months of free storage allowance that you get for being a current UpdraftPlus Premium customer.
el_GR: Θα πρέπει να ανανεώσετε αμέσως για να αποφύγετε την απώλεια των 12 μηνών δωρεάν αποθηκευτικού χώρου που λαμβάνετε ως τρέχων πελάτης του UpdraftPlus Premium.

en: Your UpdraftPlus Premium purchase is over a year ago.
el_GR: Η αγορά σας στο UpdraftPlus Premium έγινε πριν από περισσότερο από ένα χρόνο.

en: Please try again after a few minutes.
el_GR: Δοκιμάστε ξανά μετά από λίγα λεπτά.

en: An error occurred while fetching your Vault credentials.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη των διαπιστευτηρίων του Vault.

en: Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another %s user may already have taken your name).
el_GR: Ελέγξτε τα διαπιστευτήρια πρόσβασής σας και εάν είναι σωστά, δοκιμάστε ένα άλλο όνομα φακέλου (καθώς ένας άλλος χρήστης %s μπορεί να έχει ήδη πάρει το όνομά σας).

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket.
el_GR: Αποτυχία: Δεν ήταν δυνατή η επιτυχής πρόσβαση ή η δημιουργία ενός τέτοιου φακέλου.

en: Error: Failed to download %s.
el_GR: Σφάλμα: Απέτυχε η λήψη του %s.

en: Check your permissions and credentials.
el_GR: Ελέγξτε τα δικαιώματα και τα διαπιστευτήριά σας.

en: Error: Failed to access bucket %s.
el_GR: Σφάλμα: Απέτυχε η πρόσβαση στον φάκελο %s.

en: Get your access credentials from your OpenStack Swift provider, and then pick a container name to use for storage.
el_GR: Λάβετε τα διαπιστευτήρια πρόσβασής σας από τον πάροχο OpenStack Swift και, στη συνέχεια, επιλέξτε ένα όνομα φακέλου που θα χρησιμοποιήσετε για αποθήκευση.

en: You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
el_GR: Θα χρειαστεί να αλλάξετε τη διεύθυνση του ιστότοπού σας (%s) για να μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε το %s για αποθήκευση.

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses.
el_GR: Το %s δεν επιτρέπει την εξουσιοδότηση ιστότοπων που φιλοξενούνται σε άμεσες διευθύνσεις IP.

en: The description below is sufficient for more expert users.
el_GR: Η παρακάτω περιγραφή είναι επαρκής για πιο έμπειρους χρήστες.

en: Finally, if that does not work, then use expert mode to wipe all your settings, create a new Google client ID/secret, and start again.
el_GR: Τέλος, εάν αυτό δεν λειτουργήσει, χρησιμοποιήστε τη λειτουργία ειδικού για να διαγράψετε όλες τις ρυθμίσεις σας, να δημιουργήσετε ένα νέο αναγνωριστικό/μυστικό πελάτη Google και να ξεκινήσετε ξανά.

en: Re-check it, then follow the link to authenticate again.
el_GR: Ελέγξτε το ξανά και, στη συνέχεια, ακολουθήστε τον σύνδεσμο για πιστοποίηση ταυτότητας ξανά.

en: This often means that you entered your client secret wrongly, or that you have not yet re-authenticated (below) since correcting it.
el_GR: Αυτό συχνά σημαίνει ότι εισαγάγατε λάθος το μυστικό του client ή ότι δεν έχετε επικυρώσει εκ νέου την ταυτότητα (πιο κάτω) από τότε που το διορθώσατε.

en: No refresh token was received from Google.
el_GR: Δεν ελήφθη διακριτικό ανανέωσης από την Google.

en: Turning off any debugging settings may also help).
el_GR: Η απενεργοποίηση τυχόν ρυθμίσεων εντοπισμού σφαλμάτων μπορεί επίσης να βοηθήσει).

en: Please create a new Google Drive project and reconnect with UpdraftPlus.
el_GR: Δημιουργήστε ένα νέο έργο Google Drive και συνδεθείτε ξανά με το UpdraftPlus.

en: The client has been deleted from the Google Drive API console.
el_GR: Το πρόγραμμα-πελάτης έχει διαγραφεί από την κονσόλα API του Google Drive.

note: translators: %s: Backup file size in MB
en: If so, you should switch to using a different remote storage method.
el_GR: Εάν ναι, θα πρέπει να μεταβείτε στη χρήση διαφορετικής μεθόδου απομακρυσμένης αποθήκευσης.

note: translators: %s: Backup file size in MB
en: This backup archive is %s MB in size - the attempt to send this via email is likely to fail (few email servers allow attachments of this size).
el_GR: Αυτό το εφεδρικό αρχείο έχει μέγεθος %s MB - η προσπάθεια αποστολής μέσω email είναι πιθανό να αποτύχει (λίγοι διακομιστές email επιτρέπουν συνημμένα αυτού του μεγέθους).

en: Examples: mybucket, mybucket/mypath
el_GR: Παραδείγματα: mybucket, mybucket/mypath

en: Enter only a bucket name or a bucket and path.
el_GR: Εισαγάγετε μόνο ένα όνομα φάκελο ή έναν φάκελο και μια διαδρομή.

en: This bucket will be created for you if it does not already exist.
el_GR: Αυτός ο φάκελος θα δημιουργηθεί για εσάς εάν δεν υπάρχει ήδη.

en: Get your access key and secret key from your <a href="%s">%s console</a>, then pick a (globally unique - all %s users) bucket name (letters and numbers) (and optionally a path) to use for storage.
el_GR: Λάβετε το κλειδί πρόσβασης και το μυστικό κλειδί σας από την <a href="%s">%s κονσόλα</a> και, στη συνέχεια, επιλέξτε ένα όνομα φακέλου (για όλους τους χρήστες %s) (γράμματα και αριθμούς) (και προαιρετικά μια διαδρομή) για χρήση για αποθήκευση.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s).
el_GR: Η εγκατάσταση PHP του διακομιστή ιστού σας δεν περιλαμβάνει το απαιτούμενο module (%s).

en: This container will be created for you if it does not already exist.
el_GR: Αυτός ο φάκελος θα δημιουργηθεί για εσάς εάν δεν υπάρχει ήδη.

en: Get your API key <a href="%s" target="_blank">from your Rackspace Cloud console</a> (<a href="%s" target="_blank">read instructions here</a>), then pick a container name to use for storage.
el_GR: Λάβετε το κλειδί σας API <a href="%s" target="_blank">από την κονσόλα Rackspace Cloud</a> (<a href="%s" target="_blank">διαβάστε τις οδηγίες εδώ</a>), στη συνέχεια επιλέξτε ένα όνομα φακέλου που θα χρησιμοποιηθεί για αποθήκευση.

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s.
el_GR: Το module  του UpdraftPlus %s module <strong>απαιτεί</strong> %s.

en: Your web server's PHP installation does not include a required module (%s).
el_GR: Η εγκατάσταση PHP του διακομιστή ιστού σας δεν περιλαμβάνει το απαιτούμενο module (%s).

en: You are now all set to use UpdraftPlus!
el_GR: Είστε τώρα έτοιμοι να χρησιμοποιήσετε το UpdraftPlus!

en: If not, your backups remain on the same server as your site.
el_GR: Εάν όχι, τα αντίγραφα ασφαλείας σας παραμένουν στον ίδιο διακομιστή με τον ιστότοπό σας.

en: Now select a remote storage destination to protect against server-wide threats.
el_GR: Τώρα επιλέξτε έναν απομακρυσμένο προορισμό αποθήκευσης για προστασία από απειλές σε όλο τον διακομιστή.

en: Be quick, offer ends %s.
el_GR: Γρήγορα, η προσφορά τελειώνει %s.

en: Visit any of our websites and <b>use code %s</b> at checkout to get <b>20%% off all our plugins</b>.
el_GR: Επισκεφτείτε οποιονδήποτε από τους ιστότοπούς μας και <b>χρησιμοποιήστε τον κωδικό %s</b> στο ταμείο για να πάρετε <b>20%% έκπτωση για όλα τα πρόσθετά μας</b>.

en: Or if you have any issues or questions please leave us a support message
el_GR: Ή εάν έχετε οποιαδήποτε προβλήματα ή ερωτήσεις, στείλτε μας ένα μήνυμα υποστήριξης

en: If you like us, please consider leaving a positive review to spread the word.
el_GR: Εάν σας αρέσουμε, σκεφτείτε να αφήσετε μια θετική κριτική για να διαδώσετε τα καλά νέα.

en: Hey - We noticed UpdraftPlus has kept your site safe for a while.
el_GR: Γεια σας - Παρατηρήσαμε ότι το UpdraftPlus έχει διατηρήσει τον ιστότοπό σας ασφαλή για αρκετό καιρό.

en: Includes find-and-replace tool for database references.
el_GR: Περιλαμβάνει εργαλείο εύρεσης και αντικατάστασης για αναφορές βάσεων δεδομένων.

en: Copy your site to another domain directly.
el_GR: Αντιγράψτε τον ιστότοπό σας απευθείας σε άλλο τομέα.

en: So far %s data archives totalling %s have been received
el_GR: Μέχρι στιγμής έχουν ληφθεί %s αρχεία δεδομένων συνολικού αριθμού %s

en: The sending of the site data has begun.
el_GR: Η αποστολή των δεδομένων του ιστότοπου έχει ξεκινήσει.

en: You can shut this clone down at the following link:
el_GR: Μπορείτε να κλείσετε αυτόν τον κλώνο στον παρακάτω σύνδεσμο:

en: Each time your clone renews (weekly) it costs %s.
el_GR: Κάθε φορά που ανανεώνεται ο κλώνος σας (εβδομαδιαία) κοστίζει %s.

en: Please try again later.
el_GR: Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά αργότερα.

en: The server might be busy or you have lost your connection to the internet at the time of the request.
el_GR: Ο διακομιστής μπορεί να είναι απασχολημένος ή να έχετε χάσει τη σύνδεσή σας στο διαδίκτυο τη στιγμή του αιτήματος.

en: An error has occurred while processing your request.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία του αιτήματός σας.

en: Please ask your webserver support how to upgrade your PHP and cURL library versions to use non-obsolete TLS versions.
el_GR: Παρακαλούμε ρωτήστε την υποστήριξη του διακομιστή ιστού σας πώς να αναβαθμίσετε τις εκδόσεις της βιβλιοθήκης PHP και cURL για να χρησιμοποιήσετε μη απαρχαιωμένες εκδόσεις TLS.

en: Your PHP installation failed a TLS v1.2 connection test, which is the minimum version required by Amazon.
el_GR: Η εγκατάσταση της PHP απέτυχε σε μια δοκιμή σύνδεσης TLS v1.2, η οποία είναι η ελάχιστη έκδοση που απαιτείται από την Amazon.

en: Connecting to Amazon S3 failed.
el_GR: Η σύνδεση στο Amazon S3 απέτυχε.

en: Time taken (seconds):
el_GR: Χρόνος που χρειάστηκε (δευτερόλεπτα):

en: SQL update commands run:
el_GR: Εκτελούνται εντολές ενημέρωσης SQL:

en: Changes made:
el_GR: Αλλαγές που έγιναν:

en: Rows examined:
el_GR: Σειρές που εξετάστηκαν:

en: Tables examined:
el_GR: Πίνακες που εξετάστηκαν:

en: already done
el_GR: έγινε ήδη

en: skipped (not in list)
el_GR: παραβλέφθηκε (δεν βρίσκεται στη λίστα)

en: Could not get list of tables
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η λήψη λίστας πινάκων

en: Warning: the database's home URL (%s) is different to what we expected (%s)
el_GR: Προειδοποίηση: η αρχική διεύθυνση URL της βάσης δεδομένων (%s) είναι διαφορετική από αυτή που περιμέναμε (%s)

en: Warning: the database's site URL (%s) is different to what we expected (%s)
el_GR: Προειδοποίηση: το URL του ιστότοπου της βάσης δεδομένων (%s) είναι διαφορετικό από αυτό που περιμέναμε (%s)

en: Nothing to do: the site URL is already: %s
el_GR: Καμία σχέση: η διεύθυνση URL του ιστότοπου είναι ήδη: %s

en: Error: unexpected empty parameter (%s, %s)
el_GR: Σφάλμα: μη αναμενόμενη κενή παράμετρος (%s, %s)

en: Database: search and replace site URL
el_GR: Βάση δεδομένων: αναζήτηση και αντικατάσταση διεύθυνσης URL ιστότοπου

en: Your .htaccess has an old site reference on line number %s. You should remove it manually. | Your .htaccess has an old site references on line numbers %s. You should remove them manually.
el_GR[0]: Το .htaccess σας έχει μια παλιά αναφορά τοποθεσίας στον αριθμό γραμμής %s. Θα πρέπει να το αφαιρέσετε χειροκίνητα.
el_GR[1]: Το .htaccess σας έχει έναν παλιό ιστότοπο που αναφέρεται στους αριθμούς γραμμής %s. Θα πρέπει να τα αφαιρέσετε χειροκίνητα.

en: Search and replace site location in the database (migrate)
el_GR: Αναζήτηση και αντικατάσταση τοποθεσίας τοποθεσίας στη βάση δεδομένων (μετεγκατάσταση)

en: All references to the site location in the database will be replaced with your current site URL, which is: %s
el_GR: Όλες οι αναφορές στη θέση του ιστότοπου στη βάση δεδομένων θα αντικατασταθούν με την τρέχουσα διεύθυνση URL του ιστότοπού σας, η οποία είναι: %s

en: Database restoration options:
el_GR: Επιλογές αποκατάστασης βάσης δεδομένων:

en: Processed plugin:
el_GR: Επεξεργασμένο πρόσθετο:

en: you will want to use below search and replace site location in the database (migrate) to search/replace the site address.
el_GR: θα θέλετε να χρησιμοποιήσετε την παρακάτω αναζήτηση και να αντικαταστήσετε τη θέση του ιστότοπου στη βάση δεδομένων (μετεγκατάσταση) για να αναζητήσετε/αντικαταστήσετε τη διεύθυνση του ιστότοπου.

en: If that is not yet set up, then you should set it up, or use below search and replace so that the non-https links are automatically replaced.
el_GR: Εάν δεν έχει ρυθμιστεί ακόμα, τότε θα πρέπει να το ρυθμίσετε ή να χρησιμοποιήσετε την παρακάτω αναζήτηση και αντικατάσταση, ώστε οι σύνδεσμοι που δεν είναι https να αντικαθίστανται αυτόματα.

en: Otherwise, you will want to use below search and replace to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
el_GR: Διαφορετικά, θα θελήσετε να χρησιμοποιήσετε την παρακάτω αναζήτηση και αντικατάσταση για αναζήτηση/αντικατάσταση της διεύθυνσης του ιστότοπου, ώστε να είναι δυνατή η επίσκεψη του ιστότοπου χωρίς https.

en: This looks like a migration (the backup is from a site with a different address/URL, %s).
el_GR: Αυτό μοιάζει με μετεγκατάσταση (το αντίγραφο ασφαλείας προέρχεται από ιστότοπο με διαφορετική διεύθυνση/URL, %s).

en: Go
el_GR: Έναρξη

en: Enter a comma-separated list; otherwise, leave blank for all tables.
el_GR: Εισαγάγετε μια λίστα διαχωρισμένη με κόμματα. Διαφορετικά, αφήστε το κενό για όλους τους πίνακες.

en: These tables only
el_GR: Αυτοί οι πίνακες μόνο

en: Rows per batch
el_GR: Σειρές ανά παρτίδα

en: A search/replace cannot be undone - are you sure you want to do this?
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αναίρεση αναζήτησης/αντικατάστασης - είστε βέβαιοι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό;

en: This can easily destroy your site; so, use it with care!
el_GR: Αυτό μπορεί εύκολα να καταστρέψει τον ιστότοπό σας, οπότε, χρησιμοποιήστε το με προσοχή!

en: Return to UpdraftPlus Configuration
el_GR: Επιστρέψτε στη Διαμόρφωση του UpdraftPlus

en: search term
el_GR: όρος αναζήτησης

en: Replace with
el_GR: Αντικατάσταση με

en: Search for
el_GR: Αναζήτηση για

en: Disabled this plugin: %s: re-activate it manually when you are ready.
el_GR: Απενεργοποιήθηκε αυτό το πρόσθετο: %s: ενεργοποιήστε το ξανά μη αυτόματα όταν είστε έτοιμοι.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: Turning off any debugging settings may also help.
el_GR: Η απενεργοποίηση τυχόν ρυθμίσεων εντοπισμού σφαλμάτων μπορεί επίσης να βοηθήσει.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins.
el_GR: Συγκεκριμένα, αναζητάτε το στοιχείο που στέλνει έξοδο (πιθανότατα προειδοποιήσεις/σφάλματα PHP) πριν ξεκινήσει η σελίδα.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: Try disabling your other plugins and switching to a default theme.
el_GR: Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε όλα τα άλλα πρόσθετά σας και να μεταβείτε σε ένα προεπιλεγμένο θέμα.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: The %s authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it.
el_GR: Ο έλεγχος ταυτότητας %s δεν μπόρεσε να πραγματοποιηθεί, επειδή κάτι άλλο στον ιστότοπό σας δεν το επιτρέπει.

en: This is normally caused by file permissions.
el_GR: Αυτό συνήθως προκαλείται από τα δικαιώματα των αρχείων.

en: Failed to open directory: %s.
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος καταλόγου: %s.

en: If all is well, then now press Restore again to proceed.
el_GR: Εάν όλα πάνε καλά, τότε πατήστε ξανά Επαναφορά για να συνεχίσετε.

en: Now press Restore again to proceed.
el_GR: Τώρα πατήστε ξανά Επαναφορά για να συνεχίσετε.

en: You will need to cancel and correct any problems before retrying.
el_GR: Θα χρειαστεί να ακυρώσετε και να διορθώσετε τυχόν προβλήματα πριν προσπαθήσετε ξανά.

en: The backup archive files have been processed, but with some errors.
el_GR: Τα αρχεία αρχειοθέτησης αντιγράφων ασφαλείας υποβλήθηκαν σε επεξεργασία, αλλά με ορισμένα σφάλματα.

en: Otherwise, cancel and correct any problems first.
el_GR: Διαφορετικά, ακυρώστε και διορθώστε πρώτα τυχόν προβλήματα.

en: If all is well, then press Restore to proceed.
el_GR: Εάν όλα είναι καλά, πατήστε Επαναφορά για να συνεχίσετε.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings.
el_GR: Τα αρχεία αρχειοθέτησης αντιγράφων ασφαλείας υποβλήθηκαν σε επεξεργασία, αλλά με ορισμένες προειδοποιήσεις.

en: Now press Restore to proceed.
el_GR: Τώρα πατήστε Επαναφορά για να συνεχίσετε.

en: The backup archive files have been successfully processed.
el_GR: Η επεξεργασία των αρχείων αρχειοθέτησης αντιγράφων ασφαλείας ολοκληρώθηκε με επιτυχία.

en: If you have a lot of data to import, and if the restore operation times out, then you will need to ask your web hosting company for ways to raise this limit (or attempt the restoration piece-by-piece).
el_GR: Εάν έχετε πολλά δεδομένα για εισαγωγή και εάν η λειτουργία επαναφοράς λήξει, τότε θα χρειαστεί να ζητήσετε από την εταιρεία φιλοξενίας ιστού σας τρόπους για να αυξήσετε αυτό το όριο (ή να επιχειρήσετε την επαναφορά κομμάτι-κομμάτι).

en: The PHP setup on this webserver allows only %s seconds for PHP to run, and does not allow this limit to be raised.
el_GR: Η ρύθμιση PHP σε αυτόν τον διακομιστή ιστού επιτρέπει μόνο %s δευτερόλεπτα για την εκτέλεση της PHP και δεν επιτρέπει την αύξηση αυτού του ορίου.

en: To perform any restoration using UpdraftPlus, you will need to obtain a copy of this file and place it inside UpdraftPlus's working folder
el_GR: Για να εκτελέσετε οποιαδήποτε αποκατάσταση χρησιμοποιώντας το UpdraftPlus, θα χρειαστεί να αποκτήσετε ένα αντίγραφο αυτού του αρχείου και να το τοποθετήσετε μέσα στο φάκελο που είναι εγκατεστημένο το UpdraftPlus

en: The remote storage method in use (%s) does not allow us to retrieve files.
el_GR: Η μέθοδος απομακρυσμένης αποθήκευσης που χρησιμοποιείται (%s) δεν μας επιτρέπει να ανακτήσουμε αρχεία.

en: The backup archive for this file could not be found.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του αντιγράφου ασφαλείας για αυτό το αρχείο.

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
el_GR: 'Ακύρωση' για διακοπή, 'ΟΚ' για διαγραφή.

en: This action cannot be undone.
el_GR: Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: You are about to permanently delete the list of existing sites.
el_GR: Πρόκειται να διαγράψετε οριστικά τη λίστα των υπαρχόντων ιστότοπων.

en: It is deprecated, causes encryption to malfunction, and should be turned off.
el_GR: Είναι καταργημένο, προκαλεί δυσλειτουργία στην κρυπτογράφηση και πρέπει να απενεργοποιηθεί.

en: The setting %s is turned on in your PHP settings.
el_GR: Η ρύθμιση %s είναι ενεργοποιημένη στις ρυθμίσεις PHP.

en: If you are sending from an external network, it is likely that a firewall will be blocking this.
el_GR: Εάν στέλνετε από εξωτερικό δίκτυο, είναι πιθανό ότι ένα τείχος προστασίας θα το μπλοκάρει.

en: The site URL you are sending to (%s) looks like a local development website.
el_GR: Η διεύθυνση URL του ιστότοπου στην οποία στέλνετε (%s) μοιάζει με ιστότοπο τοπικής ανάπτυξης.

en: Intended for use by intercepting proxies used to control access to the network (e.g., "captive portals" used to require agreement to Terms of Service before granting full Internet access via a Wi-Fi hotspot).
el_GR: Προορίζεται για χρήση από την υποκλοπή διακομιστών που χρησιμοποιούνται για τον έλεγχο της πρόσβασης στο δίκτυο (π.χ. "αποκλειστικές πύλες" που χρησιμοποιούνται για την απαίτηση συμφωνίας με τους Όρους Παροχής Υπηρεσιών πριν από τη χορήγηση πλήρους πρόσβασης στο Διαδίκτυο μέσω σημείου πρόσβασης Wi-Fi).

en: The client needs to authenticate to gain network access
el_GR: Ο πελάτης πρέπει να πραγματοποιήσει έλεγχο ταυτότητας για να αποκτήσει πρόσβαση στο δίκτυο

en: Network Authentication Required
el_GR: Απαιτείται Έλεγχος Ταυτότητας Δικτύου

en: Not Extended
el_GR: Δεν Επεκτάθηκε

en: The server detected an infinite loop while processing the request.
el_GR: Ο διακομιστής εντόπισε έναν ατέρμονο βρόχο κατά την επεξεργασία του αιτήματος.

en: Loop Detected
el_GR: Εντοπίστηκε Βρόχος

en: The server is unable to store the representation needed to complete the request.
el_GR: Ο διακομιστής δεν μπορεί να αποθηκεύσει την αναπαράσταση που απαιτείται για την ολοκλήρωση του αιτήματος.

en: Insufficient Storage
el_GR: Ανεπαρκής αποθηκευτικός χώρος

en: Transparent content negotiation for the request results in a circular reference.
el_GR: Η διαφανής διαπραγμάτευση περιεχομένου για το αίτημα οδηγεί σε κυκλική αναφορά.

en: Variant Also Negotiates
el_GR: Η Παραλλαγή Επίσης Διαπραγματεύεται

en: The server does not support the HTTP protocol version used in the request.
el_GR: Ο διακομιστής δεν υποστηρίζει την έκδοση πρωτοκόλλου HTTP που χρησιμοποιείται στο αίτημα.

en: HTTP Version Not Supported
el_GR: Η Έκδοση HTTP Δεν Υποστηρίζεται

en: Gateway Timeout
el_GR: Λήξη Χρονικού Ορίου Gateway

en: Generally, this is a temporary state.
el_GR: Γενικά, αυτή είναι μια προσωρινή κατάσταση.

en: The server cannot handle the request (because it is overloaded or down for maintenance)
el_GR: Ο διακομιστής δεν μπορεί να χειριστεί το αίτημα (επειδή είναι υπερφορτωμένο ή εκτός λειτουργίας για συντήρηση)

en: Service Unavailable
el_GR: Μη Διαθέσιμη Υπηρεσία

en: Bad Gateway
el_GR: Λάθος Gateway

en: Usually this implies future availability (e.g., a new feature of a web-service API).
el_GR: Συνήθως αυτό συνεπάγεται μελλοντική διαθεσιμότητα (π.χ. μια νέα δυνατότητα μιας API υπηρεσίας ιστού).

en: The server either does not recognize the request method, or it lacks the ability to fulfil the request
el_GR: Ο διακομιστής είτε δεν αναγνωρίζει τη μέθοδο αιτήματος, είτε δεν έχει τη δυνατότητα να εκπληρώσει το αίτημα

en: Not Implemented
el_GR: Δεν Εφαρμόζεται

en: Internal Server Error
el_GR: Εσωτερικό Σφάλμα Διακομιστή

en: A server operator has received a legal demand to deny access to a resource or to a set of resources that includes the requested resource.
el_GR: Ένας χειριστής του διακομιστή έχει λάβει μια νομική απαίτηση να αρνηθεί την πρόσβαση σε έναν πόρο ή σε ένα σύνολο πόρων που περιλαμβάνει τον ζητούμενο πόρο.

en: Unavailable For Legal Reasons
el_GR: Μη Διαθέσιμο Για Νομικούς Λόγους

en: The server is unwilling to process the request because either an individual header field, or all the header fields collectively, are too large.
el_GR: Ο διακομιστής δεν επιθυμεί να επεξεργαστεί το αίτημα επειδή είτε ένα μεμονωμένο πεδίο κεφαλίδας είτε όλα τα πεδία κεφαλίδας συνολικά, είναι πολύ μεγάλα.

en: Request Header Fields Too Large
el_GR: Πολύ Μεγάλα Πεδία Κεφαλίδας Αιτήματος

en: Intended for use with rate-limiting schemes.
el_GR: Προορίζεται για χρήση με συστήματα περιορισμού ποσοστού.

en: The user has sent too many requests in a given amount of time
el_GR: Ο χρήστης έχει στείλει πάρα πολλά αιτήματα σε ένα δεδομένο χρονικό διάστημα

en: Too Many Requests
el_GR: Πάρα Πολλά Αιτήματα

en: Intended to prevent the 'lost update' problem, where a client GETs a resource's state, modifies it, and PUTs it back to the server, when meanwhile a third party has modified the state on the server, leading to a conflict.
el_GR: Προορίζεται να αποτρέψει το πρόβλημα της «χαμένης ενημέρωσης», όπου ένας πελάτης λαμβάνει την κατάσταση ενός πόρου, τον τροποποιεί και τον επαναφέρει στον διακομιστή, όταν εν τω μεταξύ ένα τρίτο μέρος έχει τροποποιήσει την κατάσταση στον διακομιστή, οδηγώντας σε διένεξη.

en: The origin server requires the request to be conditional
el_GR: Ο διακομιστής προέλευσης απαιτεί το αίτημα να είναι υπό όρους

en: Precondition Required
el_GR: Απαιτείται Προϋπόθεση

en: Upgrade Required
el_GR: Απαιτείται Αναβάθμιση

en: Too Early
el_GR: Πολύ Νωρίς

en: Failed Dependency
el_GR: Αποτυχημένη Εξάρτηση

en: Locked
el_GR: Κλειδωμένο

en: The request was well-formed but was unable to be followed due to semantic errors.
el_GR: Το αίτημα ήταν καλοσχηματισμένο αλλά δεν ήταν δυνατή η παρακολούθηση λόγω σημασιολογικών λαθών.

en: Unprocessable Entity
el_GR: Μη Επεξεργάσιμη Οντότητα

en: Misdirected Request
el_GR: Εσφαλμένο Αίτημα

en: The server cannot meet the requirements of the Expect request-header field.
el_GR: Ο διακομιστής δεν μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις Αναμονής του πεδίου αίτησης-κεφαλίδα.

en: Expectation Failed
el_GR: Η Απαίτηση Απέτυχε

en: For example, if the client asked for a part of the file that lies beyond the end of the file.
el_GR: Για παράδειγμα, εάν ο πελάτης ζήτησε ένα μέρος του αρχείου που βρίσκεται πέρα από το τέλος του αρχείου.

en: The client has asked for a portion of the file (byte serving), but the server cannot supply that portion
el_GR: Ο πελάτης έχει ζητήσει ένα τμήμα του αρχείου (υπηρεσία byte), αλλά ο διακομιστής δεν μπορεί να παρέχει αυτό το τμήμα

en: Range Not Satisfiable
el_GR: Το Εύρος Δεν Είναι Ικανοποιητικό

en: For example, the client uploads an image as image/svg+xml, but the server requires that images use a different format.
el_GR: Για παράδειγμα, ο πελάτης ανεβάζει μια εικόνα ως εικόνα/svg+xml, αλλά ο διακομιστής απαιτεί οι εικόνες να χρησιμοποιούν διαφορετική μορφή.

en: The request entity has a media type which the server or resource does not support
el_GR: Η οντότητα αιτήματος έχει έναν τύπο μέσου που δεν υποστηρίζει ο διακομιστής ή ο πόρος

en: Unsupported Media Type
el_GR: Μη Υποστηριζόμενος Τύπος Μέσου

en: Often the result of too much data being encoded as a query-string of a GET request, in which it should be converted to a POST request.
el_GR: Συχνά το αποτέλεσμα πάρα πολλών δεδομένων που κωδικοποιούνται ως αλληλογραφία ερωτήματος ενός αιτήματος GET, στο οποίο θα πρέπει να μετατραπούν σε αίτημα POST.

en: The URI provided was too long for the server to process
el_GR: Το URI που παρέχεται ήταν πολύ μεγάλο για να το επεξεργαστεί ο διακομιστής

en: URI Too Long
el_GR: Υπερβολικά Μεγάλο URI

en: Previously called "Request Entity Too Large".
el_GR: Παλαιότερα ονομαζόταν "Αίτηση Οντότητας Πολύ Μεγάλη".

en: The request is larger than the server is willing or able to process
el_GR: Το αίτημα είναι μεγαλύτερο από αυτό που είναι δυνατόν ή μπορεί να επεξεργαστεί ο διακομιστής

en: Payload Too Large
el_GR: Πολύ Μεγάλο Ωφέλιμο Φορτίο

en: Precondition Failed
el_GR: Η Προϋπόθεση Απέτυχε

en: Length Required
el_GR: Απαιτείται Μήκος

en: Gone
el_GR: Χαμένο

en: Conflict
el_GR: Διένεξη

en: The client MAY repeat the request without modifications at any later time.
el_GR: Ο πελάτης ΜΠΟΡΕΙ να επαναλάβει το αίτημα χωρίς τροποποιήσεις οποιαδήποτε στιγμή αργότερα.

en: The server timed out waiting for the request
el_GR: Ο διακομιστής τερμάτισε τη διεργασία λόγω time out κατά την αναμονή για το αίτημα

en: Request Timeout
el_GR: Timeout Αιτήματος

en: The client must first authenticate itself with the proxy.
el_GR: Ο πελάτης πρέπει πρώτα να ελέγξει την ταυτότητα του με τον διακομιστή μεσολάβησης.

en: Proxy Authentication Required
el_GR: Απαιτείται Έλεγχος Ταυτότητας Διακομιστή Μεσολάβησης

en: Not Acceptable
el_GR: Μη Αποδεκτό

en: Method Not Allowed
el_GR: Μη Επιτρεπτή Μέθοδος

en: Subsequent requests by the client are permissible.
el_GR: Μεταγενέστερα αιτήματα από τον πελάτη είναι επιτρεπτά.

en: The requested resource could not be found but may be available in the future
el_GR: Ο πόρος που ζητήθηκε δεν βρέθηκε, αλλά ενδέχεται να είναι διαθέσιμος στο μέλλον

en: Not Found.
el_GR: Δεν Βρέθηκε.

en: This may be due to the user not having the necessary permissions for a resource or needing an account of some sort, or attempting a prohibited action (e.g. creating a duplicate record where only one is allowed).
el_GR: Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι ο χρήστης δεν έχει τα απαραίτητα δικαιώματα για έναν πόρο ή χρειάζεται έναν λογαριασμό κάποιου είδους ή επιχειρεί μια απαγορευμένη ενέργεια (π.χ. δημιουργία διπλότυπης εγγραφής όπου επιτρέπεται μόνο μία).

en: The request contained valid data and was understood by the server, but the server is refusing action.
el_GR: Το αίτημα περιείχε έγκυρα δεδομένα και έγινε κατανοητό από τον διακομιστή, αλλά ο διακομιστής αρνείται την ενέργεια.

en: Forbidden.
el_GR: Απαγορευμένο.

en: Unauthorized.
el_GR: Χωρίς Εξουσιοδότηση.

en: Bad Request.
el_GR: Κακό Αίτημα.

en: Permanent Redirect.
el_GR: Μόνιμη Ανακατεύθυνση.

en: Temporary Redirect.
el_GR: Προσωρινή Ανακατεύθυνση.

en: Use Proxy.
el_GR: Χρήση Διακομιστή Μεσολάβησης.

en: Not Modified.
el_GR: Μη Τροποποιημένο.

en: When received in response to a POST (or PUT/DELETE), the client should presume that the server has received the data and should issue a new GET request to the given URI
el_GR: Όταν λαμβάνεται ως απόκριση σε ένα POST (ή PUT/DELETE), ο πελάτης θα πρέπει να υποθέσει ότι ο διακομιστής έχει λάβει τα δεδομένα και θα πρέπει να εκδώσει ένα νέο αίτημα GET στο δεδομένο URI

en: The response to the request can be found under another URI using the GET method.
el_GR: Η απάντηση στο αίτημα μπορεί να βρεθεί σε άλλο URI χρησιμοποιώντας τη μέθοδο GET.

en: See Other.
el_GR: Βλέπε Άλλα.

en: Tells the client to look at (browse to) another URL.
el_GR: Λέει στον πελάτη να κοιτάξει (να περιηγηθεί σε) μια άλλη διεύθυνση URL.

en: Found (Previously "Moved temporarily").
el_GR: Βρέθηκε (Προηγουμένως "Μετακινήθηκε προσωρινά").

en: This and all future requests should be directed to the given URI.
el_GR: Αυτό και όλα τα μελλοντικά αιτήματα θα πρέπει να κατευθύνονται στο συγκεκριμένο URI.

en: Moved Permanently.
el_GR: Μετακινήθηκε Μόνιμα.

en: Multiple Choices.
el_GR: Πολλαπλές Επιλογές.

en: You may have run out of disk space.
el_GR: Μπορεί να σας έχει τελειώσει ο χώρος στο δίσκο.

en: Could not copy files.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή αρχείων.

en: If the clone fails to boot, then the token will be released within an hour.
el_GR: Εάν ο κλώνος αποτύχει να εκκινήσει, τότε το διακριτικό θα εκδοθεί μέσα σε μία ώρα.

en: N.B. You will be charged one token once the clone is ready.
el_GR: N.B. Θα χρεωθείτε ένα διακριτικό μόλις ο κλώνος είναι έτοιμος.

en: The creation of your clone should now begin, and your WordPress username and password will be displayed below when ready.
el_GR: Η δημιουργία του κλώνου σας θα πρέπει τώρα να ξεκινήσει και το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασής σας στο WordPress θα εμφανιστούν παρακάτω όταν είναι έτοιμοι.

en: No backup will be started.
el_GR: Δεν θα ξεκινήσει η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

en: The amount of database tables scanned is near or over the php_max_input_vars value so some tables maybe truncated.
el_GR: Ο αριθμός των πινάκων βάσης δεδομένων που σαρώθηκαν πλησιάζουν ή είναι πάνω από την τιμή php_max_input_vars, επομένως ορισμένοι πίνακες ενδέχεται να περικοπούν.

en: This option will ensure all tables not found will be backed up.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα εξασφαλίσει ότι θα δημιουργηθούν αντίγραφα ασφαλείας όλων των πινάκων που δεν βρέθηκαν.

en: The database scan was taking too long and consequently the list of all tables in the database could not be completed.
el_GR: Η σάρωση της βάσης δεδομένων κράτησε πάρα πολύ και, κατά συνέπεια, η λίστα με όλους τους πίνακες στη βάση δεδομένων δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί.

en: Only the first site of the network will be accessible.
el_GR: Μόνο η πρώτη τοποθεσία του δικτύου θα είναι προσβάσιμη.

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας σας είναι μια εγκατάσταση πολλών ιστοτόπων του WordPress. Αλλά αυτός ο ιστότοπος δεν είναι.

en: There are no guarantees that WordPress can handle this.
el_GR: Δεν υπάρχουν εγγυήσεις ότι η WordPress μπορεί να το χειριστεί αυτό.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s).
el_GR: Κάνετε εισαγωγή από μια νεότερη έκδοση της WordPress (%s) σε μια παλαιότερη (%s).

en: You need the Migrator add-on in order to make this work.
el_GR: Χρειάζεστε το πρόσθετο Migrator για να λειτουργήσει αυτό.

en: This backup set is from a different site (%s) - this is not a restoration, but a migration.
el_GR: Αυτό το σύνολο αντιγράφων ασφαλείας προέρχεται από διαφορετικό ιστότοπο (%s) - δεν πρόκειται για επαναφορά, αλλά για μετεγκατάσταση.

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem.
el_GR: Εφόσον ο server που σας φιλοξενεί σας επιτρέπει http (δηλαδή πρόσβαση χωρίς SSL) ή προωθεί τα αιτήματα σε https (κάτι που συμβαίνει σχεδόν πάντα), αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα.

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site.
el_GR: Αυτή η επαναφορά θα λειτουργήσει εάν εξακολουθείτε να διαθέτετε πιστοποιητικό SSL (δηλαδή μπορείτε να χρησιμοποιήσετε https) για πρόσβαση στον ιστότοπο.

en: This is not expected to be a problem for restoring the site, as long as visits to the former address still reach the site.
el_GR: Αυτό δεν αναμένεται να αποτελέσει πρόβλημα για την επαναφορά του ιστότοπου, εφόσον οι επισκέψεις στην προηγούμενη διεύθυνση εξακολουθούν να φτάνουν στον ιστότοπο.

en: The website address in the backup set (%s) is slightly different from that of the site now (%s).
el_GR: Η διεύθυνση ιστότοπου στο αντίγραφο ασφαλείας (%s) είναι ελαφρώς διαφορετική από αυτή του ιστότοπου τώρα (%s).

en: The most likely cause is that you used the wrong key.
el_GR: Η πιο πιθανή αιτία είναι ότι χρησιμοποιήσατε λάθος κλειδί.

en: The database file is encrypted.
el_GR: Το αρχείο της βάσης δεδομένων είναι κρυπτογραφημένο.

en: The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
el_GR: Το αρχείο της βάσης δεδομένων είναι κρυπτογραφημένο, αλλά δεν έχετε εισαγάγει κλειδί κρυπτογράφησης.

en: Decryption failed.
el_GR: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε.

en: Backup probably failed.
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας μάλλον απέτυχε.

en: Could not save backup history because we have no backup array.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του ιστορικού αντιγράφων ασφαλείας, επειδή δεν διαθέτουμε πίνακα αντιγράφων ασφαλείας.

en: The backup succeeded and is now complete
el_GR: Η δημιουργία αντίγραφου ασφαλείας πέτυχε και είναι τώρα ολοκληρωμένη

en: Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας ματαιώθηκε - ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας στο UpdraftPlus.

en: Could not create files in the backup directory.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία αρχείων στον κατάλογο αντιγράφων ασφαλείας.

en: Check back in a minute.
el_GR: Ελέγξτε ξανά σε ένα λεπτό.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance.
el_GR: Προσωρινά δεν είναι διαθέσιμο λόγω προγραμματισμένης συντήρησης.

en: So, go to the "Plugins" page, de-activate and de-install UpdraftPlus, and then try again.
el_GR: Επομένως, μεταβείτε στη σελίδα "Πρόσθετα", απενεργοποιήστε και απεγκαταστήστε το UpdraftPlus και, στη συνέχεια, δοκιμάστε ξανά.

en: That is safe - all your settings and backups will be retained.
el_GR: Αυτό είναι ασφαλές - όλες οι ρυθμίσεις και τα αντίγραφα ασφαλείας θα διατηρηθούν.

en: WordPress will only allow you to install your new version after first de-installing the existing one.
el_GR: Η WordPress θα σας επιτρέψει να εγκαταστήσετε τη νέα σας έκδοση μόνο αφού πρώτα απεγκαταστήσετε την υπάρχουσα.

en: A version of UpdraftPlus is already installed.
el_GR: Μια έκδοση του UpdraftPlus είναι ήδη εγκατεστημένη.

en: Make sure you upload the correct file and that the zip file is a valid %s file (not corrupted) and try uploading the file again.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι ανεβάσατε το σωστό αρχείο και ότι το αρχείο zip είναι έγκυρο αρχείο %s (δεν είναι κατεστραμμένο) και δοκιμάστε να ανεβάσετε ξανά το αρχείο.

en: Unable to install %s.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση του %s.

en: WordPress version currently installed in your remote website is %s.
el_GR: Η έκδοση WordPress που είναι εγκατεστημένη αυτήν τη στιγμή στον απομακρυσμένο ιστότοπό σας είναι %s.

en: Make sure that this %s is compatible with your remote WordPress version.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι αυτό το %s είναι συμβατό με την απομακρυσμένη έκδοση του WordPress.

en: Unable to activate %s successfully.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η επιτυχής ενεργοποίηση του %s.

en: For more information visit %2$s
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε το %2$s

en: You can try again, or try using the alternative connection method if the problem persists.
el_GR: Μπορείτε να δοκιμάσετε ξανά ή να δοκιμάσετε να χρησιμοποιήσετε την εναλλακτική μέθοδο σύνδεσης εάν το πρόβλημα παραμένει.

en: A key was created, but the attempt to register it with %1$s was unsuccessful.
el_GR: Δημιουργήθηκε ένα κλειδί, αλλά η προσπάθεια εγγραφής του στο %1$s ήταν ανεπιτυχής.

en: There appears to be a problem disabling the intended theme from your network.
el_GR: Φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα με την απενεργοποίηση του προβλεπόμενου θέματος από το δίκτυό σας.

en: Please kindly check your permission and try again.
el_GR: Παρακαλούμε ελέγξτε την άδειά σας και προσπαθήστε ξανά.

en: There appears to be a problem enabling the intended theme on your network.
el_GR: Φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του προβλεπόμενου θέματος στο δίκτυό σας.

en: There appears to be a problem activating or switching to the intended theme.
el_GR: Φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα κατά την ενεργοποίηση ή την εναλλαγή στο προβλεπόμενο θέμα.

en: Please confirm your credentials.
el_GR: Επιβεβαιώστε τα διαπιστευτήριά σας.

en: Unable to connect to the filesystem.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο σύστημα αρχείων.

en: Please check your permissions and try again.
el_GR: Ελέγξτε τις άδειές σας και δοκιμάστε ξανά.

en: There appears to be a problem deactivating the intended plugin.
el_GR: Φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα με την απενεργοποίηση του ζητηθέντος πρόσθετου.

en: Possible causes include that the link points to an invalid or inaccessible location.
el_GR: Οι πιθανές αιτίες περιλαμβάνουν ότι ο σύνδεσμος οδηγεί σε μια μη έγκυρη ή μη προσβάσιμη τοποθεσία.

en: %s: unfollowable link - could not be followed to back up (readlink=%s).
el_GR: %s: σύνδεσμος που δεν μπορεί να ακολουθηθεί - δεν ήταν δυνατό το άνοιγμά του για δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας (readlink=%s).

en: Consult the log file for more information.
el_GR: Συμβουλευτείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες.

en: Could not create %s zip.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του αρχείου %s zip.

en: Thus, we recommend you choose a full backup when performing a manual backup and to use that option when creating a scheduled backup.
el_GR: Επομένως, σας συνιστούμε να επιλέξετε ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας όταν εκτελείτε μη αυτόματο αντίγραφο ασφαλείας και να χρησιμοποιείτε αυτήν την επιλογή όταν δημιουργείτε ένα προγραμματισμένο αντίγραφο ασφαλείας.

en: %s permits UpdraftPlus to perform only one backup per month.
el_GR: Το %s επιτρέπει στο UpdraftPlus να εκτελεί μόνο ένα αντίγραφο ασφαλείας ανά μήνα.

en: Please refresh the settings page and try again
el_GR: Ανανεώστε τη σελίδα ρυθμίσεων και δοκιμάστε ξανά

en: Your settings failed to save.
el_GR: Η αποθήκευση των ρυθμίσεών σας απέτυχε.

en: Please reload the settings page before trying to save settings.
el_GR: Παρακαλούμε επαναλάβετε τη φόρτωση της σελίδας ρυθμίσεων πριν προσπαθήσετε να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις.

en: UpdraftPlus seems to have been updated to version (%s), which is different to the version running when this settings page was loaded.
el_GR: Το UpdraftPlus φαίνεται να έχει ενημερωθεί στην έκδοση (%s), η οποία είναι διαφορετική από την έκδοση που εκτελείται κατά τη φόρτωση αυτής της σελίδας ρυθμίσεων.

en: Timestamp:
el_GR: Χρονική σήμανση:

en: Restoration
el_GR: Αποκατάσταση

en: Verifications
el_GR: Επαληθεύσεις

en: Do not close this page until it reports itself as having finished.
el_GR: Μην κλείσετε αυτήν τη σελίδα μέχρι να αναφερθεί ότι έχει τελειώσει.

en: The restore operation has begun (%s).
el_GR: Η λειτουργία αποκατάστασης έχει ξεκινήσει (%s).

en: If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
el_GR: Αν δείτε τυχόν σφάλματα που σχετίζονται με την κρυπτογράφηση, τότε ανατρέξτε στις 'Ρυθμίσεις για προχωρημένους' για περισσότερη βοήθεια.

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted.
el_GR: Καλά νέα: Οι επικοινωνίες του ιστότοπού σας με το %s μπορούν να κρυπτογραφηθούν.

en: Please do not file any support requests; there is no alternative.
el_GR: Παρακαλούμε μην υποβάλετε αιτήματα υποστήριξης. Δεν υπάρχει εναλλακτική.

en: %s <strong>requires</strong> Curl+https.
el_GR: %s <strong>απαιτεί</strong> Curl+https.

en: Please contact your web hosting provider's support.
el_GR: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του παρόχου που φιλοξενεί την ιστοσελίδα σας.

en: We cannot access %s without this support.
el_GR: Δεν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στο %s χωρίς αυτήν την υποστήριξη.

en: Ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
el_GR: Ζητήστε από τον πάροχο φιλοξενίας της ιστοσελίδας σας να εγκαταστήσει το Curl/SSL για να αποκτήσετε τη δυνατότητα κρυπτογράφησης (μέσω ενός πρόσθετου).

en: Communications with %s will be unencrypted.
el_GR: Οι επικοινωνίες με %s δεν θα είναι κρυπτογραφημένες.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access.
el_GR: Η εγκατάσταση PHP/Curl του διακομιστή ιστού σας δεν υποστηρίζει πρόσβαση σε https.

en: Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
el_GR: Επικοινωνήστε με την υποστήριξη του παρόχου φιλοξενίας της ιστοσελίδας σας και ζητήστε να το ενεργοποιήσουν.

en: Your web server's PHP installation does not included a <strong>required</strong> (for %s) module (%s).
el_GR: Η εγκατάσταση PHP του διακομιστή ιστού σας δεν περιλαμβάνει μια <strong>απαιτούμενη</strong> λειτουργική μονάδα (για %s) (%s).

en: For entities at the top level, you can use a * at the start or end of the entry as a wildcard.
el_GR: Για οντότητες στο ανώτερο επίπεδο, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα * στην αρχή ή στο τέλος της καταχώρισης ως χαρακτήρα μπαλαντέρ.

en: If entering multiple files/directories, then separate them with commas.
el_GR: Εάν εισάγετε πολλά αρχεία/καταλόγους, τότε διαχωρίστε τα με κόμματα.

en: You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
el_GR: Θα πρέπει να ελέγξετε με τον πάροχο φιλοξενίας σας ότι αυτό δεν θα προκαλέσει προβλήματα

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it.
el_GR: Ο φάκελος δημιουργήθηκε, αλλά έπρεπε να αλλάξουμε τα δικαιώματα του αρχείου του σε 777 (εγγράψιμα σε καθολικό επίπεδο) για να μπορούμε να γράφουμε σε αυτόν.

en: You may want to do this manually.
el_GR: Μπορεί να θέλετε να το κάνετε χειροκίνητα.

en: Old folder removal failed for some reason.
el_GR: Η αφαίρεση του παλιού φακέλου απέτυχε για κάποιο λόγο.

en: Do not stop the backup simply because it seems to have remained in the same place for a while - that is normal.
el_GR: Μην σταματήσετε τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας απλώς και μόνο επειδή φαίνεται να έχει παραμείνει στο ίδιο σημείο για λίγο - αυτό είναι φυσιολογικό.

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time.
el_GR: Σημείωση: η παρακάτω γραμμή προόδου βασίζεται σε στάδια, ΟΧΙ στο χρόνο.

en: You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
el_GR: Θα πρέπει να πατήσετε αυτό το κουμπί για να τα διαγράψετε αμέσως μόλις βεβαιωθείτε ότι η αποκατάσταση λειτούργησε.

en: Your WordPress install has old folders from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
el_GR: Η εγκατάσταση του WordPress σας έχει παλιούς φακέλους από την κατάστασή του πριν από την επαναφορά/μετεγκατάσταση (τεχνικές πληροφορίες: έχουν κατάληξη -old).

en: This plugin may struggle with a memory limit of less than 64 Mb  - especially if you have very large files uploaded (though on the other hand, many sites will be successful with a 32Mb limit - your experience may vary).
el_GR: Αυτό το πρόσθετο ενδέχεται να δυσκολεύεται με όριο μνήμης μικρότερο από 64 Mb  - ειδικά εάν έχετε μεταφορτώσει πολύ μεγάλα αρχεία (αν και από την άλλη πλευρά, πολλοί ιστότοποι θα έχουν επιτυχία με όριο 32 Mb - η δική σας περίπτωση μπορεί να διαφέρει).

en: UpdraftPlus attempted to raise it but was unsuccessful.
el_GR: Το UpdraftPlus προσπάθησε να το ανεβάσει αλλά όχι επιτυχώς.

en: Your PHP memory limit (set by your web hosting company) is very low.
el_GR: Το όριο μνήμης PHP (που έχει οριστεί από την εταιρεία φιλοξενίας της ιστοσελίδας σας) είναι πολύ χαμηλό.

en: You should rename the directory to wp-content/plugins/updraftplus to fix this problem.
el_GR: Θα πρέπει να μετονομάσετε τον κατάλογο σε wp-content/plugins/updraftplus για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα.

en: The UpdraftPlus directory in wp-content/plugins has white-space in it; WordPress does not like this.
el_GR: Ο κατάλογος UpdraftPlus στο wp-content/plugins έχει κενό διάστημα. Αυτό δεν αρέσει στη WordPress.

en: We really appreciate your support!
el_GR: Εκτιμούμε πραγματικά την υποστήριξή σας!

en: Perhaps you need to install an add-on?
el_GR: Ίσως πρέπει να εγκαταστήσετε ένα πρόσθετο;

en: This looks like a file created by UpdraftPlus, but this install does not know about this type of object: %s.
el_GR: Μοιάζει με αρχείο που δημιουργήθηκε από το UpdraftPlus, αλλά αυτή η εγκατάσταση δεν γνωρίζει αυτόν τον τύπο αντικειμένου: %s.

en: Aborting this backup.
el_GR: Διακοπή δημιουργίας αυτού του αντιγράφου ασφαλείας.

en: Therefore, please download the attachment from the original backup email and upload it using the "Upload backup files" facility in the "Existing Backups" tab.
el_GR: Επομένως, πραγματοποιήστε λήψη του συνημμένου από το αρχικό μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με το αντίγραφο ασφαλείας και μεταφορτώστε το χρησιμοποιώντας τη δυνατότητα "Μεταφόρτωση αρχείων αντιγράφων ασφαλείας" στην καρτέλα "Υπάρχοντα αντίγραφα ασφαλείας".

en: The email protocol does not allow a remote backup to be retrieved from an email that has been sent.
el_GR: Το πρωτόκολλο email δεν επιτρέπει την ανάκτηση απομακρυσμένου αντιγράφου ασφαλείας από ένα email που έχει σταλεί.

en: For more information, please see: %s
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στο: %s

en: You will need to migrate to the Global endpoint in your UpdraftPlus settings.
el_GR: Θα χρειαστεί να κάνετε μετεγκατάσταση στο Καθολικό τελικό σημείο στις ρυθμίσεις σας στο UpdraftPlus.

en: Due to the shutdown of the %1$s endpoint, support for %1$s will be ending soon.
el_GR: Λόγω του τερματισμού του %1$s, η υποστήριξη για το %1$s θα λήξει σύντομα.

en: However, we were not able to register this site with %1$s, as there are no available %1$s licences on the account.
el_GR: Ωστόσο, δεν μπορέσαμε να καταχωρήσουμε αυτόν τον ιστότοπο με %1$s, καθώς δεν υπάρχουν διαθέσιμες άδειες %1$s στον λογαριασμό.

en: Connection to your %s account was successful.
el_GR: Η σύνδεση με τον λογαριασμό σας %s ήταν επιτυχής.

en: %sPlease see this article for more information%s
el_GR: %sΠαρακαλούημε δείτε αυτό το άρθρο για περισσότερες πληροφορίες%s

en: You will need to switch to a different end-point and migrate your data before that date.
el_GR: Θα χρειαστεί να μεταβείτε σε διαφορετικό τελικό σημείο και να μετεγκαταστήσετε τα δεδομένα σας πριν από αυτήν την ημερομηνία.

en: The %s endpoint is scheduled to shut down on the 1st October 2018.
el_GR: Το τελικό σημείο %s έχει προγραμματιστεί να κλείσει την 1η Οκτωβρίου 2018.

en: Unless this is a development site, this means that the scheduler in your WordPress install is not working properly.
el_GR: Εκτός εάν πρόκειται για ιστότοπο ανάπτυξης, αυτό σημαίνει ότι ο προγραμματιστής στην εγκατάσταση του WordPress δεν λειτουργεί σωστά.

en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue.
el_GR: Η WordPress έχει έναν αριθμό (%d) προγραμματισμένων εργασιών που έχουν καθυστερήσει.

en: Please try to make sure that the notice you are seeing is from UpdraftPlus before you raise a support request.
el_GR: Παρακαλούμε προσπαθήστε να βεβαιωθείτε ότι η ειδοποίηση που βλέπετε προέρχεται από το UpdraftPlus προτού υποβάλετε ένα αίτημα υποστήριξης.

en: You may see debugging notices on this page not just from UpdraftPlus, but from any other plugin installed.
el_GR: Ενδέχεται να δείτε ειδοποιήσεις εντοπισμού σφαλμάτων σε αυτήν τη σελίδα όχι μόνο από το UpdraftPlus, αλλά από οποιαδήποτε άλλο εγκατεστημένο πρόσθετο.

en: UpdraftPlus's debug mode is on.
el_GR: Η λειτουργία εντοπισμού σφαλμάτων του UpdraftPlus είναι ενεργοποιημένη.

en: To get faster backups, ask your web hosting provider how to turn on the PHP zip module on your hosting.
el_GR: Για να λάβετε ταχύτερα αντίγραφα ασφαλείας, ρωτήστε τον πάροχο φιλοξενίας της ιστοσελίδας σας πώς να ενεργοποιήσετε τη μονάδα PHP zip στις ρυθμίσεις φιλοξενίας σας.

en: Consequently, UpdraftPlus will use a built-in zip module (PclZip); this is significantly slower.
el_GR: Κατά συνέπεια, το UpdraftPlus θα χρησιμοποιήσει μια ενσωματωμένη μονάδα zip (PclZip). Αυτό καθιστά τη διαδικασία σημαντικά πιο αργή.

en: Neither the PHP zip module nor a zip executable are available on your webserver.
el_GR: Ούτε η μονάδα PHP zip ούτε ένα εκτελέσιμο αρχείο zip δεν είναι διαθέσιμα στον διακομιστή της ιστοσελίδας σας.

en: It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
el_GR: Μπορεί να λειτουργεί για εσάς, αλλά αν δεν λειτουργεί, τότε θα πρέπει να γνωρίζετε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη υποστήριξη μέχρι να αναβαθμίσετε τη WordPress.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν υποστηρίζει επίσημα εκδόσεις της WordPress πριν από την %s.

en: Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
el_GR: Επικοινωνήστε με τον χειριστή του διακομιστή σας (π.χ. την εταιρεία φιλοξενίας της ιστοσελίδας σας) για να επιλύσετε αυτό το ζήτημα.

en: UpdraftPlus could well run out of space.
el_GR: Το UpdraftPlus μπορεί κάλλιστα να εξαντλήσει το διαθέσιμο χώρο.

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups.
el_GR: Έχετε λιγότερο από %s ελεύθερου χώρου στο δίσκο, τον οποίο το UpdraftPlus έχει ρυθμιστεί να χρησιμοποιεί για τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

en: No backups can run (even &quot;Backup Now&quot;) unless either you have set up a facility to call the scheduler manually, or until it is enabled.
el_GR: Δεν μπορούν να εκτελεστούν αντίγραφα ασφαλείας (ακόμα και &quot;Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας τώρα&quot;), εκτός εάν είτε έχετε ρυθμίσει μια δυνατότητα για να καλείτε τον προγραμματιστή εκτέλεσης εργασιών χειροκίνητα ή μέχρι να ενεργοποιηθεί.

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting.
el_GR: Ο προγραμματιστής εκτέλεσης εργασιών είναι απενεργοποιημένος στην εγκατάσταση της WordPress, μέσω της ρύθμισης DISABLE_WP_CRON.

en: See the browser console log for more information.
el_GR: Δείτε το αρχείο καταγραφής της κονσόλας του προγράμματος περιήγησης για περισσότερες πληροφορίες.

en: If you proceed with the restoration then some of the restore options will be lost and you may get unexpected results.
el_GR: Εάν συνεχίσετε με την επαναφορά, ορισμένες από τις επιλογές επαναφοράς θα χαθούν και ενδέχεται να λάβετε απροσδόκητα αποτελέσματα.

en: This could mean that your .htaccess file has incorrect contents, is missing, or that your webserver is missing an equivalent mechanism.
el_GR: Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι το αρχείο .htaccess έχει λανθασμένο περιεχόμενο, λείπει ή ότι λείπει ένας αντίστοιχος μηχανισμός από τον διακομιστή της ιστοσελίδας σας.

en: Attempts by the browser to access some pages have returned a "not found (404)" error.
el_GR: Οι προσπάθειες του προγράμματος περιήγησης για πρόσβαση σε ορισμένες σελίδες επέστρεψαν σφάλμα "δεν βρέθηκε (404)".

en: Continuing to connect to account.
el_GR: Συνεχίζεται η σύνδεση με τον λογαριασμό.

en: No UpdraftCentral licences were available.
el_GR: Δεν υπήρχαν διαθέσιμες άδειες UpdraftCentral.

en: You may have a security module on your webserver blocking the restoration operation.
el_GR: Ενδέχεται να έχετε μια μονάδα ασφαλείας στον διακομιστή της ιστοσελίδας σας που εμποδίζει τη λειτουργία αποκατάστασης.

en: HTML was detected in the response.
el_GR: Εντοπίστηκε HTML στην απόκριση.

en: Once the clone has finished deploying it, you will receive an email.
el_GR: Μόλις ο κλώνος ολοκληρώσει την ανάπτυξή του, θα λάβετε ένα email.

en: The clone has been provisioned, and its data has been sent to it.
el_GR: Ο κλώνος έχει παρασχεθεί και τα δεδομένα του έχουν σταλεί σε αυτόν.

en: This may fail if you have components that are incompatible with earlier versions.
el_GR: Αυτό μπορεί να αποτύχει εάν έχετε στοιχεία που δεν είναι συμβατά με προηγούμενες εκδόσεις.

en: Warning: you have selected a lower version than your currently installed version.
el_GR: Προειδοποίηση: έχετε επιλέξει μια προηγούμενη έκδοση από την τρέχουσα εγκατεστημένη έκδοση.

en: Adding site to UpdraftCentral Cloud.
el_GR: Προσθήκη ιστότοπου στο UpdraftCentral Cloud.

en: Key created.
el_GR: Δημιουργήθηκε το κλειδί.

en: Requesting UpdraftCentral Key.
el_GR: Αίτημα για κλειδί του UpdraftCentral.

en: Connected.
el_GR: Συνδεδεμένο.

en: It would be best to download the zip to your computer.
el_GR: Το καλύτερο θα ήταν να κατεβάσετε το zip στον υπολογιστή σας.

en: This could be caused by a timeout.
el_GR: Αυτό μπορεί να οφείλεται σε timeout.

en: Unable to download file.
el_GR: Αδύνατο να κατεβεί το αρχείο.

en: Please check the following:
el_GR: Παρακαλούμε ελέγξτε τα ακόλουθα:

en: The file failed to upload.
el_GR: Η μεταφόρτωση του αρχείου απέτυχε.

en: Please choose a valid UpdraftPlus export file.
el_GR: Επιλέξτε ένα έγκυρο αρχείο εξαγωγής του UpdraftPlus.

en: Error: The chosen file is corrupt.
el_GR: Σφάλμα: Το επιλεγμένο αρχείο είναι κατεστραμμένο.

en: Please select at least one, and then try again.
el_GR: Επιλέξτε τουλάχιστον ένα και, στη συνέχεια, δοκιμάστε ξανά.

en: You did not select any components to restore.
el_GR: Δεν επιλέξατε κανένα στοιχείο για επαναφορά.

en: Do not close your browser until it reports itself as having finished.
el_GR: Μην κλείνετε το πρόγραμμα περιήγησής σας μέχρι να αναφέρει ότι έχει τελειώσει.

en: The restore operation has begun.
el_GR: Η λειτουργία αποκατάστασης έχει ξεκινήσει.

en: Reducing your database size with WP-Optimize helps to maintain a fast, efficient, and user-friendly website.
el_GR: Η μείωση του μεγέθους της βάσης δεδομένων σας με το WP-Optimize βοηθά στη διατήρηση ενός γρήγορου, αποτελεσματικού και φιλικού προς το χρήστη ιστότοπου.

en: Follow this link to install the WP-Optimize plugin.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να εγκαταστήσετε το πρόσθετο WP-Optimize.

en: Follow this link to activate the WP-Optimize plugin.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να ενεργοποιήσετε το πρόσθετο WP-Optimize.

en: WP-Optimize is installed but currently inactive.
el_GR: Το WP-Optimize είναι εγκατεστημένο αλλά επί του παρόντος ανενεργό.

en: UpdraftPlus plugin slug:
el_GR: Προσωνύμιο πρόσθετου UpdraftPlus:

en: Account holder's name
el_GR: Όνομα κατόχου λογαριασμού

en: Your Dropbox App Secret
el_GR: Το App Secret του Dropbox σας

en: Your Dropbox App Key
el_GR: Το App Key του Dropbox σας

en: 30 September
el_GR: 30 Σεπτεμβρίου

en: This database backup has the following non-core WordPress database tables excluded: %s
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας βάσης δεδομένων έχει εξαιρέσεις τους ακόλουθους μη βασικούς πίνακες βάσης δεδομένων WordPress: %s

en: Therefore, please reload the page.
el_GR: Επομένως, παρακαλούμε φορτώστε ξανά τη σελίδα.

en: This is usually caused by your dashboard page having been open a long time, and the included security tokens having since expired.
el_GR: Αυτό συνήθως προκαλείται από το γεγονός ότι η σελίδα του πίνακα εργαλείων σας είναι ανοιχτή για μεγάλο χρονικό διάστημα και τα διακριτικά ασφαλείας που περιλαμβάνονται έκτοτε έχουν λήξει.

en: Sorry, you do not have enough privilege to execute the requested action.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν έχετε αρκετά δικαιώματα για να εκτελέσετε την ενέργεια που ζητήσατε.

en: Database size
el_GR: Μέγεθος βάσης δεδομένων

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Index size
el_GR: Μέγεθος ευρετηρίου

en: Data size
el_GR: Μέγεθος δεδομένων

en: Records
el_GR: Εγγραφές

en: Table name
el_GR: Όνομα πίνακα

en: Refresh
el_GR: Ανανέωση

en: Clear
el_GR: Εκκαθάριση

en: Total Size
el_GR: Συνολικό Μέγεθος

en: Search for table
el_GR: Αναζήτηση για πίνακα

note: translators: Deleted long text.
en: This content was deleted in order to anonymize it.
el_GR: Αυτό το περιεχόμενο διαγράφηκε για να ανωνυμοποιηθεί.

note: translators: Deleted text.
en: [deleted]
el_GR: [διαγράφηκε]

en: Old folders successfully removed.
el_GR: Οι παλιοί φάκελοι καταργήθηκαν με επιτυχία.

en: Remove old folders
el_GR: Αφαιρέστε τους παλιούς φακέλους

en: Delete old folders
el_GR: Διαγράψτε τους παλιούς φακέλους

en: The expected file %s is missing from your UpdraftPlus installation.
el_GR: Το αναμενόμενο αρχείο %s λείπει από την εγκατάσταση του UpdraftPlus.

en: Keeps your WordPress site up to date and bug free.
el_GR: Διατηρεί τον WordPress ιστότοπό σας ενημερωμένο και χωρίς σφάλματα.

en: Highly efficient way to manage, optimize, update and backup multiple websites from one place.
el_GR: Εξαιρετικά αποτελεσματικός τρόπος διαχείρισης, βελτιστοποίησης, ενημέρωσης και δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας πολλών ιστότοπων από ένα σημείο.

en: A comprehensive and easy to use security plugin and site scanning service.
el_GR: Ένα ολοκληρωμένο και εύκολο στη χρήση του πρόσθετο ασφάλειας και υπηρεσίας σάρωσης ιστότοπου.

en: (You are already authenticated).
el_GR: (Έχετε ήδη πιστοποιηθεί.

en: You are not authenticated with %s
el_GR: Δεν έχετε πιστοποιηθεί με το %s

en: You are not authenticated with %s (whilst deleting)
el_GR: Δεν έχετε πιστοποιηθεί με το %s (κατά τη διαγραφή)

en: You are not authenticated with Dropbox
el_GR: Δεν έχετε πιστοποιηθεί με το Dropbox

en: For more detailed instructions, follow this link.
el_GR: Για πιο αναλυτικές οδηγίες, ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο.

en: Create Azure credentials in your Azure developer console.
el_GR: Δημιουργήστε διαπιστευτήρια Azure στην κονσόλα προγραμματιστή Azure.

en: Future releases of UpdraftPlus will require a more recent PHP version to use these features; we recommend that you speak to your web hosting company about updating to version %s or higher.
el_GR: Οι μελλοντικές εκδόσεις του UpdraftPlus θα απαιτούν μια πιο πρόσφατη έκδοση PHP για να χρησιμοποιήσετε αυτές τις δυνατότητες. Σας συνιστούμε να μιλήσετε με την εταιρεία φιλοξενίας ιστού σχετικά με την ενημέρωση σε έκδοση %s ή μεταγενέστερη.

en: Your site is running on PHP version %s and has feature(s) currently enabled (%s) which are deprecated upon this PHP version.
el_GR: Ο ιστότοπός σας εκτελείται σε έκδοση PHP %s και έχει ενεργοποιημένες λειτουργίες (%s) που έχουν καταργηθεί σε αυτήν την έκδοση PHP.

en: your web hosting account is full; please see: %s
el_GR: ο λογαριασμός φιλοξενίας της ιστοσελίδας σας είναι γεμάτος. Παρακαλούμε δείτε: %s

en: The database backup has failed
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων απέτυχε

en: This file is not an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
el_GR: Αυτό το αρχείο δεν είναι εφεδρικό αρχείο UpdraftPlus (τέτοια αρχεία είναι αρχεία .zip ή .gz που έχουν όνομα όπως: backup_(χρόνος)_(όνομα ιστοσελίδας)_(κωδικός)_(τύπος).(zip|gz)).

en: though part of the returned information was not as expected - whether this indicates a real problem cannot be determined
el_GR: αν και μέρος των πληροφοριών που επιστράφηκαν δεν ήταν το αναμενόμενο - δεν μπορεί να προσδιοριστεί εάν αυτό υποδηλώνει πραγματικό πρόβλημα

en: Deselect All
el_GR: Αποεπιλογή Όλων

en: Authentication URI
el_GR: URI πιστοποίησης

en: (including management of backups and updates)
el_GR: (συμπεριλαμβανομένης της διαχείρισης αντιγράφων ασφαλείας και ενημερώσεων)

en: (including management of WP-Optimize)
el_GR: (συμπεριλαμβανομένης της διαχείρισης του WP-Optimize)

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites %s from a central dashboard.
el_GR: Το UpdraftCentral επιτρέπει τον έλεγχο των ιστότοπών σας στο WordPress %s από μία κεντρική κονσόλα διαχείρισης.

en: A password protected post can not be set to sticky.
el_GR: Ένα προστατεύομενο με κωδικό άρθρο δεν μπορεί να γίνει τοποθετηθεί μόνιμα στην 1η σελίδα

en: A sticky post can not be password protected.
el_GR: Μια καρφιτσωμένη ανάρτηση δεν μπορεί να προστατεύεται με κωδικό πρόσβασης.

en: A post can not be sticky and have a password.
el_GR: Ένα άρθρο δεν μπορεί να είναι καρφιτσωμένο και να έχει κωδικό πρόσβασης.

en: To be able to backup the routines, you must be the user named as the routine DEFINER(s), have the SHOW_ROUTINE privilege (for MySQL 8.0.20+ users), have the SELECT privilege at the global level, or have the CREATE ROUTINE, ALTER ROUTINE, or EXECUTE privilege granted at a scope that includes the routines.
el_GR: Για να μπορέσετε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας για τις ρουτίνες, πρέπει να είστε ο χρήστης που ονομάζεται DEFINER ρουτίνας, να έχετε το δικαίωμα SHOW_ROUTINE (για χρήστες MySQL 8.0.20+), να έχετε το δικαίωμα SELECT σε παγκόσμιο επίπεδο ή να έχετε το δικαίωμα CREATE ROUTINE, ALTER ROUTINE ή EXECUTE προνόμιο που χορηγείται σε ένα πεδίο που περιλαμβάνει τις ρουτίνες.

en: Your WordPress database user doesn't have sufficient privileges to read these stored routines.
el_GR: Ο χρήστης της βάσης δεδομένων του WordPress δεν έχει επαρκή δικαιώματα για να διαβάσει αυτές τις αποθηκευμένες ρουτίνες.

en: Dumping routines:
el_GR: Σβήνοντας ρουτίνες:

[ctx: Uploader: Drop your backup files - or - Select Files]
en: or
el_GR: ή

en: Drop your backup files
el_GR: Αποθέστε τα αντίγραφα ασφαλείας σας

en: Your PHP version: %s.
el_GR: Η έκδοση της PHP που χρησιμοποιείτε: %s.

en: UpdraftPlus was unable to find any tables when scanning the database backup; it maybe corrupt.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν μπόρεσε να βρει κανέναν πίνακα κατά τη σάρωση του αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων, ίσως είναι φθαρμένη.

en: Database maximum packet size:
el_GR: Μέγιστο μέγεθος πακέτου βάσης δεδομένων:

en: Further extensions to the request are required for the server to fulfil it.
el_GR: Απαιτούνται περαιτέρω επεκτάσεις στο αίτημα για να το εκπληρώσει ο διακομιστής.

en: The server was acting as a gateway or proxy and did not receive a timely response from the upstream server.
el_GR: Ο διακομιστής λειτουργούσε ως πύλη ή διακομιστής μεσολάβησης και δεν έλαβε έγκαιρη απάντηση από τον διακομιστή ανάντη.

en: The server was acting as a gateway or proxy and received an invalid response from the upstream server.
el_GR: Ο διακομιστής λειτουργούσε ως πύλη ή διακομιστής μεσολάβησης και έλαβε μια μη έγκυρη απάντηση από τον διακομιστή ανάντη.

en: A generic error message, given when an unexpected condition was encountered and no more specific message is suitable.
el_GR: Ένα γενικό μήνυμα σφάλματος, που δίνεται όταν προέκυψε μια απροσδόκητη συνθήκη και δεν είναι κατάλληλο κάποιο πιο συγκεκριμένο μήνυμα.

en: The client should switch to a different protocol such as TLS/1.3, given in the Upgrade header field.
el_GR: Ο πελάτης πρέπει να μεταβεί σε διαφορετικό πρωτόκολλο όπως το TLS/1.3, που δίνεται στο πεδίο κεφαλίδας Αναβάθμιση.

en: Indicates that the server is unwilling to risk processing a request that might be replayed.
el_GR: Υποδεικνύει ότι ο διακομιστής δεν είναι μπορεί να διακινδυνεύσει την επεξεργασία ενός αιτήματος που ενδέχεται να αναπαραχθεί ξανά.

en: The request failed because it depended on another request and that request failed (e.g., a PROPPATCH).
el_GR: Το αίτημα απέτυχε επειδή εξαρτιόταν από άλλο αίτημα και αυτό το αίτημα απέτυχε (π.χ. PROPPATCH).

en: The resource that is being accessed is locked.
el_GR: Ο πόρος στον οποίο γίνεται πρόσβαση είναι κλειδωμένος.

en: The request was directed at a server that is not able to produce a response (for example because of connection reuse).
el_GR: Το αίτημα απευθύνθηκε σε έναν διακομιστή που δεν είναι σε θέση να παράγει απάντηση (για παράδειγμα λόγω επαναχρησιμοποίησης της σύνδεσης).

en: The server does not meet one of the preconditions that the requester put on the request header fields.
el_GR: Ο διακομιστής δεν πληροί μία από τις προϋποθέσεις που θέτει ο αιτών στα πεδία κεφαλίδας αιτήματος.

en: The request did not specify the length of its content, which is required by the requested resource.
el_GR: Το αίτημα δεν καθόρισε το μήκος του περιεχομένου του, το οποίο απαιτείται από τον πόρο που ζητήθηκε.

en: Indicates that the resource requested is no longer available and will not be available again.
el_GR: Υποδεικνύει ότι ο πόρος που ζητήθηκε δεν είναι πλέον διαθέσιμος και δεν θα είναι ξανά διαθέσιμος.

en: Indicates that the request could not be processed because of conflict in the current state of the resource, such as an edit conflict between multiple simultaneous updates.
el_GR: Υποδεικνύει ότι δεν ήταν δυνατή η επεξεργασία του αιτήματος λόγω διένεξης στην τρέχουσα κατάσταση του πόρου, όπως μια διένεξη επεξεργασίας μεταξύ πολλαπλών ταυτόχρονων ενημερώσεων.

en: A request method is not supported for the requested resource; for example, a GET request on a form that requires data to be presented via POST, or a PUT request on a read-only resource.
el_GR: Μια μέθοδος αιτήματος δεν υποστηρίζεται για τον ζητούμενο πόρο, για παράδειγμα, ένα αίτημα GET σε μια φόρμα που απαιτεί την παρουσίαση δεδομένων μέσω POST ή ένα αίτημα PUT σε έναν πόρο μόνο για ανάγνωση.

en: Authentication is required and has failed or has not yet been provided.
el_GR: Χωρίς Εξουσιοδότηση. Απαιτείται έλεγχος ταυτότητας και απέτυχε ή δεν έχει ακόμη παρασχεθεί.

en: The server cannot or will not process the request due to an apparent client error (e.g., malformed request syntax, size too large, invalid request message framing, or deceptive request routing).
el_GR: Bad Request. Ο διακομιστής δεν μπορεί ή δεν πρόκειται να επεξεργαστεί το αίτημα λόγω προφανούς σφάλματος πελάτη (π.χ. εσφαλμένη σύνταξη αιτήματος, πολύ μεγάλο μέγεθος, μη έγκυρο πλαίσιο μηνύματος αιτήματος ή παραπλανητική δρομολόγηση αιτήματος).

en: In this case, the request should be repeated with another URI; however, future requests should still use the original URI.
el_GR: Προσωρινή Ανακατεύθυνση. Σε αυτήν την περίπτωση, το αίτημα θα πρέπει να επαναληφθεί με άλλο URI. Ωστόσο, τα μελλοντικά αιτήματα θα πρέπει να εξακολουθούν να χρησιμοποιούν το αρχικό URI.

en: The requested resource is available only through a proxy, the address for which is provided in the response.
el_GR: Χρήση Διακομιστή Μεσολάβησης. Ο ζητούμενος πόρος είναι διαθέσιμος μόνο μέσω διακομιστή μεσολάβησης, η διεύθυνση του οποίου παρέχεται στην απάντηση.

en: Indicates that the resource has not been modified since the version specified by the request headers If-Modified-Since or If-None-Match.
el_GR: Μη Τροποποιημένο. Υποδεικνύει ότι ο πόρος δεν έχει τροποποιηθεί από την έκδοση που καθορίζεται από τις κεφαλίδες αιτήματος If-Modified-Since ή If-None-Match.

en: Indicates multiple options for the resource from which the client may choose (via agent-driven content negotiation).
el_GR: Πολλαπλές Επιλογές. Υποδεικνύει πολλαπλές επιλογές για τον πόρο από τον οποίο μπορεί να επιλέξει ο πελάτης (μέσω διαπραγμάτευσης περιεχομένου βάσει αντιπροσώπων).

en: You have no local backups to send.
el_GR: Δεν έχετε τοπικά αντίγραφα ασφαλείας για αποστολή.

en: Backup:
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας:

en: Theme
el_GR: Θέμα

en: Plugin
el_GR: Πρόσθετο

en: back
el_GR: πίσω

en: Searching for backups...
el_GR: Αναζήτηση αντιγράφων ασφαλείας...

en: Send a new backup
el_GR: Στείλτε ένα νέο αντίγραφο ασφαλείας

en: Send existing backup
el_GR: Στείλτε ένα υπάρχον αντίγραφο ασφαλείας

en: Send a backup to another site
el_GR: Στείλτε ένα αντίγραφο ασφαλείας σε άλλο ιστότοπο

en: You can send an existing local backup to the remote site or create a new backup
el_GR: Μπορείτε να στείλετε ένα υπάρχον τοπικό αντίγραφο ασφαλείας στον απομακρυσμένο ιστότοπο ή να δημιουργήσετε ένα νέο αντίγραφο ασφαλείας

en: Sign in with %s
el_GR: Σύνδεση με %s

en: file %d of %d
el_GR: αρχείο %d από %d

en: (after %ss)
el_GR: (μετά από %ss)

en: next resumption: %d
el_GR: επόμενη απόπειρα συνέχισης σε: %d

en: Install debugging plugins:
el_GR: Εγκατάσταση πρόσθετων εντοπισμού σφαλμάτων:

en: Failed: we did not understand the result returned by the %s operation.
el_GR: Απέτυχε: δεν καταλάβαμε το αποτέλεσμα που επιστράφηκε από τη λειτουργία %s.

en: search and replace
el_GR: αναζήτηση και αντικατάσταση

en: Failed: the %s operation was not able to start.
el_GR: Απέτυχε: η λειτουργία %s δεν μπόρεσε να ξεκινήσει.

en: Old ABSPATH:
el_GR: Παλαιό ABSPATH:

en: "%s" has no primary key, manual change needed on row %s.
el_GR: το "%s" δεν έχει πρωτεύον κλειδί, απαιτείται μη αυτόματη αλλαγή στη σειρά %s.

en: rows: %d
el_GR: γραμμές: %d

en: Search and replacing table:
el_GR: Αναζήτηση και αντικατάσταση πίνακα:

en: The theme you wish to disable from your network is either not installed or has been removed recently.
el_GR: Το Θέμα εμφάνισης που θέλετε να απενεργοποιήσετε από το δίκτυό σας είτε δεν έχει εγκατασταθεί είτε έχει αφαιρεθεί πρόσφατα

en: The theme you wish to enable on your network is either not installed or has been removed recently.
el_GR: Το θέμα που θέλετε να ενεργοποιήσετε στο δίκτυό σας είτε δεν έχει εγκατασταθεί είτε έχει αφαιρεθεί πρόσφατα.

en: The theme you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
el_GR: Το θέμα που θέλετε να ενεργοποιήσετε είτε δεν έχει εγκατασταθεί είτε έχει αφαιρεθεί πρόσφατα.

en: The plugin you wish to deactivate is currently not active or is already deactivated.
el_GR: Το πρόσθετο που θέλετε να απενεργοποιήσετε δεν είναι προς το παρόν ενεργό ή είναι ήδη απενεργοποιημένο.

en: The plugin you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
el_GR: Το πρόσθετο που θέλετε να ενεργοποιήσετε είτε δεν έχει εγκατασταθεί είτε έχει αφαιρεθεί πρόσφατα.

en: UpdraftPlus notice
el_GR: Ειδοποίηση για το UpdraftPlus

en: Please check out UpdraftPlus Premium.
el_GR: Παρακαλούμε ρίξτε μια ματιά στο UpdraftPlus Premium.

en: For more reporting features, use the Premium version
el_GR: Για περισσότερες δυνατότητες αναφοράς, χρησιμοποιήστε την έκδοση Premium

en: WordPress Multisite is supported, with extra features, by UpdraftPlus Premium.
el_GR: Το WordPress Multisite υποστηρίζεται, με επιπλέον δυνατότητες, από το UpdraftPlus Premium.

en: For more options, use Premium
el_GR: Για περισσότερες επιλογές, χρησιμοποιήστε το Premium

en: If you backup several sites into the same Dropbox and want to organize with sub-folders, then %scheck out Premium%s
el_GR: Εάν δημιουργείτε αντίγραφα ασφαλείας πολλών ιστότοπων στο ίδιο Dropbox και θέλετε να οργανωθείτε με υποφάκελους, τότε %sδείτε το Premium%s

en: View log
el_GR: Δείτε το αρχείο καταγραφής

en: You can view the log by pressing the 'View log' button.
el_GR: Μπορείτε να δείτε το αρχείο καταγραφής πατώντας το κουμπί "Προβολή αρχείου καταγραφής".

en: more info
el_GR: περισσότερες πληροφορίες

en: Premium / Pro Support
el_GR: Premium / Υποστήριξη Pro

en: When email storage method is enabled, and an email address is entered, also send the backup
el_GR: Όταν είναι ενεργοποιημένη η μέθοδος αποθήκευσης email, και εισαχθεί μια διεύθυνση email, στείλτε επίσης το αντίγραφο ασφαλείας

en: already uploaded
el_GR: έχει ήδη μεταφορτωθεί

en: Anonymise personal data in your database backups.
el_GR: Ανωνυμοποιήστε τα προσωπικά δεδομένα στα αντίγραφα ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας.

en: Anonymisation functions
el_GR: Λειτουργίες ανωνυμοποίησης

en: Failure: No endpoint details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δεν δόθηκαν λεπτομέρειες για το τελικό σημείο.

en: Exit full-screen
el_GR: Έξοδος από πλήρη οθόνη

en: Full-screen
el_GR: Πλήρης οθόνη

en: The number of restore options that will be sent exceeds the configured maximum in your PHP configuration (max_input_vars).
el_GR: Ο αριθμός των επιλογών επαναφοράς που θα αποσταλεί, υπερβαίνει το μέγιστο που έχει ρυθμιστεί στις PHP ρυθμίσεις σας (max_input_vars).

en: Virtual-host style
el_GR: Στυλ Virtual-host

en: Path style
el_GR: Στυλ διαδρομής

en: (Read more)
el_GR: (Διαβάστε περισσότερα)

en: Read more about bucket access style
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για το στυλ προσβασης στον κουβά

en: Bucket access style
el_GR: Στυλ πρόσβασης στον κουβά

en: Security check.
el_GR: Έλεγχος ασφαλείας

en: two unsuccessful attempts were made to include it, and it will now be omitted from the backup
el_GR: δύο μη επιτυχημένες προσπάθειες έγινε για να περιληφθεί, και τώρα θα γίνει παράλειψη του από το αντίγραφο ασφαλείας

en: a second attempt is being made (upon further failure it will be skipped)
el_GR: μια δεύτερη προσπάθεια έγινε(στην επόμενη αποτυχία θα γίνει παράλειψη)

en: (the asterisk character matches zero or more characters)
el_GR: (ο χαρακτήρας αστερίσκου ταιριάζει με μηδέν ή περισσότερους χαρακτήρες)

en: Please enter part of the file name
el_GR: Παρακαλούμε εισαγάγετε μέρος του ονόματος του αρχείου

en: Please select a folder in which the files/directories you would like to exclude are located
el_GR: Παρακαλούμε επιλέξτε έναν φάκελο στον οποίο βρίσκονται τα αρχεία/οι κατάλογοι που θέλετε να εξαιρέσετε

en: UpdraftClone image:
el_GR: UpdraftClone εικόνα:

en: Add exclusion rule
el_GR: Προσθήκη κανόνα αποκλεισμού

en: at the end of their names
el_GR: στο τέλος των ονομάτων τους

en: anywhere in their names
el_GR: οπουδήποτε μέσα στα ονόματά τους

en: at the beginning of their names
el_GR: στην αρχή των ονομάτων τους

en: these characters
el_GR: αυτοί οι χαρακτήρες

en: All files/directories containing
el_GR: Όλα τα αρχεία/κατάλογοι που περιέχουν

en: Select the folder in which the files or sub-directories you would like to exclude are located
el_GR: Επιλέξτε το φάκελο στον οποίο βρίσκονται τα αρχεία ή οι υποκατάλογοι που θέλετε να εξαιρέσετε

en: All files/directories containing the given characters in their names
el_GR: Όλα τα αρχεία/κατάλογοι που περιέχουν τους συγκεκριμένους χαρακτήρες στα ονόματά τους

en: Files/Directories containing the given characters in their names
el_GR: Αρχεία/Κατάλογοι που περιέχουν τους δεδομένους χαρακτήρες στα ονόματά τους

en: Never
el_GR: Ποτέ

en: Maybe later
el_GR: Ίσως αργότερα

en: Ok, you deserve it
el_GR: Εντάξει, το αξίζετε

en: Team Updraft
el_GR: Ομάδα του Updraft

en: Thank you so much!
el_GR: Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ!

en: here
el_GR: εδώ

en: Loading...
el_GR: Πραγματοποιείται φόρτωση...

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, if you are having problems you can try to manually authorise at the UpdraftPlus settings page.
el_GR: Ο ακόλουθος απομακρυσμένος αποθηκευτικός χώρος (%s) έχει μονάχα ρυθμιστεί μερικώς, αν αντιμετωπίζετε προβλήματα μπορείτε να δοκιμάσετε να τον εξουσιοδοτήσετε χειροκίνητα στην σελίδα ρυθμίσεων του UpdraftPlus.

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, manual authorization is not supported with this remote storage, please try again and if the problem persists contact support.
el_GR: Ο ακόλουθος απομακρυσμένος αποθηκευτικός χώρος (%s) έχει μονάχα ρυθμιστεί μερικώς, η χειροκίνητη εξουσιοδότηση δεν υποστηρίζεται για αυτόν τον απομακρυσμένο αποθηκευτικό χώρο, παρακαλούμε προσπαθήστε πάλι κι αν το πρόβλημα παραμένει επικοινωνήστε με την υποστήριξη.

en: Complete manual authentication
el_GR: Ολοκληρώστε την χειροκίνητη πιστοποίηση

en: %s authentication code:
el_GR: %s κωδικός πιστοποίησης:

en: To complete manual authentication, at the orange UpdraftPlus authentication screen select the "Having problems authenticating?" link, then copy and paste the code given here.
el_GR: Για να ολοκληρώσετε την χειροκίνητη πιστοποίηση, στην πορτοκαλί οθόνη πιστοποίησης του UpdraftPlus, επιλέξτε τον σύνδεσμο "Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την πιστοποίηση;", κατόπιν αντιγράψτε κι επικολλήστε τον κωδικό που σας δίνεται εδώ.

en: If you are having problems authenticating with %s you can manually authorize here.
el_GR: Αν αντιμετωπίζετε προβλήματα πιστοποίησης με το %s μπορείτε να δώσετε χειροκίνητη εξουσιοδότηση εδώ.

en: %s authentication:
el_GR: %s πιστοποίηση:

en: Missing instance id:
el_GR: Instance ID που απουσιάζουν:

en: Missing authentication data:
el_GR: Δεδομένα πιστοποίησης που απουσιάζουν:

en: Manual authentication is not available for this remote storage method
el_GR: Η χειροκίνητη πιστοποίηση δεν είναι διαθέσιμη για αυτή την μέθοδο απομακρυσμένου αποθηκευτικού χώρου.

en: This may prevent the restore procedure from being able to proceed.
el_GR: Αυτό μπορεί να εμποδίσει τη διαδικασία επαναφοράς από το να προχωρήσει.

en: Warning: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
el_GR: Προειδοποίηση: Εάν εξακολουθείτε να μπορείτε να διαβάσετε αυτές τις λέξεις μετά την ολοκλήρωση της φόρτωσης της σελίδας, τότε υπάρχει ένα πρόβλημα JavaScript ή jQuery στον ιστότοπο.

en: Therefore, affected tables on the current site which already exist will not be replaced by default, to avoid corrupting them (you can review this in the list of tables below).
el_GR: Επομένως, οι πίνακες που επηρεάζονται στον τρέχοντα ιστότοπο οι οποίοι υπάρχουν ήδη δεν θα αντικατασταθούν από προεπιλογή για να αποφευχθεί η καταστροφή τους (μπορείτε να το ανατρέξετε στη λίστα των παρακάτω πινάκων).

en: Therefore it is advised that you take a fresh backup on the source site, using a later version.
el_GR: Επομένως, συνιστάται να λάβετε ένα νέο αντίγραφο ασφαλείας στον ιστότοπο προέλευσης, χρησιμοποιώντας μια μεταγενέστερη έκδοση.

en: This backup was created on a previous UpdraftPlus version (%s) which did not correctly backup tables with composite primary keys (such as the term_relationships table, which records tags and product attributes).
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε με μια προηγούμενη έκδοση του UpdraftPlus (%s) που δεν δημιουργούσε σωστά αντίγραφα ασφαλείας πινάκων με σύνθετα πρωτεύοντα κλειδιά (όπως ο πίνακας term_relationships, ο οποίος καταγράφει ετικέτες και χαρακτηριστικά προϊόντος).

en: Or, if they are in remote storage, you can connect that remote storage (in the "Settings" tab), save your settings, and use the "Rescan remote storage" link.
el_GR: Εναλλακτικά, εάν βρίσκονται σε απομακρυσμένο χώρο αποθήκευσης, μπορείτε να συνδέσετε αυτόν τον απομακρυσμένο χώρο αποθήκευσης (στην καρτέλα "Ρυθμίσεις"), να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις σας και να χρησιμοποιήσετε τον σύνδεσμο "Επανασάρωση απομακρυσμένου χώρου αποθήκευσης".

en: If you have an existing backup that you wish to upload and restore from, then please use the "Upload backup files" link above.
el_GR: Εάν έχετε ένα υπάρχον αντίγραφο ασφαλείας το οποίο θέλετε να ανεβάσετε και να επαναφέρετε, χρησιμοποιήστε τον σύνδεσμο "Μεταφόρτωση αντιγράφων ασφαλείας" παραπάνω .

en: is not
el_GR: δεν είναι

en: is
el_GR: είναι

en: Day of the month
el_GR: Μέρα του μήνα

en: Day of the week
el_GR: Μέρα της εβδομάδας

en: if all of the following conditions are matched:
el_GR: εάν πληρούνται όλες οι ακόλουθες προϋποθέσεις:

en: if any of the following conditions are matched:
el_GR: εάν πληρείται κάποια από τις ακόλουθες προϋποθέσεις:

en: on every backup
el_GR: σε κάθε αντίγραφο ασφαλείας

en: This backup is of a site with an empty table prefix, which WordPress does not officially support; the results may be unreliable.
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας είναι ενός ιστότοπου με ένα κενό πρόθεμα πίνακα, το οποίο δεν υποστηρίζει επίσημα το WordPress. Τα αποτελέσματα μπορεί να είναι αναξιόπιστα.

en: The download link is broken or the backup file is no longer available
el_GR: Ο σύνδεσμος λήψης είναι κατεστραμμένος ή το αντίγραφο ασφαλείας δεν είναι πλέον διαθέσιμο

en: The download link is broken, you may have clicked the link from untrusted source
el_GR: Ο σύνδεσμος λήψης είναι κατεστραμμένος, ίσως έχετε κάνει κλικ στον σύνδεσμο από μη αξιόπιστη πηγή

en: Due to the restriction, some settings can be automatically adjusted, disabled or not available.
el_GR: Λόγω του περιορισμού, ορισμένες ρυθμίσεις μπορούν να προσαρμοστούν αυτόματα, να απενεργοποιηθούν ή να μην είναι διαθέσιμες.

en: Your website is hosted with %s (%s).
el_GR: Ο ιστότοπός σας φιλοξενείται με %s (%s).

en: Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
el_GR: Ο πάροχος φιλοξενίας σας επιτρέπει να λαμβάνετε μόνο ένα πρόσθετο αντίγραφο ασφαλείας ανά ημέρα.

en: Your hosting provider only allows you to take one backup per month.
el_GR: Ο πάροχος φιλοξενίας σας επιτρέπει να λαμβάνετε μόνο ένα πρόσθετο αντίγραφο ασφαλείας ανά μήνα.

en: You have reached the monthly limit for the number of backups you can create at this time.
el_GR: Έχετε φτάσει το μηνιαίο όριο για τον αριθμό των αντιγράφων ασφαλείας που μπορείτε να δημιουργήσετε αυτήν τη στιγμή.

en: Please contact your hosting company (%s) if you require further support.
el_GR: Εάν χρειάζεστε περαιτέρω υποστήριξη επικοινωνήστε με την εταιρεία φιλοξενίας σας (%s).

en:  Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
el_GR: Ο πάροχος φιλοξενίας σας επιτρέπει να λαμβάνετε μόνο ένα πρόσθετο αντίγραφο ασφαλείας ανά ημέρα.

en: You have reached the daily limit for the number of incremental backups you can create at this time.
el_GR: Έχετε φτάσει το ημερήσιο όριο για τον αριθμό των στοιχειωδών αντιγράφων ασφαλείας που μπορείτε να δημιουργήσετε αυτήν τη στιγμή.

en: Current SQL mode:
el_GR: Τρέχουσα λειτουργία SQL:

en: Failed to backup database table:
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας πίνακα βάσης δεδομένων:

en: Failed to open directory for reading:
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος καταλόγου για ανάγνωση:

en: Your email backup and a report will be sent to
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας του email σας και η αναφορά θα σταλούν στο

en: Warning: You have no clone tokens remaining and either no subscriptions or no subscription that will renew before the clone expiry date.
el_GR: Προειδοποίηση: Δεν υπάρχει πιστωτικό υπόλοιπο κλώνων και είτε δεν υπάρχουν ούτε συνδρομές ή δεν υπάρχει συνδρομή που θα ανανεωθεί πριν από την ημερομηνία λήξης του κλώνου.

en: Restoring stored routine: %s
el_GR: Επαναφορά αποθηκευμένης ρουτίνας: %s

en: Warning: if you continue, you will add all backups stored in the configured remote storage directory (whichever site they were created by).
el_GR: Προειδοποίηση: εάν συνεχίσετε, θα προσθέσετε όλα τα αντίγραφα ασφαλείας που είναι αποθηκευμένα στον διαμορφωμένο κατάλογο απομακρυσμένης αποθήκευσης (από οποιονδήποτε ιστότοπο δημιουργήθηκαν).

en: The UpdraftPlus Plugin Collection Sale
el_GR: Εκπτώσεις Της Συλλογής Πρόσθετων Του Updraft

en: Include all tables not listed below
el_GR: Συμπεριλάβετε όλους τους πίνακες που δεν αναφέρονται παρακάτω

en: UpdraftPlus on %s
el_GR: Έκπτωση %s στο UpdraftPlus

en: The list of existing sites has been removed
el_GR: Η λίστα των υπαρχόντων ιστότοπων έχει καταργηθεί

en: There was an error while trying to remove the list of existing sites.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια κατάργησης της λίστας υπαρχόντων ιστότοπων.

en: Clear list of existing sites
el_GR: Εκκαθάριση λίστας υπαρχόντων ιστότοπων

en: Add a site
el_GR: Προσθήκη ιστοτόπου

en: The following remote storage options are configured.
el_GR: Διαμορφώνονται οι ακόλουθες επιλογές απομακρυσμένης αποθήκευσης.

en: No remote storage locations with valid options found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν απομακρυσμένες θέσεις αποθήκευσης με έγκυρες επιλογές.

en: You have chosen to send this backup to remote storage, but no remote storage locations have been selected
el_GR: Έχετε επιλέξει να στείλετε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας σε απομακρυσμένο χώρο αποθήκευσης, αλλά δεν έχουν επιλεγεί τοποθεσίες απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Skipping table %s: user has chosen not to restore this table
el_GR: Παράκαμψη του πίνακα %s: ο χρήστης επέλεξε να μην επαναφέρει αυτόν τον πίνακα

en: An error occurred while attempting to set a new value to the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια ορισμού νέας τιμής στη μεταβλητή MySQL global log_bin_trust_function_creators %s

en: An error occurred while attempting to retrieve the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια ανάκτησης της μεταβλητής MySQL global log_bin_trust_function_creators %s

en: Please check the error log for more details
el_GR: Ελέγξτε το αρχείο σφαλμάτων για περισσότερες λεπτομέρειες

en: Missing pages:
el_GR: Σελίδες που λείπουν:

en: Existing backups
el_GR: Υπάρχοντα αντίγραφα ασφαλείας

en: If you do not want to restore all your database tables, then choose some to exclude here.
el_GR: Αν δεν επιθυμείτε την επαναφορά όλων των πινάκων της βάσης δεδομένων σας, επιλέξτε εδώ κάποιους για να τους αποκλείσετε.

en: This is older than the server which you are now restoring onto (version %s).
el_GR: Αυτό είναι παλαιότερο από το διακομιστή στον οποίο τώρα κάνετε αποκατάσταση (έκδοση %s).

en: Under Maintenance
el_GR: Υπό Συντήρηση

en: Show all backups...
el_GR: Εμφάνιση όλων των αντιγράφων ασφαλείας...

en: Show more backups...
el_GR: Εμφάνιση περισσότερων αντιγράφων ασφαλείας...

en: Expected parameter(s) missing.
el_GR: Αναμενόμενη(ες) παράμετρος(οι) που λείπει(ουν).

en: Default template
el_GR: Προεπιλεγμένο πρότυπο

en: %d token | %d tokens
el_GR[0]: %d μονάδα
el_GR[1]: %d μονάδες

en: The Database connection has been closed and cannot be reopened.
el_GR: Η σύνδεση με τη Βάση Δεδομένων έχει κλείσει και δεν μπορεί να ξανανοίξει.

en: Clone package
el_GR: Πακέτο κλωνοποίησης:

en: Unattached
el_GR: Ασύνδετο

en: Selected media has been deleted successfully.
el_GR: Τα επιλεγμένα πολυμέσα έχουν διαγραφεί με επιτυχία.

en: Failed to delete selected media.
el_GR: Η διαγραφή των επιλεγμένων πολυμέσων απέτυχε.

en: Media has been detached from post.
el_GR: Τα πολυμέσα έχουν αποσυνδεθεί από το άρθρο.

en: Failed to detach media.
el_GR: Αποτυχία απόσπασης πολυμέσων.

en: Media has been attached to post.
el_GR: Τα πολυμέσα έχουν επισυναφθεί στο άρθρο.

en: Failed to attach media.
el_GR: Αποτυχία σύνδεσης πολυμέσων.

en: Use ctrl / cmd + press to select several items, or ctrl / cmd + shift + press to select all in between
el_GR: Χρησιμοποιήστε τα πλήκτρα ctrl / cmd + πατήστε για να επιλέξετε πολλά στοιχεία ή ctrl / cmd + shift + πατήστε για να επιλέξετε όλα

en: %s from now
el_GR: %s από τώρα

en: You have not selected a restore path for your chosen backups
el_GR: Δεν έχετε επιλέξει μια διαδρομή επαναφοράς για τα αντίγραφα ασφαλείας που έχετε επιλέξει

en: Follow this link for help
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για βοήθεια

en: Connect to your %s
el_GR: Συνδεθείτε στο δικό σας %s

en: Please enter your %s password
el_GR: Εισαγάγετε τον κωδικό πρόσβασης %s σας

en: Please enter your %s email address
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου %s σας

en: Back to other %s options
el_GR: Επιστροφή στις άλλες επιλογές %s

en: Start %s Subscription
el_GR: Έναρξη Συνδρομής %s

en: Start %s Trial
el_GR: Έναρξη Δοκιμής %s

en: Start a %s UpdraftVault Subscription
el_GR: Έναρξη Συνδρομής του UpdraftVault %s

en: Read more about %s here.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για το %s εδώ.

en: Connect to your %s account
el_GR: Συνδεθείτε στον %s λογαριασμό σας

note: translators: %s: UpdraftPlus product name
en: Get %s here
el_GR: Αποκτήστε το %s εδώ

en: Deselect all backups
el_GR: Αποεπιλέξτε όλα τα αντίγραφα ασφαλείας

en: Select all backups
el_GR: Επιλέξτε όλα τα αντίγραφα ασφαλείας

en: Delete selected backups
el_GR: Διαγράψτε τα επιλεγμένα αντίγραφα ασφαλείας

en: Retain this many scheduled database backups
el_GR: Διατηρήστε τόσα προγραμματισμένα αντίγραφα ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: Retain this many scheduled file backups
el_GR: Διατηρήστε τόσα προγραμματισμένα αντίγραφα ασφαλείας αρχείων

note: translators: %s: Backup entity
en: Add an exclusion rule for %s
el_GR: Προσθέστε έναν κανόνα αποκλεισμού για το %s

en: Skipping table %s: already restored on a prior run; next table to restore: %s
el_GR: Παράλειψη πίνακα: %s έχει ήδη αποκατασταθεί σε προηγούμενη εκτέλεση, επόμενος πίνακας για επαναφορά: %s

en: Could not delete old path.
el_GR: Αδυναμία διαγραφής του παλαιού φακέλου.

en: Activity log
el_GR: Αρχείο καταγραφής δραστηριότητας

en: Cleaning
el_GR: Εκκαθάριση

en: Verifying
el_GR: Επιβεβαίωση

en: Restoration progress:
el_GR: Πρόοδος αποκατάστασης:

en: Restore error:
el_GR: Σφάλμα επαναφοράς:

en: Attempts by the browser to contact the website failed.
el_GR: Οι προσπάθειες του προγράμματος περιήγησης να επικοινωνήσει με τον ιστότοπο απέτυχαν.

en: Preparing backup files
el_GR: Προετοιμασία αρχείων αντίγραφου ασφαλείας

en: Downloading backup files if needed
el_GR: Λήψη αντιγράφων ασφαλείας εάν χρειάζεται

en: Begun
el_GR: Ξεκίνησε

en: Finished
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Restoring %s1 files out of %s2
el_GR: Επαναφορά %s1 αρχείων από %s2

en: no recent activity; will offer resumption after: %d seconds
el_GR: καμία πρόσφατη δραστηριότητα, θα γίνει επανάληψη μετά από: %d δευτερόλεπτα

en: last activity: %d seconds ago
el_GR: τελευταία δραστηριότητα: %d δευτερόλεπτα πριν

en: Choose the components to restore:
el_GR: Επιλέξτε τα στοιχεία που θέλετε να επαναφέρετε:

en: UpdraftPlus Restoration
el_GR: Επαναφορά του UpdraftPlus

en: Unable to connect to the filesystem
el_GR: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο σύστημα αρχείων

en: Found and replaced existing table foreign key constraints as the table prefix has changed.
el_GR: Βρέθηκαν και αντικαταστάθηκαν οι υπάρχοντες περιορισμοί του διαφορετικού κλειδιού πίνακα καθώς άλλαξε το πρόθεμα του πίνακα.

en: An empty WordPress install
el_GR: Μια άδεια εγκατάσταση του WordPress

en: credentials
el_GR: διαπιστευτήρια

en: This current site
el_GR: Τον ενεργό ιστότοπο

en: Clone:
el_GR: Κλώνος:

en: (%d archive(s) in set, total %s).
el_GR: (%d αρχεία(ο) στο σετ, σύνολο %s).

en: Try it - 1 month for $1!
el_GR: Δοκιμάσε το - 1 μήνα για $1!

en: Otherwise, you can try UpdraftVault for 1 month for only $1!
el_GR: Διαφορετικά, μπορείτε να δοκιμάσετε το UpdraftVault για 1 μήνα μόνο για $1!

en: If you have a valid Premium license, you get 1GB of storage included.
el_GR: Αν έχετε μια έγκυρη άδεια Premium, έχετε και 1GB αποθηκευτικού χώρου.

en: Try UpdraftVault for 1 month for only $1!
el_GR: Δοκιμάστε το UpdraftVault για 1 μήνα μόνο για $1!

note: translators: %s: site URL with trailing slash
en: Clone of %s
el_GR: Κλώνος του %s

en: Dismiss notice
el_GR: Απόρριψη ειδοποίησης

en: dismiss notice
el_GR: απόρριψη ειδοποίησης

en: go here to learn more
el_GR: πηγαίνετε εδώ για να μάθετε περισσότερα

en: More great plugins by the Updraft Team
el_GR: Περισσότερα πρόσθετα από την Ομάδα του Updraft

en: You can test upgrading your site on an instant copy using UpdraftClone credits
el_GR: Μπορείτε να δοκιμάσετε να αναβαθμίσετε τον ιστότοπό σας σε ένα στιγμιαίο αντίγραφο χρησιμοποιώντας τις μονάδες του UpdraftClone

en: You can test running your site on a different PHP (or WordPress) version using UpdraftClone credits.
el_GR: Μπορείτε να δοκιμάσετε να τρέχετε τον ιστότοπό σας με μια διαφορετική έκδοση PHP (ή WordPress) χρησιμοποιώντας τις μονάδες UpdraftClone.

en: Start Subscription
el_GR: Έναρξη Εγγραφής

en: Start Trial
el_GR: Έναρξη Δοκιμής

en: %s month %s trial
el_GR: %s μήνα %s δοκιμή

en: with the option of
el_GR: με την επιλογή του

en: The directory does not exist, and the attempt to create it failed
el_GR: Ο κατάλογος δεν υπάρχει και η προσπάθεια δημιουργίας του απέτυχε

en: You have requested saving to remote storage (%s), but without entering any settings for that storage.
el_GR: Ζητήσατε αποθήκευση σε απομακρυσμένο αποθηκευτικό χώρο (%s), αλλά χωρίς να εισαγάγετε ρυθμίσεις για αυτόν τον χώρο.

en: Learn more about UpdraftCentral
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με το UpdraftCentral

en: Add this website to UpdraftCentral (remote, centralised control) - free for up to 5 sites.
el_GR: Προσθέστε αυτόν τον ιστότοπο στο UpdraftCentral (απομακρυσμένος κεντρικός έλεγχος) - δωρεάν για έως και 5 ιστότοπους.

en: Verifying one-time password...
el_GR: Επαλήθευση κωδικού πρόσβασης μιας φοράς...

en: Login successful; reloading information.
el_GR: Επιτυχής σύνδεση, επαναφόρτωση πληροφοριών.

en: Error: Failed to initialise
el_GR: Σφάλμα: Απέτυχε η αρχικοποίηση

en: Already got space?
el_GR: Έχετε ήδη χώρο;

en: Need to get space?
el_GR: Χρειάζεστε να αποκτήσετε χώρο;

en: error - failed to upload file
el_GR: σφάλμα - απέτυχε η μεταφόρτωση αρχείου

en: error - failed to re-assemble chunks
el_GR: σφάλμα - αποτυχία να επανασύνδεσης των κομματιών

en: Error: Failed to upload
el_GR: Σφάλμα: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: error - failed to create and access the container
el_GR: σφάλμα - αποτυχία δημιουργίας και απόκτησης πρόσβασης στο κοντέινερ

en: authentication failed
el_GR: η ταυτοποίηση απέτυχε

en: Error: Failed to open local file
el_GR: Σφάλμα: Αποτυχία ανοίγματος τοπικού αρχείου

en: upload failed
el_GR: η μεταφόρτωση απέτυχε

en: login failure
el_GR: σφάλμα πρόσβασης

en: The higher the value, the more server resources are required to create the archive.
el_GR: Όσο μεγαλύτερη είναι η τιμή, τόσο περισσότεροι πόροι διακομιστή απαιτούνται για τη δημιουργία του αρχείου.

en: Incomplete
el_GR: Ατελής

en: The backup is being aborted for a repeated failure to progress.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας ακυρώνεται για επαναλαμβανόμενη αποτυχία προόδου.

en: Allows you to only backup changes to your files (such as a new image) that have been made to your site since the last backup.
el_GR: Σας επιτρέπει να δημιουργείτε αντίγραφα ασφαλείας μόνο στις αλλαγές στα αρχεία σας (όπως η προσθήκη μιας νέας εικόνας) που έχουν γίνει στον ιστότοπό σας από την τελευταία δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

en: Follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο στις οδηγίες εγκατάστασης (ιδιαίτερα το βήμα 1).

en: You successfully purchased UpdraftPremium.
el_GR: Αγοράσατε με επιτυχία το UpdraftPremium.

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
el_GR: Η εγκατάστασή της WordPress σας έχει παλιούς καταλόγους από την κατάστασή της πριν αποκατασταθεί / μετεγκατασταθεί (τεχνικές πληροφορίες: αυτές έχουν επισημανθεί με το πρόθεμα -old).

en: Unzip progress: %d out of %d files
el_GR: Πρόοδος Αποσυμπίεσης: %d από %d αρχεία

en: No suitable backup set (that already contains a full backup of all the requested file component types) was found, to add increments to.
el_GR: Δεν βρέθηκε κατάλληλο σετ δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας (που περιέχει ήδη ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας όλων των απαιτούμενων τύπων αρχείων), για να προστεθούν τα νέα αρχεία.

en: File backup options
el_GR: Επιλογές λήψης αντιγράφων ασφαλείας αρχείων

en: This backup set contains incremental backups of your files; please select the time you wish to restore your files to
el_GR: Αυτό το σετ δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας περιέχει πρόσθετα αντίγραφα ασφαλείας των αρχείων σας. επιλέξτε το ακριβές χρονολογικό σημείο που θέλετε να επαναφέρετε τα αρχεία σας

en: Could not copy file.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή αρχείου.

en: Could not extract file from archive.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εξαγωγή στοιχείων από το αρχείο.

en: Could not create directory.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία καταλόγου.

en: Could not retrieve file from archive.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση των στοιχείων από το αρχείο.

en: Incompatible Archive.
el_GR: Μη Συμβατό Αρχείο.

en: Could not access filesystem.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στο σύστημα αρχείων.

en: Incremental backups
el_GR: Πρόσθετα αντίγραφα ασφαλείας

en: Perform a backup
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας

en: Add changed files (incremental backup) ...
el_GR: Προσθήκη αλλαγμένων αρχείων (incremental backup)...

en: Find out more about incremental backups here.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τα πρόσθετα αντίγραφα ασφαλείας εδώ.

note: translators: %s: "UpdraftPlus Premiums" as the product name that has incremental backups feature
en: Incremental backups are a feature of %s (upgrade by following this link).
el_GR: Τα πρόσθετα αντίγραφα ασφαλείας είναι ένα χαρακτηριστικό του %s (κάντε αναβάθμιση ακολουθώντας αυτόν τον σύνδεσμο).

en: Take an incremental backup
el_GR: Δημιουργήστε ένα πρόσθετο αντίγραφο ασφαλείας

en: Take a new backup
el_GR: Δημιουργήστε ένα νέο αντίγραφο ασφαλείας

en: Restore files from
el_GR: Αποκατάσταση αρχείων από

en: Clone region:
el_GR: Περιοχή κλώνου:

en: Read more about Easy Updates Manager
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για το Easy Updates Manager

en: Or, use an UpdraftClone key
el_GR: Ή χρησιμοποιήστε ένα κλειδί του UpdraftClone

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
el_GR: Ρυθμίστε τη WordPress ώστε να ενημερώνει αυτόματα το UpdraftPlus όταν εντοπίσει μια διαθέσιμη ενημερωμένη έκδοση.

en: Automatic updates
el_GR: Αυτόματη ενημέρωση

en: Confirm change
el_GR: Επιβεβαιώστε την αλλαγή

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Add an exclusion rule
el_GR: Προσθέστε έναν κανόνα αποκλεισμού

en: Type a file prefix
el_GR: Πληκτρολογήστε ένα πρόθεμα αρχείου

en: All files beginning with these characters
el_GR: Όλα τα αρχεία αρχίζουν με αυτούς τους χαρακτήρες

en: Type an extension like zip
el_GR: Πληκτρολογήστε μια επέκταση όπως το zip

en: Select a file/folder which you would like to exclude
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο/φάκελο που θέλετε να εξαιρέσετε

en: All files beginning with given characters
el_GR: Όλα τα αρχεία ξεκινούν με συγκεκριμένους χαρακτήρες

en: All files with this extension
el_GR: Όλα τα αρχεία με αυτήν την επέκταση

en: File/directory
el_GR: Αρχείο/κατάλογος

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
el_GR: Επιλέξτε έναν τρόπο εξαίρεσης αρχείων ή καταλόγων από το αντίγραφο ασφαλείας

en: Exclude files/directories
el_GR: Εξαίρεση αρχείων/καταλόγων

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
el_GR: Βρέθηκαν τα SET NAMES %s, αλλά θα αλλάξουν σε %s όπως προτείνεται από το WPDB::determine_charset().

en: Your database user does not have permission to drop tables
el_GR: Ο χρήστης της βάσης δεδομένων δεν έχει άδεια να διαγράψει πίνακες

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
el_GR: Για να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις/την τεκμηρίωση σχετικά με το UpdraftClone κάντε κλικ εδώ.

en: your UpdraftPlus.com account
el_GR: ο UpdraftPlus.com λογαριασμός σας

en: You can check the progress here or in %s
el_GR: Μπορείτε να ελέγξετε την πρόοδο εδώ ή στο %s

en: Your UpdraftClone is still setting up.
el_GR: Το UpdraftClone σας εξακολουθεί να εγκαθίσταται.

en: %s archives remain
el_GR: %s από τα αρχεία παραμένουν

en: The site data has all been received, and its import has begun.
el_GR: Όλα τα δεδομένα ιστότοπου έχουν ληφθεί και η εισαγωγή τους έχει αρχίσει.

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
el_GR: Η WordPress είναι εγκατεστημένη, τώρα περιμένετε να σταλούν τα δεδομένα του ιστοτόπου σας.

en: Clone ready
el_GR: Ο κλώνος είναι έτοιμος

en: Site data has been deployed
el_GR: Τα δεδομένα ιστότοπου έχουν αναπτυχθεί

en: Deploying site data
el_GR: Ανάπτυξη δεδομένων ιστότοπου

en: Site data received
el_GR: Έγινε λήψη των δεδομένων του ιστότοπου

en: Receiving site data
el_GR: Λήψη δεδομένων ιστότοπου

en: WordPress installed
el_GR: Το WordPress εγκαταστάθηκε

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your updraftplus.com account once it is ready.
el_GR: Ο κλώνος σας έχει ξεκινήσει, οι πληροφορίες δικτύου δεν είναι ακόμα διαθέσιμες, αλλά θα εμφανιστούν εδώ και στο λογαριασμό σας στο updraftplus.com μόλις είναι έτοιμες.

en: Exclude these from
el_GR: Εξαίρεση αυτών από

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
el_GR: Ρυθμίστε τη WordPress ώστε να ενημερώνει το UpdraftPlus αυτόματα όταν υπάρχει διαθέσιμη ενημερωμένη έκδοση.

en: UpdraftClone key is required.
el_GR: Απαιτείται κλειδί του UpdraftClone.

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
el_GR: Ο κανόνας εξαίρεσης που προσπαθείτε να προσθέσετε υπάρχει ήδη

en: Please enter a valid file name prefix
el_GR: Εισαγάγετε ένα έγκυρο πρόθεμα ονόματος αρχείου

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
el_GR: Εισαγάγετε τους χαρακτήρες με τους οποίους αρχίζει το όνομα αρχείου που θέλετε να εξαιρέσετε

en: Please enter a valid file extension
el_GR: Εισαγάγετε μια έγκυρη επέκταση αρχείου

en: Please enter a file extension, like zip
el_GR: Καταχωρίστε μια επέκταση αρχείου, όπως το zip

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο/φάκελο που θέλετε να εξαιρέσετε

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτόν τον κανόνα εξαίρεσης;

en: The preparation of the clone data has been aborted.
el_GR: Η παρασκευή των δεδομένων του κλώνου έχει διακοπεί.

en: log results to console
el_GR: αποτελέσματα καταγραφής στην κονσόλα

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
el_GR: Δέχομαι τους όρους και τις προϋποθέσεις του UpdraftClone

en: To create a temporary clone you need credit in your account.
el_GR: Για να δημιουργήσετε έναν προσωρινό κλώνο χρειάζεστε πίστωση στο λογαριασμό σας.

en: If you want, test upgrading to a different PHP or WP version.
el_GR: Εάν θέλετε, δοκιμάστε να κάνετε αναβάθμιση σε διαφορετική έκδοση PHP ή WP.

en: Flexible
el_GR: Ευέλικτο

en: Takes just the time needed to create a backup and send it.
el_GR: Χρειάζεται μόνο ο χρόνος που απαιτείται για να δημιουργηθεί ένα αντίγραφο ασφαλείας και να σταλεί.

en: Fast
el_GR: Γρήγορο

en: One VPS (Virtual Private Server) per clone, shared with nobody.
el_GR: Ένα VPS (Virtual Private Server) ανά κλώνο, που δεν μοιράζεται με κανέναν.

en: Secure
el_GR: Ασφαλές

en: Runs on capacity from a leading cloud computing provider.
el_GR: Λειτουργεί με υποδομές χωρητικότητας από έναν κορυφαίο πάροχο υπολογιστικών υπηρεσιών στο σύννεφο.

en: Reliable
el_GR: Αξιόπιστο

en: Easy
el_GR: Εύκολο

en: You can buy UpdraftClone tokens from our shop, here.
el_GR: Μπορείτε να αγοράσετε μονάδες χρήσης του UpdraftClone από το κατάστημά μας εδώ.

en: Read FAQs here.
el_GR: Διαβάστε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ.

en: Create a temporary clone on our servers (UpdraftClone)
el_GR: Ή δημιουργήστε έναν προσωρινό κλώνο στους διακομιστές μας (UpdraftClone)

en: Migrate (create a copy of a site on hosting you control)
el_GR: Μετεγκατάσταση (δημιουργήστε ένα αντίγραφο ενός ιστότοπου σε διακομιστή που κατέχετε)

en: Select All
el_GR: Επιλογή Όλων

en: Reset tour
el_GR: Επαναφορά περιήγησης

en: Press this button to take a tour of the plugin.
el_GR: Πατήστε αυτό το κουμπί για να κάνετε μια περιήγηση στο πρόσθετο.

en: failed to upload file to %s (see log file for more)
el_GR: απέτυχε η μεταφόρτωση του αρχείου στο %s (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερα)

en: error: %s (see log file for more)
el_GR: σφάλμα: %s (ανατρέξτε στο αρχείο καταγραφής για περισσότερα)

en: Closing 1st October 2018
el_GR: Σταματά την 1η Οκτωβρίου 2018

en: Take Tour
el_GR: Κάντε Περιήγηση

en: Log in here to enable all the features you have access to.
el_GR: Συνδεθείτε εδώ για να ενεργοποιήσετε όλες τις λειτουργίες στις οποίες έχετε πρόσβαση.

en: Connect to updraftplus.com
el_GR: Συνδεθείτε στο updraftplus.com

[ctx: Translators: UpdraftVault is a product name and should not be translated.]
en: To get started with UpdraftVault, select one of the options below:
el_GR: Για να ξεκινήσετε να χρησιμοποιείτε το UpdraftVault, επιλέξτε ένα από τα παρακάτω:

en: Finish
el_GR: Ολοκλήρωση

en: UpdraftPlus Premium has many more exciting features!
el_GR: Το UpdraftPlus Premium έχει κι άλλα πολλά συναρπαστικά χαρακτηριστικά!

en: UpdraftPlus Premium and addons
el_GR: UpdraftPlus Premium και πρόσθετα

en: Thank you for taking the tour.
el_GR: Σας ευχαριστούμε που κάνετε την περιήγηση.

en: Do you have a few more WordPress sites you want to backup? If yes you can save hours by controlling all your backups in one place from UpdraftCentral.
el_GR: Έχετε μερικές ακόμη ιστοσελίδες της WordPress που θέλετε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας; Εάν ναι, μπορείτε να εξοικονομήσετε ώρες ελέγχοντας όλα τα αντίγραφα ασφαλείας σε ένα σημείο από το UpdraftCentral.

en: Control all your backups in one place
el_GR: Ελέγξτε όλα τα αντίγραφα ασφαλείας από ένα μέρος

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
el_GR: Συγχαρητήρια, οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Press here to save your settings.
el_GR: Πατήστε εδώ για να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις σας.

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Look through the other settings here, making any changes you’d like.
el_GR: Ανατρέξτε στις άλλες ρυθμίσεις εδώ κάνοντας οποιεσδήποτε αλλαγές θέλετε.

en: More settings
el_GR: Περισσότερες ρυθμίσεις

en: Find out more here.
el_GR: Ανακαλύψτε περισσότερα εδώ.

en: UpdraftVault is our remote storage which works seamlessly with UpdraftPlus.
el_GR: Το UpdraftVault είναι το απομακρυσμένο σημείο αποθήκευσης που λειτουργεί άψογα με το UpdraftPlus.

en: Try UpdraftVault!
el_GR: Δοκιμάστε το UpdraftVault!

en: Choose the schedule that you want your backups to run on.
el_GR: Επιλέξτε το χρονοδιάγραμμα στο οποίο θέλετε να εκτελούνται τα αντίγραφα ασφαλείας.

en: Choose your backup schedule
el_GR: Επιλέξτε το χρονοδιάγραμμα δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας

en: Congratulations! Your first backup is running.
el_GR: Συγχαρητήρια! Το πρώτο σας αντίγραφο ασφαλείας εκτελείται.

en: Go to settings
el_GR: Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις

[ctx: Translators: %s is a bold tag.]
en: But to avoid server-wide threats backup regularly to remote cloud storage in %s settings %s
el_GR: Αλλά για να αποφύγετε την πιθανότητα κακόβουλων ενεργειών στο διακομιστή σας κρατήστε στα αντίγραφα ασφαλείας σε σημείο απομακρυσμένης αποθήκευσης στο σύννεφο στις %s ρυθμίσεις %s

en: Press here to run a manual backup.
el_GR: Πατήστε εδώ για να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας.

en: Creating your first backup
el_GR: Δημιουργία του πρώτου σας αντιγράφου ασφαλείας

en: Select what you want to backup
el_GR: Επιλέξτε ποια στοιχεία θα συμπεριληφθούν στο αντίγραφο ασφαλείας

en: Manual backup options
el_GR: Επιλογές χειροκίνητης δημιουργίας αντιγράφων

[ctx: updraftplus]
en: To make a simple backup to your server, press this button. Or to setup regular backups and remote storage, go to %s settings %s
el_GR: Για να δημιουργήσετε ένα απλό αντίγραφο ασφαλείας στο διακομιστή σας, πατήστε αυτό το κουμπί. Ή για να ρυθμίσετε τακτικά αντίγραφα ασφαλείας και απομακρυσμένη αποθήκευση, μεταβείτε στις %s ρυθμίσεις %s

en: Your first backup
el_GR: Το πρώτο σας αντίγραφο ασφαλείας

en: Press here to start!
el_GR: Πατήστε εδώ για να ξεκινήσετε!

en: the world’s most trusted backup plugin!
el_GR: το πιο αξιόπιστο αντίγραφο ασφαλείας στον κόσμο!

en: Welcome to UpdraftPlus
el_GR: Καλωσορίσατε στο UpdraftPlus

en: UpdraftPlus settings
el_GR: Ρυθμίσεις του UpdraftPlus

en: End tour
el_GR: Τέλος περιήγησης

en: Skip this step
el_GR: Παραλείψτε αυτό το βήμα

en: Back
el_GR: Πίσω

en: Manage your clones
el_GR: Διαχειριστείτε τους κλώνους σας

en: Your clone will renew on:
el_GR: Ο κλώνος σας θα ανανεωθεί στις:

en: Unable to get renew date
el_GR: Δεν είναι δυνατή η λήψη ημερομηνίας ανανέωσης

en: Dashboard:
el_GR: Πίνακας ελέγχου:

en: Front page:
el_GR: Αρχική σελίδα:

en: Your clone has started and will be available at the following URLs once it is ready.
el_GR: Ο κλώνος σας έχει ξεκινήσει και θα είναι διαθέσιμος στις ακόλουθες διευθύνσεις URL μόλις είναι έτοιμος.

en: manage
el_GR: διαχείριση

en: Current clones
el_GR: Τρέχοντες κλώνοι

en: You can buy more temporary clone tokens here.
el_GR: Μπορείτε να αγοράσετε περισσότερες προσωρινές μονάδες χρήσης για τους κλώνους σας εδώ.

en: Your clone will now deploy this data to re-create your site.
el_GR: Ο κλώνος σας θα αναπτύξει τώρα αυτά τα δεδομένα για να δημιουργήσει εκ νέου τον ιστότοπό σας.

en: Forbid non-administrators to login to WordPress on your clone
el_GR: Απαγορεύστε στους μη διαχειριστές να συνδεθούν στον WordPress κλώνο σας

en: The backup was aborted
el_GR: Η λήψη αντιγράφου ασφαλείας ακυρώθηκε

en: WooCommerce plugins
el_GR: Πρόσθετα του WooCommerce

en: Premium / Find out more
el_GR: Premium / Δείτε περισσότερα εδώ

en: Other great plugins
el_GR: Άλλα εξαιρετικά πρόσθετα

note: translators: %s: Remote storage name
en: Remote storage: %s
el_GR: Απομακρυσμένος χώρος αποθήκευσης: %s

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
el_GR: Αποτυχία: Δεν μπορέσαμε να τοποθετήσουμε ένα αρχείο σε αυτόν το φάκελο - παρακαλώ ελέγξτε τα διαπιστευτήριά σας.

en: Failed to download
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: Failed to download %s
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης του %s

en: This storage method does not allow downloading
el_GR: Αυτή η μέθοδος αποθήκευσης δεν επιτρέπει τη λήψη

en: failed to list files
el_GR: αποτυχία δημιουργίας της λίστας αρχείων

en: Failed to upload %s
el_GR: Αποτυχία ανεβάσματος του %s

en: You can find your temporary clone information in your updraftplus.com account here.
el_GR: Μπορείτε να βρείτε τις προσωρινές σας πληροφορίες για τους κλώνους σας στον λογαριασμό σαςα του updraftplus.com εδώ.

en: Choose a default for each table
el_GR: Επιλέξτε μια προεπιλογή για κάθε πίνακα

en: Sending files to remote site
el_GR: Αποστολή αρχείων σε απομακρυσμένη τοποθεσία

en: Clone server being provisioned and booted (can take several minutes)
el_GR: Ο διακομιστής κλωνοποίησης ρυθμίζεται και εκκινείται (μπορεί να διαρκέσει αρκετά λεπτά)

en: Backup / Restore
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας / Επαναφορά

en: Backup
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας

en: More information here.
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

en: Requested character set (%s) is not present - changing to %s.
el_GR: Το απαιτούμενο σύνολο χαρακτήρων (%s) δεν υπάρχει - θα αλλαχτεί σε %s.

en: Allow only administrators to log in
el_GR: Να επιτρέπεται μόνο οι διαχειριστές να συνδεθούν

en: You can forbid non-admins logins to this cloned site by checking the checkbox below
el_GR: Μπορείτε να απαγορεύσετε την είσοδο μη διαχειριστών σε αυτόν τον κλωνοποιημένο ιστότοπο, τσεκάροντας το παρακάτω πλαίσιο ελέγχου

en: UpdraftPlus temporary clone user login settings:
el_GR: Ρυθμίσεις του UpdraftPlus για τη σύνδεση χρήστη στον προσωρινό κλώνο:

en: Welcome to your UpdraftClone (temporary clone)
el_GR: Καλώς ήρθατε στον προσωρινό σας κλώνο στο UpdraftPlus

en: Refresh connection
el_GR: Ανανέωση σύνδεσης

en: Existing keys
el_GR: Υπάρχοντα κλειδιά

en: No keys to allow remote sites to send backup data here have yet been created.
el_GR: Δεν έχουν δημιουργηθεί ακόμη κλειδιά για την αποστολή δεδομένων αντιγράφων ασφαλείας απομακρυσμένων τοποθεσιών εδώ.

en: No receiving sites have yet been added.
el_GR: Δεν έχουν ακόμη προστεθεί σελίδες λήψεως.

en: It is for sending backups to the following site:
el_GR: Είναι για την αποστολή αντιγράφων ασφαλείας στην ακόλουθη ιστοσελίδα:

en: The key was successfully added.
el_GR: Το κλειδί προστέθηκε επιτυχώς.

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
el_GR: Το κλειδί που καταχωρήθηκε δεν ανήκει σε μια απομακρυσμένη τοποθεσία (ανήκει σε αυτή εδώ).

en: The entered key was corrupt - please try again.
el_GR: Το κλειδί που καταχωρήθηκε ήταν κατεστραμμένο - παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: The entered key was the wrong length - please try again.
el_GR: Το κλειδί που καταχωρήθηκε έχει λανθασμένο μήκος - παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: key
el_GR: κλειδί

en: You must copy and paste this key on the sending site now - it cannot be shown again.
el_GR: Πρέπει να αντιγράψετε και να επικολλήσετε αυτό το κλειδί στην τοποθεσία αποστολής τώρα - δεν θα εμφανιστεί ξανά.

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
el_GR: Μια καταχώρηση με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε ένα μοναδικό όνομα.

en: Also send this backup to the active remote storage locations
el_GR: Επίσης στείλετε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας στις ενεργές τοποθεσίες απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
el_GR: Για μεγαλύτερη βοήθεια, καθώς και στιγμιότυπα οθόνης, ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο.

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
el_GR: Αν η αποστολή απευθείας από ιστοσελίδα σε ιστοσελίδα δεν λειτουργεί για σας, τότε υπάρχουν άλλες τρεις μέθοδοι - δοκιμάστε μια από αυτές τα αντ' αυτού.

en: site not found
el_GR: η ιστοσελίδα δεν βρέθηκε

en: Backup data will be sent to:
el_GR: Τα δεδομένα του αντιγράφου ασφαλείας θα σταλούν στο:

en: The creation of your data for creating the clone should now begin.
el_GR: Πρόκειται να ξεκινήσει η δημιουργία των δεδομένων σας για τη δημιουργία του κλώνου.

en: Only allow this backup to be deleted manually (i.e. keep it even if retention limits are hit).
el_GR: Καταστήστε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας να μπορεί να διαγραφεί με μη αυτόματο τρόπο (δηλαδή διατηρήστε το ακόμα και αν ξεπεραστούν τα όρια διατήρησης).

en: Migrate / Clone
el_GR: Κλωνοποίηση / Μετανάστευση

en: Every hour
el_GR: Κάθε ώρα

en: Processing
el_GR: Επεξεργασία

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
el_GR: Σύνδεση στο UpdraftCentral Cloud

en: Login or register with this email address
el_GR: Συνδεθείτε ή εγγραφείτε με αυτή τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: If not, then choose your details and a new account will be registered.
el_GR: Εάν όχι, επιλέξτε τα στοιχεία σας και θα δημιουργηθεί ένας νέος λογαριασμός.

en: If you already have an updraftplus.com account, then enter the details below.
el_GR: Αν έχετε ήδη λογαριασμό στο updraftplus.com, εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία.

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
el_GR: Σύνδεση ή εγγραφή στο UpdraftCentral Cloud

en: Go here to connect it.
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για να συνδεθείτε.

en: Or if you prefer to self-host, then you can get the self-hosted version here.
el_GR: Ή αν προτιμάτε να φιλοξενία σε δικό σας server, τότε μπορείτε να πάρετε την έκδοση το δικό σας server εδώ.

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
el_GR: Συνδέστε αυτόν τον ιστότοπο στο UpdraftCentral Cloud

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
el_GR: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας, ενημερώστε και διαχειριστείτε όλους τους ιστότοπους WordPress από έναν πίνακα ελέγχου

en: this privacy policy
el_GR: αυτή την πολιτική απορρήτου

en: Please read %s for use of our %s authorization app (none of your backup data is sent to us).
el_GR: Διαβάστε το %s για χρήση της εφαρμογής εξουσιοδότησης %s (κανένα από τα δεδομένα αντιγράφων ασφαλείας δεν αποστέλλεται σε εμάς).

note: translators: %s: The name of the missing encryption module.
en: Without it, encryption will be a lot slower.
el_GR: Χωρίς αυτό, η κρυπτογράφηση θα είναι πολύ πιο αργή.

note: translators: %s: The name of the missing encryption module.
en: Your web-server does not have the %s module installed.
el_GR: Ο εξυπηρετητής σας δεν έχει εγκατεστημένο το πρόσθετο %s.

en: Create clone
el_GR: Δημιουργία κλώνου

en: Available temporary clone tokens:
el_GR: Διαθέσιμες μονάδες χρήσης προσωρινών κλώνων:

en: (current version)
el_GR: (τρέχουσα έκδοση)

en: The file %s has a "byte order mark" (BOM) at its beginning. | The files %s have a "byte order mark" (BOM) at their beginning.
el_GR[0]: Το αρχείο %s έχει ένα "byte order mark" (BOM) στην αρχή του.
el_GR[1]: Τα αρχεία %s έχουν ένα "byte order mark" (BOM) στην αρχή του.

en: press here
el_GR: πατήστε εδώ

en: One Time Password (check your OTP app to get this password)
el_GR: Κωδικός πρόσβασης μιας χρήσης (ελέγξτε την εφαρμογή OTP για να αποκτήσετε αυτόν τον κωδικό πρόσβασης)

en: Forgotten your details?
el_GR: Ξεχάσατε τις λεπτομέρειές σας;

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
el_GR: Δεν έχετε ακόμα λογαριασμό (είναι δωρεάν); Δημιουργήστε έναν!

en: For future control of all your UpdraftCentral connections, go to the "Advanced Tools" tab.
el_GR: Για μελλοντικό έλεγχο όλων των συνδέσεων στο UpdraftCentral, μεταβείτε στην καρτέλα "Εργαλεία για προχωρημένους".

en: You can also close this wizard.
el_GR: Μπορείτε επίσης να κλείσετε αυτόν τον οδηγό.

en: You need to read and accept the UpdraftCentral Cloud data and privacy policies before you can proceed.
el_GR: Πρέπει να διαβάσετε και να αποδεχτείτε τις πολιτικές δεδομένων και ιδιωτικού απορρήτου του UpdraftCentral Cloud πριν προχωρήσετε.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
el_GR: Περιμένετε μέχρι να γίνει ανακατεύθυνση στο UpdraftCentral Cloud.

en: Please wait while the system generates and registers an encryption key for your website with UpdraftCentral Cloud.
el_GR: Περιμένετε έως ότου το σύστημα δημιουργήσει και καταχωρίσει ένα κλειδί κρυπτογράφησης για τον ιστότοπό σας με το UpdraftCentral Cloud.

en: Perhaps you would want to login instead.
el_GR: Ίσως αντί για αυτό καλό θα ήταν να συνδεθείτε.

en: Trouble connecting? Try using an alternative method in the advanced security options.
el_GR: Πρόβλημα σύνδεσης; Δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε μια εναλλακτική μέθοδο στις προχωρημένες επιλογές ασφαλείας.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
el_GR: Απαιτείται ένα email και πρέπει να είναι σε έγκυρη μορφή.

en: Both email and password fields are required.
el_GR: Απαιτείται να συμπληρώσετε και το email και τον κωδικό πρόσβασης.

en: Registration successful.
el_GR: Επιτυχής εγγραφή.

en: Please follow this link to open %s in a new window.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να ανοίξετε το %s σε ένα νέο παράθυρο.

en: Login successful.
el_GR: Επιτυχής σύνδεση.

en: Select the remote storage destinations you want to upload this backup set to
el_GR: Επιλέξτε τους προορισμούς απομακρυσμένου αποθηκευτικού χώρου στον οποίο θέλετε να μεταφορτώσετε αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: Upload backup
el_GR: Μεταφόρτωση αντιγράφου ασφαλείας

en: After pressing this button, you can select where to upload your backup from a list of your currently saved remote storage locations
el_GR: Αφού πατήσετε αυτό το κουμπί, μπορείτε να επιλέξετε από πού να μεταφορτώσετε το αντίγραφο ασφαλείας από μια λίστα των αποθηκευμένων τοποθεσιών απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Please specify the Microsoft OneDrive folder name, not the URL.
el_GR: Παρακαλούμε προσδιορίστε το όνομα του φακέλου Microsoft OneDrive και όχι τη διεύθυνση URL.

en: (already uploaded)
el_GR: (έχει ήδη μεταφορτωθεί)

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον έναν προορισμό απομακρυσμένης αποθήκευσης για να μεταφορτώσετε αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας.

en: Local backup upload has started; please check the log file to see the upload progress
el_GR: Η αποθήκευση των αντιγράφων ασφαλείας σε τοπικό επίπεδο ξεκίνησε, ελέγξτε το αρχείο καταγραφής για να δείτε την πρόοδο της μεταφόρτωσης

en: Upload
el_GR: Μεταφόρτωση

en: Are you sure you want to dismiss all UpdraftPlus news forever?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε τη λήψη όλων των ειδήσεων του UpdraftPlus για πάντα;

en: Dismiss all UpdraftPlus news
el_GR: Κατάργηση λήψης όλων των ειδήσεων του UpdraftPlus

en: UpdraftPlus News
el_GR: Ειδήσεις του UpdraftPlus

en: WP-CLI commands to take, list and delete backups.
el_GR: Οι εντολές WP-CLI λαμβάνουν, καταγράφουν και διαγράφουν αντίγραφα ασφαλείας.

en: WP-CLI support
el_GR: Υποστήριξη WP-CLI

en: Only email the database backup
el_GR: Αποστολή μόνο της βάσης δεδομένων με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
el_GR: Σας ευχαριστούμε που εγκαταστήσατε το UpdraftPlus!

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
el_GR: Αυτή η λειτουργία έχει απενεργοποιηθεί από τον διαχειριστή του ιστότοπου.

en: Failed to read from the working directory.
el_GR: Αποτυχία ανάγνωσης από τον κατάλογο εργασίας.

en: Failed to find a manifest file in the backup.
el_GR: Δεν βρέθηκε ένα δηλωτικό αρχείο στο αντίγραφο ασφαλείας.

en: Failed to read the manifest file from backup.
el_GR: Αδυναμία ανάγνωσης του δηλωτικού αρχείου από το αντίγραφο ασφαλείας.

en: (Nothing has been logged yet)
el_GR: (Τίποτα δεν έχει καταγραφεί ακόμα)

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι έχετε συνδεθεί στον σωστό λογαριασμό πριν συνεχίσετε.

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
el_GR: Για τον έλεγχο ταυτότητας απαιτείται το είδος της απομακρυσμένης αποθήκευσης και το αντίστοιχο αναγνωριστικό.

en: authentication error
el_GR: σφάλμα ελέγχου ταυτότητας

en: Currently disabled
el_GR: Αυτή τη στιγμή είναι απενεργοποιημένο

en: Currently enabled
el_GR: Αυτή τη στιγμή είναι ενεργοποιημένο

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
el_GR: Αν έχετε αγοράσει από το UpdraftPlus.Com, ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο στις οδηγίες εγκατάστασης (ιδιαίτερα το βήμα 1).

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
el_GR: Αυτήν τη στιγμή χρησιμοποιείτε την δωρεάν έκδοση του UpdraftPlus.

en: Get it here
el_GR: Αποκτήστε το εδώ

en: remote site
el_GR: απομακρυσμένη σελίδα

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
el_GR[0]: Η ζητηθήσα ταξινόμηση του πίνακα (%1$s) δεν υπάρχει - αλλαγή σε %2$s.
el_GR[1]: Οι ζητηθήσες ταξινομήσεις του πίνακα (%1$s) δεν υπάρχουν - αλλαγή σε %2$s.

en: Your chosen replacement collation
el_GR: Η επιλεγμένη από εσάς ταξινόμηση αντικατάστασης

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε μια άλλη κατάλληλη ταξινόμηση και να συνεχίσετε με την αποκατάσταση (με δική σας ευθύνη).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
el_GR[0]: Ο διακομιστής της βάσης δεδομένων στον οποίο αυτός ο ιστότοπος της WordPress βρίσκεται δεν υποστηρίζει την ταξινόμηση (%s) που χρησιμοποιείται στη βάση δεδομένων που προσπαθείτε να εισαγάγετε.
el_GR[1]: Ο διακομιστής της βάσης δεδομένων στον οποίο αυτός ο ιστότοπος της WordPress βρίσκεται δεν υποστηρίζει πολλαπλές ταξινομήσεις (%s) που χρησιμοποιούνται στη βάση δεδομένων που προσπαθείτε να εισαγάγετε.

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
el_GR: Διεύθυνση URL για τον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL στην οποία βρίσκεται η εγκατάσταση του UpdraftCentral με δική σας φιλοξενία:

en: A website where you have installed %s
el_GR: Ένας δικτυακός τόπος στον οποίο έχετε εγκαταστήσει το %s

en: Self-hosted dashboard
el_GR: Πίνακας ελέγχου σε τόπο με δική σας φιλοξενία

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
el_GR: Στον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral θα πρέπει να πατήσετε το κουμπί "Προσθήκη σελίδας" και στη συνέχεια να επικολλήσετε το κλειδί στο πλαίσιο εισαγωγής.

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
el_GR: Το ζητούμενο σετ χαρακτήρων του πίνακα (%s) δεν υπάρχει - αλλαγή σε %s.

en: Your chosen character set to use instead:
el_GR: Ο επιλεγμένος χαρακτήρας που θέλετε να χρησιμοποιήσετε αντί:

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε ένα άλλο κατάλληλο σύνολο χαρακτήρων και να συνεχίσετε την αποκατάσταση με δική σας ευθύνη.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
el_GR[0]: Ο διακομιστής βάσης δεδομένων στον οποίο φιλοξενείται αυτός ο ιστότοπος της WordPress δεν υποστηρίζει το σύνολο χαρακτήρων (%s) που προσπαθείτε να εισαγάγετε.
el_GR[1]: Ο διακομιστής βάσης δεδομένων στον οποίο φιλοξενείται αυτός ο ιστότοπος της WordPress δεν υποστηρίζει τα σύνολα χαρακτήρων (%s) που προσπαθείτε να εισαγάγετε.

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
el_GR: Αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας είναι αυτού του ιστότοπου, αλλά κατά τη στιγμή της δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας χρησιμοποιούσατε %s, ενώ ο ιστότοπος χρησιμοποιεί τώρα %s.

en: Create another key
el_GR: Δημιουργήστε ένα άλλο κλειδί

en: UpdraftCentral dashboard connection details
el_GR: Στοιχεία σύνδεσης πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: an account
el_GR: έναν λογαριασμό

en: i.e. if you have %s there
el_GR: δηλαδή αν έχετε %s εκεί

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
el_GR: Συνδέστε αυτόν τον ιστότοπο στον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral που βρίσκεται στο...

en: Manage existing keys (%d)...
el_GR: Διαχειριστείτε τα υπάρχοντα κλειδιά (%d)...

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
el_GR: Δεν υπάρχουν πίνακες ελέγχου του UpdraftCentral που μπορούν να ελέγχουν αυτήν την ιστοσελίδα.

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
el_GR: Τώρα μπορείτε να ελέγξετε αυτόν τον ιστότοπο μέσω του ταμπλό του UpdraftCentral στο %s.

en: Detailed instructions for this can be found at %s
el_GR: Λεπτομερείς οδηγίες για αυτό μπορείτε να βρείτε στο %s

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
el_GR: Τώρα πρέπει να αντιγράψετε το κλειδί πιο κάτω και να το εισάγετε στο %s.

en: UpdraftCentral key created successfully
el_GR: Το κλειδί του UpdraftCentral δημιουργήθηκε με επιτυχία

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
el_GR: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL, π.χ. http://example.com

en: Please enter the URL where your UpdraftCentral dashboard is hosted.
el_GR: Καταχωρίστε τη διεύθυνση URL όπου φιλοξενείται ο πίνακας ελέγχου του UpdraftCentral.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
el_GR: Για να γίνει άρση της αξουσιοδότησης του UpdraftPlus (όλους τους ιστότοπους) από την πρόσβαση στο Google Drive σας, ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σας Google.

en: Follow this link to remove these settings for %s.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να καταργήσετε τις ρυθμίσεις για το %s.

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
el_GR: Έχει συμβεί ένα καίριο σφάλμα (%s) στην PHP: %s

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
el_GR: Έχει γίνει εξαίρεση (%s) στην PHP: %s

en: archive
el_GR: αρχείο

en: WordPress Core
el_GR: Πυρήνας WordPress

en: Extra database
el_GR: Επιπρόσθετη βάση δεδομένων

en: Press here to download or browse
el_GR: Πατήστε εδώ για λήψη ή περιήγηση

en: Error: invalid path
el_GR: Σφάλμα: μη έγκυρη διαδρομή

en: An error occurred when fetching storage module options:
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ανάκτηση των επιλογών μονάδας αποθήκευσης:

en: Loading log file
el_GR: Φόρτωση αρχείου καταγραφής

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Select a file to view information about it
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο για να δείτε πληροφορίες σχετικά με αυτό

en: Browsing zip file
el_GR: Περιήγηση στο αρχείο zip

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
el_GR: Με το UpdraftPlus Premium, μπορείτε να κατεβάσετε άμεσα μεμονωμένα αρχεία από εδώ.

en: Browse contents
el_GR: Περιήγηση περιεχομένων

en: Skipped tables:
el_GR: Πίνακες που έχουν παραλειφθεί:

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
el_GR: Με το UpdraftPlus Premium, μπορείτε να επιλέξετε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας για μη πίνακες της WordPress, να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας μόνο για συγκεκριμένους πίνακες και να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας και για άλλες βάσεις δεδομένων.

en: All WordPress tables will be backed up.
el_GR: Θα δημιουργηθούν αντίγραφα ασφαλείας για όλους τους πίνακες της WordPress.

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες μπορούν να βρεθούν στην κονσόλα JavaScript του προγράμματος περιήγησης και οι καταγραφές σφαλμάτων του διακομιστή PHP.

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
el_GR: Ότι προσπαθείτε να ανεβάσετε ένα αρχείο zip που δημιουργήθηκε προηγουμένως από το UpdraftPlus.

en: The available memory on the server.
el_GR: Η διαθέσιμη μνήμη στο διακομιστή.

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
el_GR: Οποιαδήποτε ρύθμιση στο αρχείο .htaccess ή web.config που επηρεάζει το μέγιστο μέγεθος μεταφόρτωσης ή αρθρου.

en: HTTP code:
el_GR: Κωδικός HTTP:

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
el_GR: Έχετε επιλέξει να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας μιας βάσης δεδομένων, αλλά δεν έχετε επιλέξει πίνακες

en: Find out more
el_GR: Δείτε περισσότερα

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
el_GR: Το UpdraftPlus διαθέτει τη δική του ενσωματωμένη επιλογή αποθήκευσης, παρέχοντας έναν τρόπο μηδενικής ταλαιπωρίας για τη λήψη, την αποθήκευση και τη διαχείριση όλων των αντιγράφων ασφαλείας σας από ένα μέρος.

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
el_GR: Κλεiδώστε την πρόσβαση στο UpdraftPlus μέσω ενός κωδικού πρόσβασης, ώστε να επιλέξετε ποιοι διαχειριστές μπορούν να έχουν πρόσβαση στα αντίγραφα ασφαλείας.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
el_GR: Ορισμένα πρόσθετα δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας δεν μπορούν να κάνουν επαναφορά, το Premium σας επιτρέπει να επαναφέρετε τα αντίγραφα ασφαλείας από άλλα πρόσθετα.

en: Importer
el_GR: Εισαγωγέας

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
el_GR: Τακτοποιήστε τα πράγματα για τους πελάτες σας κι αφαιρέστε όλες τις διαφημίσεις για τα άλλα προϊόντα μας.

en: No ads
el_GR: Χωρίς διαφημίσεις

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
el_GR: Εξεζητημένες δυνατότητες αναφοράς και αποστολής μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
el_GR: Κρυπτογραφήστε τις ευαίσθητες βάσεις δεδομένων σας (π.χ. πληροφορίες πελατών ή κωδικοί πρόσβασης). Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας εξωτερικών βάσεων δεδομένων.

en: More database options
el_GR: Περισσότερες επιλογήες για τη βάση δεδομένων

en: Set exact times to create or delete backups.
el_GR: Ορίστε τις ακριβείς ώρες για να δημιουργήσετε ή να διαγράψετε αντίγραφα ασφαλείας.

en: Backup time and scheduling
el_GR: Χρόνος δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας και προγραμματισμός

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
el_GR: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας από WordPress multisites (δηλαδή, δίκτυα), με ασφάλεια.

en: Network and multisite
el_GR: Δίκτυο και multisite

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
el_GR: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας του πυρήνα της WordPress και μη WP αρχεία και βάσεις δεδομένων.

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
el_GR: Αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας στον ιστότοπό σας πριν από οποιεσδήποτε ενημέρωση πρόσθετων, θεμάτων και του πυρήνα της WordPress.

en: Pre-update backups
el_GR: Προ-ενημέρωση αντιγράφων ασφαλείας

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
el_GR: Παρέχει βοήθεια και υποστήριξη από τους προγραμματιστές όποτε το χρειάζεστε.

en: Fast, personal support
el_GR: Γρήγορη, προσωπική υποστήριξη

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
el_GR: Το UpdraftPlus Migrator κλωνοποιεί τον ιστότοπό σας WordPress και τον μεταφέρει σε ένα νέο τομέα άμεσα και απλά.

en: Cloning and migration
el_GR: Κλωνοποίηση και μετανάστευση

en: Migrator
el_GR: Πρόσθετο μετανάστευσης

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV, Backblaze and more with UpdraftPlus Premium.
el_GR: Αποκτήστε βελτιωμένες εκδόσεις των δωρεάν επιλογών απομακρυσμένης αποθήκευσης (Dropbox, Google Drive & S3) και ακόμη περισσότερες επιλογές απομακρυσμένης αποθήκευσης όπως OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV, Backblaze και άλλα με το UpdraftPlus Premium.

en: Additional and enhanced remote storage locations
el_GR: Πρόσθετες και βελτιωμένες θέσεις απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Additional storage
el_GR: Πρόσθετος χώρος αποθήκευσης

en: Backup to remote storage locations
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας σε απομακρυσμένες θέσεις αποθήκευσης

en: Remote storage
el_GR: Απομακρυσμένος χώρος αποθήκευσης

en: Upgrade now
el_GR: Αναβαθμίστε τώρα

en: Installed
el_GR: Εγκατεστημένο

en: UpdraftPlus Tour
el_GR: Περιήγηση στο UpdraftPlus

en: Free
el_GR: Ελεύθερο

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
el_GR: Συνιστούμε: βελτιστοποιήστε τη βάση δεδομένων σας με το WP-Optimize.

en: Read more
el_GR: Διαβάστε περισσότερα

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
el_GR: Αφού δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας, σας συνιστούμε να εγκαταστήσετε το πρόσθετο WP-Optimize για να την εξομαλύνετε για καλύτερη απόδοση του ιστότοπου.

en: Spam
el_GR: Ανεπιθύμητο

en: Trash
el_GR: Διαγραφή

en: Hold or Unapprove
el_GR: Αναμονή ή μη έγκριση

en: Approve
el_GR: Έγκριση

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: notice image
el_GR: ειδοποίηση εικόνας

en: Go there
el_GR: Πηγαίνετε εκεί

en: Sign up
el_GR: Εγγραφή

en: Get Premium
el_GR: Αναβαθμίστε σε Premium

en: Get UpdraftCentral
el_GR: Πάρτε το UpdraftCentral

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
el_GR: Ελέγξτε όλες τις εγκαταστάσεις σας της WordPress από ένα μέρος χρησιμοποιώντας την διαχείριση απομακρυσμένων τοποθεσιών UpdraftCentral!

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
el_GR: Χρησιμοποιείτε το UpdraftPlus σε πολλές ιστοσελίδες;

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
el_GR: Το UpdraftCentral είναι ένας πολύ αποδοτικός τρόπος διαχείρισης, ενημέρωσης και δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας πολλών ιστοσελίδων από ένα μέρος.

en: Introducing UpdraftCentral
el_GR: Παρουσιάζοντας το UpdraftCentral

en: UpdraftVault storage
el_GR: χώρος αποθήκευσης του UpdraftVault

en: Backup of: %s
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας του: %s

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
el_GR: Αν όχι, θα πρέπει να αφαιρέσετε δεδομένα από αυτόν τον πίνακα ή να επικοινωνήσετε με την εταιρεία φιλοξενίας σας για να ζητήσετε περισσότερους πόρους.

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
el_GR: Έχετε επιλέξει μια επιλογή απομακρυσμένης αποθήκευσης η οποία έχει θέλει ένα βήμα εξουσιοδότησης ακόμα:

en: Remote storage authentication
el_GR: Αυθεντικοποίηση απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Remote files deleted:
el_GR: Διαγραφή απομακρυσμένων αρχείων:

en: Local files deleted:
el_GR: Διαγραφή τοπικών αρχείων:

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να επιτρέψετε την πρόσβαση στον λογαριασμό σας %s (δεν θα μπορείτε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας για το %s χωρίς αυτό).

en: remote files deleted
el_GR: διαγραφή απομακρυσμένων αρχείων

en: template not found
el_GR: το πρότυπο δεν βρέθηκε

en: Processing table (%s)
el_GR: Επεξεργασία πίνακα (%s)

en: %s de-authentication
el_GR: %s αποεπιβεβαίωση

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε τα παρακάτω ως εξουσιοδοτημένο URI ανακατεύθυνσης στην κονσόλα Dropbox (κάτω από τις "Ρυθμίσεις API") όταν σας ζητηθεί

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
el_GR: Κλείδωμα πρόσβασης στη σελίδα ρυθμίσεων του UpdraftPlus

en: Site size
el_GR: Μέγεθος ιστοσελίδας

en: Search / replace database
el_GR: Εύρεση / αντικατάσταση βάσης δεδομένων

en: Lock settings
el_GR: Ρυθμίσεις κλειδώματος

en: Site information
el_GR: Πληροφορίες ιστοσελίδας

en: Complete
el_GR: Ολοκλήρωση

note: translators: %s: The name of the missing add-on.
en: %s add-on not found
el_GR: το add-on %s δε βρέθηκε

en: Import settings
el_GR: Εισαγωγή ρυθμίσεων

en: Export settings
el_GR: Εξαγωγή ρυθμίσεων

en: including any passwords
el_GR: συμπεριλαμβανομένων των κωδικών πρόσβασης

en: Export / import settings
el_GR: Ρυθμίσεις εξαγωγής / εισαγωγής

en: or to restore manually
el_GR: ή για να το αποκαταστήσετε χειροκίνητα

en: To fix this problem go here.
el_GR: Για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα πηγαίνετε εδώ.

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
el_GR: Το OptimizePress 2.0 κωδικοποιεί τα περιεχόμενό της, έτσι η αναζήτηση/αντικατάσταση δεν λειτουργεί.

en: Do you want to carry out the import?
el_GR: Θέλετε να πραγματοποιήσετε την εισαγωγή;

en: Which was exported on:
el_GR: Που εξήχθη:

en: This will import data from:
el_GR: Αυτό θα εισαγάγει δεδομένα από:

en: Importing...
el_GR: Εισαγωγή ...

en: You have not yet selected a file to import.
el_GR: Δεν έχετε επιλέξει ακόμα ένα αρχείο για εισαγωγή.

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
el_GR: Το αρχείο εξαγωγής σας θα είναι από τις εμφανιζόμενες ρυθμίσεις σας, όχι από τις αποθηκευμένες σας.

en: your PHP install lacks the openssl module; as a result, this can take minutes; if nothing has happened by then, then you should either try a smaller key size, or ask your web hosting company how to enable this PHP module on your setup.
el_GR: Από την εγκατάσταση της PHP λείπει η ενότητα OpenSSL ως εκ τούτου, αυτό μπορεί να πάρει μερικά λεπτά, αν δε γίνει τίποτα μέχρι τότε, τότε θα πρέπει είτε να δοκιμάσετε ένα μικρότερο μέγεθος κλειδιού, ή να ρωτήσετε την εταιρεία που έχετε το web hosting σας πώς να ενεργοποιήσετε αυτήν την ενότητα PHP στην εγκατάστασή σας.

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
el_GR: Το κλειδί πρόσβασης AWS φαίνεται να είναι λάθος (τα έγκυρα κλειδιά πρόσβασης %s αρχίζουν με "AK")

note: translators: %s: Remote storage
en: Backup using %s?
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας χρησιμοποιώντας %s;

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
el_GR: Δε βρέθηκαν  ρυθμίσεις - παρακαλούμε πηγαίνετε στην καρτέλα Ρυθμίσεις και ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
el_GR: Αυτό είναι χρήσιμο εάν ο πίνακας ελέγχου του εξυπηρετητή του ιστοτόπου δεν μπορεί να επικοινωνήσει με εισερχόμενη επισκεψιμότητα από αυτόν τον ιστότοπο (για παράδειγμα, αυτό συμβαίνει εάν αυτός ο ιστότοπος φιλοξενείται σε δημόσιο διαδίκτυο, αλλά ο πίνακας ελέγχου του UpdraftCentral βρίσκεται σε localhost ή σε ένα Intranet ή αν αυτόε ο ιστότοπος διαθέτει τείχος προστασίας εξερχομένων) ή εάν ο ιστότοπος του πίνακα ελέγχου δεν διαθέτει πιστοποιητικό SSL.

en: More information...
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες...

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την εναλλακτική μέθοδο για την πραγματοποίηση μιας σύνδεσης με τον πίνακα ελέγχου.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
el_GR: Απoτυχία ανοίγματος του καταλόγου (ελέγξτε τα δικαιώματα αρχείων και την ιδιοκτησία): %s

en: slower, strongest
el_GR: πιο αργό, δυνατότερο

en: recommended
el_GR: προτεινόμενο

en: faster (possibility for slow PHP installs)
el_GR: γρηγορότερο (δυνατότητα λειτουργίας σε εγκαταστάσεις με αργό PHP)

en: easy to break, fastest
el_GR: εύκολο να σπάσει, πολύ γρήγορο

en: Encryption key size:
el_GR: Μέγεθος κλειδιού κρυπτογράφησης:

en: Key size: %d bits
el_GR: Μέγεθος κλειδιού: %d bits

en: Public key was sent to:
el_GR: Το δημόσιο κλειδί εστάλη στο:

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
el_GR: Αυτό μερικές φορές προκαλείται από ένα τείχος προστασίας - δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το SSL στις ρυθμίσεις για προχωρημένους, και προσπαθήστε ξανά.

en: login
el_GR: Σύνδεση

note: translators: %s: Approximate email size limit in MB
en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
el_GR: Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι οι διακομιστές ταχυδρομείου τείνουν να έχουν τα όρια μεγέθους,  συνήθως γύρω στα %s MB, αντίγραφα ασφαλείας με μέγεθος μεγαλύτερο από αυτά τα όρια πιθανότατα δεν θα φτάσει.

en: UpdraftCentral (Remote Control)
el_GR: UpdraftCentral (Απομακρυσμένη Διαχείριση)

en: View recent UpdraftCentral log events
el_GR: Δείτε τα πρόσφατα αρχεία καταγραφής του UpdraftCentral

en: Enter any description
el_GR: Εισάγετε μια περιγραφή

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Delete...
el_GR: Διαγραφή...

en: Created:
el_GR: Δημιουργήθηκε:

en: Access this site as user:
el_GR: Πρόσβαση αυτής της σελίδας ως χρήστης:

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Key description
el_GR: Περιγραφή κλειδιού

en: An invalid URL was entered
el_GR: Έχει καταχωρηθεί μια μη έγκυρη διεύθυνση URL

en: This connection appears to already have been made.
el_GR: Αυτή η σύνδεση φαίνεται πως έχει ήδη γίνει.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
el_GR: Θα πρέπει να επισκεφτείτε αυτό το λινκ στο ίδιο πρόγραμμα περιήγησης και στην ίδια συνεδρία, όπως όταν δημιουργήσατε το κλειδί.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
el_GR: Θα πρέπει να επισκεφτείτε αυτό το URL στο ίδιο πρόγραμμα περιήγησης και στην ίδια συνεδρία, όπως όταν δημιουργήσατε το κλειδί.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
el_GR: Δεν είστε συνδεδεμένοι σε αυτή την ιστοσελίδα του WordPress στον φυλλομετρητή σας.

en: The key referred to was unknown.
el_GR: Το κλειδί στο οποίο αναφέρεται ήταν άγνωστο.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
el_GR: Η σύνδεση με το UpdraftCentral δεν πραγματοποιήθηκε.

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
el_GR: Η σύνδεση με το UpdraftCentral έγινε επιτυχώς.

en: UpdraftCentral Connection
el_GR: Σύνδεση στο UpdraftCentral

en: Cloud Files
el_GR: Αρχεία στο Σύννεφο

en: (tap on an icon to select or unselect)
el_GR: (πατήστε στα εικονίδια για να επιλέξετε ή να αποεπιλέξετε)

en: The given file was not found, or could not be read.
el_GR: Το συγκεκριμένο αρχείο δεν βρέθηκε ή δεν μπορεί να διαβάσει.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
el_GR: Θα πρέπει να αποθηκεύσετε τις αλλαγές σας για να διασφαλιστεί ότι χρησιμοποιούνται για τη δημιουργία των αντιγράφων ασφαλείας σας.

en: Please enter a valid URL
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL

en: Fetching...
el_GR: Δημιουργία...

en: Your settings have been saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις έχουν αποθηκευτεί.

en: Total backup size:
el_GR: Συνολικό μέγεθος αντιγράφων ασφαλείας:

note: translators: %s: Item to be removed
en: these backup sets
el_GR: αυτά τα σετ αντιγράφων ασφαλείας

note: translators: %s: Item to be removed
en: this backup set
el_GR: αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
el_GR: Ζητήσαμε να διαγραφεί το αρχείο, αλλά δεν μπορέσαμε να καταλάβουμε την απάντηση του server

en: Saving...
el_GR: Αποθήκευση…

en: %s per year
el_GR: %s ανά έτος

en: or (annual discount)
el_GR: ή (ετήσια έκπτωση)

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
el_GR: Δεν βρέθηκε σύνδεση στο Vault για αυτό τον ιστότοπο (έχει μετακινηθεί;) - παρακαλούμε αποσυνδεθείτε και επανασυνδεθείτε.

en: The backup was aborted by the user
el_GR: Η λήψη αντιγράφου ασφαλείας ακυρώθηκε από το χρήστη

en: stop
el_GR: στάση

en: The backup has finished running
el_GR: Η λήψη αντιγράφου ασφαλείας ολοκληρώθηκε

en: reset
el_GR: επαναφορά

en: calculate
el_GR: υπολογισμός

en: Uploads URL:
el_GR: URL Μεταφορτώσεων:

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
el_GR: Η εισαγωγή ενός συνηθισμένου ιστότοπου WordPress σε μια εγκατάσταση πολλαπλών ιστοτόπων απαιτεί το %s.

en: Please read this link for important information on this process.
el_GR: Παρακαλούμε διαβάστε αυτό το σύνδεσμο για σημαντικές πληροφορίες σχετικά με αυτή τη διαδικασία.

en: It will be imported as a new site.
el_GR: Θα εισαχθεί σαν καινούριος ιστότοπος.

en: Call WordPress action:
el_GR: Κλήση ενέργειας του WordPress:

en: Dismiss
el_GR: Ματαίωση

en: Please fill in the required information.
el_GR: Παρακαλούμε συμπληρώστε τις ακόλουθες πληροφορίες.

en: (when decrypted)
el_GR: (όταν αποκρυπτογραφηθεί)

en: %s checksum: %s
el_GR: %s άθροισμα ελέγχου: %s

en: Size: %s MB
el_GR: Μέγεθος: %s MB

en: External database (%s)
el_GR: Εξωτερική βάση δεδομένων (%s)

en: files: %s
el_GR: αρχεία: %s

en: Skipping: this archive was already restored.
el_GR: Παράκαμψη: Το αρχείο έχει ήδη αποκατασταθεί.

en: Uploaded to:
el_GR: Μεταφορτώθηκε στο:

en: File Options
el_GR: Επιλογές αρχείου

en: Database backup schedule
el_GR: Χρονοδιάγραμμα αντιγράφου ασφαλείας βάσης δεδομένων

en: Files backup schedule
el_GR: Χρονοδιάγραμμα αντιγράφου ασφαλείας αρχείων

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
el_GR: Αυτό το κουμπί θα διαγράψει όλες τις ρυθμίσεις του UpdraftPlus καθώς και τις πληροφορίες προόδου για την δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας που βρίσκεται σε εξέλιξη (αλλά όχι οποιοδήποτε από τα υπάρχοντα αντίγραφα ασφαλείας σας από το σημείο αποθήκευσής σας).

en: Check out UpdraftVault.
el_GR: Δείτε το UpdraftVault.

en: Not got any remote storage?
el_GR: Δεν έχετε ακόμα κανένα λογαριασμό σε σημείο απομακρυσμένης αποθήκευσης;

en: settings
el_GR: ρυθμίσεις

note: translators: %s: "settings" which is the name of a tab on which remote storage settings are configured
en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δεν θα αποσταλεί σε κάθε απομακρυσμένη αποθήκευση - καμία δεν έχει αποθηκευτεί στο %s

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
el_GR: Οι αποθηκευμένες ρυθμίσεις σας επηρεάζουν και τι θα συμπεριληφθεί στο αντίγραφο ασφαλείας - π.χ. αρχεία που αποκλείονται.

en: Include your files in the backup
el_GR: Συμπεριλάβετε τα αρχεία σας στο αντίγραφο ασφαλείας

en: Continue restoration
el_GR: Συνέχεια επαναφοράς

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
el_GR: Έχετε μια ημιτελή διαδικασία αποκατάστασης η οποία άρχισε πριν από %s.

en: Unfinished restoration
el_GR: Ημιτελής αποκατάσταση

en: %s minutes, %s seconds
el_GR: %s λεπτά, %s δευτερόλεπτα

en: Backup Contents And Schedule
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας του Περιεχόμενου και Χρονοδιάγραμμα

en: Premium / Extensions
el_GR: Premium / Επεκτάσεις

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν επαρκείς πληροφορίες σχετικά με τη λειτουργία αποκατάστασης που βρίσκεται σε εξέλιξη.

[ctx: (verb)]
en: Download
el_GR: Λήψη

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
el_GR: Επιλέξατε να δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας αρχείων, αλλά δεν έχουν επιλεγεί αρχεία για το σκοπό αυτό

en: Extensions
el_GR: Επεκτάσεις

en: Advanced Tools
el_GR: Προηγμένα εργαλεία

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
el_GR: Για να ολοκληρωθεί η μετανάστευση/κλωνοποίηση, θα πρέπει τώρα να συνδεθείτε με την απομακρυσμένη τοποθεσία και να αποκαταστήσετε το σύνολο αντιγράφων ασφαλείας.

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
el_GR: Θα πρέπει να κάνετε αντιγραφή κι επικόλληση την καταχώρηση τώρα - δεν είναι δυνατή η εμφάνισή της ποτέ ξανά.

en: Key created successfully.
el_GR: Το κλειδι δημιουργήθηκε επιτυχώς.

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
el_GR: Ο κατάλογος αποθήκευσης του αντιγράφου ασφαλείας δεν είναι εγγράψιμος (ή ο χώρος του δίσκου είναι πλήρης) - η δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων αναμένεται να αποτύχει σύντομα.

en: required for some remote storage providers
el_GR: είναι απαραίτητο για μερικούς πάροχους απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Not installed
el_GR: Δεν εγκαταστάθηκε

en: the options table was not found
el_GR: ο πίνακας με τις επιλογές δεν βρέθηκε

en: no options or sitemeta table was found
el_GR: δεν βρέθηκαν επιλογές ή πίνακας με sitemeta

note: translators: %s: Item to be removed
en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
el_GR: Είστε σίγουροι πως επιθυμείτε να διαγράψετε το/τα %s από το UpdraftPlus;

en: Deselect
el_GR: Αποεπιλογή

en: Select all
el_GR: Επιλογή όλων

en: Actions upon selected backups
el_GR: Ενέργειες σχετικά με τα επιλεγμένα αντιγράφα ασφαλείας

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
el_GR: Πατήστε εδώ για να αναζητήσετε στα σημεία απομακρυσμένης αποθήκευσης σας για οποιαδήποτε υπάρχοντα σύνολα αντιγράφων ασφαλείας (από οποιαδήποτε ιστοσελίδα, εάν είναι αποθηκευμένα στον ίδιο φάκελο).

en: Backup sets removed:
el_GR: Αφαίρεση συνόλων αντιγράφων ασφαλείας:

en: Processing...
el_GR: Επεξεργασία...

en: For backups older than
el_GR: για αντίγραφα ασφαλείας παλιότερα από

en: week(s)
el_GR: εβδομάδα(ες)

en: hour(s)
el_GR: ώρα(ες)

en: day(s)
el_GR: ημέρα(ες)

en: in the month
el_GR: μέσα στο μήνα

en: day
el_GR: ημέρα

note: Description of the plugin
en: Backup and restore: take backups locally, or backup to Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, on automatic schedules.
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά: λήψη τοπικών αντιγράφων ασφαλείας ή αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας στα Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S) FTP, WebDAV & στο email.

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
el_GR: Το πρόθεμα του πίνακα έχει αλλάξει: γίνεται αλλαγή του-των πεδίου-ων %s του πίνακα αναλόγως:

en: Too many database errors have occurred - aborting
el_GR: Βρέθηκαν πολλά λάθη στη βάση δεδομένων - γίνεται ματαίωση

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας, ο διακομιστής της βάσης δεδομένων πρέπει να υποστηρίζει το σύνολο χαρακτήρων %s.

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
el_GR: Αυτή η βάση δεδομένων θα πρέπει να αναπτυχθεί σε μια έκδοση %s της MySQL ή μεταγενέστερη.

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
el_GR: Αυτό το πρόβλημα προκαλείται από την προσπάθεια να αποκατασταθεί μια βάση δεδομένων σε μια πολύ παλιά έκδοση της MySQL η οποία είναι ασύμβατη με τη βάση δεδομένων προέλευσης.

en: the database query being run was:
el_GR: το ερώτημα που τρέχει στη βάση δεδομένων ήταν:

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
el_GR: Ένα σφάλμα (%s) συνέβη:

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
el_GR: Βρέθηκε μια γραμμή SQL που είναι μεγαλύτερη από το μέγιστο μέγεθος πακέτου και δεν μπορεί να κατατμηθεί. η γραμμή αυτή δεν θα υποβληθεί σε επεξεργασία, αλλά θα αφεθεί ως έχει: %s

en: will restore as:
el_GR: θα γίνει επαναφορά ως:

en: Restoring table: %s
el_GR: Επαναφορά πίνακα: %s

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
el_GR: Η ζητηθείσα μηχανή του πίνακα (%s) δεν είναι παρούσα - αλλαγή σε MyISAM.

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα στην πρώτης %s εντολή - ματαίωση εκτέλεσης

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
el_GR: Διαιρέστε τη γραμμή για την αποφυγή της υπέρβασης του μεγίστου μεγέθους πακέτου

en: Old table prefix:
el_GR: Παλιό πρόθεμα πίνακα:

en: Content URL:
el_GR: URL περιεχομένου:

en: Site home:
el_GR: Αρχική σελίδα:

en: Backup created by:
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από:

en: Failed to open database file
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου της βάσης δεδομένων

en: Failed to find database file
el_GR: Αποτυχία εύρεσης του αρχείου της βάσης δεδομένων

en: Please supply the requested information, and then continue.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε τις ζητηθείσες πληροφορίες και μετά συνεχίστε.

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
el_GR: Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το %s για να λειτουργήσουν τα pretty permalinks (e.g. %s)

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
el_GR: Χρησιμοποιείτε το διακομιστή %s, αλλά δεν φαίνεται να έχει φορτωθεί η μονάδα %s.

en: Files found:
el_GR: Αρχεία που βρέθηκαν:

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
el_GR: Ο φάκελος περιεχομένων του WordPress (wp-content) δε βρέθηκε σ' αυτό το αρχείο zip.

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
el_GR: Αυτή η έκδοση του UpdraftPlus δεν μπορεί να διαχειριστεί αυτό το είδος των ξένων αντιγράφων ασφαλείας

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete old folders" button to delete them before trying again): %s
el_GR: Υπάρχουν μη διαγραμμένοι φάκελοι από μια προηγούμενη επαναφορά (παρακαλούμε χρησιμοποιήστε το κουμπί "Διαγραφή Παλαιών Φακέλων" για να τους διαγράψετε πριν προσπαθήσετε ξανά): %s

en: file
el_GR: αρχείο

en: folder
el_GR: κατάλογος

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
el_GR: Το UpdraftPlus χρειάζεται να δημιουργήσει ένα %s στον κατάλογο περιεχομένων σας, αλλά απέτυχε - παρακαλώ ελέγξτε τα δικαιώματα αρχείων σας και επιτρέψτε την πρόσβαση (%s)

en: The directory does not exist
el_GR: Ο φάκελος δεν υπάρχει

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
el_GR: Αδυναμία εγγραφής της αποκρυπτογραφημένης βάσης δεδομένων στο σύστημα αρχείων

en: Failed to create a temporary directory
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού φακέλου.

en: Failed to unpack the archive
el_GR: Αποτυχία αποσυμπίεσης του αρχείου

en: Failed to delete working directory after restoring.
el_GR: Αδυναμία διαγραφής του ενεργού φακέλου μετά την επαναφορά.

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
el_GR: Θα πρέπει να ελέγξετε την ιδιοκτησία αρχείων και τα δικαιώματα στην εγκατάσταση της WordPress

en: Could not move old files out of the way.
el_GR: Αδυναμία διαγραφής των παλιών δεδομένων.

en: Cleaning up rubbish...
el_GR: Γίνεται εκκαθάριση των περιττών...

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
el_GR: Επαναφορά της βάσης δεδομένων (για μια μεγάλη ιστοσελίδα η διαδικασία μπορεί να πάρει πολύ χρόνο - εάν παρουσιαστεί πρόβλημα λήξης χρόνου -timeout- (το οποίο μπορεί να συμβεί εάν ο πάροχος του εξυπηρετητή σας έχει ρυθμίσει τη φιλοξενία σας με περιορισμό των πόρων), τότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε μια διαφορετική μέθοδο, όπως το phpMyAdmin)...

en: Moving unpacked backup into place...
el_GR: Μετακίνηση του πακεταρισμένου αντιγράφου ασφαλείας στη θέση του...

en: Moving old data out of the way...
el_GR: Διαγραφή των παλιών δεδομένων...

en: Database successfully decrypted.
el_GR: Η βάση δεδομένων αποκρυπτογραφήθηκε επιτυχώς.

en: Decrypting database (can take a while)...
el_GR: Αποκρυπτογραφείται η βάση δεδομένων (μπορεί να διαρκέσει λίγο χρόνο)...

en: Unpacking backup...
el_GR: Αποσυσκευάζεται το αντίγραφο ασφαλείας...

en: Copying this entity failed.
el_GR: Η αντιγραφή αυτής της οντότητας απέτυχε.

en: Backup file not available.
el_GR: Δεν είναι διαθέσιμο αντίγραφο ασφαλείας γι' αυτό το αρχείο.

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
el_GR: (Αυτό ισχύει για όλα τα πρόσθετα του WordPress που δημιουργούν αντίγραφα ασφαλείας, εκτός αν έχουν δημιουργηθεί αυστηρά για συμβατότητα σε multisite).

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
el_GR: Χωρίς την αναβάθμιση, το UpdraftPlus επιτρέπει σε <strong>κάθε</strong> διαχειριστή του ιστολογίου σας να μπορεί να τροποποιήσει τις ρυθμίσεις του πρόσθετου για να δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας (και ως εκ τούτου να έχει πρόσβαση στα δεδομένα, συμπεριλαμβανομένων και των κωδικών πρόσβασης) και να κάνει επαναφορά (μεταξύ άλλων και με προσαρμοσμένες τροποποιήσεις, π.χ. να αλλάξει τους κωδικούς πρόσβασης) <strong>στο σύνολο του δικτύου σας</strong>.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
el_GR: Αυτή είναι μια εγκατάσταση multi-site του WordPress multi-site (επίσης γνωστή ως network).

en: UpdraftPlus warning:
el_GR: Προειδοποίηση UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus Backups
el_GR: Αντίγραφα ασφαλείας του UpdraftPlus

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
el_GR: Δεν έχετε εγκατεστημένο το πρόσθετο %s του UpdraftPlus - πάρτε το από %s

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
el_GR: Η διεύθυνση του email σας και ο κωδικός σας δεν αναγνωρίσθηκαν από το UpdraftPlus.Com

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
el_GR: Το email που έχετε εισάγει δεν αναγνωρίζεται από το UpdraftPlus.Com

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
el_GR: Αν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας τότε πηγαίνετε εδώ για να τον αλλάξετε στο updraftplus.com.

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
el_GR: Το email σας είναι έγκυρο, αλλά ο κωδικός σας δεν αναγνωρίζεται από το UpdraftPlus.Com.

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
el_GR: Το UpdraftPlus.Com επέστρεψε μια απάντηση, αλλά δεν μπορούμε να την κατανοήσουμε

en: You do not currently have any UpdraftVault quota
el_GR: Δεν έχετε επί του παρόντος κανένα ποσοστό χώρου στο UpdraftVault

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
el_GR: Το UpdraftPlus.Com απάντησε, αλλά δεν μπορούμε να κατανοήσουμε την απάντηση (δεδομένα: %s)

en: To remove the block, please go here.
el_GR: Για να διαγράψετε αυτό το μπλοκ, παρακαλούμε πηγαίνετε εδώ.

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
el_GR: Αυτό πιθανότατα σημαίνει ότι μοιράζεστε ένα διακομιστή με μια παραβιασμένη από χάκερς ιστοσελίδα η οποία έχει χρησιμοποιηθεί σε προηγούμενες επιθέσεις.

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
el_GR: Φαίνεται ότι η διεύθυνση IP του web server σας (%s) είναι μπλοκαρισμένη.

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
el_GR: Το UpdraftPlus.com απάντησε με "Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση".

en: You need to supply both an email address and a password
el_GR: Πρέπει να εισάγετε και email και κωδικό

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
el_GR: Προέκυψε ένα άγνωστο σφάλμα κατά τη διάρκεια σύνδεσης με το UpdraftPlus.Com

en: Refresh current status
el_GR: Ανανέωση τρέχουσας κατάστασης

en: Get more quota
el_GR: Αποκτήστε περισσότερο χώρο

en: Current use:
el_GR: Τρέχουσα χρήση:

en: You can get more quota here
el_GR: Μπορείτε να αποκτήσετε περισσότερο χώρο εδώ

en: Error: you have insufficient storage quota available (%s) to upload this archive (%s) (%s).
el_GR: Σφάλμα: Δεν έχετε επαρκή χώρο διαθέσιμο (%s) για να ανεβάσετε αυτό το αρχείο (%s) (%s).

en: Quota:
el_GR: Ποσοστό:

en: Vault owner
el_GR: Ιδιοκτήτης του Vault

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
el_GR: Εξαιρετικά! Δεν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ρυθμίσετε.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftVault.
el_GR: Αυτός ο ιστότοπος είναι <strong>συνδεδεμένος</strong> στο UpdraftPlus Vault.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftVault.
el_GR: Δεν είστε <strong>συνδεδεμένοι</strong> στο UpdraftVault.

en: Go here for help
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για βοήθεια

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
el_GR: Δεν ξέρετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας ή έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας;

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
el_GR: Βάλτε το email και τον κωδικό σας εδώ για να συνδεθείτε με το UpdraftPlus.Com:

en: Back...
el_GR: Πίσω...

en: %s per quarter
el_GR: %s ανά τέταρτο

en: Read more about it here.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα γι' αυτό εδώ.

en: UpdraftVault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
el_GR: Το UpdraftVault είναι χτισμένο στα κορυφαία στον κόσμο από άποψη υποδομής κέντρα δεδομένων της Amazon, με αποθήκευση δεδομένων που πετυχαίνει 99,999999999% αξιοπιστία.

en: Show the options
el_GR: Εμφάνιση επιλογών

en: S3 (Compatible)
el_GR: S3 (Συμβατό)

en: Delete failed:
el_GR: Η διαγραφή απέτυχε:

en: Please check your access credentials.
el_GR: Παρακαλούμε ελέγξτε τα διαπιστευτήρια πρόσβασης σας.

en: The communication with %s was not encrypted.
el_GR: Η επικοινωνία με το %s δεν κρυπτογραφήθηκε.

en: The communication with %s was encrypted.
el_GR: Η επικοινωνία με το %s κρυπτογραφήθηκε.

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
el_GR: Αποκτήσαμε πρόσβαση με επιτυχία στον κάδο και δημιουργήσαμε επιτυχώς αρχεία μέσα σε αυτόν.

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
el_GR: Αποκτήσαμε πρόσβαση με επιτυχία στον κάδο, αλλά η προσπάθεια να δημιουργηθεί ένα αρχείο σε αυτόν απέτυχε.

en: Failure
el_GR: Αποτυχία

en: The error reported by %s was:
el_GR: Το λάθος που αναφέρθηκε από το %s ήταν:

en: Failure: No bucket details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δε δόθηκαν στοιχεία για τον κάδο.

en: API secret
el_GR: μυστικό API

en: %s location
el_GR: %s τοποθεσία

en: %s secret key
el_GR: %s μυστικό κλειδί

en: %s access key
el_GR: %s κλειδί πρόσβασης

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, upgrade to Premium.
el_GR: Για να δημιουργήσετε ένα νέο ΙΑΜ υπο-χρήστη και κλειδί πρόσβασης που έχει πρόσβαση μόνο σε αυτόν το bucket, χρησιμοποιήστε αυτό το πρόσθετο.

en: %s end-point
el_GR: %s τελικό σημείο

en: Other %s FAQs.
el_GR: Άλλες %s ερωτήσεις.

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
el_GR: Εάν δείτε λάθη σχετικά με τα πιστοποιητικά SSL τότε πηγαίνετε εδώ για βοήθεια.

en: ... and many more!
el_GR: ... και πολλά περισσότερα!

en: Examples of S3-compatible storage providers:
el_GR: Παραδείγματα για S3-συμβατούς παροχείς αποθήκευσης:

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
el_GR: %s λάθος επανασυναρμολόγησης (%s): (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες)

en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
el_GR: μεταφόρτωση (%s): η επανασύνδεση απέτυχε (ανατρέξτε στο αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες)

en: chunk %s: upload failed
el_GR: κομμάτι %s: η αποστολή απέτυχε

en: error: file %s was shortened unexpectedly
el_GR: σφάλμα: Το αρχείο %s έγινε απροσδόκητα μικρότερο

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
el_GR: αποστολή %s: η λήψη uploadID για μεταφόρτωση πολλαπλών αρχείων απέτυχε - δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
el_GR: Η απαιτούμενη μονάδα PHP %s δεν είναι εγκατεστημένη - ζητήστε από την εταιρεία web hosting σας να την ενεργοποιήσει

en: %s Error: Failed to initialise
el_GR: %s Σφάλμα: Αποτυχία στην εκκίνηση

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
el_GR: ομάδα χρηστών

en: password
el_GR: κωδικός

en: username
el_GR: όνομα χρήστη

en: Container
el_GR: Φάκελος

en: Password
el_GR: Κωδικός

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
el_GR: Αφήστε αυτό το αυτό κενό, και θα τεθεί η προεπιλεγμένη τιμή.

en: Region
el_GR: Περιοχή

en: Tenant
el_GR: Ένοικος

en: Follow this link for more information
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για περισσότερες πληροφορίες

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
el_GR: Αυτό πρέπει να είναι ένα v2 (Keystone) πιστοποιητικό URI, το v1 (Swauth) δεν υποστηρίζεται.

en: authentication URI
el_GR: ταυτοποίηση URI

en: Region: %s
el_GR: Περιοχή: %s

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
el_GR: %s σφάλμα - αποκτήθηκε πρόσβαση στο φάκελο αλλά υπήρξε αποτυχία κατά τη δημιουργία ενός αρχείου μέσα σε αυτόν

en: The %s object was not found
el_GR: Το αντικείμενο %s δεν βρέθηκε

en: Could not access %s container
el_GR: Αποτυχία πρόσβασης στο φάκελο %s

en: %s error - failed to access the container
el_GR: %s σφάλμα- αποτυχία πρόσβασης στο φάκελο

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
el_GR: Απαιτείτε να επικοινωνήσετε με τον παροχέα του web hosting σας για να προχωρήσει σε αναβάθμιση.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
el_GR: Αυτή η μέθοδος απομακρυσμένης αποθήκευσης (%s) απαιτεί PHP %s ή νεότερη.

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and follow this link to complete authentication with %s.
el_GR: <strong>Αφού</strong> έχετε αποθηκεύσει τις ρυθμίσεις σας (κάνοντας κλικ στο "Αποθήκευση Αλλαγών" παρακάτω), επιστρέψτε εδώ μια φορά και κάντε κλικ σε αυτό το σύνδεσμο για να ολοκληρωθεί η πιστοποίηση με το %s.

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
el_GR: <strong> (Φαίνεται να έχετε ήδη πιστοποιηθεί,</strong> αν και μπορείτε να πιστοποιηθείτε και πάλι για να ανανεώσετε την πρόσβασή σας, αν αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα).

en: Authenticate with Google
el_GR: Έλεγχος ταυτότητας με το Google

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
el_GR: Για να έχετε τη δυνατότητα να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο όνομα φάκελου, χρησιμοποιήστε το UpdraftPlus Premium.

en: It is an ID number internal to Google Drive
el_GR: Πρόκειται για έναν αναγνωριστικό αριθμό ID εσωτερικά στο Google Drive

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
el_GR: <strong>Αυτό ΔΕΝ είναι ένα όνομα φακέλου</strong>.

en: Folder
el_GR: Φάκελος

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
el_GR: Εάν η Google σας εμφανίσει αργότερα το μήνυμα "invalid_client", σημαίνει ότι δεν εισαγάγετε ένα έγκυρο client ID εδώ.

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
el_GR: Σημείωση. Εάν εγκαταστήσετε το UpdraftPlus σε διάφορες ιστοσελίδες του WordPress, τότε δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ξανά το έργο σας αλλά θα πρέπει να δημιουργήσετε ένα νέο από την κονσόλα του Google API σας για κάθε ιστοσελίδα.

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε το ακόλουθο ως εξουσιοδοτημένη ανακατεύθυνση URI (κάτω από το "Περισσότερες Επιλογές"), όταν σας ζητηθεί

en: Select 'Web Application' as the application type.
el_GR: Επιλέξτε 'Εφαρμογή διαδικτύου' ως τον τύπο εφαρμογής.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για την κονσόλα του Google API σας, κι εκεί ενεργοποιήσετε το Drive API και δημιουργήστε ένα αναγνωριστικό πελάτη (Client ID) στο τμήμα API Access.

en: download: failed: file not found
el_GR: λήψη: απέτυχε: το αρχείο δεν βρέθηκε

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
el_GR: Δεν έχετε αποκτήσει ακόμη ένα διακριτικό πρόσβασης από το Google - θα πρέπει να πιστοποιήσετε ή να πιστοποιήσετε εκ νέου τη σύνδεσή σας στο Google Drive.

en: Account is not authorized.
el_GR: Ο λογαριασμός δεν είναι πιστοποιημένος.

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
el_GR: Το ανέβασμα των αρχείων αναμένεται να αποτύχει: το όριο του %s για κάθε ένα αρχείο είναι %s ενώ το αρχείο αυτό είναι %s Gb (%d bytes)

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
el_GR: Ο λογαριασμός σας είναι πλήρης: Ο λογαριασμός σας %s σας έχει μόνο %d bytes ελεύθερα, αλλά το αρχείο που πρέπει να μεταφορτωθεί έχει μέγεθος %d bytes

en: failed to access parent folder
el_GR: αδυναμία πρόσβασης στο γονικό φάκελο

en: Failed to upload to %s
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης στο %s

en: Name: %s.
el_GR: Όνομα: %s.

en: you have authenticated your %s account.
el_GR: έχετε πιστοποιήσει το λογαριασμό σας %s.

en: However, subsequent access attempts failed:
el_GR: Ωστόσο, οι επόμενες προσπάθειες πρόσβασης απέτυχαν:

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
el_GR: Αρχεία καταλόγου του Google Drive : αποτυχία πρόσβασης στο γονικό φάκελο

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
el_GR: Αποτυχία: συνδεθήκαμε επιτυχώς αλλά δεν μπορέσαμε να δημιουργήσουμε ένα αρχείο στο συγκεκριμένο φάκελο.

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
el_GR: Επιτυχία: συνδεθήκαμε επιτυχώς και επιβεβαιώσαμε τη δυνατότητα να δημιουργήσουμε ένα αρχείο στο συγκεκριμένο φάκελο (είσοδος τύπου:

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
el_GR: Αποτυχία:αδυναμία σύνδεσης με επιτυχία με αυτά τα διαπιστευτήρια.

en: Failure: No server details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δεν δόθηκαν λεπτομέρειες για τον εξυπηρετητή.

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
el_GR: Σχεδόν όλοι οι διακομιστές FTP θέλουν παθητική λειτουργία (passive mode) αλλά αν χρειάζεστε ενεργητική λειτουργία (active mode) τότε καταργήστε την επιλογή αυτή.

en: Passive mode
el_GR: Παθητική λειτουργία

en: Needs to already exist
el_GR: Πρέπει να υπάρχει ήδη

en: Remote path
el_GR: Απομακρυσμένη διαδρομή

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
el_GR: Μόνο μη κρυπτογραφημένο FTP υποστηρίζεται από το απλό UpdraftPlus.

en: encrypted FTP (explicit encryption)
el_GR: κρυπτογραφημένο FTP (ρητή κρυπτογράφηση)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
el_GR: κρυπτογραφημένo FTP (σιωπηρή κρυπτογράφηση)

en: regular non-encrypted FTP
el_GR: απλό μη κρυπτογραφημένο FTP

en: Testing %s Settings...
el_GR: Δοκιμή %s Ρυθμίσεων...

en: %s login failure
el_GR: %s αποτυχία εισόδου

en: No %s settings were found
el_GR: Δε βρέθηκαν ρυθμίσεις για το %s

note: translators: %s: Admin email address
en: configure it here
el_GR: κάντε διαμόρφωση εδώ

note: translators: %s: Admin email address
en: Your site's admin email address (%s) will be used.
el_GR: Θα χρησιμοποιηθεί η διεύθυνση email του διαχειριστή της σελίδας (%s).

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
el_GR: Η προσπάθεια για να σταλεί το αντίγραφο ασφαλείας μέσω email απέτυχε (ίσως το αντίγραφο ασφαλείας ήταν πολύ μεγάλο για αυτή τη μέθοδο)

note: translators: %s: Site URL and description type
en: Backup is of: %s.
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας είναι:%s.

en: WordPress Backup
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας του Wordpress

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
el_GR: Χρήση του μεριδίου σας %s: %s %% χρησιμοποιείται,%s διαθέσιμο

en: Your %s account name: %s
el_GR: Το %s όνομα του λογαριασμού σας: %s

en: you have authenticated your %s account
el_GR: έχετε πιστοποιηθεί για το λογαριασμό %s

en: Success:
el_GR: Επιτυχία:

en: %s authentication
el_GR: %s ταυτοποίηση

en: Account holder's name: %s.
el_GR: Όνομα κατόχου λογαριασμού: %s.

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here and follow this link to complete authentication with %s.
el_GR: <strong>Αφού</strong> έχετε αποθηκεύσει τις ρυθμίσεις σας (κάνοντας κλικ στο "Αποθήκευση αλλαγών" παρακάτω), μετά επιστρέψτε εδώ μια φορά και κάντε κλικ σε αυτό το σύνδεσμο για να ολοκληρώσετε τον έλεγχο ταυτότητας με το %s.

en: Authenticate with %s
el_GR: Ταυτοποίηση με το %s

en: Backups are saved in %s.
el_GR: Τα αρχεία ασφαλείας αποθηκεύτηκαν στο %s.

en: Need to use sub-folders?
el_GR: Χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε υπο-φακέλους;

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
el_GR: Αδυναμία πρόσβασης στο %s κατά τη διαγραφή (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες)

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
el_GR: %s επέστρεψε μη αναμενόμενη απάντηση HTTP: %s

en: did not return the expected response - check your log file for more details
el_GR: %s δεν επέστρεψε την αναμενόμενη απάντηση - ελέγξτε το αρχείο καταγραφής σας για περισσότερες λεπτομέρειες

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
el_GR: σφάλμα: αποτυχία ανεβάσματος του αρχείου στο %s (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες)

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
el_GR: Αποκτήθηκε πρόσβαση στο σημείο αποθήκευσης και δημιουργήθηκαν αρχεία μέσα σε αυτό.

en: Success
el_GR: Επιτυχία

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
el_GR: Λάθος των Αρχείων στο Σύννεφο - αποκτήθηκε πρόσβαση στο σημείο αποθήκευσης αλλά δεν ήταν δυνατή η δημιουργία ενός αρχείου μέσα σε αυτό

en: Cloud Files authentication failed
el_GR: Αποτυχία πιστοποίησης των Αρχείων στο Σύννεφο

en: Failure: No container details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δε δόθηκαν λεπτομέρειες για το σημείο αποθήκευσης.

en: Cloud Files username
el_GR: Όνομα χρήστη των Αρχείων στο Σύννεφο

en: US or UK Cloud
el_GR: US ή UK Σύννεφο

en: %s settings test result:
el_GR: αποτέλεσμα δοκιμής για τις ρυθμίσεις %s:

en: Test %s Settings
el_GR: Γίνεται έλεγχος %s Ρυθμίσεων

en: Error - no such file exists.
el_GR: Σφάλμα - δεν υπάρχει αυτό το αρχείο.

en: Error downloading remote file: Failed to download
el_GR: Σφάλμα κατά τη λήψη του απομακρυσμένου αρχείου: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: %s Error
el_GR: %s Λάθος

en: No settings were found
el_GR: Δε βρέθηκαν ρυθμίσεις

en: %s error - failed to upload file
el_GR: %s λάθος - αποτυχία ανεβάσματος του αρχείου

en: %s Error: Failed to upload
el_GR: Σφάλμα %s: Αποτυχία ανεβάσματος

en: %s authentication failed
el_GR: %s αποτυχία πιστοποίησης

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: API key
el_GR: Κλειδί API

en: Cloud Files Container
el_GR: Φάκελος στο Cloud Files

en: Cloud Files API Key
el_GR: Κλειδί API για το Cloud Files

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use Premium.
el_GR: Για να δημιουργήσετε ένα νέο υπο-χρήστη API κι ένα νέο κλειδί API για το Rackspace που έχει πρόσβαση μόνο σε αυτό το φάκελο του Rackspace, χρησιμοποιήστε αυτό το πρόσθετο.

en: Cloud Files Username
el_GR: Όνομα χρήστη του Cloud Files

en: London (LON)
el_GR: Λονδίνο (LON)

en: Hong Kong (HKG)
el_GR: Χονγκ Κονγκ (HKG)

en: Northern Virginia (IAD)
el_GR: Βόρεια Βιρτζίνια (IAD)

en: Chicago (ORD)
el_GR: Σικάγο (ORD)

en: Sydney (SYD)
el_GR: Σίδνεϊ (SYD)

en: Dallas (DFW) (default)
el_GR: Ντάλλας (DFW) (προεπιλογή)

en: Cloud Files Storage Region
el_GR: Περιφέρεια Αποθήκευσης του Cloud Files

en: US (default)
el_GR: US (προεπιλογή)

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
el_GR: Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspacecloud.com είναι λογαριασμοί με έδρα της ΗΠΑ. Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspace.co.uk είναι λογαριασμοί με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο

en: US or UK-based Rackspace Account
el_GR: Λογαριασμός στο Rackspace US ή UK-based

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
el_GR: Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspacecloud.com είναι λογαριασμοί με έδρα της ΗΠΑ. Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspace.co.uk είναι λογαριασμοί με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο.

en: Also, you should read this important FAQ.
el_GR: Επίσης, θα πρέπει να διαβάσετε αυτές τις σημαντικές Συχνές Ερωτήσεις.

en: Authorisation failed (check your credentials)
el_GR: Η ταυτοποίηση απέτυχε (ελέγξτε τα διαπιστευτήριά σας)

note: translators: %s: Connection type (e.g., FTP)
en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
el_GR: Η διασύνδεση του %s έληξε λόγω time out. Αν έχετε εισάγει σωστά το διακομιστή, τότε αυτό συνήθως προκαλείται από ένα τείχος προστασίας που εμποδίζει τη σύνδεση - θα πρέπει να το ελέγξετε αυτό με την εταιρεία του web hosting σας.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
el_GR: Θα πρέπει να επαναλάβει την πιστοποίηση με το%s, καθώς τα υφιστάμενα διαπιστευτήρια σας δεν λειτουργούν.

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
el_GR: Η προσπάθεια αναίρεσης της διπλής συμπίεσης έγινε επιτυχώς.

en: The attempt to undo the double-compression failed.
el_GR: Η προσπάθεια αναίρεσης της διπλής συμπίεσης απέτυχε.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
el_GR: Το αρχείο της βάσης δεδομένων φαίνεται πως έχει συμπιεσθεί δύο φορές - κατά πάσα πιθανότητα η ιστοσελίδα από την οποία το μεταφορτώσατε είχε λανθασμένες ρυθμίσεις στον webserver της.

en: restoration
el_GR: αποκατάσταση

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
el_GR: Η εταιρεία που φιλοξενεί την ιστοσελίδα σας πρέπει να ενεργοποιήσει αυτές τις λειτουργίες πριν το %s να μπορεί να λειτουργήσει.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
el_GR: Η εγκατάσταση της PHP στον web server σας έχει απενεργοποιημένες αυτές τις λειτουργίες: %s.

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν μπόρεσε να βρει το πρόθεμα πίνακα κατά τη σάρωση του αρχείου ασφαλείας της βάσης δεδομένων.

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
el_GR: Από αυτό το αρχείο ασφαλείας της βάσης δεδομένων λείπουν πίνακες του πυρήνα του Wordpress: %s

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
el_GR: Θα πρέπει να αναβαθμίσετε τη MySQL να είναι σε θέση να χρησιμοποιήσετε αυτή τη βάση δεδομένων.

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
el_GR: Η βάση δεδομένων των αντιγράφων ασφαλείας χρησιμοποιεί χαρακτηριστικά της MySQL που δεν είναι διαθέσιμα στην παλιά έκδοση της MySQL (%s) πάνω στην οποία τρέχει αυτή η σελίδα.

en: Site information:
el_GR: Πληροφορίες ιστοσελίδας:

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
el_GR: Εάν θέλετε να επαναφέρετε ένα multisite αντίγραφο ασφαλείας, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε αντίστοιχα και την εγκατάσταση του WordPress σας ως multisite.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
el_GR: Γίνεται εκτέλεση της διαδικασίας σε μια εγκατάσταση πολλαπλών ιστοσελίδων του Wordpress αλλά το αντίγραφο ασφαλείας σας δεν είναι από μια τέτοια εγκατάσταση.

en: Backup label:
el_GR: Ετικέτα αντιγράφων ασφαλείας:

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
el_GR: Όλες οι αιτήσεις υποστήριξης που έχουν να κάνουν με το %s πρέπει να γίνουν προς την εταιρεία web hosting σας.

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
el_GR: Αυτός είναι πολύ νεότερος από τον server στον οποίο τώρα κάνετε αποκατάσταση (έκδοση %s).

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
el_GR: Ο ιστότοπος σε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας εκτελούνταν σε διακομιστή ιστού με έκδοση %s του %s.

en: (version: %s)
el_GR: (έκδοση: %s)

en: Failed to open database file.
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου της βάσης δεδομένων.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
el_GR: Η βάση δεδομένων είναι πολύ μικρή για να είναι έγκυρη βάση δεδομένων WordPress (μέγεθος: %s Kb).

en: File not found
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: The decryption key used:
el_GR: Το κλειδί αποκρυπτογράφησης που χρησιμοποιήθηκε είναι το:

en: Could not read the directory
el_GR: Αδυναμία ανάγνωσης του φακέλου

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας δεν έχει τελειώσει, έχει προγραμματιστεί επανάληψη της διαδικασίας

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
el_GR: Η προσπάθεια για τη λήψη αντιγράφων ασφαλείας τελείωσε, προφανώς όμως ανεπιτυχώς

en: The backup succeeded (with warnings) and is now complete
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας πέτυχε (με προειδοποιήσεις) και είναι πλέον πλήρης

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
el_GR: Ένα ή περισσότερα αντίγραφα ασφαλείας έχουν προστεθεί από τη σάρωση του σημείου απομακρυσμένης αποθήκευσης. Σημειώστε ότι αυτά τα αντίγραφα ασφαλείας δεν θα  διαγράφονται αυτόματα μέσω των ρυθμίσεων "διατήρησης". Αν ή όταν θέλετε να τα διαγράψετε θα πρέπει να το κάνετε χειροκίνητα.

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
el_GR: Η ιστοσελίδα σας δεν έχει μεγάλη επισκεψιμότητα και το UpdraftPlus δεν μπορεί να πάρει τους πόρους που έλπιζε, παρακαλούμε διαβάστε αυτή τη σελίδα:

en: Others
el_GR: Άλλα

en: Uploads
el_GR: Μεταφορτώσεις

en: Themes
el_GR: Θέματα

en: Plugins
el_GR: Πρόσθετα

en: Error - failed to download the file
el_GR: Σφάλμα - αδυναμία μεταφόρτωσης του αρχείου

en: Error opening local file: Failed to download
el_GR: Λάθος κατά το άνοιγμα του τοπικού αρχείου: Αποτυχία κατεβάσματος

en: %s error - failed to re-assemble chunks
el_GR: %s λάθος - αποτυχία επαναδημιουργίας των κομματιών

en: %s Error: Failed to open local file
el_GR: Σφάλμα%s: Απέτυχε το άνοιγμα του τοπικού αρχείου

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
el_GR: ο ελεύθερος χώρος στο δίσκο σας είναι πολύ λίγος - παραμένουν μόνο %s Mb

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
el_GR: Το επιτρεπόμενο ποσό της μνήμης (RAM) για την PHP είναι πολύ μικρό (%s Mb) - θα πρέπει να το αυξήσετε για να αποφευχθούν δυσλειτουργίες εξαιτίας της ανεπαρκούς μνήμης (συμβουλευτείτε την εταιρεία που σας παρέχει τον διακομιστή σας για περισσότερη βοήθεια)

en: No log files were found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα αρχείο καταγραφής.

en: %s error: %s
el_GR: %s σφάλμα: %s

en: check your log for more details.
el_GR: ελέγξτε το αρχείο καταγραφής σας για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: A zip error occurred
el_GR: Συνέβη ένα σφάλμα κατά τη συμπίεση zip

en: The zip engine returned the message: %s.
el_GR: Η ρουτίνα zip επέστρεψε αυτό το μήνυμα: %s.

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
el_GR: Ο ελεύθερος χώρος στο λογαριασμό σας είναι πολύ λίγος - μόνο %s Mb απομένουν

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
el_GR: Βρέθηκε ένα πολύ μεγάλο αρχείο: %s (μέγεθος: %s Mb)

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου zip (%s) - %s

en: %s: unreadable file - could not be backed up
el_GR: %s: το αρχείο είναι μη αναγνώσιμο - δεν μπορεί να δημιουργηθεί αντίγραφο ασφαλείας γι' αυτό

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
el_GR: %s: μη αναγνώσιμο αρχείο - δεν μπορεί να συμπεριληφθεί στο αντίγραφο ασφαλείας (ελέγξτε τα δικαιώματα αρχείων και την ιδιοκτησία)

en: Infinite recursion: consult your log for more information
el_GR: Άπειρη αναδρομή: συμβουλευτείτε το αρχείο καταγραφής σας για περισσότερες πληροφορίες

en: Could not open the backup file for writing
el_GR: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου του αντιγράφου ασφαλείας για εγγραφή

en: An error occurred whilst closing the final database file
el_GR: Συνέβη ένα λάθος κλείνοντας το τελευταίο αρχείο της βάσης δεδομένων

en: Failed to open database file for reading:
el_GR: Αδυναμία ανοίγματος της βάσης δεδομένων για ανάγνωση:

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup.
el_GR: Ο πίνακας %s έχει πάρα πολλές γραμμές (%s) - ευελπιστούμε ο πάροχος φιλοξενίας σας να σας παρέχει επαρκείς πόρους ώστε να απορριφθεί αυτός ο πίνακας από το αντίγραφο ασφαλείας.

en: No database tables found
el_GR: Δεν βρέθηκαν πίνακες στη βάση δεδομένων

en: please wait for the rescheduled attempt
el_GR: παρακαλούμε περιμένετε για την επαναπρογραμματισμένη προσπάθεια

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
el_GR: Η σύνδεση απέτυχε: ελέγξτε τα στοιχεία πρόσβασης σας, ότι ο database server σας είναι σε λειτουργία και δεν είναι πεσμένος, και ότι η σύνδεση δικτύου δεν προστατεύεται από κάποιο τοίχος προστασίας που μπλοκάρει την πρόσβαση.

en: database connection attempt failed.
el_GR: η απόπειρα σύνδεσης με τη βάση δεδομένων απέτυχε.

en: Latest status:
el_GR: Τελευταία κατάσταση:

en: Backup contains:
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας περιέχει:

en: WordPress backup is complete
el_GR: Η λήψη αντιγράφων ασφαλείας του WordPress ολοκληρώθηκε

en: Backup of:
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας του:

en: read more at %s
el_GR: διαβάστε περισσότερα στο %s

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
el_GR: Οι αναφορές μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που δημιουργήθηκε από το UpdraftPlus (δωρεάν έκδοση) σας κάνει γνωστές τα τελευταία νέα του UpdraftPlus.com

en: Backed up: %s
el_GR: Ποσοστό λήψης αντιγράφου ασφαλείας: %s

en: The log file has been attached to this email.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής έχει επισυναφθεί στο email.

en: Warnings encountered:
el_GR: Προειδοποιήσεις που απαντήθηκαν:

en: Errors encountered:
el_GR: Λάθη που προέκυψαν:

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
el_GR: Άγνωστο/απρόσμενο λάθος - παρακαλούμε ζητήστε βοήθεια από την υποστήριξη

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
el_GR: Βάση δεδομένων (για τα αρχεία δεν είχε προγραμματιστεί για να συμπεριληφθούν στο αντίγραφο ασφαλείας)

en: Database (files backup has not completed)
el_GR: Βάση δεδομένων (η λήψη αντιγράφου ασφαλείας για τα αρχεία δεν έχει ολοκληρωθεί)

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
el_GR: Αρχεία μόνο (η βάση δεδομένων δεν είχε προγραμματιστεί για να συμπεριληφθεί στο αντίγραφο ασφαλείας)

en: Files (database backup has not completed)
el_GR: Αρχεία (η λήψη αντιγράφου ασφαλείας για τη βάση δεδομένων δεν έχει ολοκληρωθεί)

en: Files and database
el_GR: Αρχεία και βάση δεδομένων

en: Incremental
el_GR: Βήμα - βήμα

en: Full backup
el_GR: Πλήρης λήψη αντιγράφου ασφαλείας

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
el_GR: %s - δεν μπορεί να δημιουργηθεί αντίγραφο ασφαλείας αυτής της οντότητας, ο αντίστοιχος φάκελος δεν υπάρχει (%s)

en: Error message
el_GR: Μήνυμα λάθους

en: Could not read one of the files for restoration
el_GR: Αδυναμία ανάγνωσης ενός εκ των αρχείων για την επαναφορά

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
el_GR: Τα στοιχεία μητρώου του αντιγράφου ασφαλείας δεν περιέχουν πληροφορίες σχετικά με το κατάλληλο μέγεθος για αυτό το αρχείο.

en: file is size:
el_GR: μέγεθος αρχείου:

en: Archive is expected to be size:
el_GR: Το αρχείο αναμένεται να έχει μέγεθος:

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
el_GR: Το αρχείο δεν είναι αποθηκευμένο τοπικά - πρέπει να ανακτηθεί από την απομακρυσμένη τοποθεσία αποθήκευσης

en: Looking for %s archive: file name: %s
el_GR: Αναζήτηση για %s αρχείο: όνομα αρχείου: %s

en: Final checks
el_GR: Τελευταίοι έλεγχοι

en: If making a request for support, please include this information:
el_GR: Αν κάνετε ένα αίτημα υποστήριξης, παρακαλούμε να συμπεριλάβετε αυτές τις πληροφορίες:

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
el_GR: ΑΚΥΡΩΣΗ: Δε βρέθηκαν οι πληροφορίες για το ποιες οντότητες να επαναφερθούν.

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για να κατεβάσετε το αρχείο καταγραφής για αυτή την αποκατάσταση (απαιτείται για τυχόν αιτήματα υποστήριξης).

en: Why am I seeing this?
el_GR: Γιατί το βλέπω αυτό;

en: Backup does not exist in the backup history
el_GR: Δεν υπάρχει αντίγραφο ασφαλείας στο ιστορικό λήψης αντιγράφων ασφαλαείας

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted.
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας δεν υπάρχει στο ιστορικό των αντιγράφων ασφαλείας - η επαναφορά ακυρώθηκε.

en: View Log
el_GR: Δείτε το Αρχείο Καταγραφής

en: Delete this backup set
el_GR: Διαγραφή αυτού του συνόλου αντιγράφων ασφαλείας

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
el_GR: Αφού πατήσετε αυτό το κουμπί, θα σας δοθεί η δυνατότητα να επιλέξετε ποια μέρη θέλετε να επαναφέρετε

en: (backup set imported from remote location)
el_GR: (τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας έχουν εισαχθεί από την απομακρυσμένη τοποθεσία)

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
el_GR: Αν βλέπετε περισσότερα αντίγραφα ασφαλείας από ό,τι θα περιμένατε, είναι πιθανώς επειδή η διαγραφή των παλαιών αντιγράφων ασφαλείας δεν έχει συμβεί έως ότου ολοκληρωθεί η διαδικασία λήψης του νέου αντιγράφου ασφαλείας.

en: (Not finished)
el_GR: (Δεν έχει ολοκληρωθεί)

en: You are missing one or more archives from this multi-archive set.
el_GR: Σας λείπουν ένα ή περισσότερα αρχεία από αυτό το σύνολο πολλών αρχειοθηκών.

en: Files backup (created by %s)
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας αρχείων (δημιουργήθηκε από %s)

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας αρχείων και βάσης δεδομένων του WordPress (δημιουργήθηκε από %s)

note: translators: %s: The description of the accepted foreign backup type.
en: Backup created by: %s.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από: %s.

en: External database
el_GR: Εξωτερική βάση δεδομένων

en: Database (created by %s)
el_GR: Βάσης δεδομένων (δημιουργήθηκε από %s)

en: unknown source
el_GR: άγνωστη πηγή

en: Site
el_GR: Ιστοσελίδα

en: Backup sent to remote site - not available for download.
el_GR: Το σύνολο των αντιγράφων ασφαλείας έχει αποσταλεί στο χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης - δεν είναι διαθέσιμο για download.

en: Backup data (click to download)
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας δεδομένων (κάντε κλικ για να κατεβάσετε)

en: Backup date
el_GR: Ημερομηνία λήψης αντιγράφου ασφαλείας

en: You have not yet made any backups.
el_GR: Δεν έχετε προβεί στη λήψη αντιγράφου ασφαλείας ακόμα.

en: Any other directories found inside wp-content
el_GR: Όλοι οι άλλοι φάκελοι που βρίσκονται μέσα στο wp-content

en: Your wp-content directory server path: %s
el_GR: Η διαδρομή του φακέλου wp-content στον εξυπηρετητή σας είναι: %s

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση Αλλαγών

en: See this FAQ also.
el_GR: Δείτε επίσης αυτές τις συχνές ερωτήσεις - απαντήσεις.

en: Disable SSL entirely where possible
el_GR: Πλήρης απενεργοποίηση του SSL όπου αυτό είναι δυνατό

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
el_GR: Σημειώστε πως δε χρησιμοποιούν κατ' ανάγκη όλες οι μέθοδοι αποθήκευσης στο σύννεφο πιστοποίηση SSL.

en: Do not verify SSL certificates
el_GR: Να μην επαληθευτούν τα πιστοποιητικά SSL

en: Use the server's SSL certificates
el_GR: Χρήση των πιστοποιητικών SSL του εξυπηρετητή σας

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
el_GR: Εάν αυτό έγινε ανεπιτυχώς ελέγξτε τα δικαιώματα στον εξυπηρετητή σας ή αλλάξτε το σε έναν άλλο φάκελο που να είναι εγγράψιμος στον εξυπηρετητή σας από τη διεργασία.

en: or, to reset this option
el_GR: ή, για να επαναφέρετε αυτή την επιλογή

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να προσπαθήσετε να δημιουργήσετε το φάκελο και να ρυθμίσετε τα δικαιώματα

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
el_GR: Ο φάκελος που υπεδείχθη για την αποθήκευση των αντιγράφων ασφαλείας υπάρχει αλλά <b>δεν είναι</b> εγγράψιμος.

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
el_GR: Ο φάκελος που υπεδείχθη για την αποθήκευση των αντιγράφων ασφαλείας <b>δεν</b> υπάρχει.

en: Backup directory specified is writable, which is good.
el_GR: Ο φάκελος που υπεδείχθη για τα αντίγραφα ασφαλείας είναι εγγράψιμος, πράγμα που είναι καλό.

en: Backup directory
el_GR: Φάκελος αντιγράφων ασφαλείας

en: Delete local backup
el_GR: Διαγραφή τοπικού αντιγράφου ασφαλείας

en: Split archives every:
el_GR: Διαχώρισε τα αρχεία κάθε:

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
el_GR: Αυτό θα προκαλέσει επίσης αποσφαλμάτωση όλων των πρόσθετων που αναγράφονται σε αυτήν την οθόνη - παρακαλώ μην εκπλαγείτε επειδή τα βλέπετε αυτά.

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να λαμβάνετε περισσότερες πληροφορίες και μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σχετικά με τη διαδικασία δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας - είναι χρήσιμο αν κάτι πάει στραβά.

en: Debug mode
el_GR: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
el_GR: ανοίξτε αυτο εδώ για να δείτε μερικές ακόμα επιλογές, μην ασχοληθείτε με αυτό εκτός αν έχετε κάποιο πρόβλημα ή αν είστε περίεργος.

en: Show expert settings
el_GR: Προβολή ρυθμίσεων για προχωρημένους

en: Expert settings
el_GR: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Advanced / Debugging Settings
el_GR: Σύνθετες ρυθμίσεις / Ρυθμίσεις αποσφαλμάτωσης

en: You can send a backup to more than one destination with Premium.
el_GR: Μπορείτε να αποθηκεύσετε το αντίγραφο ασφαλείας σε περισσότερα από ένα σημεία με ένα πρόσθετο.

en: None
el_GR: Κανένα

en: Choose your remote storage
el_GR: Επιλέξτε το χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Sending Your Backup To Remote Storage
el_GR: Αποστολή του Αντιγράφου Ασφαλείας σας στο Χώρο Απομακρυσμένης Αποθήκευσης

en: your site's admin address
el_GR: η διεύθυνση διαχειριστή του δικτυακού σας τόπου

en: Check this box to have a basic report sent to
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να σας αποστέλλεται μια βασική έκθεση στο

en: Email
el_GR: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Reporting
el_GR: Υποβολή έκθεσης

en: Backup more databases
el_GR: Κρατήστε αντίγραφα ασφαλείας για περισσότερες βάσεις δεδομένων

en: First, enter the decryption key
el_GR: Πρώτα, εισάγετε το κλειδί της κρυπτογράφησης

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
el_GR: ή

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
el_GR: Αφήστε τα κρυπτογραφημένα αρχεία της βάσης δεδομένων (db.gz.crypt αρχεία) εδώ για να ανεβάσετε για αποκρυπτογράφηση

en: Manually decrypt a database backup file
el_GR: Χειροκίνητη αποκρυπτογράφηση αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
el_GR: Μπορείτε να αποκρυπτογραφήσετε χειροκίνητα μια κρυπτογραφημένη βάση δεδομένων εδώ.

en: Database encryption phrase
el_GR: Φράση κρυπτογράφησης της βάσης δεδομένων

en: Database Options
el_GR: Επιλογές Βάσης Δεδομένων

en: Include in files backup
el_GR: Να συμπεριλαμβάνονται στα αρχεία του αντιγράφου ασφαλείας

en: Database backup interval
el_GR: Διαστήματα λήψης αντιγράφων ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: and retain this many scheduled backups
el_GR: και να διατηρηθούν τόσα προγραμματισμένα αντιγράφα ασφαλείας

en: Files backup interval
el_GR: Διαστήματα λήψης αντιγράφων ασφαλείας αρχείων

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: Fortnightly
el_GR: Δεκαπενθήμερα

en: Weekly
el_GR: Εβδομαδιαία

en: Daily
el_GR: Ημερήσια

en: Every %s hours
el_GR: Κάθε %s ώρες

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
el_GR: Χειροκίνητα

en: No backup has been completed
el_GR: Δεν έχει ολοκληρωθεί καμία διαδικασία λήψης αντιγράφου ασφαλείας

en: incremental backup; base backup: %s
el_GR: οριακό αντίγραφο ασφαλείας; βασικό αντίγραφο ασφαλείας: %s

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
el_GR: Θα πρέπει να συμβουλευτείτε τον πάροχο φιλοξενίας των ιστοσελίδων σας για να μάθετε πως να ρυθμίσετε τα δικαιώματα για ένα πρόσθετο του WordPress ώστε να έχει δικαιώματα εγγραφής και να γράψει στον κατάλογο.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
el_GR: Ο φάκελος υπάρχει, αλλά ο διακομιστής σας δεν έχει άδεια για να γράψει σε αυτό.

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
el_GR: Η αίτηση στο σύστημα αρχείων για τη δημιουργία του φακέλου απέτυχε.

en: OK
el_GR: Εντάξει

en: Failed
el_GR: Αποτυχία

en: Remove old directories
el_GR: Διαγραφή παλαιών φακέλων

en: Warning: %s
el_GR: Προειδοποίηση: %s

en: show log
el_GR: προβολή αρχείου καταγραφής

en: Job ID: %s
el_GR: Ταυτότητα εργασίας: %s

en: last activity: %ss ago
el_GR: τελευταία δραστηριότητα πριν: %ss

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Encrypted database
el_GR: Κρυπτογραφήθηκε η βάση δεδομένων

en: Encrypting database
el_GR: Κρυπτογράφηση βάσης δεδομένων

en: table: %s
el_GR: πίνακας: %s

en: Creating database backup
el_GR: Δημιουργία αρχείων ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: Created database backup
el_GR: Δημιουργήθηκε το αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: Backup finished
el_GR: Η λήψη αντιγράφων ασφαλείας ολοκληρώθηκε

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
el_GR: Αναμονή λόγω σφαλμάτων μέχρι την προγραμματισμένη ώρα της επανέναρξης

en: Pruning old backup sets
el_GR: Διαγραφή παλαιών αντιγράφων ασφαλείας

en: Uploading files to remote storage
el_GR: Μεταφορά αρχείων στο απομακρυσμένο σημείο αποθήκευσης

en: Created file backup zips
el_GR: Δημιουργήθηκαν τα συμπιεσμένα αντίγραφα ασφαλείας αρχείων

en: Creating file backup zips
el_GR: Δημιουργία συμπιεσμένων αντιγράφων ασφαλείας αρχείων

en: Backup begun
el_GR: Η δημιουργία αρχείων ασφαλείας ξεκίνησε

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
el_GR: Αυτό το κουμπί θα διαγράψει όλες τις ρυθμίσεις του UpdraftPlus - είστε σίγουροι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό;

en: Wipe settings
el_GR: Ρυθμίσεις διαγραφής

en: count
el_GR: μέτρηση

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
el_GR: Σημειώστε καλά: Η μέτρηση βασίζεται σε αυτό που ήταν, ή δεν ήταν, εξαιρουμένης της τελευταίας φοράς που αποθηκεύσατε τις επιλογές.

en: Total (uncompressed) on-disk data:
el_GR: Συνολικά (μη συμπιεσμένα) δεδομένα στο δίσκο:

en: Show raw backup and file list
el_GR: Προβολή ανεπεξέργαστου ιστορικού αντιγράφων ασφαλείας και λίστας αρχείων

en: Call
el_GR: Κλήση

en: Fetch
el_GR: Απόκτηση

en: %s (%s used)
el_GR: %s (%s χρησιμοποιημένος)

en: Free disk space in account:
el_GR: Ελεύθερος χώρος στο δίσκο για το λογαριασμό:

en: zip executable found:
el_GR: βρέθηκε εκτελέσιμο αρχείο zip:

en: No
el_GR: Όχι

en: Yes
el_GR: Ναι

en: show PHP information (phpinfo)
el_GR: εμφάνιση πληροφοριών PHP (phpinfo)

en: %s version:
el_GR: %s έκδοση:

en: Memory limit
el_GR: Περιορισμός μνήμης

en: Current memory usage
el_GR: Τρέχουσα χρήση μνήμης

en: Peak memory usage
el_GR: Μέγιστη χρήση μνήμης

en: Web server:
el_GR: Εξυπηρετητής:

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
el_GR: Μπορείτε να αγνοήσετε τελείως τα πάντα εδώ, εκτός αν έχετε κάποιο πρόβλημα.

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
el_GR: Διαβάστε αυτό το άρθρο το οποίο θα σας βοηθήσει να μάθετε χρήσιμα πράγματα πριν κάνετε επαναφορά.

note: translators: %s: Restoration type
en: %s restoration options:
el_GR: %s επιλογές επαναφοράς:

en: You will need to restore it manually.
el_GR: Θα πρέπει να το επαναφέρετε χειροκίνητα.

note: translators: %s: Entity that cannot be restored
en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
el_GR: Η επόμενη οντότητα δεν μπορεί να επαναφερθεί αυτόματα: "%s".

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
el_GR: Ο εξυπηρετητής σας έχει ενεργοποιημένη τη λεγόμενη ασφαλή_λειτουργία του PHP.

en: Choose the components to restore
el_GR: Επιλέξτε τα στοιχεία που θα επαναφερθούν

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
el_GR: Η επαναφορά θα αντικαταστήσει τα θέματα, τα πρόσθετα, τις προσθήκες, τη βάση δεδομένων και/ή άλλους φακέλους περιεχομένου αυτής της ιστοσελίδας (σύμφωνα με όσα περιέχονται στο σετ αντιγράφου ασφαλείας, και την επιλογή σας).

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
el_GR: Ανάκτηση (αν χρειάζεται) και προετοιμασία των αρχείων αντιγράφων ασφαλείας...

en: Restore backup
el_GR: Επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
el_GR: Παρακαλώ περιμένετε όσο χρόνο απαιτείται για να ολοκληρωθεί η επικοινωνία με το χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης.

en: Also delete from remote storage
el_GR: Διαγραφή επίσης και από το χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης.

en: Delete backup set
el_GR: Διαγραφή σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: Select Files
el_GR: Επιλογή αρχείων

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
el_GR: ή

en: Drop backup files here
el_GR: Αφήστε τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας εδώ

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
el_GR: Ή, μπορείτε να τα τοποθετήσετε με το χέρι στο φάκελο του UpdraftPlus (συνήθως wp-content/updraft), π.χ. μέσω FTP, και στη συνέχεια να χρησιμοποιήστε το σύνδεσμο "επανεξέταση" πιο πάνω.

en: Upload files into UpdraftPlus.
el_GR: Ανεβάστε τα αρχεία στο UpdraftPlus.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
el_GR: UpdraftPlus - Ανέβασμα αρχείων αντιγράφων ασφαλείας

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
el_GR: Εάν χρησιμοποιείτε αυτόν τον φυλλομετρητή τότε απενεργοποιήστε το Turbo/Road mode.

en: Opera web browser
el_GR: Φυλλομετρητής Opera

en: Rescan remote storage
el_GR: Επανασάρωση της απομακρυσμένης θέσης αποθήκευσης

en: Rescan local folder for new backup sets
el_GR: Επανάληψη σάρωσης του τοπικού φακέλου για εύρεση νέων σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
el_GR: Η θέση αυτού του καταλόγου έχει οριστεί στις ρυθμίσεις για προχωρημένους, στην καρτέλα Ρυθμίσεις.

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
el_GR: Πατήστε εδώ για να κοιτάξετε μέσα στον κατάλογο του UpdraftPlus σας (στο χώρο φιλοξενίας της ιστοσελίδας σας) για νέα σετ αντιγράφων ασφαλείας που έχετε ανεβάσει.

en: Upload backup files
el_GR: Ανέβασμα αρχείων αντιγράφου ασφαλείας

en: More tasks:
el_GR: Περισσότερες εργασίες:

en: refresh
el_GR: ανανέωση

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
el_GR: Χώρος αποθήκευσης σε χρήση στο διακομιστή από το UpdraftPlus

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
el_GR: Αυτή είναι μια καταμέτρηση του περιεχομένου του φακέλου σας του Updraft

en: Latest UpdraftPlus.com news:
el_GR: Τελευταία νέα του UpdraftPlus.com:

en: Download most recently modified log file
el_GR: Κατεβάστε το πιο πρόσφατα τροποποιημένο αρχείο καταγραφής

en: (Nothing yet logged)
el_GR: (Τίποτα δεν έχει ακόμη συνδεθεί)

en: Last log message
el_GR: Τελευταίο μήνυμα αρχείου καταγραφής

en: Send this backup to remote storage
el_GR: Αποστολή αυτού του αντιγράφου ασφαλείας στο σημείο απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Include your database in the backup
el_GR: Να συμπεριληφθεί η βάση δεδομένων στο αντίγραφο ασφαλείας

en: Backup non-WordPress files and databases
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας αρχείων μη WordPress και βάσεων δεδομένων

en: Ask a pre-sales question
el_GR: Κάντε μια ερώτηση πριν αγοράσετε

en: Pre-sales FAQs
el_GR: Χρήσιμες ερωτήσεις πριν την αγορά

en: Full feature list
el_GR: Πλήρης κατάλογος χαρακτηριστικών

en: Do you need WordPress Multisite support?
el_GR: Χρειάζεστε υποστήριξη για το WordPress πολλαπλών ιστοσελίδων;

en: Multisite
el_GR: Πολλαπλές ιστοσελίδες

en: Time now
el_GR: Τρέχουσα ώρα

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Next scheduled backups
el_GR: Επόμενη προγραμματισμένη λήψη αντιγράφων ασφαλείας

en: At the same time as the files backup
el_GR: Στον ίδιο χρόνο όπως και τα αρχεία των αντιγράφων ασφαλείας

en: Nothing currently scheduled
el_GR: Δεν έχει επί του παρόντος προγραμματιστεί τίποτα

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
el_GR: Αυτό το κουμπί είναι απενεργοποιημένο, επειδή ο κατάλογος για την αποθήκευση του αντιγράφου ασφαλείας σας δεν είναι εγγράψιμος (δείτε τις ρυθμίσεις).

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
el_GR: Το κουμπί «Δημιουργία Αντιγράφων ασφαλείας" είναι απενεργοποιημένο διότι ο κατάλογος αποθήκευσης των αντιγράφων ασφαλείας σας δεν είναι εγγράψιμος (πηγαίνετε στην καρτέλα «Ρυθμίσεις» όπου θα βρείτε τη σχετική επιλογή).

en: JavaScript warning
el_GR: προειδοποίηση JavaScript

en: Current limit is:
el_GR: Το τρέχων όριο είναι:

en: Your backup has been restored.
el_GR: Έγινε επαναφορά από το αντίγραφο ασφαλείας σας

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
el_GR: Αν μπορείτε ακόμα να διαβάζετε αυτές τις λέξεις αφότου η σελίδα τελειώσει την φόρτωση της, τότε υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη JavaScript ή το jQuery στην ιστοσελίδα.

en: Warning:
el_GR: Προειδοποίηση:

en: Your settings have been wiped.
el_GR: Οι ρυθμίσεις σας διεγράφησαν.

en: Backup directory successfully created.
el_GR: Η δημιουργία φακέλου των αντιγράφων ασφαλείας έγινε επιτυχώς.

en: Backup directory could not be created
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας φακέλου των αντιγράφων ασφαλείας

en: Return to UpdraftPlus configuration
el_GR: Επιστροφή στις Ρυθμίσεις του UpdraftPlus

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: More plugins
el_GR: Περισσότερα πρόσθετα

en: Lead developer's homepage
el_GR: Ιστοσελίδα του αρχι-προγραμματιστή

en: Newsletter sign-up
el_GR: Εγγραφή στο newsletter

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
el_GR: Λανθασμένη μορφή αρχείου - αυτό δε μοιάζει με κρυπτογραφημένο αρχείο βάσης δεδομένων που έχει δημιουργηθεί από το UpdraftPlus

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
el_GR: Λανθασμένη μορφή αρχείου - αυτό δε μοιάζει με αρχείο που έχει δημιουργηθεί από το UpdraftPlus

en: This backup was created by %s, and can be imported.
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από %s, και μπορεί να εισαχθεί.

en: This file could not be uploaded
el_GR: Αυτό το αρχείο δεν μπορεί να μεταφορτωθεί

en: Error: %s
el_GR: Λάθος: %s

en: You will find more information about this in the Settings section.
el_GR: Μπορείτε να βρείτε περισσότερες λεπτομέρειες γι' αυτό στις Ρυθμίσεις.

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
el_GR: Ο φάκελος (%s) των αντιγράφων ασφαλείας δεν είναι εγγράψιμος ή δεν υπάρχει.

en: No local copy present.
el_GR: Δεν υπάρχει τοπικό αντίγραφο.

en: Download in progress
el_GR: Μεταφόρτωση σε εξέλιξη

en: Download failed
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: The log file could not be read.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής δεν μπορεί να διαβαστεί.

en: Error: unexpected file read fail
el_GR: Σφάλμα: απροσδόκητο αποτυχία ανάγνωσης αρχείων

en: Messages:
el_GR: Μηνύματα:

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
el_GR: Δεν μπόρεσε να βρεθεί αυτή η εργασία - μήπως έχει ήδη τελειώσει;

en: Job deleted
el_GR: Η εργασία διεγράφη.

en: You should soon see activity in the "Last log message" field below.
el_GR: Θα πρέπει σύντομα να δείτε δραστηριότητα στο πεδίο "Τελευταίο μήνυμα αρχείου καταγραφής" πιο κάτω.

en: Start backup
el_GR: Έναρξη λήψης αντιγράφου ασφαλείας

en: Constants
el_GR: Σταθερές

en: Options (raw)
el_GR: Επιλογές (χωρίς επεξεργασία)

en: Known backups (raw)
el_GR: Γνωστά αντίγραφα ασφαλείας (ανεπεξέργαστα)

en: Backup set not found
el_GR: Το σετ αντιγράφων ασφαλείας δε βρέθηκε

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
el_GR: Φαίνεται ότι λείπουν τα παρακάτω αρχεία από το αντίγραφο ασφαλείας πολλαπλών αρχείων: %s

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
el_GR: Το αρχείο (%s) βρέθηκε αλλά έχει διαφορετικό μέγεθος (%s) απ' ό,τι αναμενόταν (%s) - ενδέχεται να είναι κατεστραμμένο.

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
el_GR: Το αρχείο βρέθηκε αλλά το μέγεθός του είναι μηδενικό (πρέπει να το μεταφορτώσετε ξανά): %s

en: File not found (you need to upload it): %s
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε (πρέπει να το μεταφορτώσετε): %s

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από άγνωστη πηγή (%s) - δεν μπορεί να αποκατασταθεί.

en: Database
el_GR: Βάση δεδομένων

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
el_GR: Μόνο η βάση δεδομένων του WordPress μπορεί να αποκατασταθεί, θα πρέπει να ασχοληθείτε με την εξωτερική βάση δεδομένων με μη αυτόματο τρόπο.

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
el_GR: Θα πρέπει να βεβαιωθείτε ότι αυτό είναι πραγματικά ένα σύνολο αντιγράφων ασφαλείας που προορίζεται για χρήση σε αυτή την ιστοσελίδα, πριν να κάνετε την επαναφορά (εξετάστε προσεκτικά το ενδεχόμενο μήπως είναι ένα σύνολο αντιγράφων ασφαλείας μιας άσχετης ιστοσελίδας).

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
el_GR: Αυτό το σύνολο αντιγράφων ασφαλείας δε θεωρείται από το UpdraftPlus πως έχει δημιουργηθεί από την τρέχουσα εγκατάσταση WordPress, αλλά είτε βρέθηκε στην τοποθεσία της απομακρυσμένης αποθήκευσης ή στάλθηκε από μια απομακρυσμένη τοποθεσία.

en: No such backup set exists
el_GR: Δεν υπάρχει τέτοιο αντίγραφο ασφαλείας.

en: Nothing yet logged
el_GR: Τίποτα δεν έχει ακόμη συνδεθεί

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
el_GR: %s έχει επιλεγεί για απομακρυσμένη αποθήκευση, αλλά δεν είστε προς το παρόν συνδεδεμένοι.

en: UpdraftPlus notice:
el_GR: Σημείωση του UpdraftPlus:

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
el_GR: Διαβάστε αυτή τη σελίδα για δείτε έναν οδηγό για τις πιθανές αιτίες και πώς μπορεί να διορθωθεί.

en: Notice
el_GR: Ειδοποίηση

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
el_GR: Παρακαλούμε συμβουλευτείτε τις Συχνές Ερωτήσεις αν έχετε προβλήματα κατά τη λήψη των αντιγράφων ασφαλείας.

en: Your website is hosted using the %s web server.
el_GR: Η ιστοσελίδα σας φιλοξενείτε χρησιμοποιώντας τον %s εξυπηρετητή.

en: Go here for more information.
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
el_GR: Το χρονικό διάστημα που επιτρέπεται στα πρόσθετα του WordPress για να τρέξουν είναι πολύ λίγο (%s δευτερόλεπτα) - θα πρέπει να το αυξήσετε για την αποφυγή αποτυχιών κατά τη δημιουργία του αντιγράφου ασφαλείας λόγω time-outs (συμβουλευτείτε την web hosting εταιρεία σας για περισσότερη βοήθεια - είναι η ρύθμιση max_execution_time PHP. Η συνιστώμενη τιμή είναι %s δευτερόλεπτα ή περισσότερο)

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
el_GR: Για να αλλάξετε κάποια από τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις, για να προγραμματίσετε τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, για να αποστείλετε τα αντίγραφα ασφαλείας σας στο χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης (συνιστάται), και πολλά περισσότερα, μεταβείτε στην καρτέλα Ρυθμίσεις.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
el_GR: Για να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας, απλώς πατήστε το κουμπί Λήψη Αντιγράφου Ασφαλείας.

en: Welcome to UpdraftPlus!
el_GR: Καλωσορίσατε στο UpdraftPlus!

en: Update Theme
el_GR: Ενημέρωση Θέματος

en: Update Plugin
el_GR: Ενημέρωση Πρόσθετου

en: Allowed Files
el_GR: Επιτρεπόμενα Αρχεία

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Testing connection...
el_GR: Δοκιμή σύνδεσης...

en: Deleting...
el_GR: Διαγραφή...

en: key name
el_GR: όνομα μεταβλητής

en: Failure: No %s was given.
el_GR: Αποτυχία: Δε δόθηκε κανένα %s.

en: Key
el_GR: Κλειδί

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
el_GR: Παρακαλώ δώστε σ' αυτή τη μεταβλητή ένα όνομα (π.χ. αναφέρεται πως η σελίδα είναι είναι για):

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
el_GR: Θα πρέπει να ελέγξετε ότι η απομακρυσμένη τοποθεσία είναι online, δεν υπάρχει τείχος προστασίας, δεν έχει ενεργοποιημένες τυχόν μονάδες ασφαλείας που μπορεί να εμποδίζουν την πρόσβαση, έχει την έκδοση %s του UpdraftPlus ή μεταγενέστερη ενεργή και ότι τα στοιχεία έχουν εισαχθεί σωστά.

en: Send to site:
el_GR: Αποστολή στη σελίδα:

en: Creating...
el_GR: Δημιουργία...

en: Add site
el_GR: Προσθήκη σελίδας

en: Adding...
el_GR: Προσθήκη...

en: Update quota count
el_GR: Ενημέρωση καταμέτρησης των ποσοστώσεων

en: Counting...
el_GR: Αρίθμηση...

en: Disconnecting...
el_GR: Αποσύνδεση...

en: Disconnect
el_GR: Αποσύνδεση

en: Connecting...
el_GR: Σύνδεση...

en: Connect
el_GR: Σύνδεση

en: You have made changes to your settings, and not saved.
el_GR: Έχετε κάνει αλλαγές στις ρυθμίσεις σας και δεν τις έχετε αποθηκεύσει.

en: Automatic backup before update
el_GR: Αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας πριν από την ενημέρωση

en: Download log file
el_GR: Μεταφόρτωση αρχείου καταγραφής

en: Restore
el_GR: Επαναφορά

en: Close
el_GR: Έξοδος

en: Proceed with update
el_GR: Προχωρήστε στην ενημέρωση

en: Create
el_GR: Δημιουργία

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: The file was uploaded.
el_GR: Το αρχείο μεταφορτώθηκε.

en: Unknown server response status:
el_GR: Άγνωστη κατάσταση απάντησης διακομιστή:

en: Unknown server response:
el_GR: Άγνωστη απάντηση διακομιστή:

en: This decryption key will be attempted:
el_GR: Θα δοκιμαστεί αυτό το κλειδί αποκρυπτογράφησης:

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να δοκιμάσετε να γίνει αποκρυπτογράφηση και κατέβασμα του αρχείου της βάσης δεδομένων στον υπολογιστή σας.

en: Upload error
el_GR: Σφάλμα μεταφόρτωσης

en: This file is not an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
el_GR: Αυτό το αρχείο δεν είναι αρχείο κρυπτογραφημένης βάσης δεδομένων UpdraftPlus (τέτοια αρχεία είναι αρχεία .gz.crypt που έχουν όνομα όπως: backup_(time)_(όνομα ιστοσελίδας)_(code)_db.crypt.gz).

en: Upload error:
el_GR: Σφάλμα μεταφόρτωσης:

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
el_GR: (σιγουρευτείτε ότι προσπαθείτε να ανεβάσετε ένα αρχείο zip το όποιο έχει κατασκευαστεί με το UpdraftPlus)

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
el_GR: Εάν αυτό είναι ένα αντίγραφο ασφαλείας που δημιουργήθηκε από ένα διαφορετικό πρόσθετο λήψης αντιγράφων ασφαλείας, τότε το UpdraftPlus Premium μπορεί να είναι σε θέση να σας βοηθήσει.

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
el_GR: Ωστόσο, τα αρχεία του UpdraftPlus είναι σύμφωνα με το πρότυπο αρχείων zip/SQL - οπότε αν είστε βέβαιοι ότι το αρχείο σας έχει τη σωστή μορφή, τότε μπορείτε να το μετονομάσετε για να ταιριάζει με αυτό το μοτίβο.

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
el_GR: Αυτό το αρχείο δε μοιάζει να είναι ένα αρχείο αντιγράφων ασφαλείας του UpdraftPlus (τέτοια είναι τα .zip or .gz αρχεία που μπορεί να έχουν ένα όνομα του τύπου: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).

en: Raw backup history
el_GR: Ανεπεξέργαστο ιστορικό αντιγράφων ασφαλείας

en: Delete Old Directories
el_GR: Διαγραφή Παλαιών Φακέλων

en: PHP information
el_GR: πληροφορίες PHP

en: Requesting start of backup...
el_GR: Ζητώντας την έναρξη της δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας...

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
el_GR: Λάθος μεταφόρτωσης: ο εξυπηρετητής έστειλε μια απάντηση την οποία δεν μπορούμε να καταλάβουμε.

en: Download to your computer
el_GR: Αποθήκευση στον υπολογιστή σας

en: Delete from your web server
el_GR: Διαγραφή από τον διακομιστή σας

en: File ready.
el_GR: Το αρχείο είναι έτοιμο.

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Error:
el_GR: Λάθος:

en: Error data:
el_GR: Σφάλμα δεδομένων:

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
el_GR: Σφάλμα: ο server μας έστειλε μια απάντηση που δεν μπορούμε να καταλάβουμε.

en: Errors:
el_GR: Λάθη:

en: Warnings:
el_GR: Προειδοποιήσεις:

en: Error: the server sent an empty response.
el_GR: Σφάλμα: ο διακομιστής έστειλε κενή απάντηση.

en: Processing files - please wait...
el_GR: Επεξεργασία αρχείων - παρακαλώ περιμένετε...

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
el_GR: Κάποια αρχεία ακόμα κατεβαίνουν ή υπόκεινται σε επεξεργασία - παρακαλώ περιμένετε.

en: Begun looking for this entity
el_GR: Έχει γίνει έναρξη αναζήτησης αυτής της οντότητας

en: calculating...
el_GR: υπολογισμός...

en: Trying...
el_GR: Προσπάθεια...

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
el_GR: Ο νέος κωδικός χρήστη για την κονσόλα του Rackspace είναι (αυτό δεν θα εμφανιστεί ποτέ ξανά):

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
el_GR: Ο εξυπηρετητής επέστρεψε έναν κωδικό σφάλματος (προσπαθήστε ξανά, ή ελέγξετε το αρχείο καταγραφής του διακομιστή)

en: Unexpected response:
el_GR: Απροσδόκητη απάντηση:

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
el_GR: Εάν εξαιρέσετε τόσο την βάση δεδομένων και τα αρχεία, τότε έχετε εξαιρέσει τα πάντα!

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
el_GR: Για να γίνει αποστολή σε περισσότερες από μία διευθύνσεις παρακαλούμε χωρίστε κάθε διεύθυνση με κόμμα.

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
el_GR: Σάρωση ξανά της απομακρυσμένης και τοπικής θέσης αποθήκευσης για εύρεση σετ αντιγράφων ασφαλείας σετ ...

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
el_GR: Γίνεται νέα ανίχνευση (γίνεται έρευνα για αντίγραφα ασφαλείας που έχετε ανεβάσει το χέρι στο εσωτερικό σημείο αποθήκευσης αντιγράφων ασφαλείας)...

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
el_GR: Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι οι διακομιστές ηλεκτρονικού ταχυδρομείου τείνουν να έχουν όρια μεγέθους, συνήθως γύρω στα %s Mb. Τα αντίγραφα ασφαλείας έχουν συνήθως μεγαλύτερο μέγεθος από οποιοδήποτε όριο και πιθανότατα το email δεν θα αποσταλεί.

en: Send a report only when there are warnings/errors
el_GR: Αποστολή αναφοράς μόνο όταν υπάρχουν προειδοποιήσεις/λάθη

en: Premium WooCommerce plugins
el_GR: Premium πρόσθετα WooCommerce

en: Free two-factor security plugin
el_GR: Δωρεάν πρόσθετο ασφαλείας δύο παραγόντων

en: More quality plugins
el_GR: Περισσότερα ποιοτικά πρόσθετα

en: Dismiss (for %s months)
el_GR: Να απορριφθεί (για %s μήνες)

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Backup Now
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας
