Plugins - Akismet - en to nb_NO translation catalogue (228 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
nb_NO: %1$s endret status på kommentaren til %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
nb_NO[0]: %d kommentar kunne ikke sjekkes.
nb_NO[1]: %d kommentarer kunne ikke sjekkes.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
nb_NO[0]: %d kommentar flyttet til Spam.
nb_NO[1]: %d kommentarer flyttet til Spam.

en: %s ago
nb_NO: %s siden

en: %s approved | %s approved
nb_NO[0]: %s godkjent
nb_NO[1]: %s godkjente

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
nb_NO[0]: %s kommentar ble fanget som spam.
nb_NO[1]: %s kommentarer ble fanget som spam.

en: %s false positive | %s false positives
nb_NO[0]: %s falsk positiv
nb_NO[1]: %s falske positive

en: %s logo
nb_NO: %s-logo

en: %s missed spam | %s missed spam
nb_NO[0]: %s misset spam
nb_NO[1]: %s misset spam

en: %s reported this comment as not spam.
nb_NO: %s rapporterte at denne kommentaren er ikke-spam.

en: %s reported this comment as spam.
nb_NO: %s rapporterte denne kommentaren som spam.

en: (opens in a new tab)
nb_NO: (åpnes i en ny fane)

en: (undo)
nb_NO: (angre)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
nb_NO[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> har allerede beskyttet nettstedet ditt mot %2$s spam-kommentar.
nb_NO[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> har allerede beskyttet nettstedet ditt mot %2$s spam-kommentarer.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
nb_NO[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> har beskyttet nettstedet ditt mot <a href="%2$s">%3$s spam-kommentar</a>.
nb_NO[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> har beskyttet nettstedet ditt mot <a href="%2$s">%3$s spam-kommentarer</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
nb_NO: <a href="%s">Akismet</a> hindrer spam fra å komme inn i nettstedet ditt.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
nb_NO[0]: <strong class="count">%1$s spamkommentar</strong> stoppet av <strong>Akismet</strong>
nb_NO[1]: <strong class="count">%1$s spamkommentarer</strong> stoppet av <strong>Akismet</strong>

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/account
nb_NO: En 12-tegns Akismet API-nøkkel. Tilgjengelig på akismet.com/account/

en: API Key
nb_NO: API-nøkkel

en: API key
nb_NO: API-nøkkel

en: API key for Akismet.
nb_NO: API-nøkkel for Akismet.

en: API key must be set to fetch stats.
nb_NO: API-nøkkel må oppgis for å hente statistik.

en: Account
nb_NO: Konto

en: Account overview
nb_NO: Konto-oversikt

en: Accuracy
nb_NO: Treffsikkerhet

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Add an %s subscription
nb_NO: Legg til et %s-abonnement

en: Akismet %1$s requires WordPress %2$s or higher.
nb_NO: Akismet %1$s krever WordPress %2$s eller nyere.

en: Akismet API Key
nb_NO: Akismet API-nøkkel

en: Akismet Anti-spam
nb_NO: Akismet antispam

en: Akismet Anti-spam strictness
nb_NO: Strenghet for filtrering i Akismet

en: Akismet Anti-spam: Spam Protection
nb_NO: Akismet Anti-spam: Spambeskyttelse

en: Akismet Configuration
nb_NO: Akismet-innstillinger

en: Akismet Setup
nb_NO: Konfigurering av Akismet

en: Akismet Stats
nb_NO: Akismet-statistikk

en: Akismet Support
nb_NO: Akismet brukerstøtte

en: Akismet Widget
nb_NO: Aksimet widget

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
nb_NO: Akismet fanget denne kommentaren som spam i løpet av en automatisk re-sjekk.

en: Akismet caught this comment as spam.
nb_NO: Akismet tror at denne kommentaren er spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
nb_NO[0]: Akismet sjekket %s kommentar.
nb_NO[1]: Akismet sjekket %s kommentarer.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
nb_NO: Akismet godkjente denne kommentaren ved en ny automatisk kontroll.

en: Akismet cleared this comment.
nb_NO: Akismet godkjente denne kommentaren.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
nb_NO: Aksimet kunne ikke kontrollere på nytt dine kommentarer for spam.

en: Akismet detailed stats
nb_NO: Akismet detaljert statistikk

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
nb_NO: Akismet støtte på et problem med en SSL-forespørsel og slo den midlertidig av. Den vil snart begynne å bruke SSL for forespørsler igjen.

en: Akismet error code: %s
nb_NO: Akismet feilkode: %s

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
nb_NO: Akismet filtrerer bort spam, slik at du kan foksuere på viktigere ting.

en: Akismet has detected a problem.
nb_NO: Akismet har oppdaget et problem.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
nb_NO[0]: Akismet har spart deg for %d time!
nb_NO[1]: Akismet har spart deg for %d timer!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
nb_NO[0]: Akismet har spart deg %d minutt!
nb_NO[1]: Akismet har spart deg for %d minutter!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
nb_NO[0]: Akismet har spart deg %s dag!
nb_NO[1]: Akismet har spart deg %s dager!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
nb_NO: Akismet er ikke konfigurert. Vennligst oppgi en API-nøkkel.

en: Akismet is now protecting your site from spam.
nb_NO: Akismet beskytter nå nettstedet ditt mot spam.

en: Akismet privacy notice
nb_NO: Personvern-merknad fra Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
nb_NO: Akismet testet denne kommentaren på nytt og mener at den er spam.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
nb_NO: Akismet sjekket denne kommentaren på nytt og godkjente den.

en: Akismet stats
nb_NO: Akismet-statistikk

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
nb_NO: Akismet kunne ikke sjekke denne kommentaren (respons: %s), men vil prøve igjen senere.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
nb_NO: Akismet kunne ikke sjekke denne kommentaren, men vil automatisk forsøke igjen senere.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
nb_NO: Akismet kunne ikke sjekke denne kommentaren på nytt (respons: %s).

en: Akismet was unable to recheck this comment.
nb_NO: Akismet kunne ikke sjekke denne kommentaren på nytt.

en: Akismet works with other plugins to keep spam away.
nb_NO: Akismet virker med andre utvidelser for å holde borte spam.

en: All systems functional.
nb_NO: Alle systemer fungerer.

en: All time
nb_NO: Til alle tider

en: Allow
nb_NO: Tillat

en: Always put spam in the Spam folder for review.
nb_NO: Legg alltid spamkommentarer til gjennomgang i mappen Spam.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
nb_NO: En Akismet API-nøkkel er definert i filen %s for dette nettstedet.

en: Automattic - Anti-spam Team
nb_NO: Automattic - Antispam-gruppen

en: Awaiting spam check
nb_NO: Avventer spam-sjekk

en: Back to settings
nb_NO: Tilbake til innstillinger

en: By connecting, we'll use your Jetpack account to activate Akismet on this site.
nb_NO: Ved å koble til vil vi bruke din Jetpack-konto for å aktivere Akismet på dette nettstedet.

en: Cancelled
nb_NO: Avbrutt

en: Change
nb_NO: Endre

en: Cheatin&#8217; uh?
nb_NO: Jukser du?

en: Check comment for spam
nb_NO: Sjekk kommentaren for spam

en: Check for Spam
nb_NO: Se etter spam

en: Checking for Spam (%1$s%)
nb_NO: Ser etter spam (%1$s%)

en: Choose a plan on Akismet.com
nb_NO: Velg en abonnemenetspakke på Akismet.com

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
nb_NO: Velg om du skal slette den verste spammen automatisk eller alltid putte all spam i spam-mappen.

en: Cleaning up spam takes time.
nb_NO: Opprenskning av spaminnhold tar tid.

en: Cleared by Akismet
nb_NO: Godkjent av Akismet

en: Click the Use this Key button.
nb_NO: Trykk på knappen Bruk denne nøkkelen.

en: Comment #%d could not be checked.
nb_NO: Kommentar #%d kunne ikke sjekkes.

en: Comment #%d is not spam.
nb_NO: Kommentar #%d er ikke spam.

en: Comment #%d is spam.
nb_NO: Kommentar #%d er spam.

en: Comment History
nb_NO: Kommentarhistorikk

en: Comment discarded.
nb_NO: Kommentar forkastet.

en: Comment not found.
nb_NO: Finner ikke kommentaren.

en: Comment status was changed to %s
nb_NO: Status for kommentaren ble endret til %s

en: Comment was caught by %s.
nb_NO: Kommentaren ble fanget av %s.

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Compatible plugins
nb_NO: Kompatible utvidelser

en: Connect with API key
nb_NO: Koble til med API-nøkkel

en: Connect with Jetpack
nb_NO: Koble til med Jetpack

en: Contact Akismet support
nb_NO: Kontakt Akismet brukerstøtte

en: Contact support
nb_NO: Kontakt brukerstøtte

en: Copy API key
nb_NO: Kopier API-nøkkel

en: Copy and paste the API key into the text field.
nb_NO: Kopier og lim inn API-nøkkelen i tekstfeltet.

en: Could not find matching comment.
nb_NO: Kunne ikke finne en passende kommntar.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
nb_NO: For øyeblikket ikke i stand til å hente statistikken. Vennligst prøv igjen.

en: Date for this period.
nb_NO: Dato for denne perioden.

en: Disabled.
nb_NO: Slått av.

en: Disconnect this account
nb_NO: Koble fra denne kontoen

en: Display a privacy notice under your comment forms.
nb_NO: Vis en merknad om personvern under kommentarfeltet.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
nb_NO: Vis hvor mange spamkommentarer Akismet har fanget opp

en: Do not display privacy notice.
nb_NO: Ikke vis merknaden om personvern.

en: Documentation for %s
nb_NO: Dokumentasjon for %s

en: Eliminate spam from your site
nb_NO: Eliminer spam fra nettstedet ditt

en: Enabled.
nb_NO: Aktivert.

en: Enter an API Key
nb_NO: Skriv inn en API-nøkkel

en: Enter your API key
nb_NO: Angi din API-nøkkel

en: Enter/remove an API key.
nb_NO: Legg til eller fjern en API-nøkkel.

en: Failed to connect to Akismet.
nb_NO: Fikk ikke kontakt med Akismet.

en: Flagged as spam by %s
nb_NO: Merket som spam av %s

en: Flagged as spam by Akismet
nb_NO: Merket som spam av Akismet

en: Flexible pricing
nb_NO: Fleksible priser

en: For more information:
nb_NO: For mer informasjon:

en: Get Akismet statistics
nb_NO: Få statistikk for Akismet

en: Get started
nb_NO: Kom i gang

en: History
nb_NO: Historikk

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
nb_NO: Hvis på vil Aksimet forkaste den verste spammen automatisk og ikke legge den i spam-mappen.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
nb_NO: Hvis på, vis antall godkjente kommentarer ved siden av hver kommentarforfatter på siden med oversikt over kommentarer.

en: If you already have an API key
nb_NO: Du har allerede en API-nøkkel

en: Increase your limit
nb_NO: Øk grensen din

en: Learn more about usage limits
nb_NO: Finn ut mer om bruksbegrensinger

en: Manual configuration
nb_NO: Manuell konfigurasjon

en: Manually enter an API key
nb_NO: Sett inn en API-nøkkel manuelt

en: Missing
nb_NO: Savnes

en: Name your own price for personal sites. Businesses start on a paid plan.
nb_NO: Velg din egen pris for personlige nettsteder. Virksomheter begynner med en betalt pakke.

en: Network functions are disabled.
nb_NO: Nettverksfunksjoner er deaktivert.

en: New to Akismet
nb_NO: Fersk med Akismet

en: Next billing date
nb_NO: Neste fakturadato

en: No comment history.
nb_NO: Ingen kommentarhistorikk.

en: No comments were caught as spam.
nb_NO: Ingen kommentarer ble fanget som spam.

en: No subscription found
nb_NO: Ikke noe abonnement funnet

en: Note:
nb_NO: Merk:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
nb_NO: På denne siden kan du konfigurere Akismet-utvidelsen.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
nb_NO: På denne siden vil du kunne oppdatere dine innstillinger for Akismet og se statistikk over spam.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
nb_NO: På denne siden kan du se statistikk på spam-innhold filtrert på nettstedet ditt.

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Past six months
nb_NO: Siste seks måneder

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
nb_NO: Vennligst <a href="%1$s">oppgrader WordPress</a> til en nyere versjon eller <a href="%2$s">nedgrader til versjon 2.4 av utvidelsen Akismet</a>..

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
nb_NO: Vennligst sjekk din <a href="%s">Akismet-konfigurasjon</a> og kontakt din web-admin hvis problemet vedvarer.

en: Please visit <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet.com</a> to purchase a new subscription.
nb_NO: Besøk <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet.com</a> for å kjøpe et nytt abonnement.

en: Privacy
nb_NO: Personvern

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
nb_NO[0]: Behandlet %d kommentar.
nb_NO[1]: Behandlet %d kommentarer.

en: Protect your site from spam.
nb_NO: Beskytt nettstedet ditt mot spam.

en: Re-adding...
nb_NO: Legger til igjen...

en: Remove this URL
nb_NO: Slett denne URL-en

en: Removing...
nb_NO: Sletter...

en: SSL status
nb_NO: SSL-status

en: Save changes
nb_NO: Lagre endringer

en: See supported integrations
nb_NO: Se støttede integrasjoner

en: Set up your Akismet account
nb_NO: Sett opp din Akismet-konto

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Show all %d plugins
nb_NO: Vis alle %d utvidelsene

en: Show less
nb_NO: Vis mindre

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
nb_NO: Vis antallet godkjente kommentarer ved siden av hver kommentarforfatter i på siden med kommentarlisten.

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
nb_NO: Vis antall godkjente kommentarer ved siden av hver kommentarforfatter.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
nb_NO: Registrer deg for en konto på %s og få en API-nøkkel.

en: Signed in as %s
nb_NO: Logget inn som %s

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
nb_NO: Forkast den verste og mest utbredte spammen i bakgrunnen slik at jeg aldri ser det.

en: Since %1$s, your account made %2$s API calls, compared to your plan&#8217;s limit of %3$s.
nb_NO: Siden %1$s har din konto gjort %2$s API-kall, sammenliknet med ditt abonnements grense på %3$s.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
nb_NO: Noen kommentarer har ikke blitt spam-sjekket av Akismet ennå. De har midlertidig blitt satt i køen for moderasjon og vil bli sjekket igjen senere automatisk.

en: Spam Blocked
nb_NO: Spamkommentarer blokkert

en: Spam blocked | Spam blocked
nb_NO[0]: Spaminnhold blokkert
nb_NO[1]: Spaminnhold blokkert

en: Spam filtering
nb_NO: Spam-filtrering

en: Spam in the %1$s older than %2$d day is deleted automatically. | Spam in the %1$s older than %2$d days is deleted automatically.
nb_NO[0]: Spam i mappen %1$s eldre enn %2$d dag blir automatisk slettet.
nb_NO[1]: Spam i mappen %1$s eldre enn %2$d dager blir automatisk slettet.

en: Statistics
nb_NO: Statistikk

en: Stats response could not be decoded.
nb_NO: Statistikk-responsen kunne ikke dekodes.

en: Strictness
nb_NO: Strenghet

en: Subscription Type
nb_NO: Type abonnement

en: Subscription type
nb_NO: Abonnementstype

en: Suspended
nb_NO: Suspendert

en: Temporarily disabled.
nb_NO: Midlertidig slått av.

en: The API key you entered could not be verified.
nb_NO: Nøkkelen du la inn kunne ikke verifiseres.

en: The Akismet subscription plan
nb_NO: Abonnementpakken hos Akismet

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
nb_NO: Koblingen til akismet.com kunne ikke etableres. Se <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">vår veiledning om brannmurer</a> og sjekk konfigurasjon av webserveren din.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
nb_NO: Nøkkelen du skrev inn er ikke gyldig. Debbeltsjekk den.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
nb_NO: Abonnementets status - aktivt, avbrutt eller avsluttet.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
nb_NO: Tidsperioden for å hente statistikk. Alternativer: 60 dager, 6 måneder eller all tid

en: The value provided is not a valid and registered API key.
nb_NO: Den oppgitte verdien er ikke en gyldig og registrert API-nøkkel.

en: There is a problem with your API key.
nb_NO: Det er et problem med API-nøkkelen din.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
nb_NO: Det var ingen kommentarer å sjekke. Akismet vil bare sjekke kommentarer som venter på moderering.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
nb_NO[0]: Det er akkurat nå <a href="%2$s">%1$s kommentar</a> spam-køen din.
nb_NO[1]: Det er akkurat nå <a href="%2$s">%1$s kommentarer</a> i din spam-kø.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
nb_NO: Akkurat nå er det ingenting i din <a href='%s'>spam-kø</a>.

en: This comment was reported as not spam.
nb_NO: Denne kommentaren ble rapportert som seriøs.

en: This comment was reported as spam.
nb_NO: Denne kommentaren ble rappportert som spam

en: This plugin you've installed is compatible. Follow the documentation link to get started. | These plugins you've installed are compatible. Follow the documentation links to get started.
nb_NO[0]: Den utvidelsen du har installert er kompatibel. Følg dokumentasjonenslenken for å komme i gang.
nb_NO[1]: De utvidelsene du har installert er kompatible. Følg dokumentasjonenslenkene for å komme i gang.

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed.</a>
nb_NO: Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.</a>

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
nb_NO: Dette nettstedets API-nøkkel er hardkodet og kan ikke endres via API-et.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
nb_NO: Dette nettstedets API-nøkkel er hardkodet og kan ikke slettes.

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms.
nb_NO: For å hjelpe nettstedet ditt med åpenhet etter personvernlovene, som GDPR, kan Akismet vise en merknad til dine brukere under kommentarskjemaene.

en: Tool access
nb_NO: Verktøytilgang

en: URL removed
nb_NO: URL slettet

en: Un-spammed by %s
nb_NO: Merket som ikke-spam av %s

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Upgrade plan
nb_NO: Oppgrader pakken

en: Upgrade to %s
nb_NO: Oppgrader til %s

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Akismet Anti-spam keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
nb_NO: Brukt av millioner. Akismet er meget mulig den beste måten i verden til å <strong>beskytte nettstedet ditt mot spam</strong>. Den holder nettstedet ditt beskyttet, også når du sover. For å komme i gang: Aktiver utvidelsen Akismet og gå så til siden med innstillinger for Aksimet for å legge inn API-nøkkelen din.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
nb_NO: Brukt av millioner. Akismet er meget mulig den beste måten i verden til å <strong>beskytte nettstedet ditt mot spam</strong>. Nettstedet ditt vil være beskyttet, også når du sover. For å komme i gang, bare gå til <a href="admin.php?page=akismet-key-config">side med innstillnger for Aksimet</a> for å legge inn API-nøkkelen din.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
nb_NO: Brukt av millioner. Akismet er meget mulig den beste måten i verden til å <strong>beskytte nettstedet ditt mot spam</strong>. Nettstedet ditt er fult ut konfigurert og er beskyttet, også når du sover.

en: View comment history
nb_NO: Se kommentarhistorikk

en: View detailed stats
nb_NO: Se detaljert statistikk

en: View documentation
nb_NO: Se dokumentasjon

en: WP-Cron has been disabled using the DISABLE_WP_CRON constant. Comment rechecks may not work properly.
nb_NO: WP-Cron er slått av med konstanten DISABLE_WP_CRON. Å kontrollere kommentarene på nytt vil kanskje ikke virke ordentlig.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet Anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
nb_NO: Vi samler inn informasjon og besøkende som kommenterer på nettsteder som bruker Akismet antispam-tjenesten. Informasjonen vi samler inn avhenger av hvordan administratoren setter opp Aksimet for nettstedet, men typisk inkluderer det den kommenterendes IP-adresse, brukeragent, refererende side og nettstedets URL (sammen med annen informasjon som er oppgitt av den komenterende, som navn, brukernavn, e-postadresse og kommentaren i seg selv).

en: Works with popular contact forms
nb_NO: Virker med populære kontaktskjemaer

en: Would you like to <a href="%s">scan pending comments for spam</a>?
nb_NO: Vil du <a href="%s">ske gjennom ventende kommentarer for spam</a>?

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
nb_NO: Du har ikke et abonnement på Akismet.

en: You don&#8217;t have permission to do that.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å gjøre det.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
nb_NO: Du trenger en API-nøkkel for å aktivere Akismet-tjenesten på nettstedet ditt.

en: Your API key is no longer valid.
nb_NO: Din API-nøkkel er ikke lenger gyldig.

en: Your Akismet account usage is approaching your plan&#8217;s limit
nb_NO: Din bruk av Akismet-konten nærmer seg begrensningen i ditt abonnement

en: Your Akismet account usage is over your plan&#8217;s limit
nb_NO: Din bruk av Akismet er over begrensningene i ditt abonnement

en: Your Akismet plan has been cancelled.
nb_NO: Abonnementet ditt på Akismet har blitt avsluttet.

en: Your Akismet subscription is suspended.
nb_NO: Ditt abonnement på Akismet er suspendert.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for three consecutive months. We have restricted your account for the rest of the month. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
nb_NO: Din Akismet har vært brukt over grensen i ditt abonnement i tre sammenhengende måneder. Vi har begrenset kontoen din resten av måneden. Øk grensen din slik at nettstedet ditt forblir beskyttet mot spam.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for two consecutive months. Next month, we will restrict your account after you reach the limit. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
nb_NO: Din bruk av Akismet er nær grensen for ditt abonnement i to sammenhengende måneder. Neste måend vil vi begrense kontoen din etter at du har nådd grensen. Øk grensen din for å sørge for at nettstedet ditt forblir beskyttet mot spam.

en: Your Akismet usage is nearing your plan&#8217;s limit for the third consecutive month. We will restrict your account after you reach the limit. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
nb_NO: Din bruk av Akismet er nær grensen for ditt abonnement for tredje måned sammenhengende. Vi vil begrense kontoen din når du når grensen. Øk grensen din slik at nettstedet ditt forblir beskyttet mot spam.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
nb_NO: Webtjeneren din kan ikke gjøre SSL-forespørsler. Kontakt webleverandøren din og be dem legge til støtte for SSL-forespørsler.

en: Your account has been restricted
nb_NO: Din konto har blitt begrenset

en: Your current subscription is for <a class="akismet-external-link" href="%s">personal, non-commercial use</a>. Please upgrade your plan to continue using Akismet.
nb_NO: Ditt nåværende abonnement er for <a class="akismet-external-link" href="%s">personlig, ikke-kommersiell bruk</a>. Oppgrader abonnementspakken din for å fortsette å bruke Akismet.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>
nb_NO: Brannmuren din blokkerer kanskje Akismet fra å koble til sitt API. Ta kontakt med din webvert og vis til <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">vår veiledning om brannmurer</a>

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
nb_NO: Nettstedet ditt kan ikke koble til serverne hos Akismet.

en: Zero effort
nb_NO: Ingen anstrengelse

en: spam folder
nb_NO: spam-mappe
